Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: defransiyel sesi-yardim

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul

defransiyel sesi-yardim

Herkese iyi geceler, araniza yeni katıldım diyebilirim 97 model 5.2 sahibiyim. alırken aracın içinin temizliği, motoru ve aksesuarlarından dolayı pek dikkate almadığım defransiyel sesi epey rahatsız etmeye başladı, düşük hızda rölanti de gaz vermeden giderken tak tak tak diye gürültülü bir ses (arac sogukken gelmiyor), yuksek hızda rolantide gaz vermediğim zaman da geliyor fakat pek rahatsiz etmiyor o sekilde, ne gibi bir sıkıntı olabilir pek çözemedim doğrusu, şaftdan da şüpheleniyorum.

Başına gelmiş tecrübeli abilerim, arkadaslarim yardımcı olabilirse yonlendirirse beni cok sevinirim. Arac İstanbul'da bu arada.

Üye DEŞİFRE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tecrübeli abiler daha iyi bilir de, benim şaftta kırılmadan önce böyle tak tak tak diye ses yapıyordu (ön şaft)

ama şafttan olsa motor soğukken de yapması gerekmez mi? bilemiyorum, dediğim gibi ben bu işlerden pek analamam. sadece başıma geleni söylüyorum.

- - - Mesaj Birleştirme - - -

tecrübeli abiler daha iyi bilir de, benim şaftta kırılmadan önce böyle tak tak tak diye ses yapıyordu (ön şaft)

ama şafttan olsa motor soğukken de yapması gerekmez mi? bilemiyorum, dediğim gibi ben bu işlerden pek analamam. sadece başıma geleni söylüyorum.

Üye Feyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun
    ön şaft büyük ihtimalle.
    şöyle transit vs. gibi araçların şaft difransiyelleriyle ilgilenen bir ustaya götürün, lifte kaldırıp size ne olduğunu söyleyecektir.
    freelance developer | omerbeyoglu.me
    jeep | grand cherokee wj 4.7 v8 285hp (KOC)

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı Feyz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ön şaft büyük ihtimalle.
    şöyle transit vs. gibi araçların şaft difransiyelleriyle ilgilenen bir ustaya götürün, lifte kaldırıp size ne olduğunu söyleyecektir.
    şaftı bugün söktürdüm, baktık ettik boşluk yok şafta da. defransiyelde de problem gözükmüyor. teker bilyaları geldi en son aklımıza ilk 5-10 dakika yapmayıp ısınınca yaptığından dolayı. Ama ona da pek ihtimal vermiyorum. bilya sesi gibi değil çünkü, öyle olsa yalpalama yapardı, öyle bişey de yok.

Pazartesi de bilyalara bakıcaz artık, olmadı birdaha söktürücem şaftları

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mertakpolat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şaftı bugün söktürdüm, baktık ettik boşluk yok şafta da. defransiyelde de problem gözükmüyor. teker bilyaları geldi en son aklımıza ilk 5-10 dakika yapmayıp ısınınca yaptığından dolayı. Ama ona da pek ihtimal vermiyorum. bilya sesi gibi değil çünkü, öyle olsa yalpalama yapardı, öyle bişey de yok.

Pazartesi de bilyalara bakıcaz artık, olmadı birdaha söktürücem şaftları
    Sevgili Mert; iyi bir defransiyelciye git acilen bakın açıp! İstavrozu dağıtmak üzere olabilirsin, pim kırılmaya başlamış olabilir, dişlileri sıyırmaya başlamış olabilir

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    bende o şekilde düşündüm baştan ama, hocam peki sogukken neden yapmıyor ilk 10 dakika, veya ses virajlarda neden artmiyor

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    istanbuldaysa ikitelli atatürk sanayide çok iyi bir diferansiyel ustası var direk çözüm aramana gerek yok
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BİTMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbuldaysa ikitelli atatürk sanayide çok iyi bir diferansiyel ustası var direk çözüm aramana gerek yok
    İstanbuldayım. Adres, telefon bilgisi alabilirmiyim Öm'den.

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende o şekilde düşündüm baştan ama, hocam peki sogukken neden yapmıyor ilk 10 dakika, veya ses virajlarda neden artmiyor
    Bilemem orasını ama kıllandım ben yine de ön diferansiyelden! Başkan'ın tavsiyesine uy bence git o ustaya👍

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilemem orasını ama kıllandım ben yine de ön diferansiyelden! Başkan'ın tavsiyesine uy bence git o ustaya

ÖM attım zaten ustanın telefonu adresi için, başka yerini söktürmeden önce daha iyi bir ustaya göstermek daha mantıklı dediğiniz gibi.

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    4 usta gördü aracı biri defransiyelci biri jipci ikisi binek olmak üzere arka şaftın istavrozu değişti, yağı motul 75 140 olarak değişti on saft söküldü ses gitmedi, işin enteresan tarafı arızaya da kmse şundandır diyemiyor, defransiyelci sokerim bakarım ses gider gitmez ben 300 işçiliğimi alırım diyor, tamirciler zaten Allahlık ne yapacağımı şaşırdm vlla
    Konu mertakpolat tarafından (20.Ekim.2017 Saat 20:15 ) değiştirilmiştir.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    4 usta gördü aracı biri defransiyelci biri jipci ikisi binek olmak üzere arka şaftın istavrozu değişti, yağı motul 75 140 olarak değişti on saft söküldü ses gitmedi, işin enteresan tarafı arızaya da kmse şundandır diyemiyor, defransiyelci sokerim bakarım ses gider gitmez ben 300 işçiliğimi alırım diyor, tamirciler zaten Allahlık ne yapacağımı şaşırdm vlla
    arayayım mı ustayı bi jeepe bakmıyor mu artık nedir
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BİTMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...