Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 164 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Toplu alım yapmak isteyenler

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul

Toplu alım yapmak isteyenler

Arkadaşlar kimler ne istiyor neye ihtiyacı var toplu bir liste yapıp birkaç yerden fiyatlara bakıp indirim almaya çalışalım bakalım ne kadar etkili olacak. alttakilerin dışında istediğiniz ürünler varsa tahmini fiyatlarını yazıp listeleyelim. bakalım toplu alımda avantajımız ne kadar olacak. yalnız şöyle bir dezavantaj olabilir 5 kişi flowmaser ister indirimli 400 e buluruz anlaşırız ondan sonra yok ben 350 den fazla vermem diyip bu 5 kişiden vazgeçenler olursa kalanlar için dezavantajlı bir durum ortaya çıkar. şimdi aklımdakileri yazayım bi...1 hafta ya kadar listemiz tam oturursa zaten 2-3 nokta var alabileceğimiz onlara bu listeyi verip ne kadar indirim yaptıklarına bakarız sonrasında topluca hepsini alır kargolarım sahiplerine. yalnız kredi kartı karıştırmadan hepsini nakit olarak düşünelim lütfen karışmasın hesaplar.

Flowmaster super 44 (450-500 tl)

1- Bülent Ateş

99-04 wj rugged ridge cam rüzgarlığı (tahmini 250 tl indirimli ne olur bilinmez)

1- bülent Ateş

1993-1998 ZJ ön kaput rüzgarlığı

1-Mert birincioÄŸlu
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    isteyenler altlarına isimlerini yazsınlar .... 30 ekim cuma listeyi sonlandırıp gerekli yerlerden indirimli almaya gayret edeceğiz.

Üye 54m37 4y6u1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    25.Aðustos.2014
    99-04 wj cam rüzgarlığı varsa kaput rüzgarlığı yazabiliriz mert abi.
    Ä°nÅŸ cnm Yhaaa.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    mert flanş ve kaput rüzgarlığı da istemişti bülent ateş..

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    [QUOTE=Han Solo;23147]Arkadaşlar kimler ne istiyor neye ihtiyacı var toplu bir liste yapıp birkaç yerden fiyatlara bakıp indirim almaya çalışalım bakalım ne kadar etkili olacak. alttakilerin dışında istediğiniz ürünler varsa tahmini fiyatlarını yazıp listeleyelim. bakalım toplu alımda avantajımız ne kadar olacak. yalnız şöyle bir dezavantaj olabilir 5 kişi flowmaser ister indirimli 400 e buluruz anlaşırız ondan sonra yok ben 350 den fazla vermem diyip bu 5 kişiden vazgeçenler olursa kalanlar için dezavantajlı bir durum ortaya çıkar. şimdi aklımdakileri yazayım bi...1 hafta ya kadar listemiz tam oturursa zaten 2-3 nokta var alabileceğimiz onlara bu listeyi verip ne kadar indirim yaptıklarına bakarız sonrasında topluca hepsini alır kargolarım sahiplerine. yalnız kredi kartı karıştırmadan hepsini nakit olarak düşünelim lütfen karışmasın hesaplar.

Flowmaster super 44 (450-500 tl)

1- Bülent Ateş

99-04 wj rugged ridge cam rüzgarlığı (tahmini 250 tl indirimli ne olur bilinmez)

1- bülent Ateş
    2- Samet Aygül

1993-1998 ZJ ön kaput rüzgarlığı

1-Mert birincioÄŸlu

99-04 wj kaput rüzgarlığı

1-Samet

wj spacer

1- bülent Ateş

zj spacer

1- Mert

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Mert , meraktan soruyorum, Spacer' ı ne yapacaksın ?

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı Beatrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mert , meraktan soruyorum, Spacer' ı ne yapacaksın ?
    azcık dışarıda olması hem güzel olur hem sürtmesini azaltır biraz 3 cm get var bende abi

Üye erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    azcık dışarıda olması hem güzel olur hem sürtmesini azaltır biraz 3 cm get var bende abi
    Bende istiyorum azıcık dışarıda olmasını ama sürtme yapmaması için önce yükseltme yapmak gerekiyor öğrendiğim kadarıyla

T8E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2011 SsangYong Kyron 2.0 Xdi O/V
    2016 Mondial RXÃŽ EVO 250 cc
    2008 Chevrolet Captiva 2.0D ov
    2007 Subaru Forester 2.0 ov
    2000 Grand Cherokee 4,7 + Atiker Gold Lpg
    2009 Subaru Forester 2,0Xs+Prins Lpg
    2004 Subaru Forester 2.0x +Milano Lpg
    2004 Renault Laguna Prıvılege+Milano lpg
    1997 Toyota Carina GLÄ°+Milano Lpg

Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Wj için 2" get fiyatları nasıl dır?Bizim burada tornacı yükseltme için beyaz sert plastikten yapabileceğini söylemişti geti. Yaklaşık 250Tl tutar dedi,fiyat nasıl sizce?

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alıştıra alıştıra diyorsun yani....

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı erolkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wj için 2" get fiyatları nasıl dır?Bizim burada tornacı yükseltme için beyaz sert plastikten yapabileceğini söylemişti geti. Yaklaşık 250Tl tutar dedi,fiyat nasıl sizce?

Beyaz plastik get mi ? hadi get yaaa..... !

Uzak dur, orjinalden ÅŸaÅŸma !

Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Beyaz plastik get mi ? hadi get yaaa..... !

Uzak dur, orjinalden ÅŸaÅŸma !
    Bizim buradaki xj ve zj lerde bu beyaz plastik malzemeyle yükseltme yapmışlar.uploadfromtaptalk1445626637292.jpg

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Bizim buradaki xj ve zj lerde bu beyaz plastik malzemeyle yükseltme yapmışlar.uploadfromtaptalk1445626637292.jpg

Hiç bir esneklikleri yoktur !

Oysa orjinalleri yere fırlattığında bir kaç kere zıplar

Sipariş verip dışardan getirt derim :

http://www.ironrockoffroad.com/10526.html

Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Alıntı Beatrix;23184

[url
    Nickli Üyeden Alıntı
    http://www.ironrockoffroad.com/10526.html[/url]
    Abi bu sitenin ülkemize kargosu varmı? Sitede ilgimi çekebilecek malzemeler var. Buradan alısverisler gümrüğe takılıyor mu?

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Abi bu sitenin ülkemize kargosu varmı? Sitede ilgimi çekebilecek malzemeler var. Buradan alısverisler gümrüğe takılıyor mu?

Benim ZJ üzerindekiler full bu sitedendir

Tabiki Türkiye' ye gönderileri var, parasını gönderdikten sonra neden göndermesinlerki ?

Gümrüğe takılmaması için seçilmesi gereken yollar var, sen önce ne istediğine karar ver, biz yol gösteririz sana.

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Benim ZJ üzerindekiler full bu sitedendir

Tabiki Türkiye' ye gönderileri var, parasını gönderdikten sonra neden göndermesinlerki ?

Gümrüğe takılmaması için seçilmesi gereken yollar var, sen önce ne istediğine karar ver, biz yol gösteririz sana.
    http://www.ironrockoffroad.com/10368.html

http://www.ironrockoffroad.com/2962.html

Ergün abi bu mevzu nedir? 1 tanesi Auxilary yani yardımcı, var olan direksiyon amortisoru çıkartılmadan takılıyor galiba, bi tanesi ise var olan direksiyon amortisorunun yerine takılıyor, Death wobble için iş görür mü diyecem sen yine direksiyon amortisoru ile alakası yok dicen ama yine de şansımı deneyim

Death ile alakası yoksa bunun bendeki 2" lik yükseltmeye ne faydası olur şu ankinden?

Bu arada ben galiba aracın sağa 2 cm yatıklığının sebebini buldum. http://www.ironrockoffroad.com/52088402AB.html Bunlar için gerçek yüksekliği sağlar diyor. Benim sol arkadaki bu parçada tırnaklardan biri eğilmiş, yay üzerine sanki yanlış oturtulmuş. Ve sol arkayı bastırınca araba dengeye geliyor. Yani burdaki fazla yükselti sağ tarafı çöktürüyor. Bahsettiğim kısmın resmini çekip koyacağım.

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Resimde görüleceği üzere, yayın oturması gereken kısım yeşil hat, ama benim yayın bir kısmı kırmızı ile görünen yere geliyor ve oradaki tırnak dışarı doğru eğik. Bu da aracı sol arkadan yükseltiyor. Zaten sağ tarafta ön arkaya göre daha alçak. Yani sol arkadan aracı kaldırırsan önce sağ ön çöker.

Bunu ben araç liftteyken helezonları incelerken keşfettim. Aslında dikkatlice bakmayınca ustanın görmesi zor. Göstermiştim ama bir şey olmaz bundan demişlerdi.

WJ rear spring isolator lower.jpg

Üye aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2015
    Abi ben de 99-04 wj rugged ridge cam rüzgarlığı için yazdırayım kendimi

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.ironrockoffroad.com/10368.html

http://www.ironrockoffroad.com/2962.html

Ergün abi bu mevzu nedir? 1 tanesi Auxilary yani yardımcı, var olan direksiyon amortisoru çıkartılmadan takılıyor galiba, bi tanesi ise var olan direksiyon amortisorunun yerine takılıyor, Death wobble için iş görür mü diyecem sen yine direksiyon amortisoru ile alakası yok dicen ama yine de şansımı deneyim

Death ile alakası yoksa bunun bendeki 2" lik yükseltmeye ne faydası olur şu ankinden?

Bu arada ben galiba aracın sağa 2 cm yatıklığının sebebini buldum. http://www.ironrockoffroad.com/52088402AB.html Bunlar için gerçek yüksekliği sağlar diyor. Benim sol arkadaki bu parçada tırnaklardan biri eğilmiş, yay üzerine sanki yanlış oturtulmuş. Ve sol arkayı bastırınca araba dengeye geliyor. Yani burdaki fazla yükselti sağ tarafı çöktürüyor. Bahsettiğim kısmın resmini çekip koyacağım.
    Şİmdi, Death Wobble' sebep direkisyon amortisörü olmaz, direksiyon amortisörü Death Wobble' ı absorbe etmeye çalışır. Yani Death Wobble'ın sebepleri ayrı, bunu daha önceden konuşmuştuk. Üstelik Şiddetli death Wobble' ler tüm ön takım ve direksiyon sistemi olduğu gibi direksiyon amortisörüne de zarar verir. Tamam, bir yardımcı amortisör ile bunu biraz daha karşılayabilirsin ama önemli olan Death Wobble' ın sebebini bulmak ve olayı ordan çözmek. Daha güçlü amortisör veya yardımcı ek amortisörler ani direksiyon hamlelerinde geniş lastiklerde standart pompa ve direksiyon kutusu zorlanır. Bu tip uygulamalar daha güçlü sonradan takılan performans direksiyon sistemlerinde birlikte kullanılır. Sana daha net bir örnek vereyim ; benim aracın üstündeki direksiyon amortisörü ömrünü tamamlamış, tamamen boşalmış, yani yok gibi ama hala arcın üstünde, uzun zamandır da bu şekilde kullanıyorum vakitsizlikten ilgilenip değiştiremiyorum, uzun zamandır bu şekilde kullandığım halde hiç bir zaman Death Wobble yapmadı ! Demek ki Death Wobble yapmasına sebeb olacak başka bir boşluk yok.

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Şİmdi, Death Wobble' sebep direkisyon amortisörü olmaz, direksiyon amortisörü Death Wobble' ı absorbe etmeye çalışır. Yani Death Wobble'ın sebepleri ayrı, bunu daha önceden konuşmuştuk. Üstelik Şiddetli death Wobble' ler tüm ön takım ve direksiyon sistemi olduğu gibi direksiyon amortisörüne de zarar verir. Tamam, bir yardımcı amortisör ile bunu biraz daha karşılayabilirsin ama önemli olan Death Wobble' ın sebebini bulmak ve olayı ordan çözmek. Daha güçlü amortisör veya yardımcı ek amortisörler ani direksiyon hamlelerinde geniş lastiklerde standart pompa ve direksiyon kutusu zorlanır. Bu tip uygulamalar daha güçlü sonradan takılan performans direksiyon sistemlerinde birlikte kullanılır. Sana daha net bir örnek vereyim ; benim aracın üstündeki direksiyon amortisörü ömrünü tamamlamış, tamamen boşalmış, yani yok gibi ama hala arcın üstünde, uzun zamandır da bu şekilde kullanıyorum vakitsizlikten ilgilenip değiştiremiyorum, uzun zamandır bu şekilde kullandığım halde hiç bir zaman Death Wobble yapmadı ! Demek ki Death Wobble yapmasına sebeb olacak başka bir boşluk yok.
    Amortisörde yetersizlik aramak yerine Death Wobble' ın gerçek sebebini bulman lazım.

Ben hala sorunun track Bar' da olduğunda ısrarlıyım !

Death Wobble esnasında ön tekerleklerin nasıl yalpaladığına bir bak;

https://www.youtube.com/watch?v=TOoUnv9sOtk

Video'yu dikkatlice izle ;

https://www.youtube.com/watch?v=DiydwQHc7QQ

Direksiyon amortisörün esas görevi Death Wobble'ın etkilerini, sönümlendirmek değil ; ön lastiklerin yandan alacakları herhangi bir sert darbede o anda direksiyon içersinde olabilecek elinin kırılmasını engellemek içindir.

Hatırlamaya çalış, Death Wobble genelde hep aynı sürat aralıklarında mı oluyor ?

Sana bir öneri daha;

İhtimal : Bazen lastikler tam daire olmayabiliyor, fabrikasyon hatası da olabilir, sonradan da bozulabilir. Yani lastiklerden biri oval ise de Death Wobble yapabilir.

Önce lastiklerini bir ön arka yap, yani önleri arkaya arkaları öne al.

Bir de bu şekilde dene bakalım Death Wobble yapacak mı .

Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu