Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Satilik 5.2 uÄŸrasmaktan tukendim:)

Yeni Üye mutulug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Haziran.2017
    Öncelikle atıf ustanın beni çok fazla bekletmesi dışında bir şey söylemedim kendisine,evet arabayı aldım çünkü bana bir hafta on gün müsaade et elimdeki işlerim bitsin bakıcam arabana dedi sonra noldu ben dükkana üç defa gittim bana bakıcam dedi her defasında,böyle bir buçuk ay geçti hiç bir şey yapılmadan.ben bayramda ailemle arabasız kaldım.neyse sağlık olsun dedim olsun yeterki dedim.ayrıca yazımda zaten belirttim atıf usta da arabam bir buçuk ay kaldı bende alıp kapımın önüne koydum diye.arabamı tamir etmesi için bırakıp başında durabileceğim bir pozisyon olmadı ki zaten tamir yapılmaya başlamadan (roket teli ve Egr yi kendim aldım bıraktım kendisine)aldım arabamı,başlamadı zaten tamire nasıl ve neyi takip edicem.arabamı alırken haftada iki üç defa ara beni muadil bi araç geldimi diye sor dedi...burada mağdur olan benim siz kalkmışsınız benden hesap soruyorsunuz.ben atıf ustanın iyi bir karakteri olduğunu gördüm,ancak kendisinin eleman yetersizliği ve Tamir için çok fazla araç aldığı da aşikar.kaldı ki zaten kendisinede bunu belirttim.benim hiç bir sorunumunda çözüldüğü yok ayrıca (roket teli ve egr takılması dışında)arabama binip gittiğim sanayiden çekici ile evime geldim ha buna sebep olan usta atıf abi değil tabiki beni mağdur eden usta belli...atıf abi belki arızamı giderirdi ama ben bir buçuk ay bekledim buda yapılanda bana göre doğru değildir.

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Alıntı mutulug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.sanayi de general oto doğan ustaya gittim.3.sanayide atıf ustaya bıraktım elimde işler var bana müsade et bi süre dedi tamam dedim,bir buçuk ay bakmadı arabama sanayi köşelerinde ne hale geldi arabam görmeniz lazımdı.sonra beyin arızalı dedi bana bende aldım arabamı evin önüne koydum.arabayla çamdibine gelemem ki yolda kalırım yine çok soğudum arabadan yolda kalırsam bırakır giderim artık kaldığı yerde...ben seni alıp gelsem uygun bi yerden
    O zaman buradaki ifadende iki ustayı ayrı tutacaksın, aynı kefeye koymayacaksın biraderim. Neden dükkanı dolu sence, milleti bazıları gibi kazıklamadığı için olabilir mi? İnsanları kıramadığı, herkesin işi elinden geldiğince görülsün diye çabaladığı için olabilir mi? Ben sırf dükkanında iş yapabilsin böyle dürüst usta diye, 1 saatlik bijon/balata vs değiştirmek için 4 ay bekledim, yok dolu adam, çünkü balata değiştirmekten daha büyük işler vardı elinde. Sağdan soldan zarar gören herkes buraya geliyor. Eleman yetersiz dediğin küçük dükkanda zaten 3 usta çalışıyor. 3 tane daha alsa nasıl yapacak, yıl boyu işler böyle yoğun olmuyor ki, memleket belirsiz. İş yapmayıp, yaptık deyip de 2 günde arabayı mı teslim etsinler. Sana baştan demiş, uzun sürer diye, deneme yapılması lazım, uygun araç gelirse yapılır diye, e o zaman bayramda arabasız kaldım demenin anlamı yok, kolayı vardı, alırdın bir beyin, taktırır bayramda binerdin belki de arabana. Onun da işine gelirdi, aradan komisyonunu alır çıkardı ama yapmamış. Aracın dukkanda yatınca usta para mı kazandı, servisteki gibi gunluk ücret mi yazdı, hayır.E sen de önceki ustaya verdim daha para veremem demişsin, ona da eyvallah. Keşke hepimiz herşeyi, kısa yoldan, az zamanda ve az paraya yaptırabilsek ama olmuyor işte, maalesef herşeyin bir bedeli var. Kaldı ki sanayii de iş yaptırıyorsun.Bayramda dükkanda kalan tek araç senin ki de değildi, biliyorum çünkü ben gittim, baktım dolu, ağzımı bile açmadım yağ değiştirmek için döndüm gelidim. Hadi tamam sanayii de ustadır falan ama Doğan ile aynı kefeye koyarsan kızarım. Sen yaz bakalım Doğan neler yaptı sana, ondan sonra Atıf ustanın adını yazabilecek misin altına. Lütfen

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Ãœyelik tarihi
    16.Haziran.2017
    [QUOTE=GC2013;39028]O zaman buradaki ifadende iki ustayı ayrı tutacaksın, aynı kefeye koymayacaksın biraderim. Neden dükkanı dolu sence, milleti bazıları gibi kazıklamadığı için olabilir mi? İnsanları kıramadığı, herkesin işi elinden geldiğince görülsün diye çabaladığı için olabilir mi? Ben sırf dükkanında iş yapabilsin böyle dürüst usta diye, 1 saatlik bijon/balata vs değiştirmek için 4 ay bekledim, yok dolu adam, çünkü balata değiştirmekten daha büyük işler vardı elinde. Sağdan soldan zarar gören herkes buraya geliyor. Eleman yetersiz dediğin küçük dükkanda zaten 3 usta çalışıyor. 3 tane daha alsa nasıl yapacak, yıl boyu işler böyle yoğun olmuyor ki, memleket belirsiz. İş yapmayıp, yaptık deyip de 2 günde arabayı mı teslim etsinler. Sana baştan demiş, uzun sürer diye, deneme yapılması lazım, uygun araç gelirse yapılır diye, e o zaman bayramda arabasız kaldım demenin anlamı yok, kolayı vardı, alırdın bir beyin, taktırır bayramda binerdin belki de arabana. Onun da işine gelirdi, aradan komisyonunu alır çıkardı ama yapmamış. Aracın dukkanda yatınca usta para mı kazandı, servisteki gibi gunluk ücret mi yazdı, hayır.E sen de önceki ustaya verdim daha para veremem demişsin, ona da eyvallah. Keşke hepimiz herşeyi, kısa yoldan, az zamanda ve az paraya yaptırabilsek ama olmuyor işte, maalesef herşeyin bir bedeli var. Kaldı ki sanayii de iş yaptırıyorsun.Bayramda dükkanda kalan tek araç senin ki de değildi, biliyorum çünkü ben gittim, baktım dolu, ağzımı bile açmadım yağ değiştirmek için döndüm gelidim. Hadi tamam sanayii de ustadır falan ama Doğan ile aynı kefeye koyarsan kızarım. Sen yaz bakalım Doğan neler yaptı sana, ondan sonra Atıf ustanın adını yazabilecek misin altına. Lütfen

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi[/QUOTE

Birincisi atıf abiyle ilgili arabama bir buçuk ay bakmadı diye söledim zaten...bunu dışında olumsuz bi cümlede adı yok
    İkincisi ben sizin babanızın oğlu değilim bana kızamazsınız,halden anlamaz saygısız bir insanda değilim bana yardımcı oldunuz sağolun teşekkür ederim üç defa yazdım zaten atıf abiyle ilgili durumu
    Üçüncüsü doğan ile alakalı arabanı sonuna kadar yaptır demiştiniz evet ama bende kısır döngüye döndü ona gittikçe iş büyüyor gitmem dedim doğru,doğan ile atıf abi aynı kefeye koymadım, koyamam zaten tekrar edeyim söylediğimi atıf abi belki benim arızamı hallederdi ama çok bekledim daha fazla bekleyemem,bana bir hafta bilemedin on gün müsade et dedi ...ben kızıp almadım arabamı elektronikçi arkadaşıma bahsettim getir bakayım dedi aldım tamirini yaptı teslim etti aracımı aldığım gibi gittim atıf abiye bu kadar işte...

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Hayır, yukarıda iki tane isim veriyorsun, arabam bir bucuk ay sanayi köşelerinde rezil oldu diyorsun. Bilmem ne usta benden parasını aldı, parçaları taktı veya takmadı, sorunuma çözüm bulamadı, daha da gitsem benden para alacaktı ama atıf usta zamanı olmadığı için sadece cok bekledim dememişsin, iki isim verip ikisini de kötülemişsin. Önce yazdığın şeyi bir savun, ha farklı birşey ima ettiysen kusura bakma ne yazdığını bilmiyorsun tekrar bir oku bakalım.

Forumlarda biz usta isimlerini özelden yazarız, sizler gibi engin, atıf, dogan, erol vs açıktan yazmayız, çünkü ustadan memnun kalan da çoktur kalmayanda ama hepsi ekmek parası derdindedir. Kimseyi açıktan kötülemeyiz, en başında dedim ya yazmayacaktım ama yazdım diye, işte bu sebepten. Bir diğer sebepte yazdığımız usta, forumdaki birinin akrabasıdır, dostudur, kardeşidir, bize yardımcı olan forumdaşımızı kırmayalım diye. Ama bundan da bihabersiniz. Beyinciye gittiniz arkadaşınızın tanıdığı, çözüm olmamış. E hani beyinci usta nerde, onu niye kötülemediniz. Atıf sizden haksız yere para aldı mı? Hayır. Aksine zaman kaybetmenize ragmen para kaybetmenizi engelledi mi? Evet. Eeee..????

Sizi tanımam etmem ancak isim vererek kötülerseniz, kişi tanıdığımsa ve ben de kefilsem araştırır gerçeği öğrenir, burada doğruyu anlatırım. Size kızmaksa kusura bakmayın umrumda değil, ben doğruları yazdım.

Burası uluorta insanların kötüleneceği bir yer değildir. Forumda yazamayacak kişilerin arkasından sallanacak yer hiç değildir. Sorunların konuşulup çözüme kavuşturulacağı yerdir.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Ãœyelik tarihi
    16.Haziran.2017
    Diyeceğim tek şey var arabam evimin önüne çekici ile geldi umrunda değil ise kimseye kimseyi önerme bu nedir ya bi kendine gel kendine atar atar atar

Üye eay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    13.Eylül.2015
    Nereden
    Ä°stanbul
    Beyler,İzmir de uzun süre yaşadım.Atıf usta yı da tanır ve severim.3 yıldır bu forumdayım,ilk defa tartışmaya şahit oluyorum.Bence uzatmayalım Usta isimlerinin özelden yazılıyor olmasının doğruluğu bir kez daha kanıtlandı.Sonuçta burada hepimiz farklı konularda paylaşım ve yardımlaşma içindeyiz...

Üye dumah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    09.Þubat.2017
    Bende aracım için İzmir 1. 2. ve 3. sanayide gezen birisiyim.
    AA Aydın ve Enriko dahil, Engin , Atıf, oto Doğan ve Ayhan ustayı biliyorum.
    Burada insanlar yaşadıkları tecrübelerini paylaşacak ki , bizim gibi bu işi seven ve bu araçları adam etmek isteyen, para ve zamanını harcayan insanlar belirli bi bilgi sahibi olabilsin gittikleri esnaf konusun da.

Burada insanlar rahatça usta ve dükkan ismi zikredecek ki, esnaf ta esnaf gibi olsun.! Cevap verme hakkından bahsetmişsiniz. Buraya üye olmak zor bir şey değil? Usta olarak üye olmak esnafa + kazandırır - değil. Birisinin varsa hatası da bunu herkes öğrenirse hiç olmazsa tavır alınır.

İzmir in göbeğinde AA denilen Jeep yetkili servisi, Açık bidon yağ kullanarak motor yağı değiştiriyor. Bu adamlar yetkili servis. . Yazmayalım mı?

Öncelikle herkesin şunu anlaması lazım, Kimse kimsenin savunma hakkını üstüne alıp kullanmak zorunda değil. Yada burada haklı veya haksız yaftası da uygun değil. Söylemek istediğim herkesin bireysel tecrübesini yazması hakkıdır. Burada bilinçli karalama ile yaşanan gerçek tecrübeleri ayırt edebilecek kadar herkes tamirciye gidiyor diye tahmin ediyorum.

Sizin Atıf ustanın arkadaşı olmanız ve tavsiye etmeniz, bu işi sizin yaptığınız anlamına gelmez. Burada önerdiğiniz bi ustanın yaptığı bi hatada sizi bağlamaz. Bu şekilde savunma şekli kafa da soru işareti uyandırır sadece.

Ben arabamı sadece ayhan a götürüyorum. Burada ben ustam ayhan dediğim için sizin gidip tecrübe ettiğiniz kötü bi sonuç beni bağlamaz.

Ortada sorunlarından dolayı aracına binemeyen birisi var. Forumun amacı ne zaten?

Ortada da çok büyük bir şey yok. ustanın birisi uzun süre aracı alamamış. Araç sahibi de aracını çekerek götürmüş ve sitem ediyor. Arkadaşta arabanın içinden çıkamamış ve satma niyetinde olan, maddi ve manevi olarak süreçten yıpranmış birisi.

Son olarakta, Bu şekilde yaklaşım doğru değil bence. Bu şekilde yaklaşılmamalı.
    Sorunun nasıl çözülebileceği konusuna bakılmalı bence aracı çalışır sorunsuz halinde sat hiç olmassa, bu şekilde öldüren çok olucaktır.

Ãœyelik tarihi
    16.Haziran.2017
    Atıf usta iyi ve karakterli bir usta böyle oluncada herkes bu ustayı tercih etmiş ki çok yoğun.ben usta ismini paylaşmazdım bilseydim,kötü bir tamirciden çıkıp kendisine gittim.bi sıkıntı yaşamadım kendisi ile ilgili ama sanırım şu anki durumumun ne kadar sıkıntılı olduğunu ifade edemedim yeterince.forumda usta ismi ile ilgili durumun özelden yazılması kuralı olduğunu bilmiyordum bilsem yazmazdım.bunun için üzgünüm...

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    arkadaşlar forum kurallarımızdan en hasssas olduğumuz konu usta ismi vermiyor olmamızdır. herkese açık bir ortamda bu tarz tartışmaların sonu gelmez kimse haklı çıkmaz çamur attığımız yerde izi kalır. birine göre iyidir kötüdür birine göre dolandırıcıdır sahtekardır bu iş göreceli diyebiliriz çok net. herkesin herkesle yıldızı barışmaz anlaşamaz şanssızlık olur neticede sözkonusu olan 20 yaşındaki jeeplerdir çok komedi arızalar çözümsüz gibi gelen arızalar verip saç baş yoldurabilir bunların çözüm yolunu ustaya gitmeden aramak için burdayız.
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye Excalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Þubat.2015
    Nereden
    Istanbul - Izmir
    Aslında bu usta isimleri , yapılan işler, caka satanlar, bilmişlik taslayıp cepe göz dikenler, ahkam kesenler...memnun olanlar, olmayanlar... Veya parçacılar davranışlar, kazıkçılar, ............... Hepimiz için oldukça önem arz ediyor. Araçlarımız 20 li yaşlarda ve daha uzun yıllar sıhhatimiz olduğu müddetçe binme gayesi ile beraber yaşlanacağımızı aşikar. Ayrı bir bölüm de ama sadece kayıtlı kullanıcıların ulaşabileceği veya sadece ZJ araç sahiplerinin ulaşabileceği bir bilgi bankasıolmasını şahsen isterdim. Bu gün yaşanılanlar hangi şehirde olursak olalım yarın arkadaşlarımın , hepimizin başına gelebilir.
    denizci & mimar -
    Deniz Ticaret Gazetesi / broker/ yelken eÄŸitim/renovasyon.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12