Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Flowmarter 44 ZJ için Ses yükseltme Önerileri

Üye ukymk55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa

Flowmarter 44 ZJ için Ses yükseltme Önerileri

Merhabalar,
    Aracımda flowmaster super 44 takılı durumda. Orjinal katalizörümde var ve o da yerinde duruyor.
    Aracımı muayeneden rahatlıkla geçirdim. Ses rolantide de, gazladığınızda da aşırı boyutta değil ama gazladığımızda aşırı olmasa da güzel ses çıkıyor.
    Rolantide neredeyse tınılama hiç yok desem yeri var. Hafif bir hör hör hör ses var o kadar. Biraz ara gaz verince ses alıyorum ama yine de o zırıltısını alamıyorum. Bi dodge charger gibide olmaz tabiki ama V8 kullnıcısı olarak biraz benzer ses olsa hiç fena olmaz.

Ama ben istiyorum ki flowmaster ın o güzel ses tınılamasını rolantide de gazlamada da biraz daha net ve kuvvetli bir şekilde alayım. katalizör sökme gibi bir düşüncem yok.

Aklımdan geçen şu;
    Acaba FM ın hemen arkasından sonraki çıkışa kadar (benim egsoz çıkış ağzı orjinal değil oval tipta başka bir başlık takılı) olan egsoz boru hattındaki büküm-kıvrım yerlerdeki daralmalar etkiliyormudur. Oval çıkış ağzı etkiliyormudur?
    Orjinal tipte çıkış taktırıp boru hattını yeniden 55-60 mm borudan yeniden büktürsem-yaptırsam dahha iyi ses alırmıyım?

Daha farklı öneriniz var mıdır? yoksa olup olacağı budur mu dersiniz?

Üye pikniktip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    benim kanatim arka oval çıkış ile flowmaster arası
    eğer komple ojinali gibi kalın boru değilse
    sesi etkiliyordur.
    Doğru işlemeyen akıl keskinmiş neye yarar, saatin iyiliği koşmasında değil doğru gidişindedir.

Üye ayhanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    14.Mayýs.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Youtube'ta izlediğim bir videoda, 3" borunun 2,5" boruya nazaran daha iyi olduğu, bilinenin aksine, tork ve HP arttırdığını kanıtladılar...
    Haliyle daha güçlü ses alındığını da biliyoruz.
    Konu ayhanozturk tarafından (01.Haziran.2016 Saat 19:33 ) değiştirilmiştir.
    93 Limited 4.0

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı ukymk55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Aracımda flowmaster super 44 takılı durumda. Orjinal katalizörümde var ve o da yerinde duruyor.
    Aracımı muayeneden rahatlıkla geçirdim. Ses rolantide de, gazladığınızda da aşırı boyutta değil ama gazladığımızda aşırı olmasa da güzel ses çıkıyor.
    Rolantide neredeyse tınılama hiç yok desem yeri var. Hafif bir hör hör hör ses var o kadar. Biraz ara gaz verince ses alıyorum ama yine de o zırıltısını alamıyorum. Bi dodge charger gibide olmaz tabiki ama V8 kullnıcısı olarak biraz benzer ses olsa hiç fena olmaz.

Ama ben istiyorum ki flowmaster ın o güzel ses tınılamasını rolantide de gazlamada da biraz daha net ve kuvvetli bir şekilde alayım. katalizör sökme gibi bir düşüncem yok.

Aklımdan geçen şu;
    Acaba FM ın hemen arkasından sonraki çıkışa kadar (benim egsoz çıkış ağzı orjinal değil oval tipta başka bir başlık takılı) olan egsoz boru hattındaki büküm-kıvrım yerlerdeki daralmalar etkiliyormudur. Oval çıkış ağzı etkiliyormudur?
    Orjinal tipte çıkış taktırıp boru hattını yeniden 55-60 mm borudan yeniden büktürsem-yaptırsam dahha iyi ses alırmıyım?

Daha farklı öneriniz var mıdır? yoksa olup olacağı budur mu dersiniz?
    Hepsini o söylediklerin etkiliyor sevgili Uğur! Flowmaster 44 yıkar ortalığı normalde bende de herşey orjinal katalizör de duruyor. Son çıkışta dar ağız ve susturucu olmaz, orjinal olmalı

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye ukymk55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    Teşekkürler arkadaşlar, orjinal bir çıkış ağzı buldum. Onu taktıracağım.
    FM sonrası boru hattındaki Arka tracbar üzerinden olan kavis noktasında bükümde olan daralmalarıda belki yeni hat yaptırarak değiştireceğim. Çünkü o noktada bariz daralma görüyorum.

Üye ycankes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    02.Kasým.2014
    Nereden
    Karabük,Sivas
    https://youtu.be/QvZIwlG7Nbw çıkışı orjinal.Bu videodan ses hakkında fikir edinebilirsiniz.O dediğiniz rolantideki hırıldama için bulduğunuz orjinal çıkışı taktırırken, susturucudan sonra borusuz halinde bir marş basın.Belki o şekilde elde edebilirsiniz istediğiniz sesi.
    facebook.com/jeepoffroadturkiye
    instagram.com/jeepoffroadturkiye

Üye erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Bendeki wj de Flowmaster44 + son kat iptal..
    https://youtu.be/fAu3xxfigq8
    Beni mest eden 2.01dk ses :-)
    Bu sesi duymak için kalkışlarda hep basıyorum ;-)

Sony Xperia Z5
    2011 SsangYong Kyron 2.0 Xdi O/V
    2016 Mondial RXÃŽ EVO 250 cc
    2008 Chevrolet Captiva 2.0D ov
    2007 Subaru Forester 2.0 ov
    2000 Grand Cherokee 4,7 + Atiker Gold Lpg
    2009 Subaru Forester 2,0Xs+Prins Lpg
    2004 Subaru Forester 2.0x +Milano Lpg
    2004 Renault Laguna Prıvılege+Milano lpg
    1997 Toyota Carina GLÄ°+Milano Lpg

Üye Mirkan Şenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Benimkinin de sesi kısıldı kat. da yok
    Türk insanı para gibidir, içine ışık tut ''ATATÜRK'' yoksa ''SAHTEDİR''