Sonuç: Karavan ne renk olmalı ?

Katılımcı sayısı
25. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • MAT GRÄ°-PLATÄ°N

9 36.00%
  • KIRMIZI

5 20.00%
  • RUBÄ°CON SARISI

4 16.00%
  • MAVÄ°

2 8.00%
  • YEŞİL

4 16.00%
  • SÄ°YAH

4 16.00%
  • TURUNCU

4 16.00%
  • BEYAZ

3 12.00%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
Sayfa 17 Toplam 29 Sayfadan BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu
Toplam 561 adet sonuctan sayfa basi 321 ile 340 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Offroad karavan startını veriyoruz

Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    140*200 olacak yatak kalın olmasın yatak ama
    Başkanım hiç affın yok yemin ederim )))))
    Bu arada fotoğraftaki renk bence çok güzel

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Bu renk nasıl karavan için düşüncelerinizi alabilirmiyim...

Rengi boşver, karavan süper !

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    kapı kilitleri ve camlar takıldı. içeri ufak fileli cepler taktık ıvır zıvır koymak için...

GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    90 amperlik aküyü takınca ışıklar daha bi canlandı... mutfak bölümüne de fileli cep çok yakıştı...

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Her şey gayet güzel, en azından ilk proto için mükemmel, ikincisi tam olacak !

Yavaş yavaş ince hassas detaylara kafa yorman lazım, Evet mutfak alanın bir hayli geniş ama önemli olan içinde kullanılacak mutfak malzemelerinin yerleşimi daha da önemlisi seyahat esnasındaki muhafazası. Çekmecelerin eksik. Rafların yukarı doğru açılan kapakları olmalı, ki içindekiler savrulmada dışarılara fırlamasın.

Mutfak raflarını tasarlarken tabak genişliklerini hesapladın mı veya nasıl yerleştireceğini düşündün mü ? bardakları nasıl muhafaza edeceksin ? Kutulara koyup her seferinde açıp sonra tekrar kutulara mı toplayacaksın.

Muhafaza kalıplarını kendin ağaçtan yapabileceğin gibi kalın sünger veya hazır kalıplar da bulabilirsin.

Olmazsa olmazlardan biri kesinlikle çatal kaşık bıcak çekmecesi, içine koyacağın muhafaza kalıbına nasılsa piyasadan bulursun.

Bardaklar için birkaç tiyo ;

Uzun lafın kısası, işte sana karavan mutfaklarında mutfak malzemeleri nasıl muhafaza edilir, fikir verecek alışveriş yapabileceğin bir site. Araştırırsan daha çok başka siteler de bulabilirsin.

http://www.amazon.de/TELLERHALTER-20.../dp/B007UPYINS

Karavan mutfak malzemeleri muhafazası ile ilgili aparatlar üreten firmalar var,

Mesela ;

http://www.campingshop-bauschat.de/c...2/tellerhalter

Almanca yazışmak gerekirse yardımcı olurum.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    1892 tl vereyim..bitmiÅŸ haline

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    saol ergun abi ufkum açıldı biraz daha...bardaklar için o süngerimsi sert malzemeyi nerden bulabilirim acaba...bardak çapına göre punch ile delik açılabilir sanıyorum evde. yada hazır birşeyler olabilir. çekmece işini de listeye alıyorum tabak çanak için de çözüm bulmak lazım. veya hepsini toptan plastik kağıt tabak çanak olarak düşünürsek sorun da kalmaz aslında. bulaşık derdi de olmaz. mutfak raflarına kapak yerine fileli lastik gergilerden düşünüyorum raftan malzeme düşmesini engeller hem de menteşe kapak derdi olmaz. tabi kapak daha estetik olur orası kesin...

Üye strayker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Nisan.2015
    Nereden
    BURSA / NÄ°LÃœFER - FETHÄ°YE
    Karavanınızın herşeyi ikea..
    DÃœRÃœSTLÃœK SÄ°ZE FAZLA ARKADAÅž KAZANDIRMAZ, AMA HER ZAMAN Ä°YÄ° ARKADAÅžLAR KAZANDIRIR...

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı strayker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karavanınızın herşeyi ikea..
    var mı ikeada ? bardaklık falan

Üye strayker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Nisan.2015
    Nereden
    BURSA / NÄ°LÃœFER - FETHÄ°YE
    Abii nasıl birşeyse orası baya bişilerr var abi... ben bursada paslanmazdan görmüştümm..
    DÃœRÃœSTLÃœK SÄ°ZE FAZLA ARKADAÅž KAZANDIRMAZ, AMA HER ZAMAN Ä°YÄ° ARKADAÅžLAR KAZANDIRIR...

Yeni Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    12.Mayýs.2015
    ya renk için oy kullansanıza arkadaşım ya...az bi fikir verin ...
    renk için şöyle bir önerim olur naçizane, mert: eğer bunu seri üretime dönüştürmek istiyorsan, nev-i şahsına münhasır bir tasarım olmalı. bence eş dost desteği ile (masraflar canına okumuştur diye) profesyonel bir tasarım olmalı. senin fotograf koyup fikir sorduğun conqueror renkleri çok yakışıklı bence. ama sadece o değil, her renk olabilir -yeter ki farklı bir tasarım olsun.. (tasarımdan kastım da renk kombinasyonları, yoksa bir yerine salyangoz vs kondurmak değil).. açık renk sıcakta iyi tabi, ama zaten güneşin çatında kurmayacaksın kampı. yoldaki güneş de siz girip yatana kadar kapıları bacaları açar, gölgede püfür püfür soğutursun zaten karavanı. bunu şunun için söyledim: beyaza mahkum olma bence. dış tasarım işinde profesyonel desteği hararetle öneriyorum.. bütün algı değişecektir..

yok, bu iki tane benim iflahımı kesti, daha da girmem üretim işine diyorsan, paşa gönlün ne renk isterse

diğer detaylarla ilgili bir şeyler söyleme istiyorum, ama o kadar uzaklaşmışım ki karavan konusundan.. aylarca biriktirdiğim arşiv de öteki bilgisayarda kaldı, açıp çalıştırmak falan lazım..

ama sen zaten,avustralya karavanlarını sayma, standardı epey yukarıda bir yerde yakalamış durumdasın.. bundan sonra seni mutlu edecek şey, ergunun da çok güzel belirttiği gibi, detaylarda olacak.. ben de epey bir şeyler biriktirmiştim.. sende de vardır mutlaka.. çok zekice tabaklıklar, bardaklıklar falan vardı mesela.. bulmaya çalışacağım.. karavan aksesuarları diye "caravan accesories" görsellerde aratırsan bir dolu, zamanında aklımı uçuran detay uygulama görmüştüm.. en kısa zamanda bulmaya çalışacağım onları sana..

gerisi şahane gidiyor.. şeytanın "güzelliği" ayrıntıda gizli..

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    saol ergun abi ufkum açıldı biraz daha...bardaklar için o süngerimsi sert malzemeyi nerden bulabilirim acaba...bardak çapına göre punch ile delik açılabilir sanıyorum evde. yada hazır birşeyler olabilir. çekmece işini de listeye alıyorum tabak çanak için de çözüm bulmak lazım. veya hepsini toptan plastik kağıt tabak çanak olarak düşünürsek sorun da kalmaz aslında. bulaşık derdi de olmaz. mutfak raflarına kapak yerine fileli lastik gergilerden düşünüyorum raftan malzeme düşmesini engeller hem de menteşe kapak derdi olmaz. tabi kapak daha estetik olur orası kesin...
    Süngercilerde kalın ve sert ( 5-10 cm yüksekliğinde ) sünger bulabilirsin. Raf içlerine istediğin adet kalıpta ( bardaklara veya tabaklara göre ) düzgün bir şekilde kesebilirsin. Kağıt tabak fikri beni şaşırttı ! Bu kadar imkanlı bir mutfağı kamp ortamına taşıma şansı varken kağıt tabaklar ve bardaklar kullanmak ta ne alaka ?!?! Aksine, kampta senin evindeki gibi bir masayı kurman lazım ki karavan ile geldiğinin bir farkı olsun. Ben olsam kesinlikle kadehliklere kadar yaparım. Sahi şimdi aklıma geldi, geriye dönüp te bakmaya üşendim... Buzdolabı ?!?!?

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Her zaman en kötü beklenmedik şartlara göre hazırlıklı olman ve tasarımlarını önlemlerini ona göre yapman lazım. Her ne kadar süspansiyon sana göre yeter desen de, istediğin kadar arabayı dikkatli kullan asvaltta dahi hiç beklenmedik bir çukur üzerinden lastiği geçirdiğin anda karavan içinde 10 şiddetinde deprem olur ve kamp yerine geldiğinde özellikle mutfağın kapağını açtığında gözlerine inanamazsın....

Sıkı bir tecrübe ile sabittir....

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı Beatrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süngercilerde kalın ve sert ( 5-10 cm yüksekliğinde ) sünger bulabilirsin. Raf içlerine istediğin adet kalıpta ( bardaklara veya tabaklara göre ) düzgün bir şekilde kesebilirsin. Kağıt tabak fikri beni şaşırttı ! Bu kadar imkanlı bir mutfağı kamp ortamına taşıma şansı varken kağıt tabaklar ve bardaklar kullanmak ta ne alaka ?!?! Aksine, kampta senin evindeki gibi bir masayı kurman lazım ki karavan ile geldiğinin bir farkı olsun. Ben olsam kesinlikle kadehliklere kadar yaparım. Sahi şimdi aklıma geldi, geriye dönüp te bakmaya üşendim... Buzdolabı ?!?!?
    eeeee buzdolabı henüz bütçeye göre bulamadım en uygun bulduğum 1000 tl o da buz yapmayan cinsten. Bu karavanı satacağım için buzdolabı düşünmüyorum alan kişinin buzdolabı varsa kullansın ister mutfak tezgahı üstüne koysun ister kabin içine heryerde fiş soket var. kamp yerine gelince karavanın altına doğru gölge bir yere koyar buzdolabını. o yüzden almıyorum şimdilik. 2. karavan için bi waeco marka 35 litre dolap var onu alabilirsem alacağım

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    akü yuvası hazırlanıyor...zıplamasın diye üzerinden kayışla sabitlenecek...

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    invertör devreye girdi. prizler sorunsuz . matkap çalıştırıyor.

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Oldu mu ergun abiiiii

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Kapi menteselerinde vidalar gorunuyordu ve disaridan tornavida ile.sokulur gibiydi. Uzerlerine silikonla yapistirdigimiz bu aluminyum parcalar hem estetik oldu hem. Vidalari gizledi ))

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Mutfak alti dolaba akumuz girdi sabitlendi. Artan yesil ledden buraya da akuple ettik

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Oldu mu ergun abiiiii

YeÅŸili de, yeÅŸili de

Sayfa 17 Toplam 29 Sayfadan BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu