Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Grand Cherokee 96 ZJ WIFI Motor Çalıştırma Kullanımı

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    13.Ocak.2017

Grand Cherokee 96 ZJ WIFI Motor Çalıştırma Kullanımı

ArkadaÅŸlar Merhaba,

I.C. Electronics adlı firmadan 230TL'ye aldığım wifi motor çalıştırma modülünün kurulumunu basit bir şekilde yaptım ve sistem başarılı olarak çalışıyor. İlgilenen arkadaşlara montajı detaylı anlatmaya çalışacağım, eksik kalan noktaları bu başlıkta toparlarız.

1. Direksiyon alt üst kapaklarını sökün, Anahtar bölümünün altında kalın kabloları göreceksiniz, soketten çıkartın, kablo tanımları aşağıdaki resimde olduğu gibidir.
    aa.jpg
    1 - SARI - MARÅž +12V
    2 - LACÄ°VERT/GRÄ° - KONTAK +12V
    3 - GRÄ°/SÄ°YAH - ?
    4- KIRMIZI/BEYAZ - SÃœREKLÄ° +12V
    5- SÄ°YAH/TURUNCU - ACCESSORY 1 +12V
    6- KIRMIZI/SÄ°YAH - ACCESSORY 2 +12V
    7- KIRMIZI7BEYAZ - SÃœREKLÄ°+12V

Şimdi uzaktan çalıştırma modülünde bulunan girişler
    1- SÃœREKLÄ° +12V
    2- KONTAK +12V
    3- MARÅž +12V
    4- ÅžASE
    5- 1Amper Röle Tetik Girişi
    6- 1 Amper Röle Tetik Çıkışı (5numarada giren tetiğin çıkışı, araç marş için bir sensörden bilgi isterse kullanılıyor. Bende gerek olmadı)

Gerekli Şase, Sürekli +12v, Kontak 12V ve Marş +12v bağlantılarını yaptım. Sistemi çalıştırdım, araç çalıştı fakat klima radyo gibi fonksiyonlara elektrik gelmedi. Küçük bir araştırma sonucu ACCESSORY1 ve ACCESSORY2 dediğimiz uçların ne işe yaradığını anladım. Anahtarı park ACC pozisyonuna getirdiğinizde sistem radyo gibi cihazlara elektrik veriyor. Anahtarı kontak pozisyonuna getirdiğinizde ACCESSORY1 + ACCESSORY2 + KONTAK uçlarının hepsini birbirine bağlıyor +12v veriyor.

Şimdi bu uçların hepsini modülün kontak bölümüne girersem, anahtarı ACC park pozisyonuna aldığımda herşey çalışacak, orijinal sistemimiz değişmiş olacak. Bende 10 amperlik diyot ile kabloları birbirine bağladım. Diyot işlemini bilmeyen arkadaşlar için şöyle tarif edeyim, akımı ileri yönlü iletir ama karşıdan gelen akımı almaz, yani modül +12v verdiğinde 3 kabloda +12V iletcek ama kontaktan 3 kablonun herhangibirine +12v geldiğinde diğer 2 kabloya geçirmeyecek. Sistemimiz orijinal halinde çalışacak.

96 ve üstü araçlardaki fabrika alarmları bu iş sıkıntılı çünkü bypass yapma imkanı yok, imkansız ve kumanda çekim mesafesi fabrika verisine göre 7mt. Zaten araca 7mt yaklaştıktan sonra gir kendin çalıştır. Disarm kablosunu negatif yaptığınızda alarm devreye girmiyor fakat sürekli iç aydınlatmalar yanıyor buda çözüm değil.

Peki 96 üstü Alarm Sistemine Kesin çözüm nedir?
    -1 adet merkezi kilit sistemi açma kapama sistemi alıyoruz 40-50tl.
    -Sonra orijinal kumanda kabınızı çıkartın, içindeki devrede aç kapa düğmelerinin tetikleri var buralara toplam 3 kablo leyim yapın kabını takın kabloları dışarı çıkartın.
    -Çıkartılan uçları almış olduğunuz kumandalı kilidin aç kapa uçlarına girin.
    -anahtarı araç içine güzelce gizleyin fakat pil değişimi için ulaşılabilir bir yerde olsun ama hırsızların göremeyeceği.
    -Sinyal çıkışlarınıda bağlayın aracın açıldımı açılmadımı belli olsun.
    -Büyük ihtimalle modülde cam kaldırma, bagaj açma gibi funksiyonlarda vardır.
    yeni kumandalarınız hayırlı olsun artık stadyumun bir ucundan kapılarını açabilirsin, dünya varmış dersin.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    13.Ocak.2017
    Ayrıca bu sisteme, follow me home modülü bağladım, tetiğide yeni kilit sisteminin bagaj açmasına bağladım. Kumandadan follow me aydınlatmalarını açabiliyorum.

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Çok güzel bir sistem, güle güle kullanın, çalışması ile ilgili bu konu altından video da paylaşabilirseniz konu iyice zenginleşir.

1997 Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 2" Lift and BF KO2 30,5"
    2014 Jeep Compass MK 2.0 Limited

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    gürcan abaküs gibi adamsın helal sana canlı canlı video bekliyoruz o zaman
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    13.Ocak.2017
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gürcan abaküs gibi adamsın helal sana canlı canlı video bekliyoruz o zaman
    Bir kaç gün içinde vidro yüklicem, bu araçların elektronik ne sıkıntısı varsa çözdüm, faydalanın benden

Üye dumah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    09.Þubat.2017
    valla helal olsun.

abi senin artık bi wj alma zamanın gelmiş

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    13.Ocak.2017
    Alıntı dumah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla helal olsun.

abi senin artık bi wj alma zamanın gelmiş
    yok başkanım zj nin keyfini vermez bana

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    13.Ocak.2017
    Konu center15 tarafından (24.Temmuz.2017 Saat 23:00 ) değiştirilmiştir.

Üye DEŞİFRE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Aðustos.2017
    başkan bende de aynı araç var. şu ürünü alsam çalışır mı: https://tr.aliexpress.com/item/Auto-...808753818.html

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı center15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    videolar açılmıyorrr
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Bu Konu için Etiketler