Selam geze-genler.

Bilen arkadaşlar bilir Allianz sigortanın acenteliğini yapıyorum. 2014 yılındaki acente olarak performansımız neticesinde allianz sigorta türkiyedeki yaklaşık 4000 acentesi arasından 50 acentesini yılda 1 defa yurtdışına götürüyor ve biz de o 50 acente arasında olarak a dan ze ye tüm masrafları şirketin karşıladığı bu müthiş keyifli organizasyona katılma hakkını kazandık. Zira daha önce fransa nice cannes monaco turu yapmışlardı ama beni pek çekmediği için ve avrupaya her zaman gidileceğini düşündüğüm için kendi isteğimle gitmemiştim. Fakat güney Afrika birçok yönden hayalleri süsleyen otantik merak uyandıran yakın ve uzak tarihi ile doğasıyla kavgasıyla kıtasıyla çok farklı merak uyandıran cazibeli sıradışı bir lokasyon olduğu için balıklama atladım. Daha önce hiç yurtdışına tecrübem olmamıştı pasaport bile almamıştım ve yurtdışı tatili bana nedense çekici gelmezdi canım ülkemde bir ömür boyu gezseniz bitmeyecek güzellikler varken neden yurtdışına gideyim vakit kaybedeyim derdim.Lakin çok yanılmışım. ülkeme farklı bir açıdan bakmak farklı insanlar medeniyetler görmek derinden etkiliyor insanı. İyi ki de böyle bir fırsatı değerlendirmişim diyorum çünkü gidiş dönüş uçak bileti bile 4000 tl civarında olan bir ülkeye ailece gidip tatil yapmak demek sadece ucak bileti ulaşım 12.000 tl civarı konaklaması gezmesi 20 bin tl yi bulacak bir yere belki yaşlanana kadar gitmeyecektim. Lafı fazla uzatmayayım diyeceğim ama uzatmadan anlatmak mümkün değil her detayını her noktasını atlamadan dolu dolu paylaşmayı çok istiyorum. o nedenle 5 günlük bu gezide öğrendiğim yaşadığım onca bilgiyi binlerce fotoğrafı 3-5 günde size tükkettirmek istemiyorum. istanbuldan ayrılışımdan dönüşüme kadar her ayrıntıyı paylaşmak istiyorum. araya girip sormak istediklerinizi merak ettiklerinizi de elden geldiğince bildiklerim çerçevesinde cevaplamaya çalışacağım.