Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Adabis bisiklet römorku inceleme

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul

Adabis bisiklet römorku inceleme

işte römorkum benim..şimdi buna bir amortisör sistemi adapte etmem lazım fikri olan var mı? arazide arkada oturan rahat etsin istiyorum

GEZE GEZE BU GEZE-GEN BİTMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte römorkum benim..şimdi buna bir amortisör sistemi adapte etmem lazım fikri olan var mı? arazide arkada oturan rahat etsin istiyorum
    Mert, çok haklısın, asvaltta sorun değil ama arazide romrk arkada zıplayıp durur, tabi önce tam olarak test etmeden ( dolu haliyle...) bir işleme girişmemek lazım, şu anda varsayıyoruz...., belkide o kadar rahatsız edici şekilde sarsmayacaktır....

Ama diyelimki çok sarsıyor, zıplatıyor ;

Öncelikle iki tane bisiklet ara (çataldakilerden değil kadro arasındakinden..) amortisörlerinden temin etmen lazım. Bu amrtisörler bildiğimiz coilover tipinde amortisör ve yay bileşimlidir. Ama dikkat: Yetişken dağ bisikleti ara amortisörü değil, çocuk dağ bisikleti ara amortisörü almalısın ki, kiloya göre tatlı bir süspansiyon olsun.

Sonrasında aşağıda gördüğün şekillerde bir montaj tasarımına yönlenebilirsin ;

Nereden
    istanbul
    helal olsun ergun abi anında buldun. .bugün kargoya verdiler yarın elimde olacak akşama kurcalamaya başlarım

Nereden
    istanbul

Adabis bisiklet römorku inceleme

Pazar akşamı tahsinin sahibinden ilan linkini vermesiyle anında gece satan arkadaşı aradım konuştuk anlaştık pazartesi sabah ankaradan kargoya verdi bugün elime geçti römork. Neden ihtiyaç duyduğuma gelince bisiklet ile ormana sahile nereye gitsem bi parçam oğlum yiğidim aslanım evde kalıyor ve kendimi iyi hissetmiyorum bencil davranıyormuşum gibi geliyordu. Eşimle birlikte gitsem bu sefer gene yiğiti anane babanesine haftasonu bırakmak gerekiyor o da olmuyor birlikte vakit geçirmemiz gerekiyor onun da bu tarz eylemlerde yanımda olmasını birlikte keyif almasını istiyordum ama fiyatı 600 tl olunca pek almaya yanaşamadım. Yiğit 4 tekerlekli bisikleti ancak kullandığı için bisikletle de eşlik edemiyor bana . dekatlon ve benzeri yerlerde satılan bisiklet arkası koltuk taşıyıcılar var 160-200 tl civarında ancak onların da taşıma kapasitesi 20 kg ve put gibi hareketsiz duruyorsun üstünde o da keyifli değil bir de kemerle bağlısın düşsem birlikte düşeriz zaten yiğit 22 kg inip binerken de dengeli değil . zaten yiğiti dekatlonda o plastik taşıyıcıya oturtur oturtmaz kalktı istemiyorum ben bunu bebekler için dedi ben binmem bisiklete bununla dedi kestirip attı. bu römork tam da ihtiyacımı karşılayacak cinsten oldu. arkada çekeceğim için benim de ekstra efor sarfetmem gerekiyor bu da benim için daha iyi. Römorkun detaylı fotolarını çektim avantaj dezavantajlarını birlikte inceleyelim bakalım.

dün yiğite fotoğrafını göstermiştim zaten hoşuna gitti heyecanlandı bugün arabadan indirip kapının önünde hemen kurduk ufak bi elle gezdirdim çok sevdi aslanım benim. bu iyiye işaret...

Nereden
    istanbul
    katlanır haldeyken alttan görünümü şu şekilde ve römork uzantısı altta katlanmış olarak duruyor türkiye üretimi basit ve gözüme sağlam görünen bir römork. kullanımı pratik basit . uzun kolun pimini çıkarıp çeviriyorsun ve pimi takıp sabitliyorsun

çevirip pimi takıyorsun pimin ek önlem olarak firketesi var yolda giderken pim çıkmasın diye...firkete ve pim sağlam bir esnek telle düşmelere karşı birbirine bağlı

lastik ve jant ufak basit bir sistemle amortisör ve yay olmaksızın asfalt kullanımı için civatalı bağlantı yapılmış...

öndeki siyah parça çekici bisikletin sol arka teker civatasına takılıp sabitleniyor bir daha sökmenize gerek yok o siyah parçaya gelen pim römorku ayırmak için ve takmak için kullanılıyor pim yine sağlam bir kablo ile arkadaki demire bağlanmış ek önlem olarak siyah kayış ile pim çıksa bile römork bisikletten ayrılmıyor ..ortadaki yay bir nevi darbe emici gibi sağa sola dönüşlerde römorkun dengesini bozmadan dönmesini sağlıyor ayrıca bisikleti yere yatırsan bile yay sayesinde römork devrilmeden duruyor...

Nereden
    istanbul
    yan destekler içeri doğru katlanmış halde yandan görüntü bu şekilde ..katlanım kolaylığına bayıldım aracın tavanına bagajına çok rahat sığıyor. sedan herhangi bir aracın bagajına sığar corsa clio vb....yük taşıma kapasitesi 65 kg

Nereden
    istanbul
    yan destekleri kaldırdıktan sonra arkadan görüntü bu şekilde. ortadaki üst boru sağ tarafta göreceğiniz pim ile yerine geçerek sabitleniyor koltuk kapalı halde herhangi bir yük taşımak için kullanılabilir bu da ayrı bir güzel...

Nereden
    istanbul
    bahsettiğimiz üst boruya koltuğun kumaşı takılıyor ve arkaya yaslanıyorsunuz otururken . oturma kısmının arkasına fileli ve cırtlı bir cep yapılmış önde yolcu otururken bagajı kullanabiliyorsunuz gene ufak da olsa...

Nereden
    istanbul
    önden görüntü bu şekilde. eğer çocuklarınız ufak ise 2 adet 3 nokta emniyet kemeri var omuzlardan ve bacak arasından geçerek takılması için. eğer çocuğunuz büyükse ortada sadece belden bağlanan bir kemer daha düşünülmüş bu açıdan da güzel bir detay...sağ ve sol taraflarında lacivert küçük cepler yapılmış cırtlı kapaklı içine biberon su şişesi vb koyabilirsiniz...diğer güzel tarafı ayak basılan siyah zemin oturma hizasından daha düşük seviyede olduğu için daha rahat bir oturma şekli sağlıyor. yalnız oturma yeri çok konforlu değil 3-4 cm lik sünger var sanırım içinde altı sert ama sorun değil evden basit bir minderle sorun çözülebilir...

Nereden
    istanbul
    yan ceplerimiz...

Nereden
    istanbul

Nereden
    istanbul
    üstü açık kullanmak istemezseniz tentesi en arkadan başlayıp en öne kadar cırtlarla sabitlenerek geliyor. kesinlikle su geçirmez önde beyaz havalandırma filesi var güneşten korunmak için de faydalı. üstte rulo olarak duran şeffaf pencere yağmurlu havada bu beyaz fileli bölümü kapatarak içeri yağmur girmesini engelliyor...

Nereden
    istanbul
    sırt kısmında bulunan fileli cep

Nereden
    istanbul
    lastiklerimiz yeni temiz yalnız bu noktada bir eleştirim olacak her ne kadar su geçirmese de kumaşı lastiklerinden sıçrayacak çamur su sanırım kumaşı kirletecektir. bunlara basit birer çamurluk dodik falan yapmam lazım nasıl neyle yaparım bilmiyorum...

Nereden
    istanbul
    son bir dezavantajı da güzel bir havada tente açık seyir ederken bisikletin arka lastiği ile geçeceğim bir çamur veya su birikintisinden dolayı arka lastiğim römorka dolayısıyla yiğite su ve çamur atacaktır bunu nasıl engelleyebiliriz fikri olan var mı

Üye Marduk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ISTANBUL
    Güle güle kullan Mert....Römork lastiklerini aynı yarış lastikleri gibi dişşiz kullanırsan su sicratma olayini cözersin....Dişe de gerek yok arkadaki lastiklerde sonucta karavan degil...

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son bir dezavantajı da güzel bir havada tente açık seyir ederken bisikletin arka lastiği ile geçeceğim bir çamur veya su birikintisinden dolayı arka lastiğim römorka dolayısıyla yiğite su ve çamur atacaktır bunu nasıl engelleyebiliriz fikri olan var mı
    BMW motorsikletlerindeki gibi bir çamurluk tasarlayabilirsin, aşağıya zemine doğru ayarlı şekilde
    indirebileceğin....

E 1150 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye akiva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinanoba Büyükçekmece
    Çok iyi bir iş yaptın onu almakla Mert...
    Paşam arkanda keyifle gezecek
    Güle güle kullan...
    Arka çamurluğu aşağıya doğru uzatırsan sanırım sorunu çözersin.
    Eski tip şehir bisikletlerin çamurlukları işini görecektir sanırım.
    En kötü olasılıkla PVC bir boru alıp ortadan boylamasına ikiye böl ve ısıtarak bük.Sonrada montajını yaparsın.
    Plastidip le boyamayıda unutmazsın zaten

Üye Kasif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kucukcekmece-Tepeustu
    Şehzade Yigit resmen Sen gezilere getir.Sen yorulunda herkesin bisikletine sirayla baglariz kardesimi Şehzade Yigiti senden sonra ilk tasima gonullusu benim...

Üye Kasif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kucukcekmece-Tepeustu
    Kim bilir belkide bigun Baskanimiz bile olur Yigit oğul hahahahahahaha

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler