Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Jeep Grand Cherokee 5.2 P0441 Hata Kodu

Üye DEŞİFRE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Aðustos.2017

Jeep Grand Cherokee 5.2 P0441 Hata Kodu

Screenshot_20171025-150946.jpg

bunun ne olduğunu bilen var mı arkadaşlar?

index.jpg

P0441 - Chrysler Type Powertrain - Auxiliary Emission Controls - ISO/SAE Controlled
    Description

EVAP Purge Flow Monitor Fault Conditions
    Cause

Engine running in closed loop, ECT sensor over 170°F, engine at idle speed for 2 minutes, Low Fuel not on, MAP sensor input under 15 7" Hg, altitude less than 8000 ft , PTO not enabled, then the PCM detected that no airflow was present through the EVAP system in the test period Refer to Monitor Test, code repair chart to test the code Note: The stricter EVAP purge flow test is used to verify the EVAP system functionality on vehicles with the LDP

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir

Resimlerde aracinizla eslesen ve okla gosterilen evap selenoid ve/veya baglanti hortumlarinda kacak, kirik olabilir. Kontrolunu yapin lutfen. Baglantilar saglamsa selenoidin kendisi degisecek

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Konu GC2013 tarafından (25.Ekim.2017 Saat 22:23 ) değiştirilmiştir.
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Üye DEŞİFRE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Aðustos.2017
    Alıntı GC2013 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Resimlerde aracinizla eslesen ve okla gosterilen evap selenoid ve/veya baglanti hortumlarinda kacak, kirik olabilir. Kontrolunu yapin lutfen. Baglantilar saglamsa selenoidin kendisi degisecek

eyvallah hocam. peki pahalı bişey midir bu selenoid?

ve bişey daha ilave edeyim. bu hata kodunu aldıktan sonra çok yakmaya başladı araç. ne güzel seviniyordum 25-26 litreye düşürdüm diye, bu hata çıktığından beri 30 litreyi geçti. bu selenoid çok yakmaya sebebiyet verir mi?

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

Alıntı GC2013 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

eyvallah hocam. peki pahalı bişey midir bu selenoid?

ve bişey daha ilave edeyim. bu hata kodunu aldıktan sonra çok yakmaya başladı araç. ne güzel seviniyordum 25-26 litreye düşürdüm diye, bu hata çıktığından beri 30 litreyi geçti. bu selenoid çok yakmaya sebebiyet verir mi?

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir

Yakit buharinin kacisini onler, evet yakit artisina sebebiyet verir. Bazen motor isigini yakar, bazen de ilk calistirmada bogukluk/kararsizlik yapar. Muhtemelen selenoidin kendisi arizali. Yurt disinda 25-50 dolarlik bir malzeme, burada ne kadardir bilemiyorum

NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP