Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: G eldi MTV zamanı :)

Üye toporomboz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    ///////2017 yılı motorlu taşıtlar vergisi tutarına esas olan kasko sigortası değeri bildirim formu/////
    elde kendinizin yazdığı dilekçe ile olmaz....
    bu form da bildirimi düzenleyen sigorta acentesinin bilgileri gerekli
    adı soyadı
    tc / vergi kimlik no
    birlik sicil numarası
    acente numarası
    adres....
    burda beyan yapılıyor bunuda acente onaylıyor öyle araç sahibi benim aracımın vergisini bir alt kadameden alın dedimi ol mu yor
    LÜTFEN SİGORTACINIZDAN VEYA HERHANGİ BİR ACENTEDE(ki benim duyduğum yapmak zorundaymış sizin sigortanızı yapmasada bu formu doldurmak zorundaymış ama en güzeli kendi sigortacınızda yaptırmak) BU FORMU DOLDURUN MALİYEYE VERİN.. ..... 3 dakikada i,şlem tamam....

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    25.Nisan.2016
    Tabiki dilekçe ekine kasko değer formunu ekliyoruz,arkadaş dilekçeyi sorunca ben onu yazdım sadece,kasko değer formunuda ben kendim dolduruyorum onun kaşesini basıp gönderiyorum...

Üye musty.skr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı toporomboz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ///////2017 yılı motorlu taşıtlar vergisi tutarına esas olan kasko sigortası değeri bildirim formu/////
    elde kendinizin yazdığı dilekçe ile olmaz....
    bu form da bildirimi düzenleyen sigorta acentesinin bilgileri gerekli
    adı soyadı
    tc / vergi kimlik no
    birlik sicil numarası
    acente numarası
    adres....
    burda beyan yapılıyor bunuda acente onaylıyor öyle araç sahibi benim aracımın vergisini bir alt kadameden alın dedimi ol mu yor
    LÜTFEN SİGORTACINIZDAN VEYA HERHANGİ BİR ACENTEDE(ki benim duyduğum yapmak zorundaymış sizin sigortanızı yapmasada bu formu doldurmak zorundaymış ama en güzeli kendi sigortacınızda yaptırmak) BU FORMU DOLDURUN MALİYEYE VERİN.. ..... 3 dakikada i,şlem tamam....
    Ä°lhan abi selam,
    Sigortacımdan formu doldurttum, geçen sene bana verdiğin fax numarasına yolladım. 2 saat sonra kontrol ettim bankadan düşümü yapılmıştı.Bu sene kolay oldu düşüm işlemi.. Orjinalini yollamadım, gerek var mı postalamaya acaba.
    "Bin millik bir yolculuk, tek bir adımla başlar."

1998 Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2L V8

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    Alıntı musty.skr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ä°lhan abi selam,
    Sigortacımdan formu doldurttum, geçen sene bana verdiğin fax numarasına yolladım. 2 saat sonra kontrol ettim bankadan düşümü yapılmıştı.Bu sene kolay oldu düşüm işlemi.. Orjinalini yollamadım, gerek var mı postalamaya acaba.
    merhaba kardeşim;bence yok. kimisi fax la gönder sonrda aslını kargoyla gönder diyor vs vs .neden dersen ben bu sene işlemi yaparken geçen seneki memur izinliydi işini seven bir abla yaptı geçen sene oooo çık müdüre onaylat in tasdik ettir uzundu işlem bu memura bağlı bazısı işi abartıyor...yapılan işlem kasko değer formundaki senin ve sigortacının bilgileri giriliyor onay tuşuna basıyor.sistem kabul etmişse 2017 2 taksit ödeyeceğin rakam ekrana düşüyor.ondan sonra işlem tamam önemli olan rakamın ekrana düşmesi sendede düşmüş sıkıntı yok...
    meali=işini severek yapan memura düştünmü işin kolay ve doğru hemde kısa sürede oluyor.....

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    12.Þubat.2017
    Bugün belli oldu sigorta birliğinin listesi
    1998 zj 5,9 21500tl
    1998 zj 5,2 22000tl
    1997 zj 5,2 20500 tl
    1996 zj 5,2 19000 tl
    1995 zj 5,2 17500 tl
    komik olan 1998 5,2 inin 5,9 dan daha yüksek kasko değeri var
    normal mtv 1827 tl
    bir alt kademeden 1303 tl 651,50 / 651,50 tl ödeyeceğiz....
    haydi beyannameleri verelimmmmm

selam, biz aracı yeni aldık satış kağıdında kaskodan muaf diyor, kasko bedeliyle sigorta indirme nasıl olacak bu durumda?
    1995zj

Üye KARADAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Aralýk.2014
    Nereden
    BAÄžCILAR Ä°STANBUL
    Alıntı leone1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam, biz aracı yeni aldık satış kağıdında kaskodan muaf diyor, kasko bedeliyle sigorta indirme nasıl olacak bu durumda?
    1995zj
    EMİR senin satış kağıdında ne yazdığı önemli değil gelirler idaresinin motorlu taşıtlar için yayınladığı kasko değeri bildirim çizelgesi ilgili sitenin sayfasından indirebilirsin.sigortacın bu konuya vakıf olmalı ona danış evrak alman gerekiyor zaten
    {{{{JEEP GC 5.9 V8 daha ne olsun}}}}

Üye KARADAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Aralýk.2014
    Nereden
    BAÄžCILAR Ä°STANBUL
    Alıntı KARADAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EMİR senin satış kağıdında ne yazdığı önemli değil gelirler idaresinin motorlu taşıtlar için yayınladığı kasko değeri bildirim çizelgesi ilgili sitenin sayfasından indirebilirsin.sigortacın bu konuya vakıf olmalı ona danış evrak alman gerekiyor zaten
    emin olmamakla birlikte aracı yeni aldı isen daha önceki sahibi 2017 ocak ayı içinde ve/veya sena satış yaptığı tarihe kadar vergi indirimi başvurusu yapmamış ise 2018 yılına kadar indirim hakkın bulunmamakta
    {{{{JEEP GC 5.9 V8 daha ne olsun}}}}

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı leone1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1995zj
    emir temmuz vergisini öderken indirim kağıdını ümraniye nakil vasıtalara vereceksin düşecekler o kadar...düştükten sonra yatırırsın vergin....
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye archway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Mart.2016
    Nereden
    Küçükçekmece
    arkadaşlar liste falan bahane bunu söyleyen sallamış bilgisayardan sisteme giriliyor öyle liste vs yok digital herşey...
    ben bugün datça da sigortacımdan aldığım dilekçeyi verdim ondaki bilgileri giriş yaptı /// orda sigortacınında bilgileri gerekiyor tc si şirketi falan hepsi ekrana dökülüyor sonunda sistem kabul edip onay verdi ben ekranda 651,50 tl yi gördüm. MUTLAKA SİGORTACINIZA HAZIR BEYANNAMEYİ DOLDURTUP İŞLEM YAPIN...
    Aynen İlhan abi bende trabzonda yatırdım ne dilekçe ne kağıt nede başka birsey birtek ruhsatı götürdüm ekrana girdi indirimli 1300 dedi 1 yıllık yatırdım ve çıktım küçük yerin gözünü seveyim

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    serkan kardeşim küçük yerde yaşamak avantaj da birde en önemlisi İŞİNİ SEVEN çalışana denk gelmek önemli geçen sene aynı dairede çok bilmiş bir abi abartmıyorum yarım saat liste incelemeişti. ....
    Alıntı archway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen İlhan abi bende trabzonda yatırdım ne dilekçe ne kağıt nede başka birsey birtek ruhsatı götürdüm ekrana girdi indirimli 1300 dedi 1 yıllık yatırdım ve çıktım küçük yerin gözünü seveyim

Üye archway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Mart.2016
    Nereden
    Küçükçekmece
    serkan kardeşim küçük yerde yaşamak avantaj da birde en önemlisi İŞİNİ SEVEN çalışana denk gelmek önemli geçen sene aynı dairede çok bilmiş bir abi abartmıyorum yarım saat liste incelemeişti. ....
    Doğrudur abi sağolsun bizim aileyi tanıyordu memur dediğim gibi ufak bir ilçe hemen 5 dakikada işlem bitti.Geçen sene İstanbul'da yatırayım dedim illallah dedim abi......

Üye ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2015
    Nereden
    ANKARA
    ben ankarada fax çektim evrağı hemen fax la geri dönüş evrağın aslını getirin diye gittik sıramızı bekledik sonra düştü.ankara bürokrasisinin gözünü seveyim
    SEVDAMIZDA KÜME DÜŞMEDİYA ANKARAGÜCÜM.....

Üye kuzeyli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Maliye Bakanı Ağbal OVP basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
    1 Ocak 2018’den itibaren MTV’de sistem değişiyor. Binek otomobilin değerini kapsayan bir sisteme geçiyoruz. 1.6 motor olan orta üst sınıf bir otomobilin MTV’si 1.000 TL’den 1.400 TL’ye çıkacak. Düzenlemenin detayları tam olarak belli değil. Ancak mevcut vergiler zamlanırsa 1-3 yaş arası 2000 CC’ye kadar olan araçların vergi miktarlarının aşağıdaki gibi olması bekleniyor.
    Aracın Yaşı Motor Hacmi Mevcut Vergi Miktarı Zamlı Vergi Miktarı
    1-3 yaş arası 1000 CC -1300 CC 650 TL 910 TL
    1-3 yaş arası 1300 CC – 1600 CC 1.035 TL 1.450 TL
    1-3 yaş arası 1600 CC – 1800 CC 1.827 TL 2.560 TL
    1-3 yaş arası 1800 CC – 2000 CC 2.878 TL 4.029 TL

Üye DEŞİFRE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Aðustos.2017
    ben daha temmuz vergisini ödemedim. şimdi ödesem indirimden yarlanabilir miyim, yoksa geçti bolu'nun pazarı deyip 913 tl mi ödücem?

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    01.Haziran.2017
    Nereden
    antalya
    Faizinide ödeyerek ödeyebilirsin indirimli olarak

Üye bahadr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Ocak.2017
    Nereden
    ankara
    Kasko bedeli üzerinden, bir alt kademeden ödemek için dilekçeleri 1 Ocak'tan önce mi sonra mı vermemiz gerekiyor?

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı DEŞİFRE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben daha temmuz vergisini ödemedim. şimdi ödesem indirimden yarlanabilir miyim, yoksa geçti bolu'nun pazarı deyip 913 tl mi ödücem?
    hayır 2017 için indirim kağıdı ver düşecek vergin

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı bahadr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kasko bedeli üzerinden, bir alt kademeden ödemek için dilekçeleri 1 Ocak'tan önce mi sonra mı vermemiz gerekiyor?
    2017 vergisini ödeyeceksen şimdi verebilirsin...2018 vergisi için ocakta vereceksin

Üye Excalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Þubat.2015
    Nereden
    Istanbul - Izmir
    Bu % 40 artış ile kasko değerleri üzerinden bu yıl vergiler ne olacak dersin Mert başkan ?
    denizci & mimar -
    Deniz Ticaret Gazetesi / broker/ yelken eÄŸitim/renovasyon.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    01.Haziran.2017
    Nereden
    antalya
    4000 cc üstüne 475 bin altına başka üstüne başka fiyatlama yapmışlar bizim araçların kasko bedeli 20 bin lira bu nasıl vergilendirme arkadaş

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu