Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bazen zorlamamak lazım tadında bırakmalı

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul

Bazen zorlamamak lazım tadında bırakmalı

.ötüyle inatlaşan donuna .ıçarmış lafı vardır bilirsiniz...benim hikayem ona benzedi biraz okuyun eğlenin

şimdi benim araç çekme belgeli haliyle muayeneye sokup plaka çıkarmam lazım. Bayramda kafaya taktım yazlığa jeeple gideceğim zira yalovaya uğrayıp teknemi alacağım arkama takıp bütün bayram denizde balık tutup keyif yapacaktım. 23 haziran cuma sabahı istanbuldan ayrılıyorum kafamdaki plan bu şekilde. o nedenle önceki hafta 20 haziran salı gününe randevuyu mimarsinanda bana yakın istasyona randevumu almıştım. muayenede ağır kusur olabilecek sorunlarım bertaraf etmiştim bi kafama takılan şanzıman yağ kaçağı vardı ve şanzıman da yeni yapıldığından yapan yere götürdüm 17 haziran cumartesi aracı bıraktım ve dedim ki cumartesi var pazartesi var muhtemelen bi keçe değişecek 19 haziran pazartesi akşamına araç hazır olsun ki ertesi sabah alıp tüv randevusuna gideyim zira bayramda balık tutacağım deniz keyfi yapacağım jeepim lazım... pazartesi oldu öğlen aradım ustamı ...dedi ki bayramüstü yoğunluk var iftardan sonra bile çalışıyoruz henüz bakamadık ama akşama hazır olur abi dedi tamam dedim akşamına gittim iftar yaptılar yedik içtik şanzımanı indirmişler o sırada derken terslikler zinciri start aldı. abi yağ kaçağı keçe değil. şanzıman yağ pompasında çatlak var ordan kaçırıyor....eee napcaz..... elimde yağ pompası yok araç yarına yetişmez ama salı akşamına hazır dedi...yapma ya dedim neyse keyfimizi kaçırmayalım muayene randevusunu erteleriz nolacak ki dedim...

ertesi gün salı tüvü aradım muayeneyi ertelemek için bayram öncesi olduğunda avrupa yakası full 1 tane yer yok.... anadolu yakasında ise şile ve tuzlada 1 er araçlık yer vardı mecburen 22 haziran perşembe 16:30 a tuzlaya yer ayırdım. oh dedim muayeneden çıkar cuma sabahı gider balık tutar deniz keyfi yaparım dedim.

o gün geldi çattı perşembe sabah evden çıktım şort tshirt tatil modundayım muayeneye kadar birkaç yere uğrayacağım. marş benim zor basıyordu zor alıyordu ama alıyordu akü yeniydi fakat 3 aydır sanayide yatmaktan akü boşalmış olabilir diye düşündüm aküyü aldığım yere uğradım şu aküye bakın bozulduysa garantiden değişelim zor marş basıyor dedim. ölçtüler baktılar abi akün sağlam şarj ediyor fakat marş motorun bozu onu yaptırman lazım öncelikle dediler... ha iyi tamam zaten amerikadan marş kömürü falan almıştım yazlıkta söker yaparım nasılsa çalışıyor araba dedim 3 aydır böyleydi marş motoru devam ettim ordan istoça geçtim.

istoça geçtiğimde saat 11:30 gibiydi çapari kurşun çapa halat falan aldım hevesle o sıra bir müşterim aradı kazdağlarında köyde yaşıyor para göndereceğim atm den ama tek atm var ve çalışmıyor dedi. ptt ile göndersem olur mu dedi... e bayramüstü hazır para gelecek tamam abi gönder dedim istoç ptt dibimde zaten gider çekerim dediğim saat 11:45 di. gittim bi heves istoç ptt ye ...baktım 50 kişi var kuyrukta öğle tatili geliyor ve tuzla istanbulun öbür ucunda arada bayrampaşaya uğrayıp yangın tüpü almam lazım. baktım ucu ucuna yetişecek mecbur bekledim ptt de sırayı.. 13:30 civarı çıkabildim çok zaman kaybetmiştim hesapta olmayan... bayrampaşaya gidip marin sertfikalı yangın tüpü aldım ordan okmeydanına şanzımancıya uğradım 2 den 3 e geçerken uzuyordu roket ayarına baktık test sürüşü yaptık ve hemen yandexe baktım tuzlaya 2 saaate yakın veriyor 16:00 da orda olabiliyorum iyi yetişirim dedim...avrasya tünelinde doğru yöneldim...

avrasyatünelinden aşağı iniyorum araça bir tuhaflık var yavaşlıyor yokuş aşağı gaza basıyorum hızlanıyorum gazdan çekince gene yavaşlıyor frenliyor haydaaaaa dedim noluyoruz ... fren pedalı sertleşti koku da geliyor dedim pistonlar basıyor....yolüstü bostancı sanayiye girdim bildiğim jeep servisi ağzına kadar dolu selam bile veremiyorlar bayramüstü yoğun başka birine girdim fren merkezleri şişmiş yapamayız birşey dediler soğursa düzelir dediler ....bu arada vaktim daralıyor hemen çıktım tuzlaya doğru yola ama ne trafik dur kalk dur kalk o sırada yandexten haritaya bakıyorum yolu bulmak için ve şarjım da bitiyor %2-3 seviyesinde powerbanki taktım benim oğlan bitirmiş dibine kadar çakmak şarjına taktım aparat bozulmuş bir yandan telefon çalıyor meşgüle veriyorum bir yandan frenler sıkıştırıyor kokuyor dur kalk trafik neyse dayan dedim yarın tatildeyim denizdeyim ...girdim benzinciye bi çakmak şarjı aldım bu arada yandexe göre tam 16:30 da tuzla muayene istasyonunda olabiliyorum ve 16:45 e kadar fiş almam lazım....benzinciden aldığım çakmak şarjı muhtemel çin malı çıktı şarjım %2 yi geçemiyor bir türlü harita da açık tabi neyse devam ediyorum...hava sıcak balatalar sıcak derken tuzlaya tüv istasyonuna 4 km kala falan telefonun şarjı komple bitti kapandı hay aksi dedim camı açıp adres sormaya başladım sürem de daralıyor bi yandan... baktım şanzıman ışığı da yanıyor eyvah dedim muayene olacaz diye sıfır şanzımanı yiyeceğiz tabi 4 lastik fren yapıyor hava sıcak dur kalk trafikte gelmişim gazlaya gazlaya dedim az kaldı istasyona devammmmm yarın tatildeyim tekneyi suya indireceğim balığa çıkacağım...

tuzla tüv istasyona girdim aracı parkettim koşarak ofise girdim fişimi aldım saat 16:43 idi 2 dakkayla fişi aldım ...şansım döndü sandım .. frenler ağır kusur ama tek umudum soğuduğu zaman düzelir anlamazlar nasılsa...

muayene harcımı yatırırken bir darbe yedim 950 tl ödedim. niye dedim. araç ilk defa tüv muayenesine giriyor o yüzden cezalı dediler ..kardeşim 4 ay önce aracı çekme belgeli olarak aldım bana ne dediysem de bi işe yaramadı devlet büyüklerimizin kulaklarını çınlattım... araç 2005-2009 arası trafikteymiş ve muayene olmamış sonra 2009 da devletim el koymuş 2016 ya kadar yatmış bana uyguladıkları ceza 2005-2009 arası ...aracın mtv borcu varsa ve muayenesi yok ise noter satışı yapamazsınız... aracın mtv borcu var ise trafikten çekemezsiniz ama tüv harcı cezası faizle katlanarak son sahibine ödettiriliyor tüv nedir kardeşim vergi değil birşey ddeğil madem devlete geçmiş araç tüv borcunu devlet ödesin madem öyle yada sıfırlasın çok koydu oraya ödediğim para....

neyse girdik muayeneye baktım frenler düzelmiş soğuyunca çok sevindim yarın tatil tekneyi çekecem ya...deniz keyfi yapacam…kanal çıkışında bekliyorum heyecanlı geldi kağıdı uzattı bunu yaptır gel geçemedi dedi nasıl ya dedim sorun ne !!!! ön lastik rulman yataklarında boşluk var dedi saat olu akşam 6 sabah yola çıkacağım…başımdan aşağı kaynar sular indi…neyse ya zaten Yalova armutlu köy yolu kim çevirecek gene de gideceğim artık bayramdan sonra poryaları değişirim dedim. Moral bozuk çıktım bizim mossinle yemek yedik dedim iftara doğru çıkarsam yola boş olur bakırköye kadar rahat giderim.. sonra çıktım yola iftar saati gibi Göztepe optimum outlet yanında total istasyona girdim su aldım döndüm bindim arabaya tık tık tık o da nesi…marş basmıyor…allahım olamaz ya dedim akşam saat 9 yarın tatile gideceğim basıyorum yok aklıma akücünün dediği abi marş motorun bozuk yaptır akü sağlam sözü geliyor..ama 3 aydır marş basıyordu zor da olsa bugunu mü buldu 3 gün daha dayanamadı mı dedim yattım altına çekiçledim wd40 falan fayda yok.. maslak bostancı internetten elektrikçi arıyorum o saatte açık birkaç telefon derken baktım herkes kapalı iftarda ender diye bir arkadaşı aradım o saolsun kadosanda bir ustayı aradı ve bingo açıkmış müsaitmiş gel dedi dünyalar benim oldu… hemen kaskomdan çekiciyi aradım yükledim kadosana gittik sanayiye indirdik saat oldu gece 11… olsun sabah yola çıkacağım balık tutacağım deniz keyfi yapacağım ya.. neyse marş motoru söküldü civatlar yatmaktan sıkışmış biraz zorladık açıldı derken ustanın ağzından o kelimeler döküldü… abi bu marş motoru kolektör kömür falan bitik tamir olmaz çöp bu sabah yenisini getir takalım dedi.

GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Hayır dedim ya sabah yola cıkacam gitmem lazım bu gece olmalı…abi nerden bulayım marş motoru sana geceyarısı olmaz dedi… gene enderi aradım kardeşim kimi buluruz bu saatte marş motoru lazım bana dedim…düşündü taşındı ya dert etme sökün benim yarış aracından orda duruyor zaten dedi. Bayramdan sonra geri verirsin dedi…allah be dedim işte budur offroad kardeşliği dayanışması..neyse söktük marş motorunu taktık çok şükür düzeldi araç. Gece 1 de eve girdim….

Cuma sabah kalktım oğlanla yenikapıyo idoya yola koyulduk ordan yalovaya geçtik arabalı vapurla. Bu arada araç çekme belgeli plakalar var ama app plaka …gittik termalden arkadaşın bahçesine tekne römorkta hazır..motoru getirdi. Yıllardır hep eski motor kullandım mercury yamaha Johnson gibi ama 2 zamanlıydı eskiydi falan bu sene değişiklik yaptım çin malı aldım yeni yenidir dedim yarı yarıya fiyat farkı var ne olacak 2 yıl garantisi var zaten 2 yıla kalmaz satarım hiç olmazsa liman kaydı yaparım ruhsat çıkarırım diye hidea 20 hp 4 zamanlı aldım… herneyse bahçede kulaklık taktık hortumla suyu verdik çalıştırdık denedik işemesi devirdaim güzel taktık teknenin arkasına ..

yolda polisle burun buruna geldiÄŸimiz de oldu

ondan önce Yalova liman başkanlığına uğradım evrakları verdim kayıt için tekneyi de getir madem yakında burda footo çekip ölçüm yapalım dediler. Liman başkanlığı da tam Yalova ido iskelesi karşısında…termal akkköyden taktım tekneyi arkama çeki demiri işli değil araç çekme belgeli gittim liman başkanlığına doğru ama orda bi trafik sıkışıklığı var…allahım o da ne tek şeride düşürmüş polis çevirme yapıyor aha dedim kör talih peşimi bırakmıyor hem de liman başkanlığı önünde polis çevirmese bile durmak zorundayım…. beni çevirmedi polis ama hemen dibinde sağa çekip durdum

o sıra liman başkanlığından görevli geldi ölçümm yapmaya polis bize çemkirdi kardeşim çekin şunu burda uygulama yapıyoruz araç çekeceğiz başka yer yok…abi dedim 2 dakkaya gidiyoruz hemen vs…ohh dedim işimiz bitti çıktım Çınarcık üzerinde 1 çevirmeyi daha pas geçtikten sonra

armutluya ulaştım…Cuma akşam olmuştu tekneyi ellemedim karada bıraktım…

Cumartesi bayram arefesi akşam artık balığa çıkmalıyım hakettim dedim güzelce sahile indim geri geri römorku suya yanaştırdım kayığı suyla buluşturdum

sonra arabayı parkettim sıfır motor dikkat etmek lazım rodaj var daha önce kıyıda rölantide 5 dakka çalıştırdım sağına soluna baktım işemesi devirdaim yerinde sorun yok benzin depomuz dolu yanıma soğuk içecek aldım 1 saat en fazla yarım gazla dolaşmam lazım rodaj başlangıcında …demir aldım vitese taktım yavaş yavaş tek başıma sahile paralel gezinmeye başladım 200 metre sağa 200 metre sola ağzım kulaklarımda keyifli giderken kafayı çevirdim baktım motor işemeyi kesmiş eyvah dedim hemen kıyıya yanaştım baktım hala işemiyor soğutma yapmıyor çapayı attım derken motordan dumanlar yükseliyor sigara dumanı kıvamında tütüyor…çıldırmak üzereyim oturdum teknede servisi aldığım yeri başka servisleri arıyorum saat 4 civarı öğleden sonra birine ulaştım yalovada abi conta yanmış olabilir hararet olabilir açmadan bir şey diyemeyiz getirmen lazım ama şu anda dükkanı kapatıyoruız bayramdan sonra ancak diyorlar…o anda istanbula getir dese usta basıp gideceğim o kadar dolmuşum ama nafile…aynen tornistan arabayı yanaştırdım tekrar römorka yükledim tekneyi kıyıya çektim bayram elimde patladı zehir oldu aksiyonsuz mangallı yatışlı bir bayram geçirdim. Dönüşte istanbula getirdim motoru baktı servis impeller lastiği erimiş neyse ki conta yakma hararet falan vakası yok çok şükür…ufak bir masraflar kurtardık durumu yarın alıp tekrar gideceğim inşallah bu haftasonu tadını çıkaracağım…siz siz olun aksilikler zinciri başladıysa zorlamayın ilk halkada bırakın akışına…
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Nazar başkan sabret 14 lük döktürcem ben 😊

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Başkan geçmiş olsun, sana katılıyorum kesinlikle zorlamamak lazım. Hele bir de yolda polisle bir muhataplığın olsaydı vay haline. Fazla risk almışsın, muayeneden geçemediğinde dönüşte yaptırmak üzere bırakmak en iyisi olacakmış ama yaşanmadan bilinmiyor işte.

Neyse sana bir şey olmasın

1997 Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 2" Lift and BF KO2 30,5"
    2014 Jeep Compass MK 2.0 Limited

Üye MUHTEŞEM26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Nereden
    ESKÄ°ÅžEHÄ°R
    mert roman gibi olmuş geçmiş olsun sana bir şey olmasın

Üye ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2015
    Nereden
    ANKARA
    süper heyecan olmuş bence.. tekne sıkıntı olmayaydı iyiydi de çok geçmiş olsun..
    SEVDAMIZDA KÜME DÜŞMEDİYA ANKARAGÜCÜM.....

Üye cyberkesh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    17.Ekim.2014
    Abi geçmiş olsun baya macera yaşamışsın, bi sorun çıktımı arkası geliyor işte bi yerde durmak lazım dediğin gibi

Super Moderator mexlayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014

Üye KARADAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Aralýk.2014
    Nereden
    BAÄžCILAR Ä°STANBUL
    Başkan; Gürcan tarafından bir sabotaj olabilir mi? Bana bakışları hiç tekin gelmedi.Bir düşün bu serüven içinde en fazla yer alan isimdi.Burnuma pis kokular geliyor.
    {{{{JEEP GC 5.9 V8 daha ne olsun}}}}

Super Moderator mexlayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı KARADAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başkan; Gürcan tarafından bir sabotaj olabilir mi? Bana bakışları hiç tekin gelmedi.Bir düşün bu serüven içinde en fazla yer alan isimdi.Burnuma pis kokular geliyor.
    kedi dir kedi

Üye muratdmrblk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Aðustos.2016
    çok geçmiş olsun bendede scirocco varken benzer bir aksilikler zindiri yaşadım inadımdan dolayıda btmedi 3 günde 3 kaza yaptım sonra arabaya tam 1 ay binmedim en sonunda zaten yeni adlığım özel yapım tampon kırılınca oturdum sinirimden akldırımda ağladım. benim babada balık hastası öleki her gün şirketten çıkıp yazılığa gidio sabahda geri şirkete geliyor git gel 80 km umrunda değil 6.5 metre fiber var önceki motoru jhonson du 30 luk şimdi galiba 4 zamanlı mercury var yine 30 luk ama ben jhonsonu daha çok seviyordum baan daha iyi çekiyormuş gibi geliyordu. neyse Allah bir daha yaşatmasın dediğin gibi bazen bırakmak en güzeli muhtemelen bunların hiç birini yapmayıp 3 günlük bir tekne kiralasan hem daha az para verir hemde keyfini sürerdin sağlık olsun vardır her şeyde bir hayır...

Üye Excalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Þubat.2015
    Nereden
    Istanbul - Izmir
    Geçmiş olsun ve yeni makina hayırlı uğurlu olsun.
    denizci & mimar -
    Deniz Ticaret Gazetesi / broker/ yelken eÄŸitim/renovasyon.