Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lastik (30,5") takmanın ardından gelen ihtiyaçlar

Konulanmış Görüntüleme

Üye ukymk55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa

Lastik (30,5") takmanın ardından gelen ihtiyaçlar

Herkese merhaba,
    Aracıma lastik aradığımı belirtmiştim. Aldım
    Aslında büyük lastik değil bazı çevrelere göre ama bana göre şimdilik büyük.
    Lastiklerim geldi Maxxis AT 980
    245/75/R16 olarak tercih yaptım.
    245/70/R16 bulamayınca aldık. Başımızı sıkıntıya sokmaya Niyette vardı zaten büyük lastik almış bulunduk.
    Tabi devamında ihtiyaçlar kendini gösterdi.
    sırasıyla
    1-Aracımda daha önceden gelen rampa aşağı inişlerde, frenleme yapma durumlarında ön taraftan gelen gıv gıv gıv diye bir ses vardı. çok rahatsız etmiyordu. Büyük lastiği takmanın ardından bu ses kendini düz yolda da gösterdi. Gaza basınca araç hızlanırken ses gelmiyor. Ama gazı kesince (yani güç aktarımı terse dönünce) gıv gıv gıv diye ses geliyor. Soluğu ilk iş olarak diferansiyele (Bursa da 1 numara diferansiyelci) de aldık. Araç şu an sökülüyor. Aks veya diferansiyel rulmanları değişecek, büyük şüphe onlardan yana. sonrasında genel bakım yapılacak yağlar komple değişecek. LSD ye bakılacak vs.
    AkÅŸama alacam inÅŸallah.

2- Büyük lastik takmanın ardından iç teki kolda sürtme meydana geldi direksiyonu tam tur çevirdiğimizde. çözüm bulunacak.
    Tavsiyeniz.
    Ofsetli jant = ÅŸu an maliyet
    Flanş = kaç CM ? çözüm olur
    Yükseltme= 4-5 CM get ile. ??? tek başına yeterli mi? Falnş yaptırmadan deneyelim diyorum.

3- Tampona sürtme durumu,
    Lastikler düz yolda sağa sola dönüşlerde azıcık tampon köşelerine değiyor. Biraz tıraşladım, biraz daha gerekecek gibi. Ama yükseltmenin ardından mı yapsam bu işi şimdiden mi yapsam bilemedim.

4-Yükseltme
    bu ihtiyacı ilk önce GEt ile yapmayı planlıyorum. Nasıl olcak. bu işi bilen bir tornacıya gidecez. uygun malzemeden parçaları kestirecez sonra gelecez taktıracaz.??
    Kit alma imkanım şu aşamada yok. keşke olsa ama yok
    Get ile yükseltmenin maximum ölçü sınırı nedir?
    Ön ve arka için eşit ölçüde mi kestirmek lazım yoksa ön ve arkada 0,5 -1 cm gibi fark olmalı mı?
    Ayrıca marşbiyellerde sökülüp atılacak. Zaten geçen gün sürttüm hafif eğildi..

Boş geçmeyelim, Yardımınızı esirgemeyin
    Sonuçta görsel olarak beni oldukça tatmin edecek bir ZJ m olacak.
    Yaptımmı 4" kaçacam cümle alem araba görecek ama dasa sonra inşallah
    1449061004161.jpg20151202_134515.jpg20151202_162651.jpg
    Konu ukymk55 tarafından (04.Aralýk.2015 Saat 12:09 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Bu Konu için Etiketler