Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZJ 1997 lütfen yardım edebilirmisiniz?

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    19.Mayýs.2015

ZJ 1997 lütfen yardım edebilirmisiniz?

merhaba zj 1997 aracımı yeni aldım. bu benim ilk arazi aracım. hiçbir şeyini bilmiyorum ve birkaç sorunum var erzurum da yaşadığım için burda hiç bir şekilde yardımcı olamıyorlar. zaten sanayiye gittiğimde kaputu açan geri kapatıyor anlamam diyor. benim sorunlarıma gelince.
    1 araçla 70-80km cıktığımda ayağımı pedaldan çektiğim an gaz lambasıyla benzin lambası sönüyor ışıkların hiçbiri yanmıyor ve tüpten tık diye ses geliyor tekrar gaz pedalına basınca tüple benzin birden yanıyor sonra tüp ışığı tek yanmaya başlıyor .arabayı alalı 1 hafta oldu ve yarım depo benzin vardı benzinde hiç kullanmadığım halde benzin bitmiş. birde bu arada patlama yapıyor galiba iki yakıt birden girdiği için.
    2 aynı şekilde 60-70 km ayğımı gazpedalına basınca önden sanki marangoz ağacı keserken ağaca ilk dalış anındaki o boğuk ve sert ses geliyor pedaldan ayağını çekincede aynı yapıyor hızlanınca veya yavaşlayın ses kesiliyor
    3 arada sırada arkatadan tak tak diye ses geliyor ben eksoz vuruyor sandım ama eksoz elamanları hepsi sağlam

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    geçmiş olsun murat ...ateşleme sisteminde sorun var o kesin keşke almadan önce bir girip inceleseydin... sorunlar hallolur ama erzurumda usta olmaması dezavantaj arkadan gelen sesi anlatsana biraz ne zaman ne yapınca geliyor.
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye platin75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    26.Haziran.2014
    Nereden
    ardahan
    merhaba murat.aracın hayırlı olsun.bende ardahandayım.özelden mesaj attım.bana ulaşırsan yardımcı olurum
    gidemediÄŸin yer senin deÄŸildir

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    19.Mayýs.2015
    ilginiz için tşk. bujiler kabloları disbürütör kapağı komle değişti onlarda bir sorun yok dendi. burda ki sanayideki tüpçüler tüpün elektirik kablarında bir yerde temassızlık veya kopukluk var diyorlar bu gün götürüp bütün tesisatı kontrol ettireceğim.
    Arkadan gelen ses snki biri birşeyle arkadan vuruyor tak tak ediyor ortalama 100m gittimi kesiyor arasıra yapıyor can sıkıyor.
    ardahanda benim kaynım var orkide çiçekçilik yunus . birde 2. sorunum içinde görüş alabilirmiyim

Super Moderator mexlayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı murtur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilginiz için tşk. bujiler kabloları disbürütör kapağı komle değişti onlarda bir sorun yok dendi. burda ki sanayideki tüpçüler tüpün elektirik kablarında bir yerde temassızlık veya kopukluk var diyorlar bu gün götürüp bütün tesisatı kontrol ettireceğim.
    Arkadan gelen ses snki biri birşeyle arkadan vuruyor tak tak ediyor ortalama 100m gittimi kesiyor arasıra yapıyor can sıkıyor.
    ardahanda benim kaynım var orkide çiçekçilik yunus . birde 2. sorunum içinde görüş alabilirmiyim
    merhaba Murat LSD sorunu olabilir arkadaki ses.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    19.Mayýs.2015
    özür dilerim LSD ne olduğunu bilmiyorum. Olgun beyin bana hata kodlarını almayı öğretti hata kodu 11-12-21-55 çıktı

Üye eleven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    20.Ekim.2014
    Nereden
    istanbul
    özür dilerim LSD ne olduğunu bilmiyorum. Olgun beyin bana hata kodlarını almayı öğretti hata kodu 11-12-21-55 çıktı
    Öncelikle hayırlı olsun aracınız.Burası bilgi açısından en doğru yer.Gerçek işin uzmanları burda ama kendimce bi araştırdım kodları,
    hata 11: marÅŸ,eksantrik veya krank miliyle ilgili
    hata 12: PCM piliyle ilgili
    hata 21: Oksijen sensörüyle ilgili
    hata 55: motor lambası kontrolüyle alakalı

bunlar özetle bulduklarım.Tam doğruluğundan emin değilim
    carpe diem

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    19.Mayýs.2015
    tşk ederim olgun bey de 12-55 önemli değil 11-21 krank mili sensörü ve oksijen sensörü dedi

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Murat merhaba,

1- bujiler kabloları disbürütör kapağı komple değiştiştiğine göre bence önce sen doğruca iyi bir LPG' ciye git, LPG gösterge modülünde arıza olabilir.
    2- Önden gelen boğuk ses ön şaft mafsal arızasını işaret ediyor olabilir, Ön şaft söktürüp öyle bir dene, bakalım ses kesilecekmi. Kesilirse şaftı oralarda halletmeyi düşünme, bize haber ver, buradan güvenli çözeriz.
    3- Tak tak sesi direksiyon tam sağ veya solda kalkış yapıyorken geliyorsa LSD kilit pulları bitik olabilir.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    19.Mayýs.2015
    tşk ederim olgun bey de 12-55 önemli değil 11-21 krank mili sensörü ve oksijen sensörü dedi

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    19.Mayýs.2015
    Alıntı Beatrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat merhaba,

1- bujiler kabloları disbürütör kapağı komple değiştiştiğine göre bence önce sen doğruca iyi bir LPG' ciye git, LPG gösterge modülünde arıza olabilir.
    2- Önden gelen boğuk ses ön şaft mafsal arızasını işaret ediyor olabilir, Ön şaft söktürüp öyle bir dene, bakalım ses kesilecekmi. Kesilirse şaftı oralarda halletmeyi düşünme, bize haber ver, buradan güvenli çözeriz.
    3- Tak tak sesi direksiyon tam sağ veya solda kalkış yapıyorken geliyorsa LSD kilit pulları bitik olabilir.
    merhaba tşk ilginiz için. tak tak ses arkadan geliyor. boğuk ses sadece 70km hızda pedala basarkende çekerkende yapıyor. o hızda tutunca ses sürekli geliyor ama hızlanınca ve yavaşlayınca kesiyor. yani radyoda bir kanal ararke bir frekans parazit yapar onun bir üst ve bir altı frekansta müzik net gelir aynı öyle.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    19.Mayýs.2015
    ergun bey kalkışta yapmıyor yolda normal seyir halindeyken birden tak tak ediyor biraz ilerledimi kesiyor sonra bir zaman yapmıyor bir bakıyorum tak tak ben burdayım diyor

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    19.Mayýs.2015
    ben forumu baştan sona okumaya başladım çok güzel bilgiler var keşke arabayı almadan önce bu forumu okusaydım. uzun süredir arazi arabası arıyordum bunu bulduk gaza geldik araştırmadan gidip aldık demek ki bizim nasibimiz buymuş ama bu forum sayesinde bu arabaların herşeyini öğreneceğim bizimkini bir canavara dönüştüreceğim.

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın. aracınıza yeni bir şeyler yaptığınızda ilgili konu altında paylaşırsanız mutlu oluruz.

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Hosgeldin Murat, keyifli forumlar oncelikle; dert etme mutlaka cozeriz imece usulu, yavas yavas hallolur hersey, zj sever forumdaslarin burada
    Ama oncelikle sevgili Ergun Abi(Beatrix) , Mert(Hansolo) ve Gurcan'in(Mexlayn) tespitleri yuzde yuz dogru yazdiklarindan anladiklarimiz dogrultusunda...Ben de kendi adima ayni araci kullanan biri olarak sunu sormak istiyorum; Aracta ki tup ne marka ne model, ne zaman kimler tarafindan takilmis? Biliyor muyuz bunlari?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    19.Mayýs.2015
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hosgeldin Murat, keyifli forumlar oncelikle; dert etme mutlaka cozeriz imece usulu, yavas yavas hallolur hersey, zj sever forumdaslarin burada
    Ama oncelikle sevgili Ergun Abi(Beatrix) , Mert(Hansolo) ve Gurcan'in(Mexlayn) tespitleri yuzde yuz dogru yazdiklarindan anladiklarimiz dogrultusunda...Ben de kendi adima ayni araci kullanan biri olarak sunu sormak istiyorum; Aracta ki tup ne marka ne model, ne zaman kimler tarafindan takilmis? Biliyor muyuz bunlari?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    hoş bulduk araca ne zaman tüp takıldığını bilmiyorum ama zavolli marka sıralı sistem

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    merhaba tşk ilginiz için. tak tak ses arkadan geliyor. boğuk ses sadece 70km hızda pedala basarkende çekerkende yapıyor. o hızda tutunca ses sürekli geliyor ama hızlanınca ve yavaşlayınca kesiyor. yani radyoda bir kanal ararke bir frekans parazit yapar onun bir üst ve bir altı frekansta müzik net gelir aynı öyle.
    Gaza ani yüklenmede veya gazdan ani çektiğinde vuruntu sesini ( ki bu tak diye bir ses olabilir....) arka alt kol burçlarından (offroad' a uzak olanlar salıncak burcu der...) biri neredeyse boşalmışsa da yapar, kolu tutan cıvata burç içinde ileri geri vuruyor olabilir kol yuvasında... Lifte kaldırıp bakmak lazım.

DuyduÄŸun ses bunun gibi bir ÅŸey mi ?

veya ; 0:17

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    19.Mayýs.2015
    2.video ve video bitiminde diğer videolardaki araba süren adamın dinlediği ses aynısı sadece okadar uzun sürmüyör bır usta ya dinletiyim dedim cıt yok eve gelince yapmaya başladı

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    19.Mayýs.2015
    Alıntı Beatrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat merhaba,

merhaba Ergün beyin tavsiyesine uyup arabayı lpg ciye bırakıp geldim. tüm sistemi elden geçirecekler. sonucu yazarım

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    19.Mayýs.2015
    her kese merhaba lpg ciden arabayı dün aldım ecu arızalıymış birde sitemde kaçak varmış yani araya 280 tl sıkışmış. sıra geldi sesleri kesmeye. bu arada vic ekranıda çalışmıyor sitede tarif edilen gibi tamir edeyim dedim zaten önceden yapmışlar. yenisini nerden bulabilirim. orjinal teybini çıkarmışlar roadstar marka navigasyonlu teyip takmışlar ama tv si navigasyonu çalışmıyor. elektirikçiye gittim bagajda 6 cd çaları ve koltuğun altındak jvc amfisi bağlayın dedim olmaz sadece orjinal teybinde çalar dediler doğrumu

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu