Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Zj yağ tüketimi

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    geçmiş olsun inşallah basit bir müdahale ile kurtarır. 5.9 sahibi olarak benim de tedirginliğim oluyor her zaman yağ su sürekli kontrol ediyorum çok şükür bir sorun çıkmadı şimdilik. 292.000 km deyim
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye oguzhanyasinzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    11.Ocak.2016
    Nereden
    Samsun
    Alıntı han solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun inşallah basit bir müdahale ile kurtarır. 5.9 sahibi olarak benim de tedirginliğim oluyor her zaman yağ su sürekli kontrol ediyorum çok şükür bir sorun çıkmadı şimdilik. 292.000 km deyim
    abi artik araçlarimiz yaşlandi her ne kadar araçlarimiz bizim gözünüze 0 gibi gözüksede 20 yaşina dayandilar 300 bin de 500 bin deki araçlarin motorlarinin ölmesi anormal değil bence sadece zj ye yediremiyoruz. özelliklede özel seri 5.9 a

inş basit şekilde çözeriz sorunumuzu.
    Jeep Grand Cherokee 5.9 v8*

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı oguzhanyasinzer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi artik araçlarimiz yaşlandi her ne kadar araçlarimiz bizim gözünüze 0 gibi gözüksede 20 yaşina dayandilar 300 bin de 500 bin deki araçlarin motorlarinin ölmesi anormal değil bence sadece zj ye yediremiyoruz. özelliklede özel seri 5.9 a

inş basit şekilde çözeriz sorunumuzu.
    5.2 yi ayrı tutuyorum üretim adetinden dolayı ama 5.9 un motor şanzıman gitse bile umurumda olmaz çünkü ben onu uzun yıllar elimde saklamak için aldım 10 bin lira motora versem ne olur 20 sene motor derdim olmaz sen şimdi satıp üstüne koyup 50 bine japon alayım diyorsun ya gene 50 binlik olacaksın değişen bişi yok. ben aradaki farkı motora vermeyi tercih ederim ama bu benim tercihim tabiki. birkaç sene içinde satacağı araca kimse motor şanzıman masraf yapmak istemez doğal olarak.
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    11.Ocak.2016
    Nereden
    Samsun
    Alıntı han solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5.2 yi ayrı tutuyorum üretim adetinden dolayı ama 5.9 un motor şanzıman gitse bile umurumda olmaz çünkü ben onu uzun yıllar elimde saklamak için aldım 10 bin lira motora versem ne olur 20 sene motor derdim olmaz sen şimdi satıp üstüne koyup 50 bine japon alayım diyorsun ya gene 50 binlik olacaksın değişen bişi yok. Ben aradaki farkı motora vermeyi tercih ederim ama bu benim tercihim tabiki. Birkaç sene içinde satacağı araca kimse motor şanzıman masraf yapmak istemez doğal olarak.
    abi zaten japonda kaçma kaçtim bir daha girmek istemiyorum ama beni takip ettiyseniz geçen sene 10 bu senede 10 her sene 10 bin tl masraf sikinti oluyor ekonomiye ha daha dediğin gibi 20 yil 10 binlik masrafimiz olmaz en fazla 2 -3 bin lik muhabetler olur.

Ben kizginlikla söyledimjapon işini .(pişmanim ) araca binip sürünce yine yumuşadik abi zj candir gerisi heycandir

Üye Excalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Þubat.2015
    Nereden
    Istanbul - Izmir
    [QUOTE=oguzhanyasinzer;33309]abi zaten japonda kaçma kaçtim bir daha girmek istemiyorum ama beni takip ettiyseniz geçen sene 10 bu senede 10 her sene 10 bin tl masraf sikinti oluyor ekonomiye ha daha dediğin gibi 20 yil 10 binlik masrafimiz olmaz en fazla 2 -3 bin lik muhabetler olur.

Geçmiş olsun. umarim iyi haberler vardır. Zj durum nasil bir sonuca ulaşıldı mı?
    denizci & mimar -
    Deniz Ticaret Gazetesi / broker/ yelken eÄŸitim/renovasyon.

Ãœyelik tarihi
    11.Ocak.2016
    Nereden
    Samsun
    Motordaki tüm contalari değiştirdik emme manifoltundaki contadan aşiri kaçirma söz konusuydu hazir açilmişken tüm contalari değiştik.

Ustamizin demesine göre motor çok iyi durumda sekmana falan gerek görmedi.

Contalari değiştirdik tüm problemlerimiz çözüldü.

geçen sene şanziman yetkili servisde ismi lazim değil a&a da revizyon yapmiştik.

şanziman yağ kaçiriyordu keçeden onuda sivi conta ile hallettik şuan aaracimda yağ sizintisi hiç yok .

Allaha şükür herhagi bi sorunumuz yok.

Üye Excalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Þubat.2015
    Nereden
    Istanbul - Izmir
    Alıntı oguzhanyasinzer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motordaki tüm contalari değiştirdik emme manifoltundaki contadan aşiri kaçirma söz konusuydu hazir açilmişken tüm contalari değiştik.

Ustamizin demesine göre motor çok iyi durumda sekmana falan gerek görmedi.

Contalari değiştirdik tüm problemlerimiz çözüldü.

geçen sene şanziman yetkili servisde ismi lazim değil a&a da revizyon yapmiştik.

şanziman yağ kaçiriyordu keçeden onuda sivi conta ile hallettik şuan aaracimda yağ sizintisi hiç yok .

Allaha şükür herhagi bi sorunumuz yok.

Güzel haber diye buna denir. Sevindim.

Bu makinalar için üreticisi yağ ve suyuna dikkat ve boşuna 1,000,000 km dememiş. Yurt dısinda ve Usa kullanicilarin 600 - 800,000km olanlarini formlarda okuyorum. Her ne kadar 20 yaşlarinda olsalarda evet daha genç olduğunu düşünüyoruz. Tabii deformasyonlar, yorgunluklar oluyor her birimizde başka hikayeler, her bitimiz bir birimizden birşeyler ögrenmeye devam ediyoruz lakin gaddar araçlar.

Bu iÅŸlemler nerede? Ne kadara mal oldu ?
    Özeldende beklerim.
    Konu Excalibur tarafından (05.Aralýk.2016 Saat 11:59 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.
    denizci & mimar -
    Deniz Ticaret Gazetesi / broker/ yelken eÄŸitim/renovasyon.

Ãœyelik tarihi
    11.Ocak.2016
    Nereden
    Samsun
    işlemler samsunda offroad kulübüzün ustası ilgilendi. gayet temiz bir işçilik oldu.
    sadece bu işlemler yapılmadı. başka işlemlerde oldu parça sı falan 7 -8 binliraya gelmiştir heralde. işcilik içinde.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12