Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Grand Cherokee 24 gün 2700 km güney seyahatimiz

Üye K@RUB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    20.Mayýs.2015
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı Mirkan Şenol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi aracım da dahil olmak üzere, aktif olarak bu aylarda bindiğim 4 zj var. Hiç biri hararet yapmıyor.
    Benim aracımın hararet çubuğunu ortanın üzerine çıkarabilene bir depo benzin hediye ederim
    Bende de durum böyle , o koca motor hararet seviyesi hiç mi yükselmez abi 500 km durmadan yol yaptık sadece çok az yükseldi hep 50-60 seviyesinde , mutlu oluyor insan

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

Kendi aracım da dahil olmak üzere, aktif olarak bu aylarda bindiğim 4 zj var. Hiç biri hararet yapmıyor.
    Benim aracımın hararet çubuğunu ortanın üzerine çıkarabilene bir depo benzin hediye ederim
    Bende de durum böyle , o koca motor hararet seviyesi hiç mi yükselmez abi 500 km durmadan yol yaptık sadece çok az yükseldi hep 50-60 seviyesinde , mutlu oluyor insan

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Al benden de o kadar

Hararet çubuğu değil tam ortada soldaki çeyreği bile geçtiğini henüz görmedim...
    Benimki de bir tuhaf..., her şeyi denedim, hararet sensörünü termostatı orjinalleri ile değiştirdim ama hiç bir şey değişmedi, normal zamanda çeyrekte dururken çok sıcaklarda sıkıştırdığımda ancak tam ortaya biraz yaklaşıyor o kadar. Ben almadan bir kaç ay önce radyatör orjinali ile değişmiş, anladık ta bu kadar mı fark eder ?!?!

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Alıntı MUHTEŞEM26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yıldırım ağbi güzel gezi olmuş gibi uğrada konuşalım bende gideceğim ama karar veremiyorum passat lamı gitsem jeep lemi diye hava çok sıcak hararet gözümü korkutuyor açıkcası
    Muhteşem okuyormusun yazılanları bak Mirkan ne demiş Burak ne demiş Ergun abi ne demiş , zj ye hararet yaptırmak için teknik bazı eksikliklerin olması şart,örnek olarak radyatörün tıkalı ,hararet müşürün arızalı,sogutma suyun sadece çeşme suyu,motorun problemli,motor yagın eksik veya uygunsuz ,şanzımanın problemli,,manifoltun hasarlı,motor vakum sistemin problemli vs vs birsürü etken söz konusu,sende benim hesap takıntılı adamsın senin arabada bu tür sıkıntılar yok ben senin zj yi biliyorum o hararet filan yapmaz sen güven ona.
    Konu y-bsungur tarafından (08.Aðustos.2015 Saat 12:45 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Alıntı FuatD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir el atalım derken neler yapmak lazım paylaşırsanız sevinirim. Malum bizim buralar bahsettiğiniz cehennem ateşi şeklinde bu aralar

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Fuat merhaba ,zj ye el atmak işin latifesi muhteşeme yazdıgım gibi teknik eksiklerin yoksa zj nin hararet yapacagına inanmak çok zor şayet yapıyorsa mutlaka teknik bir eksik vardır yoksa zj bu dev gibi motoru ve dev gibi radyatörü ile ABD nin çöl şartlarıda düşünülerek üretilmiş bir araç ve dünyanın her yerinde hatta Arap ülkelerinde de kullanılıyor

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fuat merhaba ,zj ye el atmak işin latifesi muhteşeme yazdıgım gibi teknik eksiklerin yoksa zj nin hararet yapacagına inanmak çok zor şayet yapıyorsa mutlaka teknik bir eksik vardır yoksa zj bu dev gibi motoru ve dev gibi radyatörü ile ABD nin çöl şartlarıda düşünülerek üretilmiş bir araç ve dünyanın her yerinde hatta Arap ülkelerinde de kullanılıyor
    Abi haklısın benim tespitime göre radyatörde bir tıkanıklık var çünkü sadece 30-35 dakikalık bir tırmanma sonunda hararet yükseliyor. Radyatöre müdahale sonrası o yolda da hararet yapacağını zannetmiyorum. Ama Antalya'nın deli sıcak olduğu bir kaç günü de küçümsememek lazım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Fuat Antalya konusunda sana katılıyorum yüksek sıcaklık bir tarafa nem çok ağır hava sıcaklığı ne olursa olsun bence nem yüzünden hissedilen sıcaklık en az 3/4 derece daha fazla hava sanki fön makinesinden üfleniyor gibi hararet konusunda problemi tespit etmişsin zaten, radyatörü tamir ettirirsen bence nereye gidersen git zj nin ateşi yükselmez

Üye Mirkan Şenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Alıntı Beatrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Al benden de o kadar

Hararet çubuğu değil tam ortada soldaki çeyreği bile geçtiğini henüz görmedim...
    Benimki de bir tuhaf..., her şeyi denedim, hararet sensörünü termostatı orjinalleri ile değiştirdim ama hiç bir şey değişmedi, normal zamanda çeyrekte dururken çok sıcaklarda sıkıştırdığımda ancak tam ortaya biraz yaklaşıyor o kadar. Ben almadan bir kaç ay önce radyatör orjinali ile değişmiş, anladık ta bu kadar mı fark eder ?!?!
    Abi motor ısınmadığı için kalorifer de fazla sıcak üflemiyor kış aylarında.
    Bence bu da bir problem. Eyüp'den Çanakkale'ye doğru yola çıktık, araba taaa Keşan'da sıcak üflemeye başladı
    Cidden bu kadar eski ve büyük motorlu bir aracın ısınamaması tuhaf.
    Bu kış ön panjura karton kapatacağım
    Türk insanı para gibidir, içine ışık tut ''ATATÜRK'' yoksa ''SAHTEDİR''

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Abi motor ısınmadığı için kalorifer de fazla sıcak üflemiyor kış aylarında.
    Bence bu da bir problem. Eyüp'den Çanakkale'ye doğru yola çıktık, araba taaa Keşan'da sıcak üflemeye başladı
    Cidden bu kadar eski ve büyük motorlu bir aracın ısınamaması tuhaf.
    Bu kış ön panjura karton kapatacağım
    Aslında aksine, kışın da kalorifer öyle sıcak üflüyordu ki neredeyse el tutamıyordun...., böyle bir şey işe...; millet harareti düşürmeye çalışırken ben nasıl yükseltebilirim diye düşünüp duruyorum....

Tabi bu arada haliyle termiğin de hiç devreye girdiğini görmedim....

Üye Mirkan Şenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Alıntı Beatrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında aksine, kışın da kalorifer öyle sıcak üflüyordu ki neredeyse el tutamıyordun...., böyle bir şey işe...; millet harareti düşürmeye çalışırken ben nasıl yükseltebilirim diye düşünüp duruyorum....

Tabi bu arada haliyle termiğin de hiç devreye girdiğini görmedim....
    Ben acaba fan bozuk mu diye ustaya gittim. Manuel olarak çalıştırdı sağlam dedi.
    Geçişlerde sıcak soğuk konumunda bir arıza yok, benim ki niye çok geç ısınıyo acaba?
    Türk insanı para gibidir, içine ışık tut ''ATATÜRK'' yoksa ''SAHTEDİR''

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12