Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Grand Cherokee ZJ' ler için ek elektirikli fan

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul

Grand Cherokee ZJ' ler için ek elektirikli fan

Araçlarımız yorgun, motor suyu soğutma sistemleri tam performanslarında çalışamıyorlar...

Hararetin yükselmesinde basit bir kaç etken var ;

Radyatörün peteklerinin kireçlenip , paslanıp tıkanmaya başlaması ve sağlıklı çalışmayan termik başı çekiyor. Orjinal yeni radyatör ve termik takıldığında sistem tam sağlıklı çalıştığından bilindiğinin aksine harareti yükseltebilmek bile zor. Benim ZJ' de ne yaptım ne ettiysem harareti orta çizgiye getiremedim, çünkü ben almadan önceki sahibi sistemi komple orjinali ile yenilemiş.

Sağlıklı bir sisteme sahip ZJ' ler de yazın çok sıcak havalarda dur kalk sıkışık trafikte, uzun mesafeli kum sürüşlerinde veya güneydeki Gökova rampaları gibi tırmanışlarda klima açık halde hararetin orta çizgiden bir sonraki çizgiye kadar gelmesi tamamen normal, hatta kullanım kitabında hararet göstergesinin kırmızı çizgi içerisine girmediği sürece sorun olmadığı açıkça belirtiliyor. Zaten kırmızı çizgi içerisine girmeye başlamışsa sistem harareti kontrol altına alamıyor demektir. Bu gibi acil durumlarda klimayı kapatıp, tüm camları indirip, kaloriferi açmakla sisteme destek olunabilir.

Eğer araç zorlu ısı şartlarında sıkıştırılıyorsa radyatöre bitişik içeriden kumandalı ek bir fan uygulaması risklere karşı iyi bir önlem olabilir.

En ideali ; Ford 8C607 fanları ; 90 - 95 Ford Taurus' larda ve 3.8 litrelik Lincoln Mark VIII ' lerde kullanılıyor.

Ebay' dan bulabilmeniz mümkün. İnternette bir çok yabancı forumlarda bağlantı şekilleri ile ilgili yol gösterici paylaşımlar bulabilirsiniz.

Mesela bu linkler size bir fikir verebilir ;

http://www.jeephorizons.com/tech/fan/

http://www.jeepforum.com/forum/f13/f...l-pics-233676/

Üye MUHTEŞEM26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Nereden
    ESKÄ°ÅžEHÄ°R
    işte bu güzel oldu bir çoğumuzun ihtiyacı olan bir konuydu eline bilgine sağlık ergün ağbi

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı MUHTEŞEM26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte bu güzel oldu bir çoğumuzun ihtiyacı olan bir konuydu eline bilgine sağlık ergün ağbi
    Aslında bu konuyu çooook daha önce site kuruluşundan hemen sonra açmıştım, sitenin çökmesi ile birlikte uçup gitmişti...

Üye Excalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Þubat.2015
    Nereden
    Istanbul - Izmir
    Ergun bey abi, şimdi harika oldu... Degeri tüm bilgi ve paylasimlarin icin sagol..
    denizci & mimar -
    Deniz Ticaret Gazetesi / broker/ yelken eÄŸitim/renovasyon.

Üye Alfonse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Nisan.2014
    Nereden
    Ankara
    5.9 larda çift devreli elektrikli fan var...
    O bulunup alinip takılabilir...

Birde ek bilgi olsun diye...5.2 lerin radyatör kapasitesi 5.9lara göre daha büyük...
    Hararet sıkıntısı yaşayan 5.9lara daha iyi olsun diye 5.2 radyatöru takıldığını biliyorum...

GT-P7500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    ...Ne yerdeyim Ne Gökte...

Üye Alfonse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Nisan.2014
    Nereden
    Ankara
    Benim termigimde verimsizdi. Parada yoktu.sağolsun akgün amca çıkma daha iyi durumda termikle değiştirmişti...
    Ama hala memnun deÄŸildim termikten...

Termostati soktum, parçacidan daha düşük dereli Termostati aldım. Bizim temrmostatlar dodge kamyonet cilerde felan var. Cok ozel pahalı parçalar değil,
    Yazın düşük dereceliyi, kışın yüksek dereceliyi takıyordum...
    Ama yazlik kislik kaç cantigrate lik kullandigimi hatirlamiyorum...
    Termostar çözüm değil gibi. Sadece daha erken sivi dolaşımı başlıyor. Yani harareti engellemiyor ama daha önceden sivi dolaşmaya başladığı için hararet için daha çok zamanınız oluyor. Bayağı farkeder ama...
    Esas çözüm değil bu tabi ama ise yarıyor...

Birde heavy duty crown un felan terlmikeikleri var. Birde heavy duty fanlar var... Palleri daha çok sayıda...
    Buda güzel bi alternatif...

Yazlik veya kislik termigi saklarken iyice presle yaglayip dışarıyla hava temasini kesip agzi bağlı torbada saklayın...
    Havayla temas edince içindeki civami ne bozuluymus. ?..
    Skladiginizi geri takarken iyice gres ten temizleyinki motor suyunuz yağlanmasın...

Bozulan termiklerin içine, temrmostatlar içine coupling yağı, civa enjekte ederler... Hiç verimli yöntem değildir. Ustaya inanmayın. Tavsiye edilmez...

GT-P7500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    ...Ne yerdeyim Ne Gökte...

Bu Konu için Etiketler