Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Grand cherokee zj şanjıman selenoid değişimi

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Alıntı atmaca08 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi eyvallah şanjımandaki band ayarı 8 torkla sıkılıp 4 tam tur geri boşaltılacak şeklindemi sadece üst band ayarı dediğin kickdown telinden değilmi
    Bu videoda detaylı anlatıyor, 44Re şanzıman için 8 tork ile sıkılıp 4 tam tur geri çevrilecek. Yani 96-97 model ZJ’ler.

https://youtu.be/o7_Do8JQWJ8

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    18.Þubat.2017
    Eyvallah abi bu videoyu başka bir konuda bulmuştum tam emin olayım dedi selenodi değişimi ve sonrasında band ayarı yaptık diyelim yine d v r ye taktıgımızda vurma ve 1 den 2 ye vurma yapabilirmi yaparsa başka problem ne olabilir

Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Eyvallah abi bu videoyu başka bir konuda bulmuştum tam emin olayım dedi selenodi değişimi ve sonrasında band ayarı yaptık diyelim yine d v r ye taktıgımızda vurma ve 1 den 2 ye vurma yapabilirmi yaparsa başka problem ne olabilir
    O vurmalar solenoid ile alakalı diye biliyorum, kesilmesi lazım. Devam ederse arıza şudur diyemeyeceğim maalesef.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    18.Þubat.2017
    Teşekkür ederim nasipse yarın öbürgün sökecez bakalım bilgi veririm

Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Teşekkür ederim nasipse yarın öbürgün sökecez bakalım bilgi veririm
    Kolay gelsin

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    18.Þubat.2017
    Fuat abi selam dün nihayet selenoidi değiştirdim o büyük vuruntu gitti sanırım iyi bi kickdown ayarı yapacaz bu arada uzun dikdörtgen olan parçayı takamadık bendeki direk kablolar parçaya lehimliydi benim bulduğum soketliydi o yüzden onu değiştirmedik ve mevcut yağı kullandık güzelce süzüp ama yağ değişiminde daha kaliteli bir yağ kullanacaz ama d den r ye r den d ye geçişte küt diye vuruntu geçti arka kilit pularım sorunlu onlar da sıkışma var ve oda az da olsa sallanmayı etkiliyor onuda yaptım mı tamamdır

Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Fuat abi selam dün nihayet selenoidi değiştirdim o büyük vuruntu gitti sanırım iyi bi kickdown ayarı yapacaz bu arada uzun dikdörtgen olan parçayı takamadık bendeki direk kablolar parçaya lehimliydi benim bulduğum soketliydi o yüzden onu değiştirmedik ve mevcut yağı kullandık güzelce süzüp ama yağ değişiminde daha kaliteli bir yağ kullanacaz ama d den r ye r den d ye geçişte küt diye vuruntu geçti arka kilit pularım sorunlu onlar da sıkışma var ve oda az da olsa sallanmayı etkiliyor onuda yaptım mı tamamdır
    Merhaba, kısmen geçmiş olsun overdrive solenoidi değiştirmedin bu durumda, orjinal bir tane alıp yağ değişimi zamanı onu da değiştir tam olsun. Süzme işi çok sağlıklı değil ama bir süre idare eder yağda kararma yoksa ve rengi pembeyse.

1997 Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 2" Lift and BF KO2 30,5"
    2014 Jeep Compass MK 2.0 Limited

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    18.Þubat.2017
    aynen abi yağ pembeydi filtrede temizdi azcık çapak vardı, ama sabah baktım inceden yağ kaçağı olmuş dışardan müdahale ile kapanmassa tekrar indircez mecbur ozaman filtre yi de değişicem overdrive içiçin dün test etim çalışıyor sanırım çok arıza veren bir parça değil

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12