Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 61 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Death wobble dosyasi

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Bi ara ben de bu Bump Steer olayından şüphelendim.

Neden diyecek olursanız, benim 2" lift kit ARB'nin HD kiti. Yani Heavy Duty. Bu kit önde ve arkada çelik tampon olan araçlar için tercih ediliyor. Yani normalinden daha sert bir helezon var. Bende de çelik tampon yok. Acaba diyordum bu sertlik Bump Steer olabilir mi? Çünkü sert helezonun oluşturacağı rezonansa benziyor aslında.

Üye dumah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    09.Þubat.2017
    Konu harikaymis,

bende araci aldiktan sonra baya hizli sekilde 80 90km bozuk asfaltta arac kullandim, daha onceden death wobble i olan bi rubicon a da bindim tam net biliyorum

bendeki dehsetti ama baya baya bi yerler kopacak heralde dedim, banami oyle geldi bilmiyorum. bunlarda deve boynu ve ust sag sol rotilleri degistirdikten sonra mi oldu acaba diyorum ama eski sahibi bu olayi yasamamis farkinda bile degil.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    21.Þubat.2017
    Nereden
    Diyarbakır
    Dw olayını 2 kere yaşadım. 2'' get ve 245x75x16 m+s lastik var. Bakımda takılan track bar garantiden değişti. Geçmedi polyamid malzemeden yeni burç yapıldı sorun geçti fakat bu sefer gıcırtı ve park ederken direksiyon hareketlerinde kat kut ses gelmeye başladı. Baktım yolcu tarafındaki burç oynamaya yapıyor. Sökmedim daha ama tahminim ya civata ezilmiş zamanla ya da yuvası genişledi diye düşünüyorum. Bu sorunla ilgili nasıl bir yol izlenir? Yardımcı olabilir misiniz? Numaram 05074809933

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı Hasan.ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dw olayını 2 kere yaşadım. 2'' get ve 245x75x16 m+s lastik var. Bakımda takılan track bar garantiden değişti. Geçmedi polyamid malzemeden yeni burç yapıldı sorun geçti fakat bu sefer gıcırtı ve park ederken direksiyon hareketlerinde kat kut ses gelmeye başladı. Baktım yolcu tarafındaki burç oynamaya yapıyor. Sökmedim daha ama tahminim ya civata ezilmiş zamanla ya da yuvası genişledi diye düşünüyorum. Bu sorunla ilgili nasıl bir yol izlenir? Yardımcı olabilir misiniz? Numaram 05074809933
    Sifir orjinal TB taktiktan hemen sonra DW yasadiniz mi? Evetse civatalari yeterli torkta arac yerdeyken sıktınız mı? Ve ara ara sıkmaya devam ettiniz mi?

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    21.Þubat.2017
    Nereden
    Diyarbakır
    Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sifir orjinal TB taktiktan hemen sonra DW yasadiniz mi? Evetse civatalari yeterli torkta arac yerdeyken sıktınız mı? Ve ara ara sıkmaya devam ettiniz mi?

Orijinal tb takmadım. Ama sorunu yine ben çözdüm ustaya da güzel yolla söyledim civata lar artık ince geliyor olmasın gibisinden. Yok ondan değil şundan bundan dedi. Söktü yine benim dediğim gibi civata ların kalın olanını taktı. Sorun çözüldü. Teşekkür ederim.

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Gecmis olsun. Civatalardaki ufak bi bosluk bile DW sebebi olabiliyor. Bu arada orjinal. TB takmadim derken sifir yan sanayi mi taktiniz?

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    21.Þubat.2017
    Nereden
    Diyarbakır
    Evet yan sanayi sıfır takıldı. Ama burçları değiştikten sonra.

Üye archway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Mart.2016
    Nereden
    Küçükçekmece
    Bende Fethiye'ye giderken 2 kere ve 1 hafta sonra dönüşte de bir kere daha oldu yani 1 hafta içinde 3 kere yaşadım bu konu hakkında ne yapabilirim ?

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Alıntı archway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende Fethiye'ye giderken 2 kere ve 1 hafta sonra dönüşte de bir kere daha oldu yani 1 hafta içinde 3 kere yaşadım bu konu hakkında ne yapabilirim ?
    Bu konuyu baÅŸtan okuyabilirsin mesela

1997 Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 2" Lift and BF KO2 30,5"
    2014 Jeep Compass MK 2.0 Limited

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    01.Haziran.2017
    Nereden
    antalya
    sadece lastik degisimiyle bile cozulebiliyor asiri asinmis lastikler death wobble nedeni olabilir onun disinda konuda gecen tum bozukluklar buna yol acabilir tek tek bakilmali

Ãœyelik tarihi
    22.Mart.2016
    Nereden
    Küçükçekmece
    Hepsini tek tek yapıcam bakalım sonuç ne çıkacak

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    -make sure all bolts are tight
    -check tie rod ends for play
    -check track bars for play
    -have alignment checked
    -check bushings to make sure they're in good condition
    -check balance of wheels and tires
    -play with air pressure of tires
    -check unit bearings
    -check ball joints
    -check for a bent wheel or out of round tire
    -check steering stabilizer

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Ãœyelik tarihi
    22.Mart.2016
    Nereden
    Küçükçekmece
    Thank u Captain

Üye Excalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Þubat.2015
    Nereden
    Istanbul - Izmir
    Daha bir kaç gün önce konuyu okumuştum, hiç başıma gelmemişti.

Benim başıma gelmedi demeyin geliyormuş....

Tem bağlantı yolunda orta şeritte ilerlerken sol tekerleğim, üstü asfaltlanmış bir çukura girip çıkmasıyla zangır, zangır titremeye başladık 90 km. Kilometre düşmem ile hemen geçti sağa çekip durup baktım hiç bir anormallik yok. Ardından Riva'ya gidip döndüm her hangi bir sorun yoktu. Fakat bir süredir tekerlek balansından şüphelendiğim 90 km geçince direksiyonda hafif bir titreme oluyordu. Belki balans tetikledi Lakin kontrol edip bakacağız reçeteye göre.
    denizci & mimar -
    Deniz Ticaret Gazetesi / broker/ yelken eÄŸitim/renovasyon.

Ãœyelik tarihi
    22.Mart.2016
    Nereden
    Küçükçekmece
    Alıntı Excalibur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha bir kaç gün önce konuyu okumuştum, hiç başıma gelmemişti.

Benim başıma gelmedi demeyin geliyormuş....

Tem bağlantı yolunda orta şeritte ilerlerken sol tekerleğim, üstü asfaltlanmış bir çukura girip çıkmasıyla zangır, zangır titremeye başladık 90 km. Kilometre düşmem ile hemen geçti sağa çekip durup baktım hiç bir anormallik yok. Ardından Riva'ya gidip döndüm her hangi bir sorun yoktu. Fakat bir süredir tekerlek balansından şüphelendiğim 90 km geçince direksiyonda hafif bir titreme oluyordu. Belki balans tetikledi Lakin kontrol edip bakacağız reçeteye göre.
    Bende de aynısı olmuştu 90 km hız ile ilerlerken hatta serkan kaptanın yağları teslim etmeme yakın bir çıkura girdim ve orada oldu bende lastiklerden başlayıp yay değişimi burçlar sırayla gidicem

Ãœyelik tarihi
    06.Þubat.2015
    Nereden
    Istanbul - Izmir
    Alıntı archway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de aynısı olmuştu 90 km hız ile ilerlerken hatta serkan kaptanın yağları teslim etmeme yakın bir çıkura girdim ve orada oldu bende lastiklerden başlayıp yay değişimi burçlar sırayla gidicem

Konuyu açan arkadaşımız Burak' ın ilk sayfadaki notlarının çıktısını alıp..Üzerinden öyle tek tek yürümek iyi olur kanaatindeyim. Yine gelişmeleri buradan paylaşalım Serkan.
    denizci & mimar -

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Bu is oyle bir sey ki track bar yeni takmissinizdir, lastiginiz veya rot baslariniz o kadar kotudur ki yeni track bari bile dw ye sokabilir.

Trackbariniz %50 kondisyon durumundadir ama diger unsurlar mukemmel durumdadir dw yasamassiniz.

Malesef cok ama cok sikintili bir surec.

Sunu sakin yapmayin; track bara burc yaptirmayin. Bi ise yaramiyor.

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye dumah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    09.Þubat.2017
    Bu ayarlanabilir track barları deneyen oldumu? Bir yorum alabilirmiyiz.

http://jksmfg.com/i-16516861-grand-c...-trackbar.html

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Ercan abi denemişti. Memnun kalmayıp çıkarmıştı. En sağlıklısı sanırım indirme briketi. Track barın açısı bozulmadığı için daha verimli oluyor diye biliyorum.

Ãœyelik tarihi
    06.Þubat.2015
    Nereden
    Istanbul - Izmir
    Sıkı bir ön takım kontrolü yaptık şimdilik göze çarpan direksiyon kutu altında deve boynnu sıkan civatanın 2 tur boşaldığını tespit ettik Mehemet ile ( The Hulk )

Bu büyük Civata üzerinde herhangi bi emniyet kapilyası yok...! Dişliye uygun somunun FİBER SOMUN ile değiştirilmesi şart ki açma yapmasın titreşimden. Şimdilik paslandırıcı ilaçla tekrar sıkıştırdık...

Sorum hepimizin aracında bu sıkıştırma aynı mı yani emniyet kapilyasız mı ?
    denizci & mimar -

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler