Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Grand Cherokee 24 gün 2700 km güney seyahatimiz

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir

Grand Cherokee 24 gün 2700 km güney seyahatimiz

2700 Km lik bir yolculuktan ve çok güzel bir geziden sonra Eskişehire döndüm .
    Gezi Güzergahım : Başlangıç Eskişehir Eses-Antalya-Manavgat-Alanya-Gazipaşa-Anamur ( Bir kaç gün konaklama ) Anamur-Gazipaşa-Alanya-Manavgat-Side-Perge-Antalya (konaklama) Antalya-Olimpos-Kemer-Finike-Demre Kekova(konaklama )Kekova-Kaş-Kalkan-Patara-Saklıkent (konaklama) Fethiye-Göcek-Dalaman-Dalyan iztuzu(konaklama)Dalyan-Köycegiz-Marmaris-Mugla-Yatagan-Milas-Söke-Kuşadası-Selçuk-Özdere-(konaklama)-Özdere-Gaziemir-İzmir(konaklama)İzmir-Manisa-Akhisar-Balıkesir-Susurluk-Bursa-İnegöl-Eskişehir.

Bu rotayı tam 24 günde gündüz şartlarında ve İzmir -Eskişehir arası hariç tamamen kıyı şeridini takip ederek hep bir tarafta deniz bir tarafta Toroslar olmak üzere zaman zaman 40 derece sıcaklıkta ve sürekli virajlı inişli çıkışlı yollarda zaman zaman 20 km den daha hızlı gidemediğim bazen ham bazen bozuk yollar üzerinde ve genel olarak asfaltta tamamladım ayrıca konakladıgım yerlerde 1 ile 6 gün arasında kaldıgım yerler oldu.araçta ben-eşim ve iki kızım olmak üzere yetişkin 4 kişi ve full dolu bir bagaj la dolaştık.

Toplamda 2708 km yol yaptım 8 km yi çıkar 2700 km bu mesafeye uzun yol ve kaldıgımız yerlerdeki şehir içi dolaşımlarda dahildir.
    Bu mesafede hiç bir arıza-hararet veya bir başka problem yaşamadım.genel olarak gözüm yag basıncı ibresinde ve hararet ibresindeydi.
    yakıt olarak 430 lt lpg ve 45 lt benzin harcadım halada araçta çeyrek deponun altında benzin ve çok az da lpg vardır. toplamda(+-)yuvarlak hesap lpg+benzin 1200 tl civarı yakıt masrafım oldu
    Konu y-bsungur tarafından (03.Aðustos.2015 Saat 23:27 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2700 Km lik bir yolculuktan ve çok güzel bir geziden sonra Eskişehire döndüm .
    Gezi Güzergahım : Başlangıç Eskişehir Eses-Antalya-Manavgat-Alanya-Gazipaşa-Anamur ( Bir kaç gün konaklama ) Anamur-Gazipaşa-Alanya-Manavgat-Side-Perge-Antalya (konaklama) Antalya-Olimpos-Kemer-Finike-Demre Kekova(konaklama )Kekova-Kaş-Kalkan-Patara-Saklıkent (konaklama) Fethiye-Göcek-Dalaman-Dalyan iztuzu(konaklama)Dalyan-Köycegiz-Marmaris-Mugla-Yatagan-Milas-Söke-Kuşadası-Selçuk-Özdere-(konaklama)-Özdere-Gaziemir-İzmir(konaklama)İzmir-Manisa-Akhisar-Balıkesir-Susurluk-Bursa-İnegöl-Eskişehir.

Bu rotayı tam 24 günde gündüz şartlarında ve İzmir -Eskişehir arası hariç tamamen kıyı şeridini takip ederek hep bir tarafta deniz bir tarafta Toroslar olmak üzere zaman zaman 40 derece sıcaklıkta ve sürekli virajlı inişli çıkışlı yollarda zaman zaman 20 km den daha hızlı gidemediğim bazen ham bazen bozuk yollar üzerinde ve genel olarak asfaltta tamamladım ayrıca konakladıgım yerlerde 1 ile 6 gün arasında kaldıgım yerler oldu.araçta ben-eşim ve iki kızım olmak üzere yetişkin 4 kişi ve full dolu bir bagaj la dolaştık.

Toplamda 2708 km yol yaptım 8 km yi çıkar 2700 km bu mesafeye uzun yol ve kaldıgımız yerlerdeki şehir içi dolaşımlarda dahildir.
    Bu mesafede hiç bir arıza-hararet veya bir başka problem yaşamadım.genel olarak gözüm yag basıncı ibresinde ve hararet ibresindeydi.
    yakıt olarak 430 lt lpg ve 45 lt benzin harcadım halada araçta çeyrek deponun altında benzin ve çok az da lpg vardır. toplamda(+-)yuvarlak hesap lpg+benzin 1200 tl civarı yakıt masrafım oldu
    Darisi basima yildirim abi iyi gezmissiniz masallah 24 gun tatil anca emeklilikte hayal edebilirim herhalde. 40 derece sicaklarda klima ayni performansi gosterdi mi ve klima acik oldugu halde hararet hic mi oynamadi cidden

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Sağol Mert Darısı başına,eminim ki senin bu konuda zamanın olmuyordur yoksa Allah versin en alasını yapabileceğinden kuşkum yok öyle ki bizimkisi,her yıl düzenli tatil yapabilenlerin ve ya işi gereği dünyayı dolaşanların ya da canı isteyince kendine izin ve tatil hediye edip tatilini istediği yerde geçirebilenlerin,dünyayı dolaşanların yanında aman aman bir şey sayılmaz kırk senede bir kere yaptıgımız bir şey zaten emekli olunca tek fark yeterli zamana sahip olmak yoksa ekonomik olarak vayyy emeklinin haline hele ki benim gibi 650 ye bağlı Devlet memuru emeklisinin vay haline.

Neyse gelelim zj nin marifetlerine inan ki bak doğruyu söylüyorum uzun mesafe çok yavaş gittiğim bozuk ham yollar ( 5/10/15 km yi geçemediğim yollar ) ve uzun süreli sıkışık trafik (özellikle selçuk izmir arası 80 km boyunca şehir içi trafik misali dur kalk 3 saatte zor gittim) hariç ( o noktalarda klimayı kapattım camı açtım )genel olarak klimam( akan trafikte )açıktı ve gayette iyi performansla çalıştı buna ragmen hararet ibresi en ortanın sağına bazen çok nadir bir/iki çıt olmak dışında hiç geçmedi,

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Mert şu benim fotoğraflar eklenti olarak görünüyor bende açamıyorum başkaları hiç göremiyordur bir el atarsan sevinirim, ya da tekrarmı yüklesem acaba Eklenti 1261Eklenti 1262Eklenti 1263Eklenti 1264

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Ben.goruyorum fotolari yildirim abi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Mert video paylaşımını nasıl yapıyoruz (kendi çektiğim bilgisayarımda kayıtlı olan videolar)

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Mert video paylaşımını nasıl yapıyoruz (kendi çektiğim bilgisayarımda kayıtlı olan videolar)
    abi önce youtube hesabına yükle videoları ondan sonra linki kopyalayıp mesaj panosunun sağ üst menüsündeki film şeridi gibi olan video ekle düğmesine tıklayıp linki yapıştır oraya ..hepsi bu

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    yolculuktan küçük bir bölüm

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    yolculuktan küçük bir bölüm
    video gizli yapmışsın yıldırım abi özelliklerden kamuya açık yap lütfen.

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Kekova yolundan kısa bir bölüm

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    tamam herkese açık durumda

Üye toporomboz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    çok keyifli yolculuk helede 0 sorunlu olması çift katlı vede kaymaklı ekmek kadayıfı.......

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Teşekkürler İlhan Cidden çok keyifliydi eşimde bende çok eğlendik fakat biz bu geziyi aslında iki kızımız var onlar için planlamıştık ve planladığımız gibi de mükemmel geçti diyebilirim çocukların üzerlerinde uzun bir egitim döneminin yükü vardı çok şükür her ikisi de okullarından mezun oldu (Birisi Üniversitesini bitirdi diğeri Sekizinci sınıfı bitirdi ve teog sınavındada istediği puanı aldı) üzerlerinden büyük bir stres kalktı onların gönüllerince eğlendiğini üzerlerindeki stresi attıklarını görmek eşimede banada yetti zaten. Bu arada Zj nin mükemmel performansı ve konforu da işin ayrı bir güzel tarafıydı.

çok eğlenceli ve çok zevkli geçmiş gibi görünüyor. Maşallah
    Åžip ÅŸak

Üye MUHTEŞEM26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Nereden
    ESKÄ°ÅžEHÄ°R
    yıldırım ağbi güzel gezi olmuş gibi uğrada konuşalım bende gideceğim ama karar veremiyorum passat lamı gitsem jeep lemi diye hava çok sıcak hararet gözümü korkutuyor açıkcası

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Muhteşem ugrayacağım yanına . zj varken boşver passatı ,yollar su kaynatmış passat doluydu,

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Senin zj ye bir el atalım cehennem ateşine girse ısınmaz merak etme

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Senin zj ye bir el atalım cehennem ateşine girse ısınmaz merak etme
    bir el atalım derken neler yapmak lazım paylaşırsanız sevinirim. Malum bizim buralar bahsettiğiniz cehennem ateşi şeklinde bu aralar

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üye Mirkan Şenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Kendi aracım da dahil olmak üzere, aktif olarak bu aylarda bindiğim 4 zj var. Hiç biri hararet yapmıyor.
    Benim aracımın hararet çubuğunu ortanın üzerine çıkarabilene bir depo benzin hediye ederim
    Türk insanı para gibidir, içine ışık tut ''ATATÜRK'' yoksa ''SAHTEDİR''

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu