Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ateşleme sisteminin yenilenmesi

Yeni Üye

Ateşleme sisteminin yenilenmesi

Arkadaşlar merhabalar, aranıza yeni katıldım. sizlerin de yardımıyla aracımdaki bazı parçalarda yenilemeler yapmak istiyorum.
    aracım zj 5.2 1996 model.
    aracımın boğaz kelebeğini söküp üzerindeki sensörleri ve kelebeği temizledim. kelebeğin emme manifolduna bağlanan kısmındaki kağıt conta eskimişti. ayrıca kelebekten çıkan öndeki kısa bir boruda kırık vardı. mazot hortumu ile değiştirdim.

şimdiki niyetim ise ateşleme sistemini yenilemek. ateşleme bobini, bujiler, buji kabloları, distribütör, benzin enjektörlerini yenilemek istiyorum.
    size sormak istediğim: bu araç lpgli. internette şampiyon ve ngk bujiler var. fiyatları da aynı hemen hemen. ben önceki aracımda (3,2 touareg) ngk iridyum kullanıyordum. ngk iridyumların lpg için daha uygun olduğunu duymuştum. zj yi tam bilmediğim için emin olamadım. hangi marka kullanmalıyım? bir de bu aracın parçalarını alabileceğim bir site ve ya yedek parçacı var mı? yoksa çoğu parçasını yurt dışından mı getirtiyorsunuz?
    mesela boğaz kelebeği contasını nereden temin edebilirim? bu gibi özel parçaları internette aratında hep yurtdışı siteler çıkıyor.

bu süreçte bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
    herkese güzel sürüşler ve sağlıklı günler dilerim.

Üye platin75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ardahan
    merhaba ibrahim.bujileri orjinal kullan lpg'de sıkıntı yaşatmaz kaputu kaldırınca ön panelde yazar kodu.yedek parçaya gelince istanbul ve ankarada işinin ehli ismi duyulmuş özel servisler var internetten telefon numaralarını araştır oralardan yedek parça temin edebilirsin
    gidemediğin yer senin değildir