Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cam filmi hakkında kesin blgi !

Üye oxsigen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    26.Haziran.2017

Thumbs up Cam filmi hakkında kesin blgi !

Merhaba arkadaşlar aracımın cam filmlerinden sadece önleri söktürmüştüm. kendim sökme riskine girmedim zira iz kalıyor. ısıtılıp çıkartılması gerekiyor. Arka cam yani badaj filmini söktürmedim oradan herhalde sorun olmaz ceza yemeyiz diye düşündüm. aracımın muayeneside bitti, gitmeden önce tuvtürke mail attım. hemen dönüş yaptılar. Cam filmi araçlarr ağır kasarlı sayılıp muayeneden geçmiyecekmiş. Tüm filmlerinizi sökün muayeneye öyle gidin. Ceza olayıda şansa ve bölgeye bağlı ama farklı sitelerde amirler,müdürlerin tüm personele araçları çevirip ceza işlemlerini uygulayın sözleri dediklerini söylüyorlar.

Ãœyelik tarihi
    26.Haziran.2017
    Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracın arka bagaj ve arka yolcu camları kendinden siyah. O nasıl olacak acaba.
    cam kenarında yada köşesinde bir yerde o camın karartılmış olduğunu beyan eden bir yazı var rf43 mü ref43 mü buna benzer birşeyler yazıyormuş onu görünce izin veriyorlarmış ceza yok yani, yada eliyle gözüyle, bir aparatla test ediyorlarmış filmi karartma diye duruma göre cezai işlem yok yani.

Üye cyberkesh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    17.Ekim.2014
    Benim iki araçta da var içerisi gözükecek şekilde ön cam hariç bütün camlarda Allahtan muayeneleri yeni 2 sene o derdimiz yokta, bende bu yasak durumunun düzeleceğini umarak söktürmüyorum şuanda

Yeni Üye Alikenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    24.Eylül.2017
    bir kaç bireysel veya toplu dava açıldımı yine yasak kalkar. Biri dava açıp sonuçlandırmış bile. Kısaca davaya bakan hakim; aracın dışarıdan içi görülmesi şeklinde bir yasa yoktur, o yüzden bu şekilde yazılan cezalar yasa dışıdır. Ceza yazabilmek için kanun hükmünde yasa çıkarılması lazımdır vsvs şeklinde karar vermiş hakim ve cezayı iptal etmiş. Polisin aracın içine oturup, filmin dışarıyı görmeyi engelleyecek derecede koyu olup olmadığını tespit etmesi lazımdır ceza için diye de belirtmiş.
    Ama hangimizin dava açıp kovalayacak vakti var orası ayrı

Yeni Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    09.Aralýk.2016
    Nereden
    Denizli
    Usul bilirseniz bu tip davalar için bir dilekçe yeterli. Ama herkesten önce cam filmi imalatçı/ithalatçı/takıcı şahısların bu davalarla uğraşması gerekmektedir... Bu işten ekmek yiyen onlardır. İşin mantığı budur.

Üye Keremuyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    18.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    arka camlar için kendinden karartmalı camlarda izin varmış.
    okuduğum kadarı ile "V" ibaresi olması gerekiyormuş.
    bende hemen inip baktım, arka camlar da V mevcut, önlerde yok. bu konu hakkında bilgisi olan var mı?IMG_8594.jpg

Üye Excalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Þubat.2015
    Nereden
    Istanbul - Izmir
    Bugün bakanlıktan son açıklama şu yönde , Ön cam , ön sol cam , ön sağ camda hiç flim olmıyacak. Yani renksiz olacak.
    Arkalarda ise sadece 43R onaylı fabrika çıkışlı olacağı yönde son karar. Tamamiyle terörüstler için can güvenliğimiz için belirlenmiş olduğu yönünde.

http://www.hurriyet.com.tr/bakandan-...amasi-40637174
    denizci & mimar -
    Deniz Ticaret Gazetesi / broker/ yelken eÄŸitim/renovasyon.

Ãœyelik tarihi
    26.Haziran.2017
    konuyu düzenleme yetkisi yok forumda, o nedenle güncelliyemedim, cam filmi şuan belirsiz benim nebzimde bu konuda kesin bilgiden çıkmıştır