Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Caretta Karavan'la ilk tecrübe...

Üye Poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul

Caretta Karavan'la ilk tecrübe...

Ağırlıklı olarak off road sitesi olan geze-gen'de çeki demirli otomobile takılmış bir karavanla yaptığım gezinin konusunu açmaya utanıyorum ama neylersin bizim de elimizdeki avucumuzdaki bu.... 5.9 Gayasis'i "ellere" verdiğimden beri ne tadım kaldı, ne tuzum...

Kendimi izole olmuş, güneş sisteminin dışına çıkmış geze-gen gibi hissediyorum. Pluton'un halini daha iyi anlıyorum şimdi.

Neyse...

Temmuz'un 28'inde, otomobilimin arkasına taktığım Karetta ile eşim ve büyük oğlumuz Umut'la çıktık yola... Uğur oğlumuz, Karadeniz dağlarında çatapat atıyor, 8-10 derece havada ateş başında ısınıyordu.

İlk durağımız : Eceabat'taki Kum Otel Karavan Kamping oldu...

Yolumuz son derece sorunsuz geçti. 80-90 km de konforlu, 100 km de sorunsuz, daha üstündeki hızlarda ise sıkıntılı bir yolculuktan sonra, dura dura 5 - 6 saatte geldik kamp alanımıza...

Karavan kamping tecrübemize böyle bir yerden başlamak çok iyi oldu.
    Sıcak, su, duş, WC, mutfak, elektrik, kamp alanı, ortak kullanım alanları, sahil ...

Her yönünyle çok çok iyi idi diyebilirim. Çam ve zeytin ağaçları altına, o kocaman ve ultra lüks karavanların arasına gecekondu gibi kondurduk Caretta'yı...

Ama helal olsun yine de ilgi odağı olmayı başardı.İnsanlar halimize acıdılar mı, yoksa gerçekten hoşlarına mı gitti, doğrusu bilemiyorum.

2 gece kaldık.

Karetta'nın duş ve WC dışında neredeyse her şeyi tam gibi geldi bana... Yok içeride masa kurulamıyormuş, tavanı basıkmış, hiç sorun değil.

Brandanı açtıktan ve aracı da gölgelik bir yere koyduktan sonra, kim isterki içeride olmayı.

Saroz'un bilinenin aksine oldukça ılık sularında 2 güzel gün geçirdik.

Ve sonra başından kararlaştırdığımız gibi, Assos Kadırga Koyu'na indik...

İlk girdiğimiz Gülpembe Kamping'den aslında çok sorun olmamasına ve sahipleri de canayakın olmasına karşın, içimize sinmediği için ayrılıp, hemen yakınındaki Hafız'ın Yeri'ne geldik.

Oldukça geniş, yetişmiş zeytin ağaçları ile dolu kamping'in ilan ve tabelalarında yazanın aksine, sıcak suyundan, wifi'sinden nasiplenemedik. Ortak alanların çok temiz olduğu söylenemezdi.

Karavanımız'a verdikleri elektrik (sanırım kablodan kaynaklanıyordu) nedeniyle, akü şarj cihazının dirençleri patladı. Kamping'in sahibi bu hata nedeniyle, ilginç bir şekilde bizi sorumlu tuttu. Neyse hiç bir şey tadımızı kaçıramazdı...

Çünkü bugün denize girme günüydü ve ertesi gün ise sevgili arkadaşlarım Ergun ile Beatrix geliyordu... Tabi o an için yarın beni başka bir sürprizin beklediğini bilmiyordum...

Arkasın yarın .... (fotograflar sonra gelecek)
    www.geze-gen.com

Üye KoMoDoWaRaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Merakla bekliyoruz

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı KoMoDoWaRaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merakla bekliyoruz

Devamını yazar, gönderirim sana...
    www.geze-gen.com

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    takipteyim halil abi..karavandaki tüm donanım ve pratikte artı/eksilerini de bekliyorum
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Kampın bizim için en güzel yanı Sevgili Gürcan'nın beklenmedik bir şekilde sürpriz yapıp, yanımıza gelmesi oldu. Whats konum atma sayesinde, Behram sahildeki masamızın yanına kadar gelen Ergun, Beatrix ve Gürcan la birlikte yemek yedik, denize girdik ve tabiki biramızı yudumladık.

Ertesi akşam aracımı altına park ettiğim Zeytin Ağacının Kadırga koyunda çıkan aşırı rüzgar nedeniyle kırılan kocaman aracımın hemen yanına düştü. Doğrusu ucuz atlattım. Ciddi zarar verebilirdi.

Neyse herşey güzel, keyifli ve sorunsuzdu diyebilirim.

Karavanımın olumlu olumsuz yanları.

Küçük olması aracın sorunsuz bir şekilde çekmesi ve manevra kolaylığı bakımından çok iyi oldu. Ardarda yaptığım pratiklerle manevra işini biraz geliştirdim.

Uzun süreli kamplar için sanırım pek uygun değil. Madem karavanım var keşke biraz daha büyük olsaydı diyorsun bazen.

Biz içinde çocukla bereber 3 kişi kaldık ama ideal sayı kesinlikle 2... Buzdolabı çok açılıp kapatılmazsa yeterince iş görüyor. Ocak yeterli ve su deposu bir kaç günlük kullanım ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor. Hem 12 wolt hemde 220 wolt elektrik olması çok iyi. Aydınlatma ve priz sayısı yeterli. Havalandırması yeterli ama sıcak havalarda kapıya ince bir tül takıp uyumak gerekiyor

Dar alan dönüşlerinde arka stop lambaları fazlaca çıkık olduğu için sıkıntı olabiliyor. Fiber malzeme olması hafiflik açısından çok iyi oldu. Düz alanda rahatlıkla elle manevra yapılabiliyor.
    800-100 km arasında kullanımda hiç bir sorun yok. Fakat yollardaki yükseltilere çok dikkat etmek gerekiyor. Hızlı giderken eğer tek teker bir yükseltiye denk gelirse, bir anda devrilmesi işten bile değil.

Benim Aküm bitik ve şarj cihazımda dirençleri patladığı için son 3-4 gün arızalı idi. ama kamptan aldığın 220 w elektrik ihtiyacımı yeterince karşıladı.

Bir kaç yıl yola beraber devam ederiz. Ama sonrasında sanırım uzun yollar ve uzun geziler için, yeni bir arayışa girmem gerekecek.

Takip eden, okuyan ve yorum yapan herkese teşekkürler...
    www.geze-gen.com

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul

Eklenen Resimler Eklenen Resimler
    www.geze-gen.com