Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Wj Ön uğultu sorunum.

Yeni Üye ozturk55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    17.Eylül.2016
    Nereden
    Samsun

Wj Ön uğultu sorunum.

Her kese mutlu günler 2001 model 295000 km bir 4.7 wj satın aldım,
    Aracımın ön tarafından bir uğultu geliyordu, yaşadığım yer olan Samsun da Jeep den anlayan pek usta olmadığından eski ustama götürdüm o da tecrübe turundan sonra porye bilyalarından olduğunu belirtti sağ ve sol bilyaları değiştik gerçektende çıkan bilyalar gayet kötü durumda idi ama ses % 50 azalmış olarak gelmeye devam ediyor.
    Gazdan ayağımı çektiğimde ses kesiliyor yüklendiğim zaman ses yükseliyor. Başka bir ustanın teşhisi ise sesin ön defransiyelde olduğu 4 adet bilyalardan hepsinin yada bir kaçının bozuk olduğundan bahsetti fakat tecrübesinin az olduğundan ve tamir masrafı için çıkarttığı 2500 tl den dolayı açıkcası pek güvenemiyorum.
    Başka formlarda şafttan da bahsedildiğini okudum kafam iyice karıştı.
    Sizce nelere baktırmam neleri kontrol etmem gerekli konu ile ilgili yardımınıza ihtiyacım var.

Bir diğer sorum ise aracım 2001 model ama gösterge paneli siyah zeminli yani 99 ve 2000 lerde olanlardan nette gördüğüm tüm 2001 araçlar beyaz göstergeli sadece dün yine sahibinden comda bir araç gördüm o da 2001 onun göstergeside siyah hani şu aksesuarlı 73 bin tl istiyen acaba bizim bu arabanın gösterge saati mi değişmiş yoksa 2001 dede siyah saat varmı.
    Şimdiden çok teşekkür ederim.

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Diferansiyel sesi için müziğin sesini biraz daha açın, yaptırsanız da tekrar eskiye döner, yağını değiştirebilirsiniz hesaplı olur, o da azaltır biraz.

Şaftsa balans var mı baktırın ama şafttan gelmesi için bir hasar falan olması lazım. Aracınızda get vs var mı? Yukseltme varsa şaftın açısı değiştiğinden ses yapabilir.

Gösterge paneli 2001 den sonra kadran beyazdır, siyah olmaz. Aracınızın km ile cihaza bağlattığınızdaki km aynı mı? Panel de arıza ışığı yanıyor mu?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Yeni Üye ozturk55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    17.Eylül.2016
    Nereden
    Samsun
    İlgi ve cevabınız için teşekkür ederim.
    Aracım standart her hangi bir yükseltme ve get yok.
    Aracın km sorgulamasını yaptırmadım ama jeep sitesinde vın sorgulamasını yaptım araç 2001 üretimi, dün nette bir arkadaş ile tanıştık ondada 2001 4,7 var oda siyah gösterge galiba bir seri böyle üretim var.
    Göstergede motor arıza ışığı yanıyor arıza kodları ise p0158 ve p1595 araca yabancı olduğumdan dolayı netten araştırıyorum oksijen sensörü ve hız sabitleyici sensörü arızalarıymış. Aldığım arkadaş ile iletişime geçip sordum oksijen sensörü bir kaç ay önce değişmiş ama kısa bir zaman sonra arızayı yeniden vermiş. Formlarda çaresini bilen yok yada yazılmamış ama değişip tekrar aynı arızayı verdiğinden bahseden bir kaç kişi gördüm. Diferansiyel tamiri sizin bahsettiğinize göre pek randımanlı olmuyor galiba, mesleğim gereği aracı sadece hafta sonları kullanabiliyorum cumartesi günüde şaft için bir ustaya götüreceğim.
    Sizce diferansiyel tamiri yerine çıkma bir tane alıp mı takmalıyım? Yada iç ayna mahruti vs mi değiştirmeliyim?
    Saygılarımla

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Diferansiyel için, ağır bir aşınma hasar yoksa müdahaleye gerek yok. Yağını ve miktarını kontrol edin yeterli, ses çoğumuzda var. Çıkma dif de alsanız o da ses yapar. Yanlış yağ vs kullanılmadıysa Ayna mahrutinin aşınması ve ses yapması zor, diğer 4 rulmanda aşınma vardır büyük ihtimal.

Oksijen sensörü içinse yan sanayii veya muadili takıldığı sürece arıza verir. Bayiiden yurtdışı siparişi verdirmeniz gerekir. Bu araçlarda bütün sensörler orjinal ve/veya mopar olmalıdır.

Bu linkten gösterge panelinizle ilgili kontrolü yapabilirsiniz

http://www.wjjeeps.com/gauges.htm

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP