Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: subaru xv lastik seçimi

Üye muratdmrblk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Aðustos.2016

subaru xv lastik seçimi

merhaba arkadaşlar lastikle ilgili bir kaç soru işareti var kafamda biraz araştırdım ancak net olarak bir karara varamadım yardımcı olursanız sevinirim. ben yaz ve kış kar çamur gezmeyi severim bu yüzden de lastiklerimle ilgili şüphlerim var üzerinde orjinal lastikler mevcut aracımın dolayısı ile ne almalıyım ? yani beni karda kış da çamurda götürebilecek bir lastik var mı ? araştırdığım kadarıyla hafif çamur ve hafif bozuk yollar biraz rampa çakıl kum taş gibi engebelerde amatörler için A/T tipi lastikleri öneriyorlar ve anladığım kadarıyla bu lastik tipi yaz lastiği yani kışın beni idare etmez dağaya çıkarken öncelikle bu bilgi doğru mu? eğer değil ise A/T lastil alıp bu üzerindekileri satsam ve ayrıyetten kar lastiği alsam daha mı iyi olur ? şimdiden teşekkürler...

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı muratdmrblk1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar lastikle ilgili bir kaç soru işareti var kafamda biraz araştırdım ancak net olarak bir karara varamadım yardımcı olursanız sevinirim. ben yaz ve kış kar çamur gezmeyi severim bu yüzden de lastiklerimle ilgili şüphlerim var üzerinde orjinal lastikler mevcut aracımın dolayısı ile ne almalıyım ? yani beni karda kış da çamurda götürebilecek bir lastik var mı ? araştırdığım kadarıyla hafif çamur ve hafif bozuk yollar biraz rampa çakıl kum taş gibi engebelerde amatörler için A/T tipi lastikleri öneriyorlar ve anladığım kadarıyla bu lastik tipi yaz lastiği yani kışın beni idare etmez dağaya çıkarken öncelikle bu bilgi doğru mu? eğer değil ise A/T lastil alıp bu üzerindekileri satsam ve ayrıyetten kar lastiği alsam daha mı iyi olur ? şimdiden teşekkürler...
    Yaz kış kar çamur...bunların hepsini yapabilen en iyi yapan dünyanın en iyi lastiklerinden biri BF Goodrich A/T kesinlikle...ben Grand Cherokee ile yazın 40 derece sıcakta güneye yazlığıma da gidiyorum, son sürat de kullanıyorum, kışın dağlara taşlara çamura da gidiyorum, çok memnunum kendi adıma muhteşem bir lastik! Karda da kar lastiğinden iyi ayrıca

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye BOSCH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Suadiye
    Murat kesinlikle A/T al rahat edersin

Ãœyelik tarihi
    04.Aðustos.2016
    yani diyorsunuz ki kar lastiği görevde görür benim için en önemli olan kısmı bu açıkcası BF Goodrich A/T daha önce bu markayı duymadım ama bir araştıryaım @bosch @mjz66 teşekkürler

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    yani diyorsunuz ki kar lastiği görevde görür benim için en önemli olan kısmı bu açıkcası BF Goodrich A/T daha önce bu markayı duymadım ama bir araştıryaım @bosch @mjz66 teşekkürler
    BF dünyanın ve amerikanın en iyi ve en eski lastik üreticilerindendir! Uzun yıllardır da Michelin bünyesinde, A/T sınıfında tartışmasız en iyisi

Ãœyelik tarihi
    04.Aðustos.2016
    doğrudur daha düne kadar A/T lastiği bile b,lmediğim için

Ãœyelik tarihi
    04.Aðustos.2016
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BF dünyanın ve amerikanın en iyi ve en eski lastik üreticilerindendir! Uzun yıllardır da Michelin bünyesinde, A/T sınıfında tartışmasız en iyisi

BF almaya karar verdim tavsiyeleriniz üzerine ancak şöyle bir durum var aracımın orj ebatları 225/55/17 ben 245/55/17 almayı planlıyorum yani tabanı büyütmek istiyorum hem hoş görüntü hemde yol tutuşu için bu aracıma yakıt haricinde negati

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    BF almaya karar verdim tavsiyeleriniz üzerine ancak şöyle bir durum var aracımın orj ebatları 225/55/17 ben 245/55/17 almayı planlıyorum yani tabanı büyütmek istiyorum hem hoş görüntü hemde yol tutuşu için bu aracıma yakıt haricinde negati
    HoÅŸgeldiniz,

Cümle bitmemiş ama anladığım kadarıyla yakıtı arttırmak haricinde sürtme yapabilir, aşağıdaki linkten orjinali ile almayı düşündüğünüz lastiğin çaplarını hesaplatım servise danışmanızı öneririm.

http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25

Ãœyelik tarihi
    04.Aðustos.2016
    Alıntı FuatD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HoÅŸgeldiniz,

Cümle bitmemiş ama anladığım kadarıyla yakıtı arttırmak haricinde sürtme yapabilir, aşağıdaki linkten orjinali ile almayı düşündüğünüz lastiğin çaplarını hesaplatım servise danışmanızı öneririm.

http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25
    hoşbulduk evet fark etmedim ne yazık ki eksik kalmış doğru tahmin etmişsiniz yakıt dışında ki negative etkenleri soracaktım aslında 245 sadece rakam eğer aracım müsade ederse 255 265 275 de alabilirim he max. neye müsade ediyorsa onu alacağım esasında, şöyle bir fikride geliyor aklıma esasın yükseltme kiti kullanmak ama konfor ne olur oda önemli. asıl benim için öenmli olan nokta AT nin kar performansı idi arkadaşlar saolsun tecrübeleri ile daha iyi olduğunu söylediler bahsettiğin yeri inceleyeceğim...
    edit: gönderdiğiniz siteyi inceledim orada belirtmişler + veya - max. %2,5 fark olsun demişler bende lastiği şu şekilde ayarladığımda
    yeni lastik : 265/50/17 olarak ayarladğım %2,65 lik bir fark çıkıyor sanırım tolere edilebilir en kötü 255/50/17 yaparım... tabi servisle konuşacağım
    Konu muratdmrblk1903 tarafından (05.Aðustos.2016 Saat 12:42 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Üye Monachus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    XV kullanıyorum, üzerinde orijinal ekipman lastikleri var; çamura vs. girmiyorum, kışın da kış lastiği takıyorum.. Sürücü kapısını açıp B sütununa bakarsanız orada onaylanmış lastik ebatlarını göreceksiniz, bilgi olsun diye yazıyorum :
    Dört mevsim veya yaz lastiği için 225/55 R17 97V
    Kış lastiği için 215/55 R17 94Q(Snow)
    Kış lastiği için 225/55 R17 97Q(Snow)

İyi günler..

Ãœyelik tarihi
    04.Aðustos.2016
    Alıntı Monachus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    XV kullanıyorum, üzerinde orijinal ekipman lastikleri var; çamura vs. girmiyorum, kışın da kış lastiği takıyorum.. Sürücü kapısını açıp B sütununa bakarsanız orada onaylanmış lastik ebatlarını göreceksiniz, bilgi olsun diye yazıyorum :
    Dört mevsim veya yaz lastiği için 225/55 R17 97V
    Kış lastiği için 215/55 R17 94Q(Snow)
    Kış lastiği için 225/55 R17 97Q(Snow)

İyi günler..
    teşekkürler evet baktım yani siz macera arama diyorsunuz

Üye Monachus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Lastiğin çapı artarsa özellikle arka lastikler için sorun olabilir çünkü arka lastiğin önü ile davlumbaz arasında çok az mesafe var.. Genişliği artarsa da içeriden sürtme yapacaktır bence çünkü pek geniş değildi hatırladığım kadarıyla...

Ãœyelik tarihi
    04.Aðustos.2016
    önmüzde ki hafta servise gidicem sorucam orada bakalım nedeyecekler

Ãœyelik tarihi
    04.Aðustos.2016
    225 taban BF Goodrich bulamadım eğer benim araca 245 olmuyor benim BF olayı yalan oldu demektir...

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    225 taban BF Goodrich bulamadım eğer benim araca 245 olmuyor benim BF olayı yalan oldu demektir...
    Var var bulunur merak etme tam ebatlar ne almak istediÄŸin?

Ãœyelik tarihi
    04.Aðustos.2016
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var var bulunur merak etme tam ebatlar ne almak istediÄŸin?

sorun çıkarmaması için orj ebatları kullanıcam 225x55x17 ama tabi 245 olursa tadundan yenmez servise gidicem bu gün yarın ozamn öğrenicem bakalım bu markanın zaten Tr distirübütörü yok anladığım kadarıyla n11 gibi saçma yerlerde satılıyor oda kafalarına göre ebatlar neyse zaten şuan sadece araştırıyorum kışa doğru alırım büyük ihtimalle

Üye oguzhanyasinzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    11.Ocak.2016
    Nereden
    Samsun
    herkesinde tavsiyesi gibi yoÄŸun arazide iÅŸiniz yoksa bf at onumara lastik.
    Jeep Grand Cherokee 5.9 v8*

Ãœyelik tarihi
    04.Aðustos.2016
    Alıntı oguzhanyasinzer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkesinde tavsiyesi gibi yoÄŸun arazide iÅŸiniz yoksa bf at onumara lastik.
    ona ikna oldum canım yoğun arazide yani burada ki bir çok kişi gibi off-road yapmıcam ama dere tepe gezmeyi seviorum tatilden dönerken tabelada bişi görecek olsam zart diye girip oraya doğru gitmeyi seviyorum ki en son nisanda eskişehirden dönerken küçük elmalı göletini keşfettim yaklaşık 70 km yolumdan saptım işte bu tip durumlarda ne olacağı belli olmaz diye kafamın rahat olacağı bir lastik lazımdı oda buymuş sanırım bu arada size de geçmiş olsun konuyu takip ediyorum bilgim olmadığı için oraya yazmadım umarım motoru değiştirmek gibi bir sorun yaşamazsınız ama yinede japon candır diyorum heleki eski bir almancı olarak japon yaa ...

Üye oguzhanyasinzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    11.Ocak.2016
    Nereden
    Samsun
    ona ikna oldum canım :d yoğun arazide yani burada ki bir çok kişi gibi off-road yapmıcam ama dere tepe gezmeyi seviorum tatilden dönerken tabelada bişi görecek olsam zart diye girip oraya doğru gitmeyi seviyorum ki en son nisanda eskişehirden dönerken küçük elmalı göletini keşfettim yaklaşık 70 km yolumdan saptım işte bu tip durumlarda ne olacağı belli olmaz diye kafamın rahat olacağı bir lastik lazımdı oda buymuş sanırım :d bu arada size de geçmiş olsun konuyu takip ediyorum bilgim olmadığı için oraya yazmadım umarım motoru değiştirmek gibi bir sorun yaşamazsınız ama yinede japon candır diyorum heleki eski bir almancı olarak japon yaa ...
    saolasin dostum inÅŸ american devam hedef 1milyon
    Jeep Grand Cherokee 5.9 v8*

Ãœyelik tarihi
    04.Aðustos.2016
    lastilk aramaya başladım sizce hangisi daha iyi;
    MICHELIN LATITUDE CROSS 225X55X17 - 440 TL
    BFGOODRICH A/T 225X65X17 - 600 TL

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu