Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Zj sunroof sorunu için çözüm araniyor

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı FuatD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uygun fiyata bir Subaru Forester sunroofu bulundu diyelim iyi bir kaportacıda yuva genişletilir ve o monte edilir
    Bir sürü teknik sorunu ve iç görünüm problemlerini birlikte getirecektir, üstelik bayağı da tuzluya çıkar bu iş...

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Sunroofun kasa ölçüleri uyduktan sonra tek yapılacak iş bulunan yeni sunroofun camı ile zj nin sunroof camı yer degiştirecek ve camı degişen sunroofda yeni cama uygun iniş kalkış noktaları yeniden ayarlanacak benim kafamdaki basit anlamda proje bu ,ben zj nin sunroofunu söktüğüm için biliyorum zj tavanında sunroof için özel bir alan yok adam kasayı düz tavana vidalarla asmış bütün mevzuu bu bu nedenle zj sunroof kasasına ebat olarak benzeyen bir başka sunroof jkasasınıda getirip aynı yere monte etsek zj yok ben bunu istememmi diyecek.

Üye Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Alıntı FuatD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de sunroof olması tarafındayım. Önerileri birleştirince şöyle bir şey geldi aklıma; ZJ e uygun ölçüde sunroof aramak yerine Ergun abinin söylediği tadilatın tersi yapılarak da çözülebilir. Örneğin uygun fiyata bir Subaru Forester sunroofu bulundu diyelim iyi bir kaportacıda yuva genişletilir ve o monte edilir

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Alternatif olarak yapılabilir ancak direk olarak uygulanabilecek bir çözüm daha akılcı bence.

Şöyle bir durum varki bu ihtimali daha da ön plana çıkartıyor; Araç üreticileri genel olarak kullanılacak parçaları ilgili üreticilere yaptırır. Mesela bizim araçlarda ki çoğu motorlu parçalar valeo firmasına yaptırmıştır, silecek motoru / radyatör / sunroof motoru vs. Hatta üstündeki 5.2L motor Birçok araçta mevcut bire bire aynısı 😱 bence biZim sunrooflarda ortak bir üretici olduğunu düşünüyorum bunu tespit etmek için aynı yıllarda üretilen araçları inceleme altına almak gerekir.

Sunroof üreten firmaları tespit etmek gerekli bu firmaları bulduğumuz anda olay çözülecektir.

Bu şekilde alan daraltılıp daha kolay hedefe ulaşabilriz diye düşünmekteyim?!

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Sanırım sonradan yapılmış bir uygulama beyin fırtınası açısından yararlı olabilir....

http://youtu.be/JQ8WG7DfHF0

Üye ycankes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    02.Kasým.2014
    Nereden
    Karabük,Sivas
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır abi fitilden kaynaklı gibi düşünüyorsun ama değil. ince bir ayar lazım --fine tuning belki 10 dakikada işi bilen bi sunroofcu halledecek onu sen erteleyerek parçaların kasılmasına belki de kırılmasına yol açıyorsun bence..bilen bi ustaya göster mutlaka
    Belkide öyle Mert abi haklı olabilirsin. Karabükte işten anlayan pek usta olmadığından birçok şeyi çözüme göturemiyoruz ustayim diyene güvenemiyoruz. Anca 10bin bakimina ankaraya gittiği zaman arabanin birçok sorunu çözülebiliyor.

Üye ycankes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    02.Kasým.2014
    Nereden
    Karabük,Sivas
    Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet fitilde olabilir yada sunroof yükseklik ayar bozuklugu da olabilir sorun ne olursa olsun en büyük problem yaşa baglı malzeme yorgunlugu ve deformasyon,bu sorun sadece sizin aracınızda degil benim bildiğim pek çok zj nin sunroofunda da farklı farklı da olsa mutlaka bir problem var çogu araç sahibi bunu dillendirmiyor ama işin aslı bu.
    Evet genel olarak bir çok zjde benzer sorunlar mevcut bazı insanlar sunroofu kullanmiyor önemsemiyor bazısıda zaten eşek niyetine biniyor zjye umursamıyor. Ben herseferinde bi korkuyla açıyorum sunroofu. Belkide Mert abiyle senin dediğiniz gibi yükseklik vs ayariyla ilgili ama benim fitilden şüphelenme sebebim havanin sıcak soğuk durumuna göre olayın farklılık göstermesi. Mesela Ağustosta sabah 10da sıkıntısiz açılıyor, öğlen 1den sonra akşam 7ye kadar kapatmak istesek yuvaya oturmuyor.Ama akşamları sıkıntısiz açılıp kapanıyor genelde. Son 1 aydır sivastayim üniversiteden ötürü. Yarin karabükte olacağım bakalım sunroof bu havalarda ne halde 😊

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    wj lerin sunroofları sanki zj ye cuk diye oturacak gibi görünüyor bugün bir wj benim evin önüne park etmiş hemen sunroofunu kontrol ettim neredeyse ölçüler aynı gibi.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    ibrahim ? ...........
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    ibrahim ? ...........
    Hayırdır abi bişi mi buldun sunroof için ?

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    27.Eylül.2016
    96 model zj'de sunrooftan su alıyor ve paspasın altına kadar ıslanıyor bazen tepemden de akıyor. Araç sürekli yokuş aşağı duruyor Mert abi, o tıkanıklığı açsak yeter bana sunroof calısmasa da olur

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    25.Nisan.2016
    Bende komple boya yaparken sunroofu iptal ettim,motor ıvır zıvır ne varsa söküp attım ama sac kaplamadım,camı yerine monte ettik alttan güzelce dysonla izolasyonunu yaptık...Pencere niyetine kullanıyorum yani,perdede yaptık açıp kapatıyorum güneş gelince...

Üye KARADAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Aralýk.2014
    Nereden
    BAÄžCILAR Ä°STANBUL
    Alıntı İbraym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    96 model zj'de sunrooftan su alıyor ve paspasın altına kadar ıslanıyor bazen tepemden de akıyor. Araç sürekli yokuş aşağı duruyor Mert abi, o tıkanıklığı açsak yeter bana sunroof calısmasa da olur
    İbrahim sunroofu açınca kanal içinde 4 adet gider ağzı vardır bunların 2 tanesi önde diğer 2 tanasi arkadadır.Arkada olanlara ulaşman biraz meşakkat lı olabilir ancak kanal borularında yırtılma yok ise (susta diye tabir edilen yay vardır nalburdan temin edebilirsin) yukarıdan olmak şartı ile başka türlü mümkün değil zaten onun yardımı ile aşağı şase kısmına inecek şekilde içine sal açıldığını kontrol etmek için su dök kanala sorunun çözülecektir.

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    yokuş aşağı durmasın abi her türlü yaşar o zaman düzlükte bir dene bakalım alacak mı eğimli olunca 4 kanala dağılması gereken yağmur suyu 2 kanala hucum ediyor o kanallardan 1 i de hafif tıkalı olsa bile taşıyor

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    27.Eylül.2016
    Abi mecbur kapımın önüne koyuyorum aracı oyüzden sürekli rampada duruyor, İstanbul'da olup da yardım edebilecek biri var mı acaba şu dertten kurtulayım yoksa canım arabaya yazık olacak abi

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    27.Eylül.2016
    yokuş aşağı durmasın abi her türlü yaşar o zaman düzlükte bir dene bakalım alacak mı eğimli olunca 4 kanala dağılması gereken yağmur suyu 2 kanala hucum ediyor o kanallardan 1 i de hafif tıkalı olsa bile taşıyor
    Mert abi durum böyle, yağmur yağınca tepemden akan suyu kesmemiz lazım, sunroofu acmayı bilmiyorum calısmıyor zaten hadi actım temizledim nasıl kapatıcam hepten sıkıntı. İlk arabam ve alalı daha 2 3 ay oldu cok yabancıyım

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Abi mecbur kapımın önüne koyuyorum aracı oyüzden sürekli rampada duruyor, İstanbul'da olup da yardım edebilecek biri var mı acaba şu dertten kurtulayım yoksa canım arabaya yazık olacak abi
    yarın dolapdere sanayi ikitellide buluşacağız yakınsan vaktin varsa gel konuşuruz. çözülmeyecek birşey değil dert etme. ama sağlam bile olsa çok yağış olursa tepsinin kaldıracağız bir kapasite var üstüne çıkarsa tepsiden taşar ama senin kanalda kesin tıkanma var tavanı sökmen lazım orası kesin sonra çıkacak herşey ortaya

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    27.Eylül.2016
    Abi saat kaçta buluşacaksınız ? Annemi hergün Medipol Bağcılara götürüyorum haftasonu hariç, saatler çakışmazsa geleyim abi

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Abi saat kaçta buluşacaksınız ? Annemi hergün Medipol Bağcılara götürüyorum haftasonu hariç, saatler çakışmazsa geleyim abi
    akşam 7 den itibaren ordayız tahmini 11 e kadar falan

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    27.Eylül.2016
    mert abi numaranı alabilirmiyim , bi aksilik cıkmazsa gelicem inşallah

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    mert abi numaranı alabilirmiyim , bi aksilik cıkmazsa gelicem inşallah
    05332823147

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu