Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZJ de Yeni Far Dönemi

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir

ZJ de Yeni Far Dönemi

Bir dönemden bu yana led teknolojisi-Aydınlatma sistemleri ve Far Tasarımı Üzerine Ciddi çalışmaları olan bir Arkadaşımla birlikte farklı modellerdeki araçlar için yapılan mevcut çalışmalara ilaveten Öncelikli olarak 93/98 model Grand Cherokee ZJ araçlara yönelik Üç farklı proje üzerinde İş Ortaklığı kurarak Seri üretime Dayalı bir projenin içine girdik.(Diger Modellerdende wj xj talep gelirse kolaylıkla tasarım yapabiliriz)

Amacımız.

İlk Etapta Bakar kör olan ZJ lerimizin orijinal görünümlerinide koruyarak mevcut farları üzerinde yeni bir tasarım planlayıp Performans+Görsellik katarak yeni bir far üretimini hayata geçirmekti ve bunun için kolları sıvadık yaptığımız zorlu çalışmaların sonunda İlk model farımızı tamamlama noktasına gelmiş durumdayız.

Sizlere Yeni farımızın Bazı Özelliklerinden bahsetmek istiyorum

1 : Mevcut tırtıklı Camlı OEM farlarımızın tırtıklı camları atılarak düz cam basımı için büyük emeklerle kalıplar hazırlatıldı ve düz cam basımına geçilerek farlar tırtıklı camlardan kurtarıldı.

2 :Farlarımız içindeki 1990 ların teknolojisiyle yapılmış bulunan ve İlk halojen sistemlerden sayılan ilkel sistem tamamen sökülüp atııldı.

3 :Farlarımız Orijinal Hella Bi xenon mercek ile donatılarak aydınlatma kapasiteleri ve ışık odaklamaları en hassas seviyede yükseltildi bixenon ile uzun kısa farı ampulden degil aynı mercek üzerinden kontrol edebilme yetenegi katıldı.

4 :Farlarımız üzerinde Park lambaları ile devreye giren Şeytan gözü,Gündüz ledi ve Işıklı JEEP Markası sistemi yapıldı.

5 :Farlarımız akım koruma devreleri ile elektrik arızalarına ve farklı akım değişimlerine korunaklı hale getirildi.

6 :Farlarımızın iç ve dış maske kesimleri laser kesim ve Cnc kesim lerle yapıldı.

İlk farımızın tamamlanmış haldeki video görüntülerini çok yakında sizlerle forum üzerinden,ayrıca facebook ve youtube üzerinden paylaşacağız.Siz forum üyesi arkadaşlarımdan en önemli beklentim sizlerden gelecek tavsiye fikir ve görüşleriniz olacaktır,gelen tavsiye talep ve öneriler doğrultusunda model değişiklikleri yapabilme kabiliyetimiz mevcuttur. çünkü biz tek far modeli üzerinde çalışmıyoruz projelerimiz içinde ikinci (led far)ve hatta üçüncü bir far ve ön panjur modelide yoldadır.

İlk kez geze-gen Ailesine özel olarak Farımızın tamamlanmadan önceki BAZI TEST Aşamalarından bir kaç fotoğraf paylaşmak istiyorum.

Farlarımızın satışına siparişe öncelikli olarak yakında başlayacağız.
    13396627_1326488360714503_963149768_o (1).jpg13441543_1326488990714440_257986412_o.jpg13405423_1326489870714352_1164432052_o.jpg13410678_1326489237381082_470824365_o.jpg13441543_1326488990714440_257986412_o.jpg
    Konu y-bsungur tarafından (11.Haziran.2016 Saat 23:40 ) değiştirilmiştir.

Üye MUHTEŞEM26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Nereden
    ESKÄ°ÅžEHÄ°R
    bir çift ben takayım sonra herkez alacaktır eminim test ne zaman olur görmem lazım canlı canlı

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Çok sağol Muhteşem .Sen bu konuda zaten sıra dışısın kardeşim.Atölye senindir.İstediğin farı direk kendin alıp takabilirsin.

Bu çalışmada ilk prototip farın üretiminde kullanmak üzere bize lazım olan far örneği için Kıymetli arkadaşım Muhteşemin kendi aracından çıkmış olan faal durumdaki farlarını hiç sorgulamadan bize vererek ortaya koyduğu dayanışma ve destek çabasından dolayı kendisine teşekkür ediyorum zaten ortaya çıkan ilk far modelini de onun aracına takarak ve nasipse onun aracı üzerinde Videolarını çekerek sizlerle paylaşacağım.

Bu konuyu ilk kez bu forumda açarak toplu halde bir arada bulunan zj kullanıcılarına direkt ulaşmayı ve ilk modelle ilgili görüş eleştiri veya farklı talepleri ilk ağızdan duymak ve görmek istiyorum. Alacağımız tepkiler bizim yol haritamızı oluşturacak.Bakalım nasıl bir geri dönüş olacak merak ediyorum.
    Konu y-bsungur tarafından (12.Haziran.2016 Saat 11:38 ) değiştirilmiştir.

Üye Mirkan Şenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Bu işe giriştiğiniz için kutlarım. Benim de aklımda olan, fakat sadece kendim için yapacağım bir projeydi...
    Farklı modeller de yapacağınıza inanıyorum. Tavsiyem Amerikan'ın sert hatlarına uygun daha sade modeller de yapın, ki ilk alıcısı ben olayım.
    Türk insanı para gibidir, içine ışık tut ''ATATÜRK'' yoksa ''SAHTEDİR''

Üye toporomboz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    ALLAH utandırmasın..iyi ve faydalı bir çalışma...neticeyi merakla bekliyoruz..

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Alıntı Mirkan Şenol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu işe giriştiğiniz için kutlarım. Benim de aklımda olan, fakat sadece kendim için yapacağım bir projeydi...
    Farklı modeller de yapacağınıza inanıyorum. Tavsiyem Amerikan'ın sert hatlarına uygun daha sade modeller de yapın, ki ilk alıcısı ben olayım.
    Mirkan öncelikle konuya gösterdiğin ilgi ve model konusundaki önerin için çok teşekkür ederim tabiiki daha farklı model çalışmamızda olacak özellikle daha sade ve sırf yüksek performansa dayalı far çalışmalarımıza da başlamak üzereyiz lakin bu modelimizin fotoğrafları bitmemiş halini ve far içi kapatılmamış camsız haliyle sadece test bremzesindeki fotoğrafları içeriyor yakın zaman da bitmiş halini aydınlatma kapasitesini ve araç üzerindeki görünümünü gösteren videosunuda yayınlayacagız onu izledikten sonraki görüşlerinide paylaşmanı bekliyorum tüm arkadaşların görüşleri bizler için birer referans ve kazanımdır .

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Alıntı toporomboz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ALLAH utandırmasın..iyi ve faydalı bir çalışma...neticeyi merakla bekliyoruz..
    İlhan arkadaşım teşekkür ederim zaten eli ayağı boş durmayan bir adamım aklımın hep bir köşesinde zj ye yönelik bir çalışma ve üretime dayalı bir alanda iş yapmak fikri uzun zamandır vardı ama hangi ürün üzerinde olacağına karar verememiştim şans farlardan yana güldü ve yeni far üretme düşüncesi ile giriştiğimiz bir iş oldu umarım başarılı ve çevremize faydalı oluruz olursa ne ala olmazsa da canımız sağ olsun ne yapalım dedik daldık bakalım.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    hayırlı olsun yıldırım abi görüntü çizim agresif kırmızı aydınlatma da çok agresif olmuş araç üzerinde son halini merakla bekliyorum. böyle mükemmel olacaksa bende talip olabilirim yolunuz açık olsun zor bir işe girmişsiniz inşallah seri üretime geçip başarılı olur
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    13410921_1326488344047838_2018536225_o (1).jpg13441543_1326488990714440_257986412_o.jpg13397007_1326489804047692_1311111056_o.jpgDSCN1268.jpgDSCN1261.jpg

Arkadaşların begenilerine sunuyorum hangi tip far zj yi açar .Işıkla Aydınlatma ile ilgili videolar yakın zamanda eklenecektir farlarımız park ışıklarını yaktıgımız an bu şekilde aydınlanacak kırmızı veya amber şeytan gözü hangi rennk derseniz o renk kullanılabilir .Jeep amblemli yada yalın sade vaziyette hangisi sizce zj için uygun ( Farlar test bench deyken alınmış fotolardır farlarımız düz camlı olacaktır.

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    DSCN1258.jpgDSCN1255.jpg13445933_1326489807381025_756810246_o.jpg13446107_1326489584047714_2003816636_o.jpgDSCN1261.jpg

Arkadaşlar aydınlatma şeytan gözü veya gündüz farı melek ışıgında renk konusunda sonsuz seçeneğimiz var dilerseniz şeytan gözlerini RGB yani istediğiniz renge degişim gösteren aydınlatmada yapabilirim.sadece zenon degil led far dahil olmak üzere tüm far çeşitlerini yapabiliriz Ben far modeli olarak hangisini begendiğinizi merak ediyorum.yada nasıl bir far düşünürsünüz tarif ederseniz yapabiliriz.
    Konu y-bsungur tarafından (22.Haziran.2016 Saat 22:33 ) değiştirilmiştir.

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    DSCN1259.jpgDSCN1262.jpgDSCN1263.jpgDSCN1268.jpgDSCN1274.jpg

Fotograflar bench üzerinden alınmadır Tamamlanmış görüntüler degillerdir..

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    abi önde jeep logosu bence olmasın farında logo yazı olan hiç araç görmedim ...parklarda turuncu sarı yanabilir ama hareket halinde kırmızı ışık önde agresif görünüyor ama talebi azaltabilir çok iddialı ve hoşa gitmez diye düşünüyorum. onun dışında kaş olması benim hoşuma gitti alta da aynı kaş asimetrik ters yansıma gibi olabilir mi ortada mercek

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi önde jeep logosu bence olmasın farında logo yazı olan hiç araç görmedim ...parklarda turuncu sarı yanabilir ama hareket halinde kırmızı ışık önde agresif görünüyor ama talebi azaltabilir çok iddialı ve hoşa gitmez diye düşünüyorum. onun dışında kaş olması benim hoşuma gitti alta da aynı kaş asimetrik ters yansıma gibi olabilir mi ortada mercek

Kırmızı ışık acaba trafiktede çevirme olabilirmi diye düşünüyorum lakin isteyende çok oluyor ve bugüne kadar da hiç çevirme duymadım ama bu şeytan gözü far dünyasının nazar boncugu o olmadan olmuyor çoguda kırmızı istiyor ama bence amber rengi olmalı kaş konusu denenebilir neden olmasın şu an zaten model karmaşası yaşıyoruz ..facebook a bir gir bak .

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    On tarafta kirmizi muayene trafik cevirme konusunda sikinti olabilir bence de

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Abi teknik olarak zor olur mu bilmiyorum ama ben böyle hepsi bir yerde şeklinde olanları beğeniyorum. Çünkü senin yaptığın düz camlı far çok güzel tertemiz olacak onun altında ve yanında olanlar yenisini bile alsak sırıtacak diye düşünüyorum.

Üye oguzhanyasinzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    11.Ocak.2016
    Nereden
    Samsun
    öncelikLE türkiye de zjlerimiz için bu türde bi çalişma yapilmasi çok gurur verici gerçekten tebrikler, devamini bekliyoruz.

Wj de far sikintimiz yok ama zj lerimizde far sikintimiz var bildiÄŸim kadariyla.

Eğer fiyat çok uçuk olmaz ise kesinlikle alirim hiç kaçirmam.

Görüş öneri eleştiri için önce zj üstünde görsek daha iyi olur gibime geliyor.

Fuat beyin yorumuna katiliyorum tüm parça olursa daha iyi olur.

Ve bu tür farlar muaynede sıkıntı yartır mı?

Tekrar tebrikler elinize sağlik çalişmalarinizin devamini bekliyorum.(takipteyim )
    Konu oguzhanyasinzer tarafından (23.Haziran.2016 Saat 09:35 ) değiştirilmiştir.
    Jeep Grand Cherokee 5.9 v8*

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı FuatD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi teknik olarak zor olur mu bilmiyorum ama ben böyle hepsi bir yerde şeklinde olanları beğeniyorum. Çünkü senin yaptığın düz camlı far çok güzel tertemiz olacak onun altında ve yanında olanlar yenisini bile alsak sırıtacak diye düşünüyorum.

Bak bu acidan hic dusunmedim kesinlikle siddetli hakli dogru tespit

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Fuat fotografını paylaştıgın modeli bende çok begeniyorum,lakin bizim yaptıklarımızı birde Araç üzerinde görelim bakalım nasıl görünecek sırtacakmı.önümüzdeki hafta içinde camı takılmış kapatılmış zenon ampulu balastı herşeyi takılı ve bir zj ye monte edilmiş olarak nasipse videolarını paylaşacagım

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Oguzhan ilgin için teşekkür ederim ..bu tür farlar muayenede zenon oldukları için sıkıntı yaratır onunda çaresi muayene öncesi zenon ampulu söküp yerine H4 halojen takıyorsun oldu bitti.

Yakında Araç üzerindeki videoyuda paylaşacagım .

Üye K@RUB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    20.Mayýs.2015
    Nereden
    Ä°stanbul
    Yıldırım abi arabayı sattım, siz şimdi kronik sorun aydınlatmayı çözdük diyorsunuz olmadı ama ellerine sağlık kimin emeği var ise

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu