Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1992 Honda NX250 Projesi

Üye berdush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014

1992 Honda NX250 Projesi

Evet kamyonet yetmedi başıma bir bela daha aldım ama bu seferki biraz zorla oldu. Kamyonet projesinde ilerleyebilmek için bana biraz yardımı olacağını düşünerek 1997 Triumph Tiger 885 motorumu sattım. Pişmanım. Hem kamyonet projemde beklediğim kadar ilerleme kaydedememiş hem de motorsuz kalmıştım. Evim Sarıyer, iş yerim İkitelli de. 35km yol. 1 seneye yakın emanet sayılabilecek bir Honda 125 cg ile gidip gelsem de artık o da yoktu. Mecbur otobüsle gidip gelmeye başladım ve sadece gidişin 3 saat sürdüğü bir yolculuk beni 125cc ye nazaran biraz dahi iyi giden bir motor almaya yönlendirdi. Cebimdeki paranın hepsini kamyonet projesi yerken ucuz ama 250cc motor bakmaya başladım. Haliyle eski modellere yöneldim ve Lüleburgaz da bir motoru buldum. Arkadaş ilana çoğu sah.bind.n satıcısının yaptığı gibi bir ton yalan yazmış, bunu motoru İstanbul'a getirince anladık maalesef. Motor yeni toplanmış, Lüleburgaz'ın en iyi ustası toplamış motoru vs. Üst kapağı açmamızla eksantrik milinin yatağında sarı parça gördük. Adam sarı metal malzemeden eksantrik yatağı yapmış ve bu adam Lüleburgaz'ın en iyi ustasıymış. Bunları devamında daha detaylı anlatacağım. Şimdi motorda yapmak istediğim orijinaline uygun toplamaktı ancak seneler motordan çok şeyler almış, o da var ama bizim milletimiz gerçekten bu makineyi kullanmayı bilmiyor arkadaş. Ve bunu dışarıdan değil motoru biraz sökünce grenajlarları indirince anca anlayabiliyorsun çünkü makyajcıyız, şekilciyiz. İçeriğin hiç bir önemi yok.

-Söktüm egzozu, taktım düz boruyu bir de led dizdim daha ne yapayım.
    - Motorun yağı eksik!
    - Yağ mı o nereden konuluyor ki?
    - Lastik 15 senelik.
    - Abi led var bak anahtarı burada.
    - Balatan bitmiş diske sürtüyor perçinler.
    - Fren tutuyo abi.

Neyse bunu bir kenara bırakalım.

Bir yandan otobüste geçirdiğim saatleri aklıma getirdim, bir yandan bu işin bir an önce bitmesini istediğim için acele ettim ve belayı aldım. Ümidim, bir bakım yaparım, koyarım benzinini gider gelirim yazarken bile gülesim geldi Uzun lafın kısası orijinaline geri döndürülemeyecek durumda. Benim planım bunu street fighter dedikleri tarzda yeniden toplamak. Şu an motor içinde değişmeyen sadece şanzıman parçaları kaldı.Bunları da önümüzdeki günlerde paylaşacağım. Motoru aldığım meblağ kadar parçaya para verdim. Şu an ateşleme, ecu box, bobin ve tesisatta, kontrol kollarında, speedometre de, farda,ve radyatör fanında problemler var. Tesisatı yenileyecek ve bu problemleri nasıl aştığımı sizlerle paylaşacağım. Belki böyle hurdaları olanlara bir faydamız olur.

Üye MUHTEŞEM26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Nereden
    ESKÄ°ÅžEHÄ°R
    erdem macerayı seviyorsun ama bu kadarı da fazla gibi geldi bana, kolay gelsin sana

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    kolay gelsin...ilgi ile takip edicem...cafe racer yap bence...
    tumblr_mg0914PGle1qlbtloo4_1280.jpg

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı MUHTEŞEM26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    erdem macerayı seviyorsun ama bu kadarı da fazla gibi geldi bana, kolay gelsin sana
    Bu iş dediğim gibi biraz mecburen olacak. Benim amacım dediğim gibi benzini koyup işe gidip gelmekti yine gülüyorum

Alıntı Dragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kolay gelsin...ilgi ile takip edicem...cafe racer yap bence...
    tumblr_mg0914PGle1qlbtloo4_1280.jpg
    Biraz yüksek bir motor bu yüzden cafe racer tarzına biraz uzak. Aslında street fighter tarzı da tam olmaz da süper moto ile street fighter arası bir şey çıkacak ortaya. Kamyonetin bitmiş hali gözümde canlanıyordu o işe girmeden ama bu biraz doğaçlama olacak gibi. Tüm arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Üye akiva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Nereden
    Sinanoba Büyükçekmece
    Sana kolay gelsin diyorum.
    Başına sağlam bir proje almışsın.
    İstediğin şekile getirmek için neler değişecek?
    Malzemeye kolay ulaÅŸabilecekmisin?

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı akiva Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana kolay gelsin diyorum.
    Başına sağlam bir proje almışsın.
    İstediğin şekile getirmek için neler değişecek?
    Malzemeye kolay ulaÅŸabilecekmisin?
    Teşekkürler. Değişecek çok şey var. Grenajları far ve sinyaller dahil değişecek. Elektrik tesisatı, dashboard, egzoz vs. bunları yavaş yavaş değiştireceğiz. Dediğim gibi bir planım yok, doğaçlama gideceğim. Malzemeleri aliexpress sitesinden temin etmeye çalışıyorum.

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

Bu arada dashboard geldi.

https://youtu.be/sKWb3ZW-cCM

Üye akiva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Nereden
    Sinanoba Büyükçekmece
    Aliexpreste özellikle kromajlı ürünlere dikkat et.
    Kalite oldukça düşük bir çoğunda ve takıldıktan kısa bir süre sonrasında renk değişmeye başlar.