Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1998 5.2 ZJ Hakkında Birkaç Soru

Üye Bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    26.Kasým.2016
    Nereden
    Van-Samsun

Question 1998 5.2 ZJ Hakkında Birkaç Soru

Merhaba. Pazartesi günü 1998 ZJ 5.2 alarak 2 senelik hayalimi gerçekleştirdim. Şimdi sormak istediğim birkaç soru var.
    1- Aracın anahtardaki hafıza ayarını nasıl değiştirebilirim?
    2- Aracın kaloriferini son hızda açtığımda gelen gürültü sesi neden olabilir ya da normal midir? (hızı düşürünce ses kesiliyor)
    3- Aracın koltuk ısıtmalarının zayıf çalışmasına ne sebep olabilir?
    4- Aracın 1 gün yattıktan sonra çalıştırılmasında geç marş alması (4-5 saniye gibi bir sürede) normal midir?
    Araçta LPG var lakin benzinde kullanılıyor.​

Ãœyelik tarihi
    26.Kasým.2016
    Nereden
    Van-Samsun
    Ayrıca 4. viteste 80 ile giderken aracın devir ibresinin 1500 devir ile 200 devir arasında sürekli çıkıp düşmesine ne sebep olabilir? Sadece 4. viteste oluyor diğer viteslerde normal.
    cCc ALLAH TÜRK'Ü KORUSUN cCc
    POLİS ÖZEL HAREKAT

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    yunus kardeş devir değişimi esnasında motorun çalışmasında sesinde bir farklılık hissediyormusun ve devir değişimi hızlımı oluyor,devir değişirken hızında değişiyormu.Örnek 80 den kaça düşüyorsun ve araç tekrar kendi kendinemi hızlanıyor yada senmi gaz veriyorsun..hepsi bir yana şanzuman yagını kontrol ettinmi seviye normalmi ve yagın durumu nasıl .?

Üye ycankes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    02.Kasým.2014
    Nereden
    Karabük,Sivas
    Facebook ZJ Yardımlaşma Grubu'muzdan Yağız Ergenç'in yorumunu kopyalıyorum.

"geze-gen uyeligim yok hala ama birisi kopyalayip yapistirabilir. Eksigi gedigi varsa duzeltebilir.
    4. Vites 80 le giderken devirin oynamasina tps sensoru sebep olabilir. Tribunin sikinti yaratacagini pek dusunmuyorum. Aracin anahtar hafizasi degismez cunku radyo frekansi ile degil infrared ile calisiyor. Ifrared televizyon kumandasi gibidir. Eger verici aliciyi gormuyorsa acamazsin kapatamazsin. 150 200 tl civari bosch serviste 2 kumanda ve ilave alarm ile eski sistem baypass edilirse daha iyi olur. Eski kumandalar atilmaz. Arac icinde bulundurulur. Fabrika guvenligi olan sessiz alarm problem yaratirsa orjinal kumanda ile acip kapatmak cogu zaman isleri yoluna hizli koyar. Zj kasada klimanin filtresi yoktur. Bu yuzden gunumuz araclarina gore yuksek hizda gurultulu calisir. Ancak gurultunun tarifi kisiden kisiye degisir. Klimanin plastik blower motoru veya rulmani dagilmak uzere de olabilir. Koltuklar daha once tamir gormus ve dirençleri degistirilmis olabilir. En dusuk seviyese tek tip akim gectiginde dusuk isi verir. Eger dogru sekilde koltuk isitmasi tamir edilirse problem ortadan kalkacaktir. Tabii yuksek isidan kasit yumurta pisirecek kadar bir sicaklik beklentiniz degilse.😂"
    facebook.com/jeepoffroadturkiye
    instagram.com/jeepoffroadturkiye

Ãœyelik tarihi
    26.Kasým.2016
    Nereden
    Van-Samsun
    Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yunus kardeş devir değişimi esnasında motorun çalışmasında sesinde bir farklılık hissediyormusun ve devir değişimi hızlımı oluyor,devir değişirken hızında değişiyormu.Örnek 80 den kaça düşüyorsun ve araç tekrar kendi kendinemi hızlanıyor yada senmi gaz veriyorsun..hepsi bir yana şanzuman yagını kontrol ettinmi seviye normalmi ve yagın durumu nasıl .?
    Motorda herhangi bir sıkıntı yok abi. Araç normal vites geçişlerini yapıyor. Eğer gaza yüklenmeyip normal basarsam ağır ağır yükseliyor devir. Lakin gazı kökleyip bastığımda vites küçültüp öyle devam ediyor. Şanzıman yağı normal ve yağ değişeli de 1 sene olmuş. (ortalama 20 bin km anca.)
    POLİS ÖZEL HAREKAT

Ãœyelik tarihi
    26.Kasým.2016
    Nereden
    Van-Samsun
    Alıntı ycankes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Facebook ZJ Yardımlaşma Grubu'muzdan Yağız Ergenç'in yorumunu kopyalıyorum.

"geze-gen uyeligim yok hala ama birisi kopyalayip yapistirabilir. Eksigi gedigi varsa duzeltebilir.
    4. Vites 80 le giderken devirin oynamasina tps sensoru sebep olabilir. Tribunin sikinti yaratacagini pek dusunmuyorum. Aracin anahtar hafizasi degismez cunku radyo frekansi ile degil infrared ile calisiyor. Ifrared televizyon kumandasi gibidir. Eger verici aliciyi gormuyorsa acamazsin kapatamazsin. 150 200 tl civari bosch serviste 2 kumanda ve ilave alarm ile eski sistem baypass edilirse daha iyi olur. Eski kumandalar atilmaz. Arac icinde bulundurulur. Fabrika guvenligi olan sessiz alarm problem yaratirsa orjinal kumanda ile acip kapatmak cogu zaman isleri yoluna hizli koyar. Zj kasada klimanin filtresi yoktur. Bu yuzden gunumuz araclarina gore yuksek hizda gurultulu calisir. Ancak gurultunun tarifi kisiden kisiye degisir. Klimanin plastik blower motoru veya rulmani dagilmak uzere de olabilir. Koltuklar daha once tamir gormus ve dirençleri degistirilmis olabilir. En dusuk seviyese tek tip akim gectiginde dusuk isi verir. Eger dogru sekilde koltuk isitmasi tamir edilirse problem ortadan kalkacaktir. Tabii yuksek isidan kasit yumurta pisirecek kadar bir sicaklik beklentiniz degilse.������"
    Öncelikle bulabilirsem facebook grubuna üye olayım. Sonrasında bilgiler için teşekkür ediyorum. Tps sensörünü bir kontrol ettireyim. Kumanda hafıza işi çok önemli değil Van'da ellettirip de iyice bozmayalım. Kalorifer için de arkadaşın aracına bakayım aynı ses onda da çıkıyorsa normaldir. Çıkmıyorsa video çeker buradan paylaşırım. Koltuk ısıtmalarla ilgili bir fikrim yok ama bir ara söküp tek tek kontrol edecem.
    POLİS ÖZEL HAREKAT

Ãœyelik tarihi
    26.Kasým.2016
    Nereden
    Van-Samsun
    Son halimiz. Boş durmayalım demi?
    POLİS ÖZEL HAREKAT

Üye KARADAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Aralýk.2014
    Nereden
    BAÄžCILAR Ä°STANBUL
    Alıntı Bozkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Pazartesi günü 1998 ZJ 5.2 alarak 2 senelik hayalimi gerçekleştirdim. Şimdi sormak istediğim birkaç soru var.
    1- Aracın anahtardaki hafıza ayarını nasıl değiştirebilirim?
    2- Aracın kaloriferini son hızda açtığımda gelen gürültü sesi neden olabilir ya da normal midir? (hızı düşürünce ses kesiliyor)
    3- Aracın koltuk ısıtmalarının zayıf çalışmasına ne sebep olabilir?
    4- Aracın 1 gün yattıktan sonra çalıştırılmasında geç marş alması (4-5 saniye gibi bir sürede) normal midir?
    Araçta LPG var lakin benzinde kullanılıyor.​
    Yunus öncelikle hayırlı olsun...
    cevap 1 soruyu anlamadım anahtar hafızasından kasıt nedir.2 anahtar var iki ayrı kullanıcı modu mu demek istediğin???
    cevap 2 zj kaloriferleri hight modunda gürültülü çalışır lov modunda duyulmayacak şiddetle üfler.auto modunda dene aynı sesi duyuyorsan normaldir.
    cevap 3 koltuk ısıtması zayıf göreceli bir kavram ancak hatırı sayılır derecede bir ısı hissetmen gerekir
    cevap 4 aracın geç çalışmasının bir kaç nedeni vardır ateşleme sisteminin kontrol edildiğini var sayıyorum.Büyük ihtimalle
    benzin pompası sizlere ömür yakıt sistemindeki basıncı geri kaçırıyor.

Ãœyelik tarihi
    26.Kasým.2016
    Nereden
    Van-Samsun
    Alıntı KARADAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yunus öncelikle hayırlı olsun...
    cevap 1 soruyu anlamadım anahtar hafızasından kasıt nedir.2 anahtar var iki ayrı kullanıcı modu mu demek istediğin???
    cevap 2 zj kaloriferleri hight modunda gürültülü çalışır lov modunda duyulmayacak şiddetle üfler.auto modunda dene aynı sesi duyuyorsan normaldir.
    cevap 3 koltuk ısıtması zayıf göreceli bir kavram ancak hatırı sayılır derecede bir ısı hissetmen gerekir
    cevap 4 aracın geç çalışmasının bir kaç nedeni vardır ateşleme sisteminin kontrol edildiğini var sayıyorum.Büyük ihtimalle
    benzin pompası sizlere ömür yakıt sistemindeki basıncı geri kaçırıyor.
    Teşekkür ederim Allah razı olsun.
    1. Doğrudur abi. İki ayrı kullanıcı için girilen modlardan bahsediyorum. Ne yaptıysam değişemedim.
    2. Aynen auto modda da aynı.
    3. Hissediyorum ama çok değil.
    4. Akünün suyu azalmış bir onu tamamlattırıp bakayım olmazsa benzin pompasına bakayım.
    POLİS ÖZEL HAREKAT

Üye KARADAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Aralýk.2014
    Nereden
    BAÄžCILAR Ä°STANBUL
    yunus iki ayrı kumandan var ise hangi kumanda ile açıyorsan onun komutuna göre hafıza değişir.Öncelikle şöyle yap 1. kumandayla açtığında kullanmak istediğin şekliyel aracı programlamak için şöför kapısında bulunan (set 1 2) tuşlarsan set yazana bas kırmızı ışık yanıp söner 1 tuşla. sonra set 2 tuşla hafızaya alındı.şimdi araçtan in kapıyı kilitle.ikinci kumandayı al eline onunla kapıları açarak araca bin muhtemelen hafıza değişmiştir. yeniden istediğin pozisyona al ve aynı işlemi bu anahtar için programla.Şunu hatırlatmakta fayda görüyorum zj nin kronik problemidir.çoğu zj de özellikle ayna motorları kirlendiğinden hafıza modunu tanımazlar seninkinde de aynı problem olabilir işte bu konu biraz beceri isteyecektir.Sözkonusu problem hasıl ise eski paylaşımlarda sorunun çözümüne katkı sağlayacak bilgiler mevcut.

Ãœyelik tarihi
    26.Kasým.2016
    Nereden
    Van-Samsun
    Alıntı KARADAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yunus iki ayrı kumandan var ise hangi kumanda ile açıyorsan onun komutuna göre hafıza değişir.Öncelikle şöyle yap 1. kumandayla açtığında kullanmak istediğin şekliyel aracı programlamak için şöför kapısında bulunan (set 1 2) tuşlarsan set yazana bas kırmızı ışık yanıp söner 1 tuşla. sonra set 2 tuşla hafızaya alındı.şimdi araçtan in kapıyı kilitle.ikinci kumandayı al eline onunla kapıları açarak araca bin muhtemelen hafıza değişmiştir. yeniden istediğin pozisyona al ve aynı işlemi bu anahtar için programla.Şunu hatırlatmakta fayda görüyorum zj nin kronik problemidir.çoğu zj de özellikle ayna motorları kirlendiğinden hafıza modunu tanımazlar seninkinde de aynı problem olabilir işte bu konu biraz beceri isteyecektir.Sözkonusu problem hasıl ise eski paylaşımlarda sorunun çözümüne katkı sağlayacak bilgiler mevcut.
    Dediklerini uyguladım daha önce abi. Lakin kumandaki ayarı etkilemedi nedense. Set 1'e bastığımda bana göre ayarlı, set 2'ye bastığımda eşime göre ayarlı. Kumanda ile aracı açtığımda koltuk ve aynalar bambaşka bir ayara geliyor niyeyse. Aynalar zaten ayarlarına pek gelmiyor. Kendi kendini ayarlarken bir anda takılı kalıyor. Geçenlerde söktüm aynayı ama kontak spreyim yoktu yanımda sadece bezle silip geri taktım yerine. Sprey alıp gene sökeceğim.
    POLİS ÖZEL HAREKAT