Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 117 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: JEEP GRAND CHEROKEE ZJ "Get (takoz) yükseltme) Arıyorum.

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı hanci.06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En uygun kit işçilik hariç 1200 tl nasıl bi kıyaslama üstad? Ben anlamadım ...ayrıca kit takıcaksın o paraları verip en alçak 3 inç oda şaftı bozucak hadi oraya gir ..oraya girdik madem yapıoz 5 inç olsun haydaa hortumlar kollar vs uzar gider hard offroad yoksa 2 inç get işinin ehli ustalıkla hiç bi sıkıntı yapmaz
    Hocam, 600₺ fark icin degmez anlaminda dedim.

Sadece gorsellik icinse hadi tamam ama eger arazide kullanilabilirlik acisindan 600₺ daha vermemek icin takozlu yukseltme bence mantiksiz. Esneme payi olmayacak ve arac sert olacak.

Üye erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Ben wj me yaptırmıştım.5cm get beyaz poliüretandan 200 tl malzeme+150 Tl işçilik...
    2011 SsangYong Kyron 2.0 Xdi O/V
    2016 Mondial RXÃŽ EVO 250 cc
    2008 Chevrolet Captiva 2.0D ov
    2007 Subaru Forester 2.0 ov
    2000 Grand Cherokee 4,7 + Atiker Gold Lpg
    2009 Subaru Forester 2,0Xs+Prins Lpg
    2004 Subaru Forester 2.0x +Milano Lpg
    2004 Renault Laguna Prıvılege+Milano lpg
    1997 Toyota Carina GLÄ°+Milano Lpg

Üye ukymk55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    ben 280 tl ye bitirmiÅŸtim
    80 tl beyaz takoz malzeme (poliüretin mıdır nedır)
    80 tl tornacı
    120 tl de mekanikci ustama verdim.

malzemeleri aldıktan sonra mekanikciye gidilir.
    Araç kaldırılır. yaylar vs sökülür. tornacı ölçüyü kendisi alır veya siz ölçerek verirsiniz.
    takozalar hazır olunca yerlerine takılır.
    Rot ayarı için balanscıya gidilir.

Hayırlı olsun. Benim iş akışı böyleydi.

Üye musty.skr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı ukymk55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 280 tl ye bitirmiÅŸtim
    80 tl beyaz takoz malzeme (poliüretin mıdır nedır)
    80 tl tornacı
    120 tl de mekanikci ustama verdim.

malzemeleri aldıktan sonra mekanikciye gidilir.
    Araç kaldırılır. yaylar vs sökülür. tornacı ölçüyü kendisi alır veya siz ölçerek verirsiniz.
    takozalar hazır olunca yerlerine takılır.
    Rot ayarı için balanscıya gidilir.

Hayırlı olsun. Benim iş akışı böyleydi.
    Bilgilendirme için teşekkürler

Ãœyelik tarihi
    29.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam, 600₺ fark icin degmez anlaminda dedim.

Sadece gorsellik icinse hadi tamam ama eger arazide kullanilabilirlik acisindan 600₺ daha vermemek icin takozlu yukseltme bence mantiksiz. Esneme payi olmayacak ve arac sert olacak.
    İstanbul'da kullanıyorum aracı oda hafta sonları keyif olsun diye, sürekli kullandığım aracım var fırsat bulamıyorum bulduğum zamanda keyif versin istiyorum

Ãœyelik tarihi
    29.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı Mirkan Şenol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kit takacağım için sokuyorum. tek eksiğim fren hortumu, elime para geçtiği an kiti takıcam. 20-25 gun musade edin sokeceğim.
    Mirkan bey,
    Haberinizi bekliyorum ödeme bilgisi için IBAN paylaşırsınız
    saygılar

Üye archway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Mart.2016
    Nereden
    Küçükçekmece
    Arkadaşlar 2" get için en fazla ne kadar vermek gerekiyor 280 liraya İstanbul da bu işlemi yapan yer varmı ? Benim sorduğum yerler 700 lira falan diyorlar

Ãœyelik tarihi
    22.Mart.2016
    Nereden
    Küçükçekmece
    Teşekkürler Burak,
    siz olsanız kit mi yaptırırdınız yoksa get mi taktırırdınız ? Ben offroad yapmıcam gezi ve camp için kullanıcam ekseri daha çok uzun yolda kullanıcam 3" kit içinde 2000 yada 3000 lira tutar dedi usta bana sizce fiyat nasıl ?

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı archway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Burak,
    siz olsanız kit mi yaptırırdınız yoksa get mi taktırırdınız ? Ben offroad yapmıcam gezi ve camp için kullanıcam ekseri daha çok uzun yolda kullanıcam 3" kit içinde 2000 yada 3000 lira tutar dedi usta bana sizce fiyat nasıl ?
    2" ile 3" arasında yükseklik açısından tatminkar bir görsel fark yok.
    2" get ile neredeyse başka hiç bir şery değiştirmerzsiniz..., bir müddet sonra ön şaftın difransiyele giren bilyalı mafsalı bozulabilir ( daha doğrusu mafsalın ömrü kısalı, o zaman da tamir etmek yerine tek mafsala çevirirsiniz. )
    Ama, 3" kite giriştiğiniz zaman, önce şaft mafsalı, viraj denge link çubukları, trackbar' lar muhakkak değişmeli.
    bernce 2" get takın kafanız rahat, ZJ' niz sorunsuz kalsın.
    Mirkan'ın verdiği fiyat bulabileceğinizin en iyisi !

Üye hanci.06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    10.Nisan.2016
    2" get icin 300-400'den fazla para vermek mantiksiz.
    Üstad senin tornacı akraba var sanırım

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Ömer merhaba,

Site kurallarımız gereği yüzünü yakın plandan görebileceğimiz bir avatar resmi koyarmısın ?

Teşekkürler....

Ãœyelik tarihi
    22.Mart.2016
    Nereden
    Küçükçekmece
    Teşekkür ederim Ergun abi değerli yorumların için benim aklımda da 2" get var ama değişik formlara girince get'e ön yargılı olanlar oluyor ama ondan fazlada sizin gibi 2" get'i tavsiye eden tecrübeli büyüklerimiz de var...
    Evet Mirkan'ın fiyat çok iyi ama alamam çünkü benden önce başka arkadaş talip oldu öncelik onun...
    Benim amacım da ZJ min rahat kalması )) biraz daha havalı olması

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı archway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Burak,
    Hocam sana soyle aciklayim;

Ben de basta get dusunuyordum, 5cm yeter dedim, ve amacim gorsellikti. Araci araziye sokmaya kiyamiyordum.

Sonra uygun fiyatli helezon ve amortisor 2" kit buldum Arb'nin. Nornalde 3000₺ falan ben cok daha uyguna aldim.

Ve bunu alinca araziye girmeye araca kiymaya basladim cunku bu araci zaten neden aldim ki dedim. Benim kit arazide cok keyifli.

Simdi sana neden get alma derim, alirsin, soft araZiye girince fazlasini isteyeceksin eminim. Zehiri alacaksin cunku. Dedigim gibi 300-400₺ icinde halledebiliyorsan tamam bi dene. Ama 600-700₺ get icin buyuk rakamlar. 1200₺ ye WJ icin get ve amortisor takimi var en azindan onu alirsin amortisorun rahat calisir.

Ergun Abi hakli, 3" sadece kitle bitmiyor.

2" de bitmiyor ama 3"e nazaran daha az.

Saft olayi mesela, Ergun Abi'nin dedigi gibi 0 derece aciyle calismaya alisik on kafa zamanla bozulacak ve yeni on kafa alacaksin. Onu iyi bi marka alirsan baya goturur ama seni. Yurtdisinda okudugum forunlarda 2" yukseltmede kaliteli bir on kafa iyi is goruyor.

Ama aracin her turlu orasi birasi ses cikarabilir buna alisacaksin hocam. Ama su da bir gercek ki yukseltme isinde ZJ'ler WJ'ye gore daha yatkin ve daha az sorunlu.

Hocam iyi kotu bi cevremiz var Ä°stanbul'da

Üye hanci.06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    10.Nisan.2016
    Alıntı Beatrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömer merhaba,

Site kurallarımız gereği yüzünü yakın plandan görebileceğimiz bir avatar resmi koyarmısın ?

Teşekkürler....
    Merhaba abicim düşünemedim kusura bakma tabiki koyarım ama eleştirmedende edemicem söz konusu olanı koydum avatara

Ãœyelik tarihi
    22.Mart.2016
    Nereden
    Küçükçekmece
    [QUOTE=Maverick;30077]Hocam sana soyle aciklayim;

Ben de basta get dusunuyordum, 5cm yeter dedim, ve amacim gorsellikti. Araci araziye sokmaya kiyamiyordum.

Sonra uygun fiyatli helezon ve amortisor 2" kit buldum Arb'nin. Nornalde 3000₺ falan ben cok daha uyguna aldim.

Ve bunu alinca araziye girmeye araca kiymaya basladim cunku bu araci zaten neden aldim ki dedim. Benim kit arazide cok keyifli.

Simdi sana neden get alma derim, alirsin, soft araZiye girince fazlasini isteyeceksin eminim. Zehiri alacaksin cunku. Dedigim gibi 300-400₺ icinde halledebiliyorsan tamam bi dene. Ama 600-700₺ get icin buyuk rakamlar. 1200₺ ye WJ icin get ve amortisor takimi var en azindan onu alirsin amortisorun rahat calisir.

Ergun Abi hakli, 3" sadece kitle bitmiyor.

2" de bitmiyor ama 3"e nazaran daha az.

Saft olayi mesela, Ergun Abi'nin dedigi gibi 0 derece aciyle calismaya alisik on kafa zamanla bozulacak ve yeni on kafa alacaksin. Onu iyi bi marka alirsan baya goturur ama seni. Yurtdisinda okudugum forunlarda 2" yukseltmede kaliteli bir on kafa iyi is goruyor.

Ama aracin her turlu orasi birasi ses cikarabilir buna alisacaksin hocam. Ama su da bir gercek ki yukseltme isinde ZJ'ler WJ'ye gore daha yatkin ve daha az sorunlu.

Teşekkürler Burak zaman ayırıp yazdığın için dediklerine aynen katılıyorum herkesin dediği zamanla muhakkak girersin ben her nekadar girmicem desemde bugün sanayide tanıştığım arkadaşda aynısını söyledi bana muhakkak girersin dedi

Usta bana 2" get yaklaşık 700 lira tutar dedi ama 3" kit atarsak oda minumum 2000 ve 3000 arası tutar dedi kendimden emin olamıyorum sizde böyle yazınca şimdi kafam karışıyor....
    Ergun abiyla konuÅŸtuÄŸumuz da bana
    2" get tak dedi fazla oynamamış olursun dedi daha fazlasına çıkarsan aracın sizin dediğiniz gibi bir çok parçasını değiştirmek zorunda kalıcam.
    Eğer ucuza halledersem sizin dediğiniz fiyatlara 300-400 e o zaman denemek isterim ) Zehiri alırsak seneye kite geçerim diyorum ama ucuza düşerse sizin ki gibi bir kit neden olmasın

Üye Keremuyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    18.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Serkan bence de hiç kit işine girme, taktır geti, 100-200 fazla olabilir, dene bir önce, zaten seneye ne yapacağına karar vermiş olursun ona göre de bütçe çıkartır devam edersin, kite geçersen de getleri satarsın

Ãœyelik tarihi
    22.Mart.2016
    Nereden
    Küçükçekmece
    Doğru söylüyorsun Kerem büyük ihtimal get taktırıp öyle denicem seneyede bakarız artık senin dediğin gibi en kötü getleri satarım

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    ZJ'nin yükseltme kitleri uygun. Orta seviye bir helezon amortisor ve kol takımını 2000 TL civarı yaparsın işçilik hariç.

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...89394850/detay

Burda bi kit var mesela dediÄŸim ÅŸekilde.

-----
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...81896268/detay

Ya da bu şekilde amortisorlu bi kit var. Bunu alıp, ileride takozları çıkarmak istersen sadece helezon alırsın.
    Sen dediğimiz gibi, uygun fiyatla bi get dene hocam, sonra duruma bakarsın.

Ãœyelik tarihi
    29.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    ZJ'nin yükseltme kitleri uygun. Orta seviye bir helezon amortisor ve kol takımını 2000 TL civarı yaparsın işçilik hariç.

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...89394850/detay

Burda bi kit var mesela dediÄŸim ÅŸekilde.

-----

Ya da bu şekilde amortisorlu bi kit var. Bunu alıp, ileride takozları çıkarmak istersen sadece helezon alırsın.
    Sen dediğimiz gibi, uygun fiyatla bi get dene hocam, sonra duruma bakarsın.
    Burak,
    Bu önerdiğin kit iyimidir, benim sol ön amortisörüm patlak bu setin içinde hem tam takım amortisör hemde getler var.
    Tamiri varsa tamir ettiririm diye düşünüyordum tamir olmazsa da orjinalini alıcaktım.

Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu