Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZJ Antitheft Sistemindeki Kapı Kilit Sensörlerinin Testi...

Üye K@RUB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    20.Mayýs.2015
    Nereden
    Ä°stanbul
    Bi dk bi dakika Ergun abi, mesela ben kumanda alıp kendim programlıyabiliyormuyum? Bizim araçlar 95 biliyorsum elektronik olarak daha az eklentiye sahip mesela odb bağlantısı yok, bana kumanda öner o zaman abi

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı K@RUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi dk bi dakika Ergun abi, mesela ben kumanda alıp kendim programlıyabiliyormuyum? Bizim araçlar 95 biliyorsum elektronik olarak daha az eklentiye sahip mesela odb bağlantısı yok, bana kumanda öner o zaman abi
    Aynen, üstelik 4 kumandaya kadar !

Ancak 96-98' lerden farklı bir programlama prosedürü var.

Yedeklenecek Kumandalar orjinal Chrysler kumandaları olması lazım, Yani fantazi yapıp başka görünümlü kumandaları programlayamazsın. ( hoş bu bilişim devrinde olmaz diye bir sınır yok... )

Ãœyelik tarihi
    20.Mayýs.2015
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı Beatrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yedeklenecek Kumandalar orjinal Chrysler kumandaları olması lazım, Yani fantazi yapıp başka görünümlü kumandaları programlayamazsın. ( hoş bu bilişim devrinde olmaz diye bir sınır yok... )
    Orijinal kumanda diyorsun yani abi ebay da bile 300 tl iki tuşlu kumandamız Tr fiyatlarından vardır senin haberin?

Başka nasıl elde edebiliriz bilgin varmı?

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Orijinal kumanda diyorsun yani abi ebay da bile 300 tl iki tuşlu kumandamız Tr fiyatlarından vardır senin haberin?

130 Dolar cıvarındadır...,

TR fiyatlarını piyasasını bilmediğim gibi güvenmemde...

Ancak 2. el başka bir aracın kumandası (Orjinal) eğer sağlamsa kendi aracının orjinal kumandasına kopyalayabilirsin.

Üye Alfonse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Nisan.2014
    Nereden
    Ankara
    işte bu sorunun anahtarı 93-95' ler için bende...., ama burada alanen yazamam, sonra tek tek kalk gidelim olur bizim ZJ' ler.

Ancak, 96-98'lerde immobilizer iptal edilemez.

İllaki gerekiyorsa Beyin değişmesi lazım.

Sendeki 5.9' un probleminin çözümüne gelince ; her şekilde 2. bir yedek kumandaya ihtiyacın var.

Bunun için önce 2. kumanda almalısın, bu sıfır da olur, 2. el de olur. Ancak eldeki orjinalde panik butonu var veya yoksa 2. kumandada da aynısı olması lazım.

Aracın orjinal 1. kumandası olmadan 2. kumanda hiç bir şekilde programlanamaz.

O nedenle araçlarımızın güvenliği açısından kodlamanın nasıl yapılabilineceğini burada yazıp deşifre etmenin de bir riski yok diye düşünüyorum.

2.nci kumanda nasıl kodlanır :

- Orjinal anahtarı kontağa takıp ON konumuna getir.
    - Orjinal uzaktan kumandanın UNLOCK düğmesine bas ve basılı tut.
    - UNLOCK düğmesine basılı tutarken ( en az 4 saniye, 10 saniyeyi geçmemesi lazım ) PANİC düğmesine
    1 saniye bas ve sonra iki tuşu da serbest bırak.
    - Programlamanın başladığını belirten akustik bir sinyal duyacaksın.
    - Şimdi 30 saniye içinde (önceden programlanmış uzak uzaktan kumanda dahil) 2. Uzaktan kumanda için
    aşağıdaki işlemi yap:
    - Her iki uzaktan kumanda da herhangi bir düğmeye bas.
    - Her ikisinden de ayrı ayrı akustik sinyalin geldiğini duy.

Dikkat ! Programlama 30 saniye içinde tamamlanmalıdır.

- Kontağı kapat veya 32 saniye bekle.
    - En son olarak olarak programlamanın bittiğini onaylayan son bir sinyal duyacaksın.

Oldumu sana 2 kumanda
    Beatrix abicim, lafının üstüne laf Söylemiş olmak istemem, pardon...
    Ama,
    Zj2' lerde de immo iptal edilebiliyor...
    Zj1 dekine kadar kolay ve kullanım açısından çok pratik değil ama oluyor...
    (yaptigin isleme bir buton eklemek gerekiyor) buton eklemezsen iç ışıklar devamlı açık kalıyor, akü biter tabiki... Oluyor ama...
    Yani zj1 ile aynı işlem ama bi ekleme yapmak gerekiyor...
    Zj1 olsun zj2 olsun, Birde avrupa versiyonlarında, bilinen bir tek kablo var, ama bu kablo renkleri farklı cikabilir araçta avrupa versiyonlarda.... Mekânlarda standart bi renk oysaki...

Yukarda yazdığım gibi bende bu yöntemi burada paylaşıp, kaldırıp goturenlere bişey öğretmiş gibi olmak istemem...
    PaylaÅŸma cimriligimden deÄŸil yani....

GT-P7500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    ...Ne yerdeyim Ne Gökte...

Ãœyelik tarihi
    16.Nisan.2014
    Nereden
    Ankara

Orjinal kumandalarin farklı dış kabı olanlar var ama... Mesala ben karbon kevlar görünümlü yuvarlak bişey almıştım...

Ãœyelik tarihi
    16.Nisan.2014
    Nereden
    Ankara

Eskiden ebayda keylessrideoutlet diye bi dukkan/satıcı vardı...
    Çok ucuzdu, ben sadece 2. Ye ihtiyacım olmasına rağmen iki tane almıştım...
    1 adet gönderdi...
    2 yi de gönder dedim. Ücretsiz gönderdi... Sonra ilk verdiğim siparistekide 1.5 ay sonra geldi, etti üç kumanda+bendeki
    3. Ona göndereyım geri dedim adama, hediye etti ucuzdu yani... 10$ gibi yani...

Ama şimdi yok o dukkan, topu attı galiba

Ãœyelik tarihi
    16.Nisan.2014
    Nereden
    Ankara
    Bu tamamiyle iptal iÅŸlemi ergun abinin dediÄŸi gibi 96-98 zj lerde zor...
    Amerika da Benim bahsettiğim yöntem dışında yetkili servislerde iptal işlemi computer ile yapılabiliyor ayrıca...
    Ama bu yazılimdan iptal işlemi için 300$ alıyorlar amerikada.
    Bizimkiler beceriiyorlar mi kaça yaparlar bilmem...

Dolayisi ile coniler özellikle Zj2 ler için iptal yöntemini değil önce tamirini tavsiye ediyorlar....
    Ali cengiz ile iptal ise yukarda dediğim gibi Zj1 ler kadar basit değil...Önce

ŞIMDI KAÇ ZAMANDİR ANLATMAYA CALISTIGIM ŞU:
    Hepimiz sistem sorun çıkardığında veya kumanda calismadiginda sistemi kapılardan anahtar ile unlock yaparak sistemi iptal edebileceğimizi biliyoruz...

İŞTE BU YÜZDEN BU KONU BAŞLİĞİNİ AÇTİM....

Anahtarla iptal yontemini kullanabilmesi için keyswitch lerin çalışıyor olması lazım...
    Bu araçların artık bu yaslarda key switch bozulması kronikmış....

Konu başligındaki yöntem ile keyswitchlerimizi kontrol edelim ki, sistemimiz sağlıklı olsun ve
    OLMADİK YERDE Kaldığımızda
    Aracın bize sağladığı anahtar yöntemi ile aracı yurutebilelim.... Key switcler bozuksa anahtarla unlock yöntemi problemi çözmez yani...
    Anlatabildim mi arkadaÅŸlar?

Selamlar...

Konu Alfonse tarafından (26.Þubat.2016 Saat 00:49 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Ãœyelik tarihi
    16.Nisan.2014
    Nereden
    Ankara
    Yaşasın buldum...
    130 160$ felan ödemeniz e gerek yok...
    Sadece 39$...

Yukarda yazdığım gibi,

ben 6-7 yıl önce, bu satıcıdan, ebay üstünden bunun karbon fiber gorunuslususünü almıştım...
    Hatta kırmızı mavi felanda vardı...
    Biryerde de orijinalini bir koli felan görmüştüm. Şimdi ebayyda hiç yok... Olanlar ergun abinin dediği fahiş fiyatlarda...Gıcık

Yanlış hatırlamıyorsam 8$ 10$ 18$ gibi bir fiyatı vardı... Hatta faturası, 1 tane yedek, kullanma kılavuzu felan duruyor bende...
    3usd doksan cente sattığı bir fenerden de hediye göndermişti... Fener çin malı malı uyduruk bişey ama 7-8 yıl oldu hala çalışıyor aynı pille... Jesti hoşuma gitmişti... Birşeyler e gıcık olduğum için bu alisverisi paylaşmamıştım galiba öbür sitede...

2-3 yıl önce bir arkadaşa lazım oldu, ebaydan bu satıcıyı bulamamistim, üzülmüştüm... Simdi bulunca çok sevindim. Bana faydası yok artık ama sizlere faydası olsun...
    O arkadaşta bana bi ayıp yaptı o an... Ustelememistim... Aramamistim satıcyı daha fazla. Gidip servistenmi ne almıştı bi kamyon para verip... Ne yapayim, doğru düzgün davransaydi bana... Uyduruk bi infrared kumandayla 250lira mi ne parası gitmişti... Inanın üretim maliyeti 1usd dir...

Şimdi sizler için uğraştım, buldum saticiyi. Kendine ebaydan ayrı bir site açmış...
    Ürün çok kaliteli arkadaşlar, çindemi yaptırıyor bilmiyorum ama markasiz değil... Üzerinde keylessride diye adamın markası kalıplı...
    Kesinlikle tavsiye ederim... Ihtiyaç varsa tereddütsüz alın. Durustte bir satıcı...
    (hatırlatayım, zj1 ler için infrared olandır bu... Zj2 ve başka araçlar içinde her anahtar v.s.var adamda, işi bu)
    Ama 39$ olmuş... 100lira'nın üstünde fiyatı yani + kargo vardır. Ama küçük bir zarfa geliyor. Kargosu az tutmuştu o zaman...

Ergun abinin anlattığı gibide araca tanitiliyor... Çok basit... Icindende tarifi pilleri çıkıyor zaten...

Web sitesi:
    www.keylessride.com

Ãœyelik tarihi
    16.Nisan.2014
    Nereden
    Ankara
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet anahtarla disarming ...kaldim diyorum dagbasinda telefon da cekmiyo cekici ariyodum kumanda pillerini degistim sag kapidaki kumanda alici modulunu soktum wd40 la temizledim yine calismadi. Hatta bagaji anahtarla acamadim kilit anahtar girmeye girmeye sikismis onu da wd40 ladim simdi calisiyo bagaj kilidi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kumanda çalışmıyor anahtar var kapıları açıyoruz ama motor çalışmıyor..immo yu nasıl devredışı bırakıp motoru çalıştıracağız abi
    Anahtarla disarming:
    Sürücü veya yolcu veya bagaj kapağına anahtarı sokup kilit açıyorsun...
    Immo alarm felan iptal oluyor...

Ama, ışte bu konuyu bunun için açtım...

Bu disarming yonteminin çalışması için;
    bu yaşta kronik bozulan keyswitchlerin sağlam olması lazım...
    Test olayı bunun için önemli...
    Ya üçüde bozulduysa... En azından biri için sıfır key switch alıcaz, kilitcciye değiştttiricez...

Eğer senin bagaj key switchint bozuk olsaydı kartakkayada özellik le Zj2 ler için hoş olmayan komple iptal işlemini yapacaktin... Onuda yapamazsan cekiciyle servise gidecekti araç...
    Bu işlemi yapmayı servisler felanda bilmiyor genelde...
    Ankara'da sadece bir adam var, elektrikçi, 60 yaşlarında bir tek o biliyor, kimsetyede göstermiyor...
    O adamda 96-98 lerde zj lerde bu iptali yaptiginda ortaya çıkan sorunu cozmeyi bilmiyor...
    Bir tek aracı kurtarıyor, sistemin bozuk yerlerini yapıyor, key switchleri felan değiştiriyor, tamam deyip bi kamyon para alıp, teslim ediyor...
    Anahtar yonteminide kimseye öğretmiyor... Beni ara telefonda tarif edeyim felan diyor... Ters yerde kalmadıysa müşteri, bunu bile telefonda tarif etmiyor. Ya servis ücreti alıyor, oraya gidiyor, yada çekiciydi araç ona geliyor...
    Anahtar işlemini yapıyor ama orasını burasını kucaklayıp vakit harcayıp çok iş yapmış gibi milletten ışçilik alıyor...
    Benim diagnoz ve bunun gibi konuları bildiğimi biliyor, benden uzak duruyor kaç yıldır...

Bi kerede bi arkadaşımız olan ustayla mesaj yollamış bana... Müşterilerden duymuş beni... Millete öğretmesin alp diye tehtidkar konuşmuş... Çok da Fi Fi

Ãœyelik tarihi
    16.Nisan.2014
    Nereden
    Ankara
    Yukardaki mesajı duzeltemiyorum... 10 dakika mesaj degistirme süresi yetersiz bence...

Ergun abinin anlattığı gibi tanitiliyor araca demişim. Yanlış yazmışım. Ergun abi mk2 kasanin kini detaylı tarif etmiş...
    Zj1 daha kolaydır yazmış... Doğrudur ve basittir...
    Bu anahtar Zj2 gibi radyo frekansiyla değil, 93-95 için olan (tv kumandası gibi) infrared(kızıl ötesi ışın) teknolojisiyle çalışmakta ve Ergun abinin dediği gibi programlama daha kolay farklı yöntemle oluyor... Ürünün içinde de bu yöntem yazıyor... Internette de var bir çok yerde...

Ãœyelik tarihi
    20.Mayýs.2015
    Nereden
    Ä°stanbul
    Teşekkürler bilgiler için Alp, galiba ben sipariş vereceğim

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı Alfonse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beatrix abicim, lafının üstüne laf Söylemiş olmak istemem, pardon...
    Ama,
    Zj2' lerde de immo iptal edilebiliyor...
    Zj1 dekine kadar kolay ve kullanım açısından çok pratik değil ama oluyor...
    (yaptigin isleme bir buton eklemek gerekiyor) buton eklemezsen iç ışıklar devamlı açık kalıyor, akü biter tabiki... Oluyor ama...
    Yani zj1 ile aynı işlem ama bi ekleme yapmak gerekiyor...
    Zj1 olsun zj2 olsun, Birde avrupa versiyonlarında, bilinen bir tek kablo var, ama bu kablo renkleri farklı cikabilir araçta avrupa versiyonlarda.... Mekânlarda standart bi renk oysaki...

Yukarda yazdığım gibi bende bu yöntemi burada paylaşıp, kaldırıp goturenlere bişey öğretmiş gibi olmak istemem...
    PaylaÅŸma cimriligimden deÄŸil yani....

ZJ1 lerde immobilizer iptali öyle uzaktan kumandanın programlanması v.s ile yapılmıyor...
    hani şu filmlerde olduğu bomba başında elde yankeski " kırmızı kablo mu ? yeşil kablo mu ? " sahnelerinde olduğu gibi aracın bir tarafında ( yerini burda açıklayamam..., sana özelden yazarım... ) iki kabloya yapılan bir işlemle araçtaki imo bye bye oluyor. Sonrasında bu uyanıklık USA' da deşifre olduğundan fabrika bunu 96' dan sonra imkansız hale getirdi. O nedenle 96 sonrasında va mı başka bir uyanıklığı bilmiyorum dedim...

Ãœyelik tarihi
    16.Nisan.2014
    Nereden
    Ankara
    Teşekkürler bilgiler için Alp, galiba ben sipariş vereceğim
    Hiç durma... Ben kullandım, çok güzel...
    Elimdekini aslında satabilirim ama dolabımda durmasi hoşuma gidiyor
    benimde selamimi şöyle şaka...

Ãœyelik tarihi
    16.Nisan.2014
    Nereden
    Ankara
    ZJ1 lerde immobilizer iptali öyle uzaktan kumandanın programlanması v.s ile yapılmıyor...
    hani şu filmlerde olduğu bomba başında elde yankeski " kırmızı kablo mu ? yeşil kablo mu ? " sahnelerinde olduğu gibi aracın bir tarafında ( yerini burda açıklayamam..., sana özelden yazarım... ) iki kabloya yapılan bir işlemle araçtaki imo bye bye oluyor. Sonrasında bu uyanıklık USA' da deşifre olduğundan fabrika bunu 96' dan sonra imkansız hale getirdi. O nedenle 96 sonrasında va mı başka bir uyanıklığı bilmiyorum dedim...
    Abi zj1 çok basit... Max 20 dakika.. Basit işlem...
    Zj2 için imkansız değil abi... Var yöntemi.... Onu diyorum... Geri dönüşüde mümkün...
    Ama zj1 de yapılardan başka bi islem daha yapılması gerekiyor...
    İsrar etmiyorum, birine gerekir diye söylüyorum... Buraya yazılmaz ama anlatirim telden tabiki...

Avrupa versiyonlardakii kablo rengini sıkıntı bide...

öyle anahtar kodlamasi gibi değil tabiiki...

Serviste yapılan ise benim bildiğimden farklı, ya diagnoz cihazıyla yapıyorlar, yada obd yi bayağı bilgisayara felan bagliyorlardirdir..
    Usa fiyatı bu islemin 300usd...

Konu Alfonse tarafından (26.Þubat.2016 Saat 13:15 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Üye Mirkan Şenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Yaa bende ''ZJ'ciyim'' bi bok biliyorum diye kendimi avutuyorum
    Bildiğiniz her şeyi acilen istiyorum Hepsini öğretin bana
    Türk insanı para gibidir, içine ışık tut ''ATATÜRK'' yoksa ''SAHTEDİR''

Ãœyelik tarihi
    16.Nisan.2014
    Nereden
    Ankara
    Alıntı Mirkan Şenol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaa bende ''ZJ'ciyim'' bi bok biliyorum diye kendimi avutuyorum
    Bildiğiniz her şeyi acilen istiyorum Hepsini öğretin bana
    Al hepsi senin olsun...
    Senin bildiklerinin yarısını ben bilsem nobel alırdım be

Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Alıntı Alfonse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Al hepsi senin olsun...
    Senin bildiklerinin yarısını ben bilsem nobel alırdım be

Benim bildiklerimi sen unutmuÅŸsundur abi
    İnce detaylarını da inceltmişsiniz, 2005'den beri ZJ'ciyim haberim bile yok böyle şeylerden

Ãœyelik tarihi
    16.Nisan.2014
    Nereden
    Ankara
    silecek kolunu belirli kombinasyonda çekip bıraktığında tork artisi sağlanabileceğini
    çoğu zj de sol altta duran boş sokete iki düğme bağlayıp f1 şanzıman gibi vites seçebileceğini
    golgelikteki aynanın aslında bir kamera olduğunu
    aynanın arkasına gizlenmiş alıcı ve verici ile dünyadaki bütün zj'lerin birbirleriyle ve yunuslarla haberlestigni biliyormuydn
    Bilmiyordun!!!!
    bende bilmiyorum bunları

Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Hahaha bunları bilmeyen kaldı mı?

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu