Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZJ' lerde Otomatik Şanzıman kullanımı ile ilgili tavsiyeler .

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Önemli güncel

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Yeni Üye ozturk55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    17.Eylül.2016
    Nereden
    Samsun
    1993 5.2 Zj kullanıcısıyım araç ile cumartesi günü giderken birden km göstergesi çalışmamaya başladı ve yağ basınç göstergesi ise hep üst seviyelerde çalışırken yarının altına indi.
    Geleyim esas soruna bir sonraki gün 7 km mesafede olan bir yere gittim sorun yoktu ama dönüşte otomatik şanzuman 4. vitese geçmediğini fark ettim, aracımı hiç zorlamadan düşük hızda eve getirdim.
    Bu gün aracı otomatik şanzıman servisine götürdüm yağı ve filitresi değişti 1. 2. ve 3. vitesler gayet güzel hiç hissettirmeden geçiyor ama 4. vites yine yok, giderken O/D tuşuna basıyorum ondada tepki yok.
    Acaba gösterge ile ilgili sıkıntıdan yani eletriksel bir sıkıntıdan olabilir mi?
    Gittiğim usta Samsun da bulunan iki otomatik şanzımancının en iyisi onunla konuştuk
    açınca ne çıkacağı belli olmaz diyor benim aracım 93 model olduğundan arıza tespit cihazı takılamıyormuş o nedenle şanzımanın içinden mi yoksa başka bir sorun mu kesin bir cevap vermiyor.
    Bu arada içinden çıkan yağ ve filitre fena değil dedi kendi söylemiyle çıkan yağda koku ve çapak yokmuş. Burada mopar olmadığından mobil dexron 3 tipi yağ koydu.
    Daha önce başına böyle bir şey gelen varmı acaba yorumlarınıza ihtiyacım var.
    Birde Ankara bana 380 km mesafede tavsiye edebileceÄŸiniz bir servis varsa gidebilirim.

Üye MUHTEŞEM26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Nereden
    ESKÄ°ÅžEHÄ°R
    mehmet özelden yazdım umarım yardımcı olur

Ãœyelik tarihi
    17.Eylül.2016
    Nereden
    Samsun
    Sorunum çözüldü!!!
    Aracımın km göstergesinin çalışmadığından ve 4. vitese geçmediğinden bahsetmiştim. Salı günü Samsun da oto elektrikcisi olan arkadaşın yanına uğradım gösterge sorunundan bahsettim usta aracın altında şanzumana giden bir kablo değiştirdi.
    Gösterge normal şekilde çalışmaya başladı daha sonra vites geçişlerininde düzeldiğini fark ettim.
    Artık aracım 4. vitesede rahatlıkla geçiyor. Sorun elektrik ile alakalıymış.
    Muhteşem abi ilginiz için çok teşekkür ederim.

Ãœyelik tarihi
    17.Eylül.2016
    Nereden
    Samsun
    Mert Başkanım halbuki siz Şanzıman sensörü adlı konuda böyle sorun yaşayan bir arkadaşa hız normal gösteriyor mu diye sormuşsunuz bunu atlamışım.
    Benim aracımın sıkıntısı hız göstergesindenmiş.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı ozturk55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorunum çözüldü!!!
    Aracımın km göstergesinin çalışmadığından ve 4. vitese geçmediğinden bahsetmiştim. Salı günü Samsun da oto elektrikcisi olan arkadaşın yanına uğradım gösterge sorunundan bahsettim usta aracın altında şanzumana giden bir kablo değiştirdi.
    Gösterge normal şekilde çalışmaya başladı daha sonra vites geçişlerininde düzeldiğini fark ettim.
    Artık aracım 4. vitesede rahatlıkla geçiyor. Sorun elektrik ile alakalıymış.
    Muhteşem abi ilginiz için çok teşekkür ederim.
    hadi geçmiş olsun
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye MUHTEŞEM26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Nereden
    ESKÄ°ÅžEHÄ°R
    sorun çözüldüyse mesele yok burada herkes birbirine yardım etmek için var

Yeni Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    20.Eylül.2017
    Nereden
    KahramanmaraÅŸ
    Zj 97 V8 5,2 MOPAR ATF+4 Konulur mu ? çubukta MOPAR ATF Pluss type 7176 veya Dexron II diyor. hangi marka Şanzıman yağını tavsiye edersiniz

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Bu Konu için Etiketler