Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 61 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Death wobble dosyasi

Üye Excalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Þubat.2015
    Nereden
    Istanbul - Izmir

z

ZJ direksiyon kutusu deve boynu' nu bağladığımız dişli ve alt civata sıkıştırdığımız saplama. Herhagi bir emniyet pim deliği YOK...!
    Bu yüzden rondale dişliye uygun somun yerine Fiber somun olursa daha emniyetli olup sarsıntı ve titreşimlerden açmaz hale gelir.....Sizde nasıl ?
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler
    denizci & mimar -
    Deniz Ticaret Gazetesi / broker/ yelken eÄŸitim/renovasyon.

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Dün parçacımda bir arkadaşla tanıştım. ZJ ile nehire uçmuşlar. Rot çubuğu yerinden çıkmış. Kapilya takılı olmadığı için direksiyon boşa çıkmış.

Çok ehemniyet gerektiren bir konu.

Üye dumah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    09.Þubat.2017
    Arabanın yanına gider gitmez bakacağım.

nolacak bu bizim sonumuz bilmiyorum vallahi.

teşekkürler

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı dumah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabanın yanına gider gitmez bakacağım.

nolacak bu bizim sonumuz bilmiyorum vallahi.

teşekkürler
    Ya sorma sanki kelle koltukta gidiyoruz. Ben araçta kesinlikle 90-100'ü geçmiyorum. Ama güvensizlikten değil. Aydın'da gözümün önünde bi arabaya girdiler. 3 kişi öldü. Ben kalp masajı suni tenefüs falan yapmıştım ama getiremedim kadını. O günden beri araçta hız yapmıyorum ama tabi direksiyon boşalmasında 90'la da gitmek ölümcül olabilir.

Ãœyelik tarihi
    09.Þubat.2017
    Abi zaten kelle koltukta gidiyoruz. direksiyon bosalmasinin disindada , pompa kasnagi dagildi, aydin otobaninda selcuk cikisindan viraj alirken, az daha giriyodum bariyerlere.

death wobbleda da hemen hemen benzer durum. dikkatli olmasi lazim herkesin.

Üye DEŞİFRE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Aðustos.2017
    Alıntı Excalibur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

z

ZJ direksiyon kutusu deve boynu' nu bağladığımız dişli ve alt civata sıkıştırdığımız saplama. Herhagi bir emniyet pim deliği YOK...!
    Bu yüzden rondale dişliye uygun somun yerine Fiber somun olursa daha emniyetli olup sarsıntı ve titreşimlerden açmaz hale gelir.....Sizde nasıl ?
    bu dalga kırılmıştı benim. direksiyon boşa dönüyordu. 1000 liraya çıkmasını bulup değiştirdim.

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

Alıntı Excalibur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

z

bu dalga kırılmıştı benim. direksiyon boşa dönüyordu. 1000 liraya çıkmasını bulup değiştirdim.

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı dumah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi zaten kelle koltukta gidiyoruz. direksiyon bosalmasinin disindada , pompa kasnagi dagildi, aydin otobaninda selcuk cikisindan viraj alirken, az daha giriyodum bariyerlere.

death wobbleda da hemen hemen benzer durum. dikkatli olmasi lazim herkesin.
    Noldu boşa mı çıktı direksiyon?

Ãœyelik tarihi
    09.Þubat.2017
    inanilmaz sertlesti. yuksek hizda viraj agzi falan olsa, iyi seyler olmaz.

bende cok dikkat ediyorum artik max 90 100

Yeni Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    19.Ekim.2017
    ArkadaÅŸlar merhaba

Forumunuza yeni üye oldum.
    Sizin bilgi tecrübelerinize ihtiyacım var.
    1996 zj mde çok şiddetli death wobble problemi yaşamaktayım.
    Birkaç usta konu üstünde çalışmasına rağmen sonuç alamadım.
    istanbulda bu problemin ne olduğunu iyi bilen ve sorunu çözebilecek tavsiye edebileceğiniz bir ustanız var mı ?
    cep telefonu yerini benle paylaşırsanız çok sevinirim.

İyi günler

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı utartar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ArkadaÅŸlar merhaba

istanbulda bu problemin ne olduğunu iyi bilen ve sorunu çözebilecek tavsiye edebileceğiniz bir ustanız var mı ?

İyi günler
    Ben önerebilirim. Özelden mesaj atarsanız yazarım. Ama sorun çok büyük ihtimalle track bardır. Yükseltme var mı araçta?

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı utartar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ArkadaÅŸlar merhaba

İyi günler
    ustanı değiştir ve burağı dinle...imkansız bir sorun değil ....usta bunu çözemiyorsa yanlış ustadasın demektir.
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Selam aleyküm başka yerde de yazdım ama acil yardıma ihtiyacım var direksiyon kutusu ve pompası değiştikten sonra direksiyon çok yumuşak oldu ve death wobble sorunu yaşıyorum. Rot çu alt düzene baktı herşey normal diyor. Rot amontisörü de sağlam. Araç orjinal yükseltme falan yok. Direksiyon kutusunu mu sertleştireyim rot amortisörünü mü daha sert olan ile değiştireyim yada başka ne yapabilirdim. Yardim...

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Alıntı resulözuçan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam aleyküm başka yerde de yazdım ama acil yardıma ihtiyacım var direksiyon kutusu ve pompası değiştikten sonra direksiyon çok yumuşak oldu ve death wobble sorunu yaşıyorum. Rot çu alt düzene baktı herşey normal diyor. Rot amontisörü de sağlam. Araç orjinal yükseltme falan yok. Direksiyon kutusunu mu sertleştireyim rot amortisörünü mü daha sert olan ile değiştireyim yada başka ne yapabilirdim. Yardim...
    Death wobble direksiyon amortisörü ile ilgili değildir, büyük ihtimal track bar burcundan olur, onu da sökmeden anlayamaz. Bence öncelikle ön track barı söktürüp kontrol edin boşluk varsa değiştirin sorun düzelecektir.

1997 Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 2" Lift and BF KO2 30,5"
    2014 Jeep Compass MK 2.0 Limited

track bar da sıkıntı yok dediler rot başlarında çok az boşluk varmış o yapmaz gibi rot amortisörü söktük çalışmıyor hiç hareket yok. ön amortisörlerde patlak onlardan olabilir mi. bu usta dedikleri şey nerede bulunur Konya da bulamadım daha. sorun devam ediyor malesef

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Araçta gerçekten death woble varsa aracı yürütmeden motor çalışır halde direksiyonu saga sola çevirirken bir kişide alttan track barın baglantılarını gözle kontrol etsin direksiyon saga sola dönerken track bar baglantılarınızda boşluk oluştugunu görüceksiniz bu death woblenin kendisidir track barı söktürün ve o boşlugu yok edecek şekilde yeniden yerine taktırınız..Tüm bu basit çözüme ek olarak Death woble zannedilen şey death woble olmayadabilir bunada dikkat etmenizde fayda vardır aracınızda sizin DW zanettiğiniz problem DW den farklı olan BUMP STEER ve ROLL STEER denilen iki degişik problemden biriside olabilir .Bump steer de araç süratliyken bir tümsege veya çukura düşüp çıkıyor ve bu sarsıntı problemi tetikliyor ve aynen DW de oldugu gibi araçta (DW de tekerlekler bir sag bir sol sıralı şekilde öne arkaya yalpalıyor) bir yalpalanma başlıyor fakat DW ile karıştırmamak lazım BS de tekerleklerin toe açısı degişiyor ve aynı anda tekerler yukarı aşşagı dogru açılıp kapanıyor araç burnu ön dingil üstünde beşik gibi aşagı yukarı inip çıkıyor,haliyle önü inip kalkan bir aracın kıçıda öne baglantılı olarak aşşagı yukarı salınıma giriyor RS DE ise tekerleklerin önce biri sonra biri yukarı aşağı oynuyor ve araç saga sola yalpalıyarak her ik problemdede giderek atran sarsıntı rezonansa dogru gidiyor .Aracınızdaki problemin hangisi oldugunu net olarak bulursanız daha dogru bir tamir yöntemmi uygulayabilirsiniz

açıklama için teşekkür ederim daha önce dediğininz gibi direksiyonu sağa sola çevirp kontrol ettim altta oynayan boşta kalan kendi başına hareket eden bir parça yok. salı günü farklı bir ustaya götüreceğim bakalım o ne diyecek. benim için şüpheli tek şey rot amortisörü o patlak gibi el ile haraket ettirilebiliyor. birde direksiyon kendini toplamıyor hiç. bakalım usta ne diyecek. bu arada gabriel marka rot amortisörü buldum 275 tl dediler sıkıntı onda ise bu marka ve fiyat iyi mi sizce.

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Fiyati bilemem ama gabriel 10 uzerinden 7

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

teşekkür ederim monroe mi gabriel mi alayım yada standar bi araç için tavsiye deceğiniz marka ne dir.

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Turkiye de garantisi olan urunu alin, isme aldanmayin, urunleri karsilastirin, monroe da çin de yaptiriyor, ha bulursaniz bilstein oldukca uzun zaman goturur sizi

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Üye Excalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Þubat.2015
    Nereden
    Istanbul - Izmir
    [QUOTE=Excalibur;39139]

Arkadaşlar, Direksiyon kutusu altı PİT - ARM bağlantısı için tek SOMUN tuttuğu ve emniyet kapilyası olmadığından hepimiz için bir tehlike olacağı aşikar.

İstanbul da Perşembe pazarında aradım taradım sonunda FİBER SOMUNU buldum. En azından normal bir somundan titreşimler ile bir süre sonra açılma tehlikesine karşı fiber somun ehemmiyeti artıracaktır. İsteyene özelden alacağınız yeri yazabilirim.

7 / 8 NF - FÄ°BER SOMUN

Eklenen Resimler Eklenen Resimler
    denizci & mimar -
    Deniz Ticaret Gazetesi / broker/ yelken eÄŸitim/renovasyon.

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler