Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Standart Dışı Plaka Kullanımı Hakkında

Yeni Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    24.Haziran.2017
    Nereden
    ANTALYA

Standart Dışı Plaka Kullanımı Hakkında

Selamlar Herkese

29 Ekim 2016 tarihli 29872 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 676 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında yapılan düzenleme ile Tescil plakası araç üzerinde bulunmayan veya farklı yere takan sürücülere 95 Türk Lirası idari para cezası verilir gibi bir uygulamayla dün itibari ile tanışmış olduk. Yine yönetmelikte şöyle diyor Yönetmelikte belirtilen nitelik veya ölçülere aykırı plaka takan, öngörülen sayıda plaka takmayan ya da farklı okunmasına veya okunamamasına neden olacak şekilde plakasında değişiklik yapan araç sahibine 427 Türk Lirası idari para cezası verilir 7 gün süre tanınır.
    Ayrıca Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca Araç Muayene İstasyonlarının Açılması, İşletilmesi ve Araç Muayenesi Hakkında Yönetmelik kapsamında, yeniden belirlenen ve 03/07/2017 tarihinden itibaren uygulanacak olan "Araç Muayene Kusur Grupları" içerisinde Yönetmelikte belirtilen nitelik ve ölçülere uygun olmayan plakalar, araç muayenesi sırasında "Ağır Kusur" olarak kabul edilecek ve plakalar standartlara uygun duruma getirilinceye kadar araçların muayenesi yapılmayacaktır.
    Yönetmeliklerde açıkça yazmamasına rağmen anladığım kadarıyla standart plaka ölçüsü de Genişlik 11 cm , uzunluk 52 cm olacak.
    Dolayısıyla bizden bazıları ciddi sorunlarla karşılaşacak gibi. Örneğin benim iki plakam da kare plaka diye tabir ettiğimiz daha kareye yakın ölçülerde plaka. Ayrıca ön plaka ortada vinç olması sebebiyle aracın sol ön tarafında(Sürücü tarafında) Eğer plaka yeri orta olarak şart koşulursa sanırım vinçten de vazgeçmek zorunda kalacağız.
    Benin edindiğim bilgiler böyle. Görünüyor ki bir çoğumuz Trafik tescil yollarına yeni plaka bastırmak için düşeceğiz.

Sizde farklı bilgiler var ise paylaşırsanız sevinirim.

Saygılar

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    01.Haziran.2017
    Nereden
    antalya
    benim on plakada kare ama tam ortada on koruma demirinin ortasinda arka plaka normal. bildigim kadariyla olculer 21 e 52 veya uygun yer yoksa 15x30 olmak zorunda bazi araclarda plaka yeri fabrikasyon farkli olabilir mesela evolarda ancak sonradan tadilat sikinti olabilir gerci vinc ruhsata isliyse mecburiyetten dolayi yaptim dersiniz olasi kontrolde ancak polisin insiyatifine kalmakta sikintili

Üye Excalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Þubat.2015
    Nereden
    Istanbul - Izmir
    Özellikle Offroad donanımlı araçlarda önde yer olmadığından (ben dahil) kare plaka takıyorduk, lakin düz plaka kaçınılmaz gözüküyor. Formda bazı arkadaşlarımıza ceza kesilmiş olduğunu bugün öğrendim whats up hattındaki arkadaşlarımız doğruladı.

Trafikten bir fiil öğrenip bilgi paylaşalım ki Hiç bir arkadaşımız ceza yemesin bu başlıkta mümkünse.

http://www.hurriyet.com.tr/arac-sahi...liyor-40506909
    denizci & mimar -
    Deniz Ticaret Gazetesi / broker/ yelken eÄŸitim/renovasyon.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    01.Haziran.2017
    Nereden
    antalya
    emniyetten arkadaslarla konustum konuyu kare yada ince plaka olmasi onemli degil app muhursuz yada okunmasini engelleyen bir durum varsa o ceza nedeni vida vb dediler kare plakaya ceza yiyen varsa burada paylassin bende de on plaka kare ozelllikle sordum bana soylenen bu

Üye cyberkesh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    17.Ekim.2014
    Ben ramazan bayramı akşamı honda'da ki app plakalar yüzünden ceza yedim 420 lira orjianalleri istanbuldaydı dönünce mecbur taktırdım tabi

Üye archway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Mart.2016
    Nereden
    Küçükçekmece
    Alıntı cyberkesh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ramazan bayramı akşamı honda'da ki app plakalar yüzünden ceza yedim 420 lira orjianalleri istanbuldaydı dönünce mecbur taktırdım tabi
    Çok geçmiş olsun Oğuzhan'ım üzüldüm bende de var app plaka o zaman en kısa zamanda değiştirmek lazım ağustos sonu benim muayene zamanı geliyor zaten yoksa yandık

Ãœyelik tarihi
    17.Ekim.2014
    Alıntı archway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun Oğuzhan'ım üzüldüm bende de var app plaka o zaman en kısa zamanda değiştirmek lazım ağustos sonu benim muayene zamanı geliyor zaten yoksa yandık
    Eyvallah abim sağol, bencede bir an önce değiştir artık muayeneden de geçmiycek çünkü 31 lira karşılığında yenisini bastırabiliyosun trafikten

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı archway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende app mühürlü plaka var muayeneden yeni geçtim hem de kare plaka 29 haziran muayene tarihim
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Yeni Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    24.Haziran.2017
    Nereden
    ANTALYA
    Alıntı han solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende app mühürlü plaka var muayeneden yeni geçtim hem de kare plaka 29 haziran muayene tarihim
    başkan uygulama 3 temmuz da yürürlüğe girmiş.
    Muayeneyi tam zamaninda yaptirmiÅŸsin.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    01.Haziran.2017
    Nereden
    antalya
    temmuzdan once muayeneden gecilir ama herhangi bir kontrolde app plaka icin kenarda 420 yi hazir tutmak gerek

Üye K@RUB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    20.Mayýs.2015
    Nereden
    Ä°stanbul
    Her hangi bir şoförler odasına gitsem standar plaka bastırabilir miyim? yada nereden temin edebilirim?

Ãœyelik tarihi
    17.Ekim.2014
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sen erken davranmışsın bide sendeki mühürlü olduğundan ses çıkarmamışlardır mühür varmı yokmu ona bakıyolar da artık mühür de olsa yasak

Ãœyelik tarihi
    17.Ekim.2014
    Alıntı K@RUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her hangi bir şoförler odasına gitsem standar plaka bastırabilir miyim? yada nereden temin edebilirim?
    Haberlerde Türkiye şoförler odası ve kayıt tescil büroları demişler ama detay belirten bi haber göremedim bende