TSSF - TÜRKİYE SUALTI SPORLARI FEDERASYONU

(TSSF'nin kendi sitesinden alıntıdır)
TSSF LogoTürkiye Sualtı Sporları Federasyonu 1982 yılında kurulmuş , yakın bir tarihte özerkliğini kazanmış bir federasyon olarak Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu’ na (CMAS) üyedir . Türkiye' de dalış sektörünün eğitim ve denetim standartlarını yönetmektedir . Merkezi Ankara' da olmasına karşın İstanbul birimi tarafından idare edilmektedir. Her yıl dalış eğitimi veren eğitmenleri ve kuruşları denetleyerek yetkilendirmektedir. Türkiye' de dalış sisteminin denetlenmesinin yanı sıra Sahil güvenlik, Jandarma, Deniz Polisi, Denizcilik Müsteşarlığı gibi kurumlar ile de koordinasyonu sağlamaktadır. Dünyaca belirlenmiş yönetmelik ve standartları Türk kanun ve yönetmeliklerine uyumu için çalışmaktadır. CMAS dalış disipline ait bröve sistemlerinin basımını yapmaktadır.

Bünyesinde ki kurullarda çalışan gönüllü ve tecrübeli arkadaşlarımız ile daha iyi şartları yaratmak için çalışmalara devam etmektedir

Hakkımızda

TSSF Tüm etkinliklerinde aşağıdaki ilkelere uyacaktır.

Global Düşünce ve Lokal Uygulama : Uluslararası etkinliklerde sürekli var olarak, Uluslararası düzeyde çıtamızı yükseltecek altyapıyı oluşturacağız.

Sorumluluk ve Hesap Verebilirlik : Tüm etkinliklerimizde geçerli yasa ve yönetmeliklere göre çalışacağız.

Risk Değerlendirmesi : Sualtı Sporları ile ilgili tüm etkinliklerde güvenlik koşullarını göz önüne alacağız. Güvenlik, en önemli bir unsurdur.

Sporcu Ruhu : Yüce Önder Atatürk ün "Ben Sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklı olanını severim" özdeyişini uygulamak ve uygulatmak için disipline çok önem vereceğiz.

Yaratıcılık ve Yenilikçilik : TSSF ile ilişkiye giren tüm paydaşlarımızın, yaratıcı, yenilikçi, görüş, öneri ve isteklerini bir an önce değerlendirmek ve uygulamak için çalışacağız.

VİZYONUMUZ

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu; Ülkemizde ve Dünyada, Sualtı sporları etkinlikleri ile ilgili öncü, yoğun deneyimi olan, görüşlerine her zaman gereksinim duyulan, çağdaş ve kurumsal bir yapıyla yönetilecektir.

MİSYONUMUZ

Ülkemizde sualtı spor kültürünü yaymak ve benimsetmek amacıyla, sualtı sporları ile ilgili ulusal ve uluslararası düzeyde etkinlikler düzenlemek, Uluslararası sualtı sporları ve dalış etkinlikleri ile ortaklaşa eğitim, belgelendirme, denetim koşullarını oluşturmak ve yürütmektir.

images.jpg tssf-logo.png