Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurtdışı Sitelerden Parça Almak

Üye Eranmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yurtdışı Sitelerden Parça Almak

Merhaba,
    Forumda arama yaptım ama böyle bir konu bulamadım.

Ben yaklaşık 15 gün önce Quadratec.com sitesinden 56 dolara 4 adet cam çıtası aldım 46 usd nakliye tuttu (Fedex ile gönderiyorlar) Ayrıca bugün yaklaşık 150 tl ardiye 44 tl da vergi istediler onları da gönderdim üçgün içersinde gelir dediler malzemeler bekliyoruz bakalım.

Şimdi bunları niye yazdım forumda öncelikle Sayın Başkan olmak üzere yurtdışından çokça sipariş verenler var. Bu konu altında bize önerilerini ve alışveriş yaptığı yerleri yazarlarsa oldukça faydalı olur diye düşünüyorum.

En azından 50 usd tutan 4 tane 60cm çıta için 100 usd nakliye ve gümrük bedeli ödemeyiz.

Üye Markasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    jeep kullanıcıları nereden alırsa alsın kazık yemek kaderinde var gibi
    ben amazon dan aldım 300 dolarlık alışverişe 2.850,00 lira vergi ödedim :=)
    ankara ve kocaelin den parçacılarla çalıştım orjinal diye gecirdikleri parçalar boğazıma kaldı :=)
    çöpe attım

mesela ankadara bir özkanlar var ordan bir bir sürü parça aldım, buji aldım orjinal takımı 200 lira dediler gelen buji piyasada 120 liraya satılanla aynı idi parçayı iade ettik paramızı ödemediler bugün yarın İBAN ver felan derken 200 lira girdi :=) allaha havale ettim... hakkım da haram olsun...

kocaelinde var ordan aldım ön arka ve el freni balatalarının hepsini, ürün o kadar adikii fren yapınca disk e yapışıyor ve normal giderken cik cik diye ses yapıyor adamları aradım sorun var bunu alın yenisi verin kaliletisini verin fiyat farkını vereyim dedim biz garanti vermiyoruz dediler bir 400 450 lirada ordan girdi :=) allah a have ettim bitti

yani hiç boşuna uğraşmayın güzel abim nerden alırsan al birileri kandıracak bizim gibileri. :=) içinizde dağ doğa tutkusu varsa göz kapatmak gerek bu ülkede esnaf yok dürüst insan yok tamirci parçacı hepsi, arazi aracı kullananları doğa severleri YOLUNACAK KAZ gibi görüyor... ohhbe içimi döktüüm kusura bakamyın kafanızı şişirdim :=)
    ⏳kaybedilecek hiç bir şeyi olmayanın
    kazanacağı çok şey vardır.⌛General V8
    dağcı
    doğa sever
    avcı (bohçacı değildir)
    tornacı
    tasarımcı
    otomasyon üretimi
    SOLİDWORKS aşkı başkadır....
    PowerMILL hayellerin ötesinde...

Üye archway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Küçükçekmece
    Alıntı Markasi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ankara ve kocaelin den parçacılarla çalıştım orjinal diye gecirdikleri parçalar boğazıma kaldı :=)
    çöpe attım

mesela ankadara bir özkanlar var ordan bir bir sürü parça aldım, buji aldım orjinal takımı 200 lira dediler gelen buji piyasada 120 liraya satılanla aynı idi parçayı iade ettik paramızı ödemediler bugün yarın İBAN ver felan derken 200 lira girdi :=) allaha havale ettim... hakkım da haram olsun...

kocaelinde var ordan aldım ön arka ve el freni balatalarının hepsini, ürün o kadar adikii fren yapınca disk e yapışıyor ve normal giderken cik cik diye ses yapıyor adamları aradım sorun var bunu alın yenisi verin kaliletisini verin fiyat farkını vereyim dedim biz garanti vermiyoruz dediler bir 400 450 lirada ordan girdi :=) allah a have ettim bitti

yani hiç boşuna uğraşmayın güzel abim nerden alırsan al birileri kandıracak bizim gibileri. :=) içinizde dağ doğa tutkusu varsa göz kapatmak gerek bu ülkede esnaf yok dürüst insan yok tamirci parçacı hepsi, arazi aracı kullananları doğa severleri YOLUNACAK KAZ gibi görüyor... ohhbe içimi döktüüm kusura bakamyın kafanızı şişirdim :=)
    Doğru söze nedir.

Alıntı archway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru söze nedir.
    tşk ederim abim :=)
    dağcı
    doğa sever
    avcı (bohçacı değildir)
    tornacı
    tasarımcı
    otomasyon üretimi

Üye Excalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Istanbul - Izmir
    Konu başlığı güzel olmuş doğrusu ihtiyaç vardı.

Ankara dan bende 1,5 yıl önce sıfır Direksiyon pompası almıştım 600 TL ama satıcı (iadesiz) satıyor. (iNSAN MECBUR KALINCA) İnanırmısınız - dakika 1 / gol 1 derler ya takar takmaz iiiiyiy iyyyy iyyy giibi sesler çıkmaya başladı. Ne mi oldu? elimde patladı. Hemde Sıfır...

Hakkım helal değil, Aynen öteki taraf hava ettik.
    denizci & mimar -
    Deniz Ticaret Gazetesi / broker/ yelken eğitim/renovasyon.

Üye ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ANKARA
    çöpe attım

öbür tarafta yırttın desene ))
    SEVDAMIZDA KÜME DÜŞMEDİYA ANKARAGÜCÜM.....

Üye Eranmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten buradakiler yakaladığını öpmeden bırakmadığı için yurtdışına yöneliyoruz ama bir şekilde birisi yakalıyor yine benim ardiye ücreti gibi.

Yine en iyisi Amazon en azından baştan alıyor gümrük vergisini ne ödeyeceğini biliyorsun.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    iyi olmuş konu...ben de türkiyedeki parçacılardan olsun çıkmalardan olsun bunaldığım için yurtdışına yöneldim çoğunlukla fiyat daha düşük oluyor kargo gümrük masrafına rağmen alternatif markalar da çok ac delco gates dorman denso airtex vb birçok farklı marka var . çıkma fiyatıyla amerika sıfırı genelde aynı paraya geliyor her parça için değil tabiki mesela fren diskleri ağırlıktan dolayı sanırım çok tutuyor türkiyede daha uygun... düzenli olarak sorunsuz aldığım siteler

rockauto.com
    summitracing
    jegs.com

hatta toplu bir alışverişimde summitten 1 tane parça tedariği 1 ay ileri diye attı hepsini geciktiriyorlardı aradım geciken parça acil değil diğer hazır stokta olanları gönderin dedim kargoyu 2 parça yaptılar ona rağmen ek kargo ücreti almadılar bile.
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BİTMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet konu yararlı olmuş...
    Y.dışından alışveriş yaparken iyi araştırıp öncelikle doğru ürünü almak sonrasında gümrükten yırtmanın yolları var bunları ayrıca yazarım şu anda dişimin ağrısı var 🤧

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı ankaralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öbür tarafta yırttın desene ))
    :=) 200 lira ile kurtulacaksak enayi olmayı tercih ederim... ama mesele o degil 3 5 dağ doğa zevkimiz var onunda içine ediyorlar.
    sanayinin çoğu potansiyel hırsızzz allah islah etsin.
    dağcı
    doğa sever
    avcı (bohçacı değildir)
    tornacı
    tasarımcı
    otomasyon üretimi

Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi olmuş konu...ben de türkiyedeki parçacılardan olsun çıkmalardan olsun bunaldığım için yurtdışına yöneldim çoğunlukla fiyat daha düşük oluyor kargo gümrük masrafına rağmen alternatif markalar da çok ac delco gates dorman denso airtex vb birçok farklı marka var . çıkma fiyatıyla amerika sıfırı genelde aynı paraya geliyor her parça için değil tabiki mesela fren diskleri ağırlıktan dolayı sanırım çok tutuyor türkiyede daha uygun... düzenli olarak sorunsuz aldığım siteler

rockauto.com
    summitracing
    jegs.com

hatta toplu bir alışverişimde summitten 1 tane parça tedariği 1 ay ileri diye attı hepsini geciktiriyorlardı aradım geciken parça acil değil diğer hazır stokta olanları gönderin dedim kargoyu 2 parça yaptılar ona rağmen ek kargo ücreti almadılar bile.
    nasıl alındığı hakkında bilgi verebilirseniz bizde allam faydalı olursnuz aç çakalların eline düşmektense aslan yesin :=)
    dağcı
    doğa sever
    avcı (bohçacı değildir)
    tornacı
    tasarımcı
    otomasyon üretimi

Alıntı Kadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet konu yararlı olmuş...
    Y.dışından alışveriş yaparken iyi araştırıp öncelikle doğru ürünü almak sonrasında gümrükten yırtmanın yolları var bunları ayrıca yazarım şu anda dişimin ağrısı var

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    :=) ivedi şifalar diliyoruz konu için :=) geçmiş olsun
    dağcı
    doğa sever
    avcı (bohçacı değildir)
    tornacı
    tasarımcı
    otomasyon üretimi

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    nasıl alındığı hakkında bilgi verebilirseniz bizde allam faydalı olursnuz aç çakalların eline düşmektense aslan yesin :=)
    Bu sitelere üye olup almak istediğin parçaları sepete atıyorsun sonra sanal kartında limit açıp ödemeyi kred kartıyla yapıyorsun türkiye adresini doğru girmen yeterli kargo ne tutuyor son aşamada yazıyor ondan sonra ya ptt ile yada ups ile geliyor limit üstünde olumca senden vergiyi hesaba yatırmanı istyorlar sonra adresine teslim ediyorlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BİTMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Yeni Üye bbalta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaklaşık 2 yıldır https://www.megazip.net/ üzerinden çeşitli orjinal SGP Suzuki parçaları sipariş ettim. Japonya'dan gönderiliyor. Müşteri hizmetleri çok yardımcı ve iletişimleri kuvvetli. Gümrük konusunda sorun yaşamamanız için ellerinden gelen desteği yapıyorlar PTT kargo ile teslim ediliyor. Orjinal ya da muadil Toyota, Suzuki, Nissan, Honda, Subaru, Mitsubishi parçaları sipariş edebiliyosunuz.

Üye dumah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rockauto yu kullaniyorum bende.
    olayi abarttim direksiyon kutusuyla pompayi ordan getirttim. 1100 $ lik siparisin 400 dolar civari kargosu tuttu.
    ustunede 1300 tl falan vergi verdim. ayni parcalari tr den alsaydim, arada ucurum vardi.
    en basitinden yag hava polen filtresi fiyatlarini karsilastirsaniz bile ayni.
    en onemliside o turkiyedeki parcaciyla girilen orjinal amerikan parca muhabbeti yokmu. nasi orjinal kardes mopar degil diyorum. olurmu ya orjinal amerikan diyor israrla .

valla vermeyin abi. ahlak yoksunu bu yaratiklar daha fazla sirtimizdan gecinmesin. mecbur kalmadikca almayin. 7 8 gunde geliyor.

ve siparislerinizi 2 ser gun arayla, tek parca halinde verirsenizde gumruge falan takilmiyor

ornek en son hidrolik pompa ust hortumuyla. idle air control diye bi sensor aldim . ayri ayri siparis verdim. takilmadan cayirt diye geldi.

64890580Idle Air Control (IAC) Valve 06 / 11 / 2017 Shipped $59.78
    64888903Power Steering Pressure Hose 06 / 11 / 2017 Shipped $72.64

bunlar kargo dahil fiyatlar. sadece hortuma 800 lira gibi bi fiyat aldim. oda elinde yok/ marka falanda yok.

diger siteleri kullanmadim. ustam rockauto kullaniyo du sadece. banada al burdan dedi oyle basladim. ilk siparislerden sonra indirim kuponu veriyor,

yakinda bir siparis daha olmazsa insanlar birbirlerine verebilir bu kodlari/ cunki kodlarin sureleri var. indirim kuponlarini paylasirsak voltrani kurariz.

Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sitelere üye olup almak istediğin parçaları sepete atıyorsun sonra sanal kartında limit açıp ödemeyi kred kartıyla yapıyorsun türkiye adresini doğru girmen yeterli kargo ne tutuyor son aşamada yazıyor ondan sonra ya ptt ile yada ups ile geliyor limit üstünde olumca senden vergiyi hesaba yatırmanı istyorlar sonra adresine teslim ediyorlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    amazondan alayım dedim ama türkiye ye birçok firma kargo yapmıyordu alamadım bende amerikada bir arkadas yönlendirdim vergi girdi baya :=)
    ayrıca led bar almıştım içinde manyetik var diye kargoya almadılar oda orda patladı kaldı :=)
    dağcı
    doğa sever
    avcı (bohçacı değildir)
    tornacı
    tasarımcı
    otomasyon üretimi