Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 158 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İkilemde kaldım Lütfen yardım :)

Üye Ferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul

İkilemde kaldım Lütfen yardım :)

Merhaba arkadaşlar kısmetse yarın binek aracımın satışını veriyorum.

Elimde 45bin nakit param olacak.
    2 araç arasında kaldım,

2001 wj. 4.7V8 ile 2001 DISCOVERY2 3.9v8

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9468232/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6999006/detay/

2sininde Fiyatı 45bin TL. öyle ahım şahım bir offRoad yapmıcam, haftada 1 gün ormana gider orada biraz çamura batar çıkarım, yine şehir içi haftada bir gün eşim ve çocuğum ile çıkarım, tatil için yılda 1 sefer 2.000km uzun yol yaparım, yani 1 senede toplam 3.000km yol yapıyorum.
    sizce bana hangisi uygundur. ilk kez bu tarz araç alacağım için nedir ne değildir pek bilgim yok.
    Disco bana biraz daha yakın geliyor.
    Değerli yorumlarınızı eksik etmezseniz sevinirim.
    Şimdiden teşekkür ederim

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Valla, ne desem bilmem ki ? WJ' nin yanında Camış gibi kaldı Land

Üye ahimrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    30.Mayýs.2015
    Nereden
    Denizli
    Tarifler WJ diyor...
    2016 Model Dacia Duster 4x4
    1997 Model Grand Cherokee 5.2 V8
    1994 Model Grand Cherokee 5.2 V8

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Land nedir bilmem, ama 4.7'im var 2 senedir. Ve daha kolay kolay baska araca binmem.

Onu her gordugumde asagidaki arkadas gibi bakiyorum.

WJ alirsaniz, bakimlari, arizalari, yedek parcalari her turlu konuda ben yardimci olurun bizzat.

Ãœyelik tarihi
    23.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    yakın bir galerici arkadaşım wj ile çok sorun yaşayacağımı söyledi. ve bir yerde sorun çıktığında zincirleme o parçanın devamında da sorunun devam ettiğini belirtti. birde wj lerde yol tutuşunun disco ya göre zayıf olduğunu virajda vapur gibi yattığını söyledi.
    bana bunları söylemeden önce kesinlikle wj alıcam diyordum. ama söylediklerinden sonra disco ya yöneldim.
    sizden de fikir almak için buraya yazdım birde şunu ekledi illa ki wj alacaksan 2003 ve üstü al 2003 ve üzerinde Mercedes motoru Mecut daha az sorun yaşarsın dedi.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı Ferhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakın bir galerici arkadaşım wj ile çok sorun yaşayacağımı söyledi. ve bir yerde sorun çıktığında zincirleme o parçanın devamında da sorunun devam ettiğini belirtti. birde wj lerde yol tutuşunun disco ya göre zayıf olduğunu virajda vapur gibi yattığını söyledi.
    bana bunları söylemeden önce kesinlikle wj alıcam diyordum. ama söylediklerinden sonra disco ya yöneldim.
    sizden de fikir almak için buraya yazdım birde şunu ekledi illa ki wj alacaksan 2003 ve üstü al 2003 ve üzerinde Mercedes motoru Mecut daha az sorun yaşarsın dedi.
    galerici arkadaş wj kullanmış mı acaba öyle zincirleme kronik bir sorun yok.. ha gidip 20 bine alırsan wj o zaman zincirleme sorun olur tabi. discoda da durum farklı değil merak etme ....wj 2.7 crd olanlar mercedes motoru evet sorunsuz sevilen bir motor diğer yandan 4.7 olan motor da sorunsuz ve uzun ömürlü bir motor. wj 2004 de sona erdi kasa olarak 2003-2004 model alabilirsen tabi ki tercih nedenidir araç temiz ise.. disco ile arasında uçurum fark yoktur neticede kullanınca sen karar vereceksin artık zamanla..hangi araç olursa olsun temiz alırsan sorunsuz binersin...
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Merhaba arkadaşlar kısmetse yarın binek aracımın satışını veriyorum.

Elimde 45bin nakit param olacak.
    2 araç arasında kaldım,

2001 wj. 4.7V8 ile 2001 DISCOVERY2 3.9v8

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9468232/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6999006/detay/

2sininde Fiyatı 45bin TL. öyle ahım şahım bir offRoad yapmıcam, haftada 1 gün ormana gider orada biraz çamura batar çıkarım, yine şehir içi haftada bir gün eşim ve çocuğum ile çıkarım, tatil için yılda 1 sefer 2.000km uzun yol yaparım, yani 1 senede toplam 3.000km yol yapıyorum.
    sizce bana hangisi uygundur. ilk kez bu tarz araç alacağım için nedir ne değildir pek bilgim yok.
    Disco bana biraz daha yakın geliyor.
    Değerli yorumlarınızı eksik etmezseniz sevinirim.
    Şimdiden teşekkür ederim
    bu 2 ilan arasında hiç düşünmeden wj derim hem km daha düşük hem uzun yolu daha keyifli hem spor araç gibi atik çevik kuvvetli hem de bağımlılık yaratır...

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Evet, WJ ile DİSCO' yu karşılaştırmak adeta elma ile armut gibi....

WJ' nin mükemmelliğini anlatmama gerek yok, ama Land için tek şey söyleyebilirim ; bu güne kadar sahip olabileceğin en hantal araç olabilir...

Üye eay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    13.Eylül.2015
    Nereden
    Ä°stanbul
    WJ ve o arac ankarada servisinin önerdigi bir arac ..ama istenen rakam yuksek

Ãœyelik tarihi
    23.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    o zaman Wj bakmaya devam edicem. Disco2 yi eledik
    Size bir sorum daha olacaktı bir wj vardı ilanlarda süresi bitiği için kalkmış, belki denk gelmiştir siniz araçta sandık motor tabir edilen sıfır faturalı motor takılmış. bunu almamda bir sıkıntı olur mu, satarken zorlanmam haricinde

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    o zaman Wj bakmaya devam edicem. Disco2 yi eledik
    Size bir sorum daha olacaktı bir wj vardı ilanlarda süresi bitiği için kalkmış, belki denk gelmiştir siniz araçta sandık motor tabir edilen sıfır faturalı motor takılmış. bunu almamda bir sıkıntı olur mu, satarken zorlanmam haricinde
    yo bilakis daha iyi sıfır motor alıp takıldıysa ruhsata da işlendiyse buyuk avantaj bence

Ãœyelik tarihi
    23.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Şimdi konuştum bostancı jeep garage da sıfır motor takılmış faturalı ruhsata işli. Hararet nedeni ile değişmiş. birde söylediği overland motor takılmış.

Ãœyelik tarihi
    23.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Araç bu:
    Kasa 180binde Motor 13binde. Kasisten geçerken aradan ses geliyormuş takazlar değişcek dedi. Birde direksiyonu çevirince ağlama yapıyor oda mafsaldan dedi. prins lpg varmı üzerinde. Fiyatı 41.000 tl dedi ama araç başında 40 olur sanki. sizce oluru varmı

Üye eay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    13.Eylül.2015
    Nereden
    Ä°stanbul
    Wj si olanlar daha iyi bilir ama bahsettiginiz durumlar bence masraf cikaracaktir.daha derli toplu bir arac oneririm.Ankaradaki iyi gibi bence ona biraz yuklenin belki iner fiyatta

Ãœyelik tarihi
    23.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Ankara'daki en son 44.500 dedi. son fiyatı 45 miş İstanbul'dan geleceğim için 500 daha almam dedi. söylediğine göre araç çok temiz miş, annesi kullanıyormuş sadece 3 parça lokal boya var dedi.

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Peki 4.7 WJ' nin sandık motor fiyatlarından haberi olan var mı ?

Söyliyeyim ; 20-25.000,- dolaylarında !

Buna daha motor indirme bindirme ve yenilenmesi gereken bir sürü ıvır zıvır dahil değil...

Soru : 40.000,- ' lik araca kim 20.000,- liraya motor takar ?!?!

dağılabilirsiniz.....

Ãœyelik tarihi
    23.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Hiç bu açıdan düşünmemiştim, o zaman sandık motorluyuda eledik galiba Ankara'da ki olacak.

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Gs plakayı kafandan sil, abi tavsiyesi, diğer araç üzerinde yoğunlaş

In Vino Veritas in Aqua Sanitas
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Ãœyelik tarihi
    23.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı GC2013 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gs plakayı kafandan sil, abi tavsiyesi, diğer araç üzerinde yoğunlaş

In Vino Veritas in Aqua Sanitas
    evet abi onu slidim

Dün bir off road cu arkadaşım ile buluştum bana ısrar ile zj almamı söyledi.. açıkçası wj yi kasa ve içinin biraz daha tok oluşu nedeni ile istiyorum. ama anlatıklarından sonra (yedek parça çokluğu ve wj ye göre parçaların çok daha ucuz olması vs.) 5.2 Zj ye meyilim oldu gerçi yeni başlayan biri olarak su misali nereye çekilse oraya giderim

ben şahsen kasa ve iç dizayndan vazgeçebilirim tabi arkadaşımın söylediği gibi ise.
    Birde malum Zj 4 vites 2001 Wj 5 vites. 4 vites olmasının bir eksisi varmı yakıt haricinde.

(ben bu arabayı alana kadar baya sizi rahatsız edicem gibi gözüküyor şimdiden kusuruma bakmayın)

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir

İkilemde kaldım Lütfen yardım :)

Bence herkesin ortak fikir olarak bana katilacagi noktalar şöyle.

Konfor: WJ

Yakıt: Bu araçlara benzinli veya LPG ile bineceksen çok farketmez, dizel dersen zaten tek sansin WJ.

Offroad: Gerek malzeme bulma gerekse teknik yapisi gereÄŸi ZJ

Diğer aile bireylerinin de kullanması acısından WJ

Performans olarak zaten ikisi de tatmin eder, illa en iyisiyse zaten benzinli kullanmak tercih sebebi, yoksa ZJ 5.2 ile WJ 4.7 arasında daglar kadar fark yok.

Sorunsuzluk: Hayal kurma, hangisi daha temizse o biraz daha AZ SORUNLUDUR. Sorunsuz arabaya bineceksen git mazda falan al bence.

Teknik konularda her zaman kondisyonu daha iyi olan araç ondedir.

Gorunuş zaten sana kalmış. Keyif zevk, bin ikisine de zaten ufak bir fikir oluşur, mesela ben hatuna ZJ yi sevdiremedim, WJ de anahtarı alamiyorum elinden. Bana da ZJ daha basit, daha cok ARABA KULLANİYORMUSUM hissi uyandırıyor.

Kusuruna bakmayiz, bu araclar hepimizin kaninda dolasan virus gibi, gece uyaninca once yanimizda hanim var mi diye bakiyoruz, sonra camdan araclarimiza. Bazen ikincisi daha once bile oluyorcaktirma. İstediğini sorabilirsin, belki geç yazarız ama mutlaka yazarız. En aptal soru, hic sorulmayandir.

Ä°cine sinen bir araci almani ve "ben nereden bulastim buna" demeni sabirsizlikla bekliyoruz. Simdiden hayirli olsun.

Not: Ergun abi buyugumuzdur, lafindan pek disari cikma

Tap tapa tapa tap... Tap tap
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu