PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 40.000 tl ye sıfır binek mi..13-14 yaş jeep mi....?

mylz
13.Aralk.2014, 10:43
herkese selam...ben 2.el bir wj istiyorum kesinlikle...eşimle konuşurken bana dedi ki, o da aslında jeep istiyor ama...40.000 tl sıfır binek araç almak varken 13-14 yaş 2.el jeep e o para verilir mi...dedi...masrafı bitmez dedi....tabai kadın gözü ile söylüyor..:)..ama biz erkekler o V8 in sesini duymak için eski arabaya veririz....bir de insanın içine jeep sevdası düşünce sıfır felan umrunda olmuyor...

40.000 tl civarı para ile sıfır 1.6 motor binek araba mı alırsınız..?..yoksa 2.el WJ jeep mi..?..yorumlarınız mantığınız ne olur....cevabı çok iyi biliyorum ama yine de fikir almak istiyorum..:):..

y-bsungur
13.Aralk.2014, 14:41
Mehmet bey merhaba biraz felsefe yaparak size bir şey anlatmak istiyorum .İnsan ne için yaşamalı ve ömür dediğin kaç gün ki , bir film var başrolünde Rasim Öztekin oynuyor filmin adı Mandıra filozofu istediklerini yapmak için kaç günün var hesabı yapıyor bu filmi seyretmenizi tavsiye ederim.

mossin nagant
13.Aralk.2014, 17:15
hocam gönlünden geçeni yap.dünyaya bir kere geliyorsun.

wj de beni korkutan kısım yakıt ve sorunları....
2.0 forester xt kullanıyorum. 3 -4 senedir bende. hiç sorunla karşılaşmadım. tek aracım. senede 30 bin km yapıyoruz rahat. kamplar geziler offroad gezileri falan filan....
kurt geldi değiştireyim diyorum aynı sorunsuzlukta ve aynı orandaki yakıtla veya biraz fazlasıyla farklı bir araç tecrübe edeyim diyorum :)

mylz
13.Aralk.2014, 19:10
gönlümden geçen tek şey jeep almak....doğru bir kez yaşıcaz bu dünyada ..1.6 binek araç kesinlikle istemiyorum...aklımdan geçeni yapacağım..

y-bsungur
13.Aralk.2014, 19:34
Dogru yoldasın mehmet bey kardeşim , şimdiden hayırlı olsun diyorum

mjz66
13.Aralk.2014, 21:52
gönlümden geçen tek şey jeep almak....doğru bir kez yaşıcaz bu dünyada ..1.6 binek araç kesinlikle istemiyorum...aklımdan geçeni yapacağım..

Ayrica 1.6 araba daha cok yakar wj'njn tuplusunden sevgili Mehmet:) Saka yapmiyorum!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Marduk
13.Aralk.2014, 22:58
WJ alınca söyle birsey olacak.... Beraber arkadaslarınızla gezilere gideceksiniz... Önce lastik yetmeyecek...Lastigi degistereceksiniz... sonra bir bakmışınız ki lastiğin boyutu yetmeyecek....hadi bakalım diyeceksiniz... boyutu büyütmek amacı ile işlemlere başlayacaksınız.... lastik büyüyecek... lastik degisecek... bu arada kendinizi 79 model bir arabanın arkasında ya strap ya da esnek halatla bağlı bulacaksınız... onlar da yetmeycek.. hadi kilit diyeceksiniz..... hikaye böyle gidecek.... hanımı dinle... otomobil candır....

mjz66
13.Aralk.2014, 23:32
WJ alınca söyle birsey olacak.... Beraber arkadaslarınızla gezilere gideceksiniz... Önce lastik yetmeyecek...Lastigi degistereceksiniz... sonra bir bakmışınız ki lastiğin boyutu yetmeyecek....hadi bakalım diyeceksiniz... boyutu büyütmek amacı ile işlemlere başlayacaksınız.... lastik büyüyecek... lastik degisecek... bu arada kendinizi 79 model bir arabanın arkasında ya strap ya da esnek halatla bağlı bulacaksınız... onlar da yetmeycek.. hadi kilit diyeceksiniz..... hikaye böyle gidecek.... hanımı dinle... otomobil candır....

☺️☺️☺️👍

Han Solo
14.Aralk.2014, 00:46
sadece haftasonu kullanacaksan ayda 500-1000 km anca yaparım diyorsan 1.6 binek al...haa yok hergün biner gezerim çok yol yaparım diyorsan 1.6 sedan bişey al işte...mandıra filozofunun parası olsa filozof olurmuydu bakma sen :)

y-bsungur
14.Aralk.2014, 01:29
;)Mutlu olmak istiyorsan,:confused:kafanda keşke sorusunun kalmasını istemiyorsan,:oaldığın arabaya severek isteyerek binmek istiyorsan,:psen içinden geçeni yap pişman olmayacaksın.:cool:

GC2013
14.Aralk.2014, 19:31
Ben WJ aldım:)

In vino veritas in Aqua sanitas

mylz
14.Aralk.2014, 20:04
amacım ofraod ya da dağ bayır değil arkadaşlar...öyle büyük lastik..yükseltme felan değil....tamamen orjinal halinde bir wj istiyorum...günde sadece 15 km yol yaparım anca......parça ve bakım giderleri yüksek midir...benim rover aracın da parçası yok pahalı felan der millet...ama 6 yıldır hiç parça veya paha konusunda sıkıntı yaşamadım her şeyi var....wj ye binmek için illa zengin mi, olmak gerekir....orta halli bir insan wj yi kaldıramaz mı.....ben hayal mi kuruyorum yoksa boşu boşuna...bugün bi arkadaşım bana hiç bulaşma dedi...bakımı parçası ağır olur dedi....kardeşim her gün mi arıza yapacak sanki...ne dir bu milletin peşin hükmü anlamıyorum....böyle diyenler aracı görünce biliyorum '' vay be güzel araçmış falan '' dicekler....söyleyin parçalar bakımı işletme maliyeti çok mu yüksektir...

mylz
14.Aralk.2014, 20:07
;)Mutlu olmak istiyorsan,:confused:kafanda keşke sorusunun kalmasını istemiyorsan,:oaldığın arabaya severek isteyerek binmek istiyorsan,:psen içinden geçeni yap pişman olmayacaksın.:cool:

evet abi aynen öyle....ömür boyu yanımdan her geçen jeep e bakıp iç mi geçireyim....daha bugün markette sebze alırken bir homurtulu araç sesi duydum baktım ve WJ idi...sesinden bile tanıyorum..:)

mylz
14.Aralk.2014, 20:11
sadece haftasonu kullanacaksan ayda 500-1000 km anca yaparım diyorsan 1.6 binek al...haa yok hergün biner gezerim çok yol yaparım diyorsan 1.6 sedan bişey al işte...mandıra filozofunun parası olsa filozof olurmuydu bakma sen :)

mert her gün çocukları okula bırakıyorum..100.yıla ankara...arabayı çetin emeç e bırakıp otobüsle işe devam ediyorum....akşam orada inip arabayı alıp eve gidiyorum...daha kolay ve ekonomik oldu ..bundan önce hergün 35 km..işe git gel yapıyordum..yani şu an günde yaklaşık 15 km anca yol yapacağım...

mylz
14.Aralk.2014, 20:15

salih abi..WJ alırsam inş..ben çamura bayıra kıyamam valla...gözüm gibi bakarım...orj.bozmadan binmek niyetim...başımdam kötü bir ev alma bela işi geçti hala uğraşıyorum...kaybım çk oldu..yoksa hemen jeep i almıştım..:(..nasip inş.hayal olarak kalmaz....

mylz
14.Aralk.2014, 20:22
Ayrica 1.6 araba daha cok yakar wj'njn tuplusunden sevgili Mehmet:) Saka yapmiyorum!

levent 1.6 artık açmıyor valla...insan güçlü basınca giden bir araç istiyor...vergisini hiç düşünmüyorum...yakıt içinde e benim arabanın iki katı yakacak..ona da katlanıcaz artık....ve manuel vitese tövbeliyim artık..sevmezdim aslında ama artık otomatik istiyorum....kesin...manuelden deb.baskıdan dişlilerden çektim biraz...yanlış usta tercihi beni zorladı...lpg ye de tövbeliydim ama WJ için sanırım mecbur o da işin duygusal kısmı..:)..ben 23 sene önce lise yıllarında belki ortaokul bile olabilir XJ kasalar varken yemin etmiştim seni bir gün alacağım diye..:)..aslında çok eski cherokee ci sayılırım..inş..alırım

mylz
14.Aralk.2014, 20:29
hocam gönlünden geçeni yap.dünyaya bir kere geliyorsun.

wj de beni korkutan kısım yakıt ve sorunları....
2.0 forester xt kullanıyorum. 3 -4 senedir bende. hiç sorunla karşılaşmadım. tek aracım. senede 30 bin km yapıyoruz rahat. kamplar geziler offroad gezileri falan filan....
kurt geldi değiştireyim diyorum aynı sorunsuzlukta ve aynı orandaki yakıtla veya biraz fazlasıyla farklı bir araç tecrübe edeyim diyorum :)

tufan hangi jipe bakarsam bakayım...wj gibi gelmiyor bana...range rover de sevmiyor değilim...onlar bambaşka bişey hele 2010 kasalar...bizi aşıyor malesef...onu bi kenara koyalım...WJ fiyat olarak model yılı olarak emsalleri içinde en yakışıklı en kaslı en karizmatik en güzel jeep....ben wj istiyorum inş...

753 buna hayır denir mi hiç..ama ah ah tamamen duygusall:)

kuzeyli
15.Aralk.2014, 16:22
Mehmet bey merhaba biraz felsefe yaparak size bir şey anlatmak istiyorum .İnsan ne için yaşamalı ve ömür dediğin kaç gün ki , bir film var başrolünde Rasim Öztekin oynuyor filmin adı Mandıra filozofu istediklerini yapmak için kaç günün var hesabı yapıyor bu filmi seyretmenizi tavsiye ederim.

Kesinlikle katılıyorum:)

Mirkan Şenol
15.Aralk.2014, 16:38
WJ alın keyifle binin derim, 40.000TL'ye alacağınız sıfır araçdan hayır gelmez. Düzgün bir araç alınamaz o paraya.
Donanım, sağlamlık, konfor, güç, karizma hepsi WJ'de.
Ben, İstanbul gibi bir şehirde ailemin clio i20 corsa vs. vs. gibi bir araca binmesini istemem.

BOSCH
15.Aralk.2014, 19:32
Al bir WJ keyfine bak, aklına esti al aileni pikniğe git emin ol pişman olmazsın

mylz
16.Aralk.2014, 09:35
filmi izledim güzelmiş gerçekten....inş..istedğim olur.....

Dragon
16.Aralk.2014, 10:24
istediğini ve hayalini yap... geciktirme pişman olursun...eşini dinle ama uygulama :) wj mükemmel bi araç temizini bul senelerce bin...haa araziye mi girdin...zaten tek girmeyeceğin için sorun yok..vinci olan bi arkadaşın seni yolda bırakmaz...keyfini sür...

erolkan
16.Aralk.2014, 11:55
Valla bende 2009 Forester ımı sattıktan sonra çok düşündüm..
Wj kasların tipi,motoru,donanımı vs.çok hoşuma gidiyordu.Ama yorumlarda aman almayın,uzak durun,çok yakar,masrafı çok gibi yazılarla çok karşılaştım.Sonuç itibariyle alacagım araç 14 yaşında hangi aracı alırsam alayım bu yaşta illaki biraz masrafı olur.Gözümü kararttım ve 2000 model wj aldım.Şu anda iyiki almışım,iyiki yazıları dikkate alıp başka raca yönelmemişim diyorum..
Bence aklınızda hangi araç varsa iyice araştırın baktırın ve öyle alın..
Sonra aklınız o araçta kalmasın.Eger ben o yazılanları okuyup başka araç alsaydım emınımkı aklımın bi köşesinde hep 4,7 kalacaktı wj..

eleven
16.Aralk.2014, 14:37
1.6 nin bile bosunu-standartini veriyolar o paralara.zaten markada iyi bise olmaz.ama bigun isiklarda wj veya vs ile gelirseniz o 1.6 larin yanina,o zaman anlasilir kalite imaj farki :)

Sent from my iPhone

y-bsungur
16.Aralk.2014, 17:54
1.6 nin bile bosunu-standartini veriyolar o paralara.zaten markada iyi bise olmaz.ama bigun isiklarda wj veya vs ile gelirseniz o 1.6 larin yanina,o zaman anlasilir kalite imaj farki :)

Sent from my iPhone

;)Aynen katılıyorum 97 model zj 5,2 ile gerek yolda gerekse her ışıkta ben bu duyguyu yaşıyorum :cool:..

mylz
17.Aralk.2014, 10:07
her şey iyi hoş güzel aynı fikirdeyim sizlerle...gel gör ki nasıl sabredip beklicem..:(...başta söyledim ev kredim bitmesi lazım...bitince direk WJ ile başlayayım diyorum....ama mevcut arabayı satıp üstüne az bi farkla ZJ mi alsam diye de düşünüyorum....en azından önümüzdeki yaza....bilmiyorum bir de ZJ yi satmaya uğraşacağız ilerde WJ almak için...zehir girdi bi kere kana bakalım ne etcez..:)

Han Solo
17.Aralk.2014, 12:27
wj ....overland...:)

mjz66
17.Aralk.2014, 14:51
her şey iyi hoş güzel aynı fikirdeyim sizlerle...gel gör ki nasıl sabredip beklicem..:(...başta söyledim ev kredim bitmesi lazım...bitince direk WJ ile başlayayım diyorum....ama mevcut arabayı satıp üstüne az bi farkla ZJ mi alsam diye de düşünüyorum....en azından önümüzdeki yaza....bilmiyorum bir de ZJ yi satmaya uğraşacağız ilerde WJ almak için...zehir girdi bi kere kana bakalım ne etcez..:)

Temiz, gercekten duzgun bir ZJ bulup alirsan, yukseltme, vinc, lastik vs...islerine girmeden standart bir klasik olarak binersen, istesen de satamazsin bir daha zaten:) WJ yi bedava verseler binmezsin o saatten sonra:) Ben uyarim de mazallah...:)

eleven
17.Aralk.2014, 14:59
Temiz, gercekten duzgun bir ZJ bulup alirsan, yukseltme, vinc, lastik vs...islerine girmeden standart bir klasik olarak binersen, istesen de satamazsin bir daha zaten:) WJ yi bedava verseler binmezsin o saatten sonra:) Ben uyarim de mazallah...:)

aynen abi 👍 mantiken hem parada hemde tarzda cok iyi secim. duzgun binip bakimlarini kacirmamak lazim tabi.gulu seven dikenine katlanir;)

Sent from my iPhone

mylz
28.Austos.2015, 16:41
hala beklemedeyim...kafayı sıyırmak üzereyim galiba..:)....bir gün...inş...bir gün....

GC2013
28.Austos.2015, 18:09
ZJ falan gaza gelme, offroad yapmayacaksan ilk tercih wj, yok yapacaksan bu sefer ZJ, yoksa herkes kendi kullandığını över zaten amerikancılarda:)

In Vino Veritas in Aqua Sanitas

ankaralı
28.Austos.2015, 18:39
ikinci araba olarak wj evet derim ama sürekli kullanım için binek araç derim.
haftasonları bin kükresin dag bayır gez v8 sesi koltuga yaslan keyfini sür ama şehir içi kullanım bana biraz zor geldi.

toporomboz
30.Austos.2015, 10:29
aynennnnnnnnnnnnn mandıramın feylosofu ilhan devrim.........

toporomboz
30.Austos.2015, 10:30
ZJ hastasının yorumu böyle olur başka ne beklenirki :)

mjz66
30.Austos.2015, 11:24
ZJ hastasının yorumu böyle olur başka ne beklenirki :)

Yalan mi ama Ilhan abi:)?

toporomboz
30.Austos.2015, 13:45
dopdoğru yalan olurmu offroad'unu bilmem konforunun verdiği keyifin HASSSTASIYIZ....
verdiğin para ile ters orantılı GÜÇ-KONFOR PRESTİJ sahibi olduğun TEK ARABA !!!!!! 80-90 000 $ VERİLİP ALINMIŞ ZJ YE % 10 FİYATINA SAHİP OLUYORSUN...bundan iyisi şamda kayısıııııııııııııııııııııı ı.........
================================================== =========================================
DÜŞÜNDÜKLERİNİ İSTEKLERİNİ CEBİNİN DURUMUNA GÖRE ER TE LE ME YE CEK SİN ...sonra pişmanlık duymamak için.......ama.....ASLA vede ASLA BANKA DAN KREDİ ALARAK DEĞİL !!!!!! mandıramın feylosofu ilhan devrim! ! ! ! ! ! .........
Yalan mi ama Ilhan abi:)?

burak1972
30.Austos.2015, 14:56
Al arkadaşım ben 3 ay önce 2012 model c max ı sattım 2000 4.7 v8 WJ aldım. Bu hafta ilk defa uzun yol yaptım 1750 km yaklaşık şunu diyebilirim ki bu güne kadar gittiğim en keyifli uzun yoldu. Ve km de 30-35 kuruş arasında lpg yaktım. Hayallerini erteleme.