Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Grand Cherokee Zj 5,2 & Chevrolet Blazer 4,3 Vortek V6 ya geçiş !!!!!! ?????

Üye toporomboz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA

Question Grand Cherokee Zj 5,2 & Chevrolet Blazer 4,3 Vortek V6 ya geçiş !!!!!! ?????

Arkadaşlar forumda görmedim hiç 1995-1998 chevrolet blazer vortec v6 sahibi kullanan varmı acaba artıları eksileri nedir.
    off-road dışında çoookk severek kullandığm zj 5,2 aracımdan chevrolet blazer a geçişi düşünüyorum acaba pişmanmı memnun mu olurum
    yıllardır mercedes-benz binicisiydim ama zj 5,2 jeep'den sonra amerikancı oldum.beni ilgilendiren kısmı aracın dağ bayır kayalarda off-road amaçlı performansı değil konforu iyi olsun piknik amaçlı toprak patikada kullandığımda sorun olmasın vs vs
    malum site sahibinden.com da blazer ilanlarına bakıyorum ve bu araçlar hoşuma gitti birde 2. keyif aracı olarak az km yaptığımdan ;yakıt mevzuunu düşünmüyorum ve lpg siz arıyorum. ZJ 5,2 ARACIMDA LPG tüpüde çok yer kaplıyor bagaj neredeyse hiç kullanılamıyor
    BLAZER'A GEÇİŞ YAPMAK DOĞRU KARARMI ? PİŞMAN OLURMUYUM ? BAKIM YEDEK PARÇA SORUNU YAŞANIRMI (JEEP DE YAŞANMIYOR) koldan vitesli var yerden vitesli var HANGİSİ MAKBUL? VORTEC MOTOR OLMASI KESİN AMA 1995 İLANLARI VAR VORTEC DENİYOR KİMİSİ 96 SONRASI VORTEK DİYOR NASIL ANLAŞILACAK?
    kimisi 98 modelden yukarısı alınmaz 98 e kadar alınır diyor?neden?
    velhasıl DİMYATA PİRİNCE GİDERKEN EVDEKİ BULGURDANDA OLMAK İSTEMİYORUM
    JEEP ZJ 5,2 VE BLAZER 4,3 VORTEK V6 ARACLARI KULLANAN SAHÄ°P OLANLAR VARSA ARADAKÄ° FARKLARINI ARTI VE EKSÄ°LERÄ°NÄ° PAYLAÅžIRLARSA MEMNUN OLACAÄžIM.

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    İlhan, bu aracı yıllarca kullanan bir tanıdığımla konuştum biraz önce, eğer araziye girmeyecekse ( arazide pek başarılı değil der...) biz çok memnunduk, parçası tüm Amerika'ncılar da bulunur, sadece şanzımanı son zamanlarda sıkıntı çıkarmaya başlamıştı der.

Benim fikrim ise ; Blazer'ların bu modelin genişliği çok dardır. ZJ' den sonra yanındakinle neredeyse omuz omuza oturuyor gibi gelir insana...

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    Alıntı Beatrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlhan, bu aracı yıllarca kullanan bir tanıdığımla konuştum biraz önce, eğer araziye girmeyecekse ( arazide pek başarılı değil der...) biz çok memnunduk, parçası tüm Amerika'ncılar da bulunur, sadece şanzımanı son zamanlarda sıkıntı çıkarmaya başlamıştı der.

Benim fikrim ise ; Blazer'ların bu modelin genişliği çok dardır. ZJ' den sonra yanındakinle neredeyse omuz omuza oturuyor gibi gelir insana...
    teşekkürler bende forumlara bakıyorum araştırıyorum; araziye girme durumu yok.
    kükrettin'imden (zj 5,2) memnunum tek sorun sürekli 4x4 olması aracın dönüşlerde kasması benim aracımda lpg olması bagajı kullanamamak söktürsen ayrı dert takılmış orası burası delinmiş ; az kullandığım için lpg olması bana dezavantaj sorunum varmı asla yok çekişi sorunsuz ....
    iç genişliği koltuklar hoş görünüyor aradaki kol dayama zj den farksız sanki ark kotuk önemli değil biz 2 kişiyiz omuz omuza komşu olma durumu olmaz birde koldan vites yerden vites durumu var.....
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9591423/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0022729/detay/

araçların sahipleri ile görüştüm ...kırmızı olan bir kaç amerikanı olan birisi arka frenleri disk;arka diff kilitli;sistem yapmış aracına tam güveniyor lokal boyalı hasarsız makina
    diğeri tüpsüz ilk sahip boyasız ......

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Eğer aktarma organları sağlıklı ve bakımlıysa aracın devamlı 4 x 4 olmasında bir sakınca yok. Dönüşlerdeki kasıntı da LSD' nin mükemmel çalıştığına işaret, az kullanıyorsan LPG gerçekten dezavantaj...

Blazer' e gelince ; bence tek sıkıntı dar olaması.

Üye Mirkan Şenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Abi videoyu sonuna kadar izlemeni tavsiye ederim. Özellikle blazerin ve zj'nin çarpışma sonrasında ki haline videoyu dondurarak bakarsın.

Türk insanı para gibidir, içine ışık tut ''ATATÜRK'' yoksa ''SAHTEDİR''

Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    ZJ ile kıyaslandığında, gösterişsiz, kalitesiz, güvenilir değil, güçsüz, kabiliyetsiz, pahalı ve yedek parça sıkıntılı bir araç.
    Bence alma, gereksiz olur. Araziye girmiyor ve konforlu bir araç istiyorsan e38 kasa bmw veya w140 kasa mercedes derim.
    Bu hacimlerde ki 4x4'lerden az yakar. Ãœstelik daha konforlular.

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    Alıntı Mirkan Şenol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ZJ ile kıyaslandığında, gösterişsiz, kalitesiz, güvenilir değil, güçsüz, kabiliyetsiz, pahalı ve yedek parça sıkıntılı bir araç.
    Bence alma, gereksiz olur. Araziye girmiyor ve konforlu bir araç istiyorsan e38 kasa bmw veya w140 kasa mercedes derim.
    Bu hacimlerde ki 4x4'lerden az yakar. Ãœstelik daha konforlular.
    mirkan kardeşim görüşlerine teşelkkürler ;
    ben 1987 den beri mercedes-benz binicisiyim VE HASSSTASIYIZ....w115-w116-w123-w126-w124 kasalardan 12 adet değişik modellerine sahip oldum 1987 den beri son 200e w124 ü sattım 1997-1998 mercedes in padişahı W140 S320long alacaktım ama lpg siz evrakları tam olan saygılı kullanılmış bir makina bulamadım bulacağımıda zannetmiyorum.onun için kükrettinimi satın aldım esasında çok memnunum aldığımda lpg li olduğundan bagaj sorunum var az kullandığımdan lpg nini bana pek cazibeside yok..sökmek çare değil delik deşik olmuş orijinallği gitmiş arabanın bu şekilde kullanıyorum BLAZER kasa olarak hoşuma gitti sanki daha asfalt makinası istediğimi bulamazsam zj 5,2 namı diğer kükrettinimi asla satmam..
    bir tane 98 benim arabanın aynısından ilk sahibinden lpg siz buldum ama arkadaşım niyetlendi araba 175000 km de servis kayıtlı faturası dahil çift anahtar kitapçıkları dahil herşeyi var serviste expertize girdi alt rotiller motor kulakları direksiyon kutusu ve keçeler değişecek dendi master 5000 tl özel servis 2250tl masraf çıkardı tavan döşeme ve direksiyon deri değişecek yani 4000-5000 tl gibi masrafı var komple yağ değişim buji kablo tevzii vs bakımı dahil...biz 20500 teklif ettik bakalım ne olacak araç bel altı 3-4 yerinden lokal boyalı....

Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Abi temiz lpgsiz w140 buluruz sorun değil. Blazer kesinlikle tatmin etmez seni emin ol. Varsa çevrende satılık kiralık bir şekilde bin ve test et.
    Ben ZJ'den inersem bmw veya mercedese binerim ÅŸahsen.

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    Abi temiz lpgsiz w140 buluruz sorun değil. Blazer kesinlikle tatmin etmez seni emin ol. Varsa çevrende satılık kiralık bir şekilde bin ve test et.
    Ben ZJ'den inersem bmw veya mercedese binerim ÅŸahsen.
    mirkan kardeşim yorumların için sağol;
    ***Abi temiz lpgsiz w140 buluruz sorun değil.*** aşağıdaki özelliklere sahip bulursan haberleşelim
    -1996 6. ay-1998 arası 4 vites olmayan yani 5 vitesli sorunsuzlardan.
    -siyah iç döşeme gri tercih.
    -asla değişeni olmayacak sürtme çizik den dolayı lokal parça boyalı ön arka kaput tavan boyasız....
    -ön 2 koltuk 3 hafıza hareketli ısıtmalı
    -arka koltuk beşik hareketli ısıtmalı ve sağ arka koltuktan ön koltuk hareketi kumandası
    -ön konsolda yol bilgisayarı kumandaları ön kol dayamada bulunuyor(çok az var )
    -vakumlarda sorun olmayacak
    -km düşük 200000 altı
    -servis bakımlı kayıtlı
    -TÜM EVRAKLARI OLACAK FATURA GÜMRÜK KAĞIDI VSTÜRKİYE GİRİŞİ PERMİ İLEMİ/MERCEDES-BENZ OTOMARSANMI/GALERİ GİRİŞİMİ????
    - trafiğe çıkan ilk plakası olacak türkiyeyi dolaşmamış olmalı
    -max 2.sahip tercih ilk sahip
    -yedek 2 uzaktan sustalı 1 servis anahtarı 1 de kaplamasız acil cüzdanda taşınan anahtarı dahil.(ben en son sattığım arabamda hepsi mevcuttu;fatura;vs dahildi)
    -EN ÖNEMLİ ÖZELLİK SAYGILI KULLANILMIŞ OLMASI...
    -BEN MERCEDES-BENZ 1998 W140 S320 LONG MAKİNAYA BİNECEKSEM BU ÖZELLİKLER OLMALI.MERCEDES HERKESTEN ALINMAZ HERKESE SATILMAZ.BEN FANATİK BİLİNÇLİ MERCEDES-BENZ BİNİCİSİYİM...
    -GÜN GELİR BİR GÜN KAPINDAN KALK GİDELİM OLMA İHTİMALİ YÜKSEK ARAÇTIR.CHANGE DURUMLARINDAN SAHİP ÖNEMLİ!!!!!
    -JEEP de bu okadar önemli değil
    -benden sana ilhan abi tavsiyesi 1987 den beri binerim** PARANIN SATIN ALACAÄžI EN GÃœZEL MAKÄ°NADIR MERCEDES**
    -bu özellikte bir makinayı geçen sene ben buldun ama sorunlu çıktı.....sahiplerinden şanzımandan vs vs
    -işte bu özellikte bir w140 s320 için bu gün 50000 tl den aşağı fiyata bu la maz sın......BEN S 320 NİN RİSKİNİ GÖZE ALACAKSAM GIRTLAK DOLUSU OLMALI...BOŞ OLANINDAN UZAK DUR S320 KONFOR GÜÇ PRESTİJDİR....VE MERCEDES BENZ İN ÜRETTİĞİ EN SORUNSUZ MAKİNADIR....
    -bulamayacağım için onun 1/2 fiyatına AYNI KONFORA SAHİP jeep grand cherokee 5,2 zj kükrettini mi keşfettim biniyorum...
    biraz uzun oldu ama ben sıradan mercedes binicisi değilim türkiye şartlarında zor araba alıyorum vede zor satıyorum...
    KAZASIZ GÃœNLER HEPÄ°MÄ°ZE.....
    doğru zamanda doğru yerde doğru insandan alışverişler....

Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Abi bulucam Sen rahat ol bana bırak.

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    Abi bulucam Sen rahat ol bana bırak.
    Karışma bende diyorsun mirkan kardeşim öylemi
    dün unutmuşum özelliklere ilave
    --Vebasto
    --Arka koltuk arası buzdolabı
    -- ön arka park sensör
    --deri döşeme
    --Bose müzik sistemi
    --(sıradan özellikleri--yan camlar çift cam/sunroof/merkezi kilit/tüm kapilar bagaj vakumlu/arka elektrkli perde/ön ve arka makyaj aynaları 4 adet/bagaj içten açma/çekilme alarmı vs vs.......ön konsol ve kol dayamadaki kumanda tuşlarına dikkat....

MR5.jpgMR4.jpgMR1.jpgMR3.jpg
    geçen sene baktığım makinanın iç resimleri ....BEN BÖYLE GALERİCİ DEYİMİ İLE GIRTLAK DOLUSUNU GÖRMEMİŞTİM S500L DA BİLE GÖRMEDİM muhakkak vardır bana denk gelmedi ama W140 olduğunda böyle olmalı...not=jeep sayfasında mercedes w140 muhabbeti
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler
    • Dosya tipi: jpg MR2.jpg‎ (94.1 KB (Kilobyte), 8 Kez Ä°ndirilmiÅŸ)
    Konu toporomboz tarafından (23.Mayýs.2015 Saat 13:26 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Abi bu kadar olmazsa olmazı hiç bir arada görmedim.
    Çok çok çok dolu ve temiz w140 buluruz ama abartma bu kadar
    Özel sipariş geçtin mübarek.

Tanıdığım mercocular var, sadece w140 w126'cı lar. haber saldım bekliyorum.

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    geçen sene bu makina peşinde az dolaşmadık hikayesi uzun zannedersem 61 plaka oldu trabzonda;55 samsundu ist'a geldi 34 oldu en son aralık2004 de trabzonda satılıktı;
    fantezi kısmı bir tarafa w140 gerçekten en sorunsuz bir kasa ama bu arabada konfor olmazsa ne yapacaksın? hepsini kullanacakmısın hayır!
    olması değerini arttırır ve satacağın zaman elden kolay çıkar.
    +secersi çok önemli abidik gubidik adamların elinde dolaşmış araç asla alınmaz....sürücü koltuğu arka sırt sol altı kabza izli olanı mesela
    antep-hatay civarı asla suriyeye götürülüp değiş tokuş olma ihtimali yüksek ! ! ! ! !
    İLK GÜNDEN İTİBAREN TRAFİK DOSYASI (SAHİPLERİNDE OLUYOR TRAFİKDE DEĞİL)İLLAKİ OLACAK nereden türkiyeye girdi ! ! ! ! ! ! !
    Vebasto buzdolabı çok zor ama ön koltuklar 3 lü hafıza ısıtma----arka beşik hareket ve ısıtma LONG kasanın olmazsa olmazıdır.
    yol bilgisayarı olursa çift katlı kaymaklı ekmek kadayıfı
    istanbulda bu arabayı arayan 2 arkadaşım var sana denk gelir bulursan sana yönlendireceğim.......
    not=lokal boya parça boya sürtme çizik kabul...TEMİZLİK BOYASI ADI ALTINDA BELDEN AŞAĞI BOYA HAYIR HELE TAVAN KAPUTLAR BOYALI ASLA....güneş yanığı hikayesinden boyalı yemezler
    bu makine garajda kalıyorsa 2. araba olarak kullanılıyorsa ne döşeme yırtığı aşınması nede temizlik boyası olur !!!!!!
    geçen sene baktığım makine 24000 tl idi....yani sıradan yerli araba 2. el fiyatı onun için şu ahir ömrümde alıpda bineyim deyip sonra çıkan masrafından tırsan vatandaşlardan satılık araba çok piyasada..
    Acelemiz yok kükrettine biniyoruz homurdana homurdana beni mutlu ediyor gc zj 5,2......