Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lastik (30,5") takmanın ardından gelen ihtiyaçlar

Üye ukymk55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa

Lastik (30,5") takmanın ardından gelen ihtiyaçlar

Herkese merhaba,
    Aracıma lastik aradığımı belirtmiştim. Aldım
    Aslında büyük lastik değil bazı çevrelere göre ama bana göre şimdilik büyük.
    Lastiklerim geldi Maxxis AT 980
    245/75/R16 olarak tercih yaptım.
    245/70/R16 bulamayınca aldık. Başımızı sıkıntıya sokmaya Niyette vardı zaten büyük lastik almış bulunduk.
    Tabi devamında ihtiyaçlar kendini gösterdi.
    sırasıyla
    1-Aracımda daha önceden gelen rampa aşağı inişlerde, frenleme yapma durumlarında ön taraftan gelen gıv gıv gıv diye bir ses vardı. çok rahatsız etmiyordu. Büyük lastiği takmanın ardından bu ses kendini düz yolda da gösterdi. Gaza basınca araç hızlanırken ses gelmiyor. Ama gazı kesince (yani güç aktarımı terse dönünce) gıv gıv gıv diye ses geliyor. Soluğu ilk iş olarak diferansiyele (Bursa da 1 numara diferansiyelci) de aldık. Araç şu an sökülüyor. Aks veya diferansiyel rulmanları değişecek, büyük şüphe onlardan yana. sonrasında genel bakım yapılacak yağlar komple değişecek. LSD ye bakılacak vs.
    AkÅŸama alacam inÅŸallah.

2- Büyük lastik takmanın ardından iç teki kolda sürtme meydana geldi direksiyonu tam tur çevirdiğimizde. çözüm bulunacak.
    Tavsiyeniz.
    Ofsetli jant = ÅŸu an maliyet
    Flanş = kaç CM ? çözüm olur
    Yükseltme= 4-5 CM get ile. ??? tek başına yeterli mi? Falnş yaptırmadan deneyelim diyorum.

3- Tampona sürtme durumu,
    Lastikler düz yolda sağa sola dönüşlerde azıcık tampon köşelerine değiyor. Biraz tıraşladım, biraz daha gerekecek gibi. Ama yükseltmenin ardından mı yapsam bu işi şimdiden mi yapsam bilemedim.

4-Yükseltme
    bu ihtiyacı ilk önce GEt ile yapmayı planlıyorum. Nasıl olcak. bu işi bilen bir tornacıya gidecez. uygun malzemeden parçaları kestirecez sonra gelecez taktıracaz.??
    Kit alma imkanım şu aşamada yok. keşke olsa ama yok
    Get ile yükseltmenin maximum ölçü sınırı nedir?
    Ön ve arka için eşit ölçüde mi kestirmek lazım yoksa ön ve arkada 0,5 -1 cm gibi fark olmalı mı?
    Ayrıca marşbiyellerde sökülüp atılacak. Zaten geçen gün sürttüm hafif eğildi..

Boş geçmeyelim, Yardımınızı esirgemeyin
    Sonuçta görsel olarak beni oldukça tatmin edecek bir ZJ m olacak.
    Yaptımmı 4" kaçacam cümle alem araba görecek ama dasa sonra inşallah
    1449061004161.jpg20151202_134515.jpg20151202_162651.jpg
    Konu ukymk55 tarafından (04.Aralýk.2015 Saat 12:09 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Bildiklerimi yazayım hocam.

Dışa doğru eksi offsetli jant sürtünmeyi fazlalaştırır. Çözüm değil.

Get ile yükseltme 5 cm'ye kadar oluyor. Ama sen 4'ü geçme derim. Normalde kit ile yap derdim (helezon, amortisor) ama imkan yoksa şu an yapacak bir şey yok. Ayrıca yükseltince başka sorunlar çıkabilir. Şaft ötmesi, death wobble vs. Ayrıca amortisorlerin çalışma payı azalacak.

Bazı kitlerde arkalar daha alçak çıkıyor. Yarım inç yani 1.2 cm kadar. Önde demir tampon yoksa ikisini de aynı kestir hocam.

Bu arada aldığın lastik de ses yapacak. O sesi karıştırma abi.

Üye Mirkan Şenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Viraj denge çubuğuna sürtüyor. Flanş veya offsetli jant kurtarır.
    Aracın iz açıklığı artar, görsel olarakda hoş durur jant.
    Getler benden dedim ama bekleyemem dersen yaptır abi.
    Amortisör çalışma payı yukarı doğru azalır, önemli olan aşşağıya olan kapanma haraketidir, bu artacak rahat ol
    CV joint şaft bundan hoşlanmayabilir, ama takılı olan ve aktif kullanılan tanıdık zjler var, sıkıntı yaşamadılar.
    DW yaşamazsın tamamen kuruntu yapıyor aldırma Kendisi tam bir DW sevdalısı.
    Türk insanı para gibidir, içine ışık tut ''ATATÜRK'' yoksa ''SAHTEDİR''

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    gıv gıv sesi muhtemelen yükselmekten hoşlanmayan şaftın sesi gibi geliyor bana. 5 cm get kurtarır ön arka eşit olmalı elbette. ama keşke bunu lastik almadan önce yapsaydın. her zaman önce yükseltme sonra lastiktir sıralama sen tersten gitmişin. 5 cm get rahat kurtarır bende de 245 75 16 var ancak yayların bastıysa belki 5 cm kurtarmayabilir fakat 5 cm üzerini tavsiye etmiyoruz hiçbişekilde..
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Ugur .2" get sana yeterde artar bile -28 Ofsetli jantlarda lastiği içerden dışarıya taşıyacagından sürtünme ortadan kalkacak sadece önlerde saga sola dönüşlerde ön tampona degme yapacak yalnız ön tampon traşlamasını aracı geri vitese alarak yap geri vitesdeyken saga veya sola rahat dönebilecegin sekilde traşlama yap normal olarak durdugun yerde saga sola döndürerek traşlama yaparsan geri giderken ön tamponu küt diye sökersin,2" de yükseltsen track bar (ölçmen lazım) en az 1cm kadar uzatılmalı yada baglantı noktasından 1cm içe montelenmeli (şayet araç helezenlorı basıksa araç yükselse bile bu işleme gerek kalamayabilir)aracı yükseltip lastikleri takınca sağ sol ön lastiklerin durumuna bir bak özellikle track bar kısa gelirse araç sol ön tekeri diger tekere göre daha dışarıda ve çamurluktan çıkık durur sag tekerde çamurlugun içinde kalmış gibi durur yani aracın kupası saga şasesi sola kayar.bu durum track barın baglantı yeri degiştirilerek yada ayarlı track barla yada track barı presleterek düzeltebilirsin,arka diff şaftın açısı bozulacagından 2" den yukarıya çıkma şayet dediklerimi yaparsan senin arabada benim araba gibi olacak.

Benim zj nin birkaç fotosuEklenti 1709Eklenti 1710Eklenti 1711

Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    Defransiyeldeki ses bitti gitti kurtuldum, ön defr. içi rulmanlar değiştirildi komple mis oldu yağ yenilendi. ses yok şimdi saat gibi. defr. boşluğuda ayarlandı. arka defr. kontrol edildi Yağ, LSD vs sıkıntı yok. şükür...

Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiklerimi yazayım hocam.

Dışa doğru eksi offsetli jant sürtünmeyi fazlalaştırır. Çözüm değil.

Get ile yükseltme 5 cm'ye kadar oluyor. Ama sen 4'ü geçme derim. Normalde kit ile yap derdim (helezon, amortisor) ama imkan yoksa şu an yapacak bir şey yok. Ayrıca yükseltince başka sorunlar çıkabilir. Şaft ötmesi, death wobble vs. Ayrıca amortisorlerin çalışma payı azalacak.

Bazı kitlerde arkalar daha alçak çıkıyor. Yarım inç yani 1.2 cm kadar. Önde demir tampon yoksa ikisini de aynı kestir hocam.

Bu arada aldığın lastik de ses yapacak. O sesi karıştırma abi.
    önde demir tampon olmayacak o yüzden eşit yaptırırım artık 4-5 cm civarı kesitirecem artık.

Alıntı Mirkan Şenol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Viraj denge çubuğuna sürtüyor. Flanş veya offsetli jant kurtarır.
    Aracın iz açıklığı artar, görsel olarakda hoş durur jant.
    Getler benden dedim ama bekleyemem dersen yaptır abi.
    Amortisör çalışma payı yukarı doğru azalır, önemli olan aşşağıya olan kapanma haraketidir, bu artacak rahat ol
    CV joint şaft bundan hoşlanmayabilir, ama takılı olan ve aktif kullanılan tanıdık zjler var, sıkıntı yaşamadılar.
    önce yükseltme sonra flanş konusuna bakıcam artık.tanıdık ZJ lerden olurum bende umarım. CV jointlere baklava ısmarlarım ben peki bunların derdi nasıl çözülür?

Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gıv gıv sesi muhtemelen yükselmekten hoşlanmayan şaftın sesi gibi geliyor bana. 5 cm get kurtarır ön arka eşit olmalı elbette. ama keşke bunu lastik almadan önce yapsaydın. her zaman önce yükseltme sonra lastiktir sıralama sen tersten gitmişin. 5 cm get rahat kurtarır bende de 245 75 16 var ancak yayların bastıysa belki 5 cm kurtarmayabilir fakat 5 cm üzerini tavsiye etmiyoruz hiçbişekilde..
    Hocam evet tersten gittik biraz. Ne geliyosa başıma tez canlılıktan geliyo zaten neyse şimdilik iyiyiz.
    yayların basması durumunu neye göre kontrol edebiliriz bilemiyorum araç tamamen şehir aracı zaten. yüke vurulmamış römork felan çekmemiş km si düşük. Yani bilemiyorum helezonların durumunu 5 cm yaptıracaz gibi görünüyor.

Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ugur .2" get sana yeterde artar bile -28 Ofsetli jantlarda lastiği içerden dışarıya taşıyacagından sürtünme ortadan kalkacak sadece önlerde saga sola dönüşlerde ön tampona degme yapacak yalnız ön tampon traşlamasını aracı geri vitese alarak yap geri vitesdeyken saga veya sola rahat dönebilecegin sekilde traşlama yap normal olarak durdugun yerde saga sola döndürerek traşlama yaparsan geri giderken ön tamponu küt diye sökersin,2" de yükseltsen track bar (ölçmen lazım) en az 1cm kadar uzatılmalı yada baglantı noktasından 1cm içe montelenmeli (şayet araç helezenlorı basıksa araç yükselse bile bu işleme gerek kalamayabilir)aracı yükseltip lastikleri takınca sağ sol ön lastiklerin durumuna bir bak özellikle track bar kısa gelirse araç sol ön tekeri diger tekere göre daha dışarıda ve çamurluktan çıkık durur sag tekerde çamurlugun içinde kalmış gibi durur yani aracın kupası saga şasesi sola kayar.bu durum track barın baglantı yeri degiştirilerek yada ayarlı track barla yada track barı presleterek düzeltebilirsin,arka diff şaftın açısı bozulacagından 2" den yukarıya çıkma şayet dediklerimi yaparsan senin arabada benim araba gibi olacak.

Benim zj nin birkaç fotosuEklenti 1709Eklenti 1710Eklenti 1711
    Abi evet geri geri gelirken esas sürtme hissediliyor zaten. viraj kolunasürtme ise direksiyonu tam sağ - sol yapınca oluyor. onuda idare ederiz bir süre daha. Trac bar konusunu yaptırabilmek için ustaları ikna etmek de lazım. İşlemleri teleferik offroad garajında yaptıracam. samimiyet var ancak bu ince detayı ne derece de aktarabilirim bilemiyorum. Track bar nasıl uzatılır onuda bilmiyorum zaten benim ihtiyacım seviyesinde uzatılmışının resmi var mı? ayarlı trac bar şimdilik ahalı kaçar. presletsek sağlıklı olacağını sanmıyorum bağlantı yerine ayar çekmek daha doğru olcak sanırım.. Abi senin offsetler de bağırıyor resmen

Hepinize teşekkürler.

Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Abi 2 inçde sorun olmazsa şaftı elleme
    Baktın dağılıyo, bırak dağılsın.
    Mafsallıya çeviririz.

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    benim ofsetler -28 daha bunun -40 ı var ama -40 dodiksiz çok sırıtır,ugur bu bahsettiğin garaj küçük sanayidemi ve aranızda bir tanışıklık filan varmı

Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim ofsetler -28 daha bunun -40 ı var ama -40 dodiksiz çok sırıtır,ugur bu bahsettiğin garaj küçük sanayidemi ve aranızda bir tanışıklık filan varmı
    Abi dediğim teleferik offroad garaj otosansitte, muhabbetimiz var.. Bende gürsu da oturuyorum zaten yanı başımız sayılır. Küçük sanayide Birlik oto var o da tanıdığım yer.
    Zaten yükseltme konusunu geçen gün konuştum. get ile yükseltme yaptıktan sonra sana sıkıntı yaratacak bir değişiklik olmayacak sadece aracın biraz sertleşecek dedi. dedim trak bar vs kayacak mı falan filan ama 4-5 cm kaldırmada hissedilmez. sıkıtı olmayacak dedi.
    Konu ukymk55 tarafından (05.Aralýk.2015 Saat 01:00 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Ben dışa offsetli jant sürtünmeyi arttırır sanıyordum. Bildiğim diye artistlik yapıyorum bir de

Uğur hocam, track bar civataları her hangi bir sebeple sökülürse kesinlikle araç yere tam bastıktan sonra sıktır.

Kuruntu mu? Ne münasebet. Naçizene uyarı Mirkan'ım. Burda yaşanmışı var

Abi 2 inçde sorun olmazsa şaftı elleme
    Baktın dağılıyo, bırak dağılsın.
    Mafsallıya çeviririz.
    Bak bunun da yaşanmışı var

Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben dışa offsetli jant sürtünmeyi arttırır sanıyordum. Bildiğim diye artistlik yapıyorum bir de

Uğur hocam, track bar civataları her hangi bir sebeple sökülürse kesinlikle araç yere tam bastıktan sonra sıktır.

Kuruntu mu? Ne münasebet. Naçizene uyarı Mirkan'ım. Burda yaşanmışı var

Bak bunun da yaşanmışı var
    Yaw bu wj değil da efsane zj. Hiç bişey olmaz

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    1-Aracımda daha önceden gelen rampa aşağı inişlerde, frenleme yapma durumlarında ön taraftan gelen gıv gıv gıv diye bir ses vardı. çok rahatsız etmiyordu. Büyük lastiği takmanın ardından bu ses kendini düz yolda da gösterdi. Gaza basınca araç hızlanırken ses gelmiyor. Ama gazı kesince (yani güç aktarımı terse dönünce) gıv gıv gıv diye ses geliyor. Soluğu ilk iş olarak diferansiyele (Bursa da 1 numara diferansiyelci) de aldık. Araç şu an sökülüyor. Aks veya diferansiyel rulmanları değişecek, büyük şüphe onlardan yana. sonrasında genel bakım yapılacak yağlar komple değişecek. LSD ye bakılacak vs.
    AkÅŸama alacam inÅŸallah.

Sendeki de sonucu şansa kalmış iyi sıcak kanlıklı cesaret Önceden yazsaydın kimse sana difransiyeli aç demezdi. Hoş bir difransiyel bakımı yaptırmış oldun ( umarım rulmanları ve yağı orjinal kullanmışsındır...) ama bana göre aslında sadece yağını değiştirseydin yeterliydi. ki bunun da maliyeti şu anda difransiyele yaptıklarının 1/5 olurdu. Difransiyel dişlileri ve rulmanları gırtlaklarına kadar yağ içinde çalışırlar, aşınmaları halinde ritmik ses değil uğultu çıkartırlar. Bir difransiyelin içinde gıv gıv diye kuru bir ses gelmez, ya uğultu yada çatırtılar gelir ki çatırtı geldiğinde zaten dağılmıştır. Difransiyele girişmeden baştan yazsaydın önce ön lastiklerini söktürüp fren pabuçları ile disk aralarını kontrol et derdik küçük bir taş v.s. sıkışmış mı diye..., sonrasında poryalar kontrol edilirdi, sonuçta kuru çalışan bilyalar, son ihtimal de ön şaft bilyalarının (CV joint) bozulması olurdu. Sesin gitmesini difransiyele yapılan işlemlere bağlıyorsun ama bana göre difransiyele müdehaleye gidilirken yapılanlar sonucunda ( lastiklerin söküldü diff. bilyalarını değiştirebilmek için aksları çıkartırlarken firen kaliperlerini disklerden ayırdılar, bu esnada aradaki olası yabancı madde kurtuldu, ön şaftı mahruti dişlisinin rulmanını yani difransiyel kuyruk bilyasını değiştirmek için ayırdılar, muhtemelen yeri işaretlenmeden söküldü ve sonradan farklı bir şekilde takıldı, bu sesi geçici olarak kesmiş olsa da muhtemelen yüksek hızda balans problemi yaratabilir...) tabiki bunların hepsi tahmin ama öncelikli tahminler, neyse difransiyele bakım yaptırmış oldun... Ceesaretle atlamışsın diyorum çünkü ZJ' lerin en hassas organı ön difransiyeldir, kronik rahatsızlığı inleme ve uğultu sesleridir. Fazla oynamaya gelmez, açılıp müdehale edilmesi gerekiyorsa da mutlaka orjinal parçalar kullanılmalı ve neden olmadıkça da ayarlarıyla oynanmamalıdır.

2- Büyük lastik takmanın ardından iç teki kolda sürtme meydana geldi direksiyonu tam tur çevirdiğimizde. çözüm bulunacak.
    Tavsiyeniz.
    Ofsetli jant = ÅŸu an maliyet
    Flanş = kaç CM ? çözüm olur
    Yükseltme= 4-5 CM get ile. ??? tek başına yeterli mi? Falnş yaptırmadan deneyelim diyorum.
    [
    Lastikler her ne kadar eşit ebatlarda olsalarda markalara göre ölçüler arasında farklılıklar gösterebiliyor. Yani iki farklı markada 245 lastiğin genişliğini ölçtüğünde farklı çıkabiliyor, muhtemelen bu nedenle viraj demirine sürttü. Çözümü ofsetli jant veya flanş. Tabi bütün bu işler tersten gidiyor sende önce yükseltme sonra lastik olmalıydı...

3- Tampona sürtme durumu,
    Lastikler düz yolda sağa sola dönüşlerde azıcık tampon köşelerine değiyor. Biraz tıraşladım, biraz daha gerekecek gibi. Ama yükseltmenin ardından mı yapsam bu işi şimdiden mi yapsam bilemedim.
    Yükseltmenin ardından yapılmalıydı... sadece tamponun alt sivri köşeleri yaklaşık 2 cm alnacaktı...

4-Yükseltme
    bu ihtiyacı ilk önce GEt ile yapmayı planlıyorum. Nasıl olcak. bu işi bilen bir tornacıya gidecez. uygun malzemeden parçaları kestirecez sonra gelecez taktıracaz.??
    Yanlış ! Orjinal get almalısın !
    http://www.ironrockoffroad.com/10526.html

tornacıda yaptıracağın malzemeler serttir, esnek değildir oysa orjinal getler yüksek kalitede Polyurethan enjeksiyon dolumdur, Sonuçta yay arada sıkışacak, basılacak, bu baskı karşısında getlerin esnek olması lazım ki süspansiyonda kaybedilen konfor telafi edilsin... Tornacıda yaptıracağın geti yere betona attığında bir kaç tok tok sesiyle durulurken orjinal get defalarca doing doing diye zıplar durur...

1.75 İnç ! 0,25 fazlası bile ( yani 2 " ) probleme davetiyedir...

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    UÄŸur, bir de;
    usta, yerli marka v.s tavsiye vaya eleştirileri özelden yaparsak geçmişte yaşadığımız sorunlarla tekrar karşılaşmayız...

Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    Alıntı Beatrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    UÄŸur, bir de;
    usta, yerli marka v.s tavsiye vaya eleştirileri özelden yaparsak geçmişte yaşadığımız sorunlarla tekrar karşılaşmayız...
    Tamam Ergun abi, Eskiyi bilmiyorum dikkat ederim.
    tavsiyelerin için tekrar teşekkürler. Birkaç cevap vermem gerekirse defransiyel konusunda ustaya çok güvendiğim için arkama bakmadım. Denize düşen yılana sarılır misali gittik ve teslim ettik. şükür ki problem çözüldü. ama bu sırada sökülen takılan diğer ekipmanlarda elden geçmiş oldu tabi.

Lastik markası ve diş tipine göre diş çapın değişme ihtimaline katılıyorum. başka bir marka aynı ebat lastik belki sürtmeyecektir. soft At ve asfalt lastiği mesela.

Tamponu kestirmedim henüz, kötü durmasını kesinlikle kabul etmem zaten önce gözüme hoş görünmeli. herşey orantılı olmalı. sadece lastiğin takıldığı gün alt iç duvarın en altındaki köşeden pah kırma gibi kestim 3-4 cm lik yer yok bile. benim tamponla ilgili sıkıntım sanırım vidası perçini neyse artık biraz gevçemiş olacak ki biraz düşük duruyor. Onları halledince sıkıntı olmaz sanıyorum.

ab orjinal get alayım tabiki ama senin gönderdiğin linkteki fiyat ile piyasadaki aynı ürünü bulabileceğim fiyat arası uçurum oluyor. gerçi onuda nerden bulurum bilmiyorum. birkaç satıcı var. onların int sitelerinde de göremedim. amortisörlü vs ilaveli ekipmanlar var hep.

Dediğin gibi tersten gittik biraz ama taktığımız lastik aracın yürümesine engel değil şu an daha büyük lastik olsa tam sıkıntı olurdu.
    ben şu an günlük kullanabiliyorum. Yükselirse yakışılı ve daha fonksiyonel olacak.
    ZJ bir efsane gerçekten..
    Konu ukymk55 tarafından (05.Aralýk.2015 Saat 12:12 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Aşağıdakini görünce paylaşmak istedim bu arkadaşın lastikleri ve yükseltmesi kaç inch acaba? Bu hale getirirken neler yapmıştır merak ettim

Ayrıca bizde trafikte sorun çıkarırlar mı böyle bir araca? Yapmışken böyle yapmak lazım

Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    Tuv turk te muayene holüne girmez ki muayeneden geçsinde trafiğe girsin

Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    Orjinal Geti (1,75") nasıl ve nerden en uygun fiyata alabilirim?
    Bu hafta içi temin etsem iyi olur yoksa tornacı yollar taştan.

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı ukymk55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinal Geti (1,75") nasıl ve nerden en uygun fiyata alabilirim?
    Bu hafta içi temin etsem iyi olur yoksa tornacı yollar taştan.
    Özelden gönderdim

Bu Konu için Etiketler