Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kaput Altı Aydınlatması

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014

Kaput Altı Aydınlatması

Allah korusun gece, kör karanlık bir yerde aracınız bir arıza yaptı. Feneriniz de yok veya iki elinizi kullanmanız gerekiyor.

Kaput altını gündüz gibi aydınlatan bu sistem tam da bu durumlar için.

Gerekli malzemeler; 2 metre 3 çipli şerit led ve bir adet ara düğme.

Ara düğme ile istediğiniz zaman açabilir ve kapatabilirsiniz.

Not: Ledleri yapıştıracağınız zemini iyice temizlemeyi unutmayın.

Konu Maverick tarafından (22.Aralýk.2015 Saat 05:18 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Üye K@RUB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    20.Mayýs.2015
    Nereden
    Ä°stanbul
    Abi iyi hoş çok güzel bir uygulama ama bizim motorların ısısınıda dikkate almak lazım 6-10 saatlik bir yolculukta ledleri kaputtan işi bitmiş uhu artığı gibi toplamayalım ayrıca Wj de otomatik ampül yokmu kaputta ?

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı K@RUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi iyi hoş çok güzel bir uygulama ama bizim motorların ısısınıda dikkate almak lazım 6-10 saatlik bir yolculukta ledleri kaputtan işi bitmiş uhu artığı gibi toplamayalım ayrıca Wj de otomatik ampül yokmu kaputta ?
    Doğru diyorsun, bi ihtimal olabilir. Deneyip göreceğiz bakalım ama orası rüzgar aldığı için bi şekilde, o kadar ısınmaz diye düşünüyorum ama kontrol edicem ısınma durumunu. Bu arada ledler kaputun önündeki ve arkasındaki izolasyon kauçuklarına denk geliyor tamam. Yani direk kaputun içi ile muhattap değil.

O ampülün otomatik soketi zamanla bozulabiliyor, takılı kalabiliyior. Bu yüzden akü bitirenler duydum. Riske girmemek için kendim düğmeli yaptım.

Ãœyelik tarihi
    20.Mayýs.2015
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru diyorsun, bi ihtimal olabilir. Deneyip göreceğiz bakalım ama orası rüzgar aldığı için bi şekilde, o kadar ısınmaz diye düşünüyorum ama kontrol edicem ısınma durumunu. Bu arada ledler kaputun önündeki ve arkasındaki izolasyon kauçuklarına denk geliyor tamam. Yani direk kaputun içi ile muhattap değil.

O ampülün otomatik soketi zamanla bozulabiliyor, takılı kalabiliyior. Bu yüzden akü bitirenler duydum. Riske girmemek için kendim düğmeli yaptım.
    Bende takılı kalıp akü bitme durumunu ilk defa duydum bir anahtar şart demek ki bu durumda, benimkisi hala kaputu aşağıya alınca kapanıyor kaldırınca 10 cm sonra açılıyor otomatik, uyarın için teşekkürler

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

Bende takılı kalıp akü bitme durumunu ilk defa duydum bir anahtar şart demek ki bu durumda, benimkisi hala kaputu aşağıya alınca kapanıyor kaldırınca 10 cm sonra açılıyor otomatik, uyarın için teşekkürler

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı K@RUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

O düğmenin yeri neresi acaba biliyor musun? Ben göremedim.

Ãœyelik tarihi
    20.Mayýs.2015
    Nereden
    Ä°stanbul
    O düğmenin yeri neresi acaba biliyor musun? Ben göremedim.
    Çok aradık ben menteşe diplerinden şüpheleniyorum

Üye epatlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Istanbul - BeyoÄŸlu
    Kaputtaki lambayı açıp kapatan bildiğimiz anlamda bir düğme yok. Lambanın takıldığı yerin içinde kaputun durduğu açıya göre yer değiştiren metal bir misket var. Bu misket kaput açıldığında devreyi kapatacak bir konuma geliyor ve lamba yanıyor. Aynı şekilde kaput kapanınca da misket hareket ediyor ve devreyi açıyor lamba sönüyor. Fiat ın kuş serisi araçlarının bagaj lambaları gibi.

Mobil cihazımdan gönderildi.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    niye ki kaputu kaldırınca ışığın yanmıyor mu otomatik ))
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    niye ki kaputu kaldırınca ışığın yanmıyor mu otomatik ))
    Onu hic denemedim baskan Bi bakayim. Ama o sistem guvenilir degil cok. Belli bi sure sonra o misket takili kaliyormus

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Onu hic denemedim baskan Bi bakayim. Ama o sistem guvenilir degil cok. Belli bi sure sonra o misket takili kaliyormus
    demir bilye temizlersin wd 40 sıkarsın cayır cayır kayar güzel sistem nesi güvenilir değil mühendislerden iyi mi bilcen hööyyytt.

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    demir bilye temizlersin wd 40 sıkarsın cayır cayır kayar güzel sistem nesi güvenilir değil mühendislerden iyi mi bilcen hööyyytt.
    Jeepforum'da çok kişinin açık kalan kaput ışığı yüzünden akü yediğini okudum.

Ãœyelik tarihi
    20.Mayýs.2015
    Nereden
    Ä°stanbul
    Benim arabayı aldığımdan beri en uzun 13 gün süre ile hiç marş a basmadan kullanmadık brandalı şekilde sokakda durdu, 13 gün sonu cumartesi sabahı soğuk bir gündü ve tek marşta bastı umarım bozulmaz bu ışık sistemi 2015 model bazı segment araçlarda bulunmuyor bile

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Jeepforum'da çok kişinin açık kalan kaput ışığı yüzünden akü yediğini okudum.
    açık kalması mümkün değil ya bilya tozdan hareket edemiyordur içinde yada lambanın duruş şekli itibariyle yönü değişmiştir

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Burakla ne uğraşır durursunuz be yaa yapmış işte bir şeyler .Bizler Mucit bir milletiz bende kabutun içerden açma kablosu kopupta benim elim ayagıma dolanınca bir daha koparsa ihtimaliyle dışarıdan kabutu açmamı sağlayan gizli açma kolu imal etmiş ve aracıma uygulamıştım. Hala da arac üzerinde aktif olarak durur.

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014

Kaput Altı Aydınlatması

Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burakla ne uğraşır durursunuz be yaa yapmış işte bir şeyler .Bizler Mucit bir milletiz bende kabutun içerden açma kablosu kopupta benim elim ayagıma dolanınca bir daha koparsa ihtimaliyle dışarıdan kabutu açmamı sağlayan gizli açma kolu imal etmiş ve aracıma uygulamıştım. Hala da arac üzerinde aktif olarak durur.
    Resmi var mi abi merak ettim nasil bir sey

Ben de mesela muzur bir sey olarak delik kalorifer petegi doseme sungerini islatmasin diye sizinti gelen yere bez tikadim. Onu degistiriyorum suya doydukca

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Bu ledler de dandik çıktı. Ya motorun sıcaklığından ledlerin bi kısmı bozuldu. Ya da slikon kaplama değil diye. İki tarafı da silikonlu dış mekan ledi ile değişicem.