PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : zj min birkaç fotografı

y-bsungur
07.Ekim.2014, 21:59
ailemizin bir üyesi gibi kabullendiğimiz gözümüz gibi baktıgımız zj mizin bir kaç resmini yayınlamak istedim :cool: ahanda bu da bizim zj :o535 nasıl yakışıklımı ;)536537[ATTACH=CONFIG]

y-bsungur
07.Ekim.2014, 22:07
540541542543544

mjz66
07.Ekim.2014, 23:10
Nefis! kazasiz belasiz insallah

Sent from my iPhone using Tapatalk

y-bsungur
08.Ekim.2014, 00:40
Çok teşekkür ederim .Allah hepimizi kazadan beladan korusun .

platin75
08.Ekim.2014, 08:01
hayırlı olsun.kaç inç yükseltme var

Han Solo
08.Ekim.2014, 09:54
güzel plaka :)))

güle güle kullan abi...farlar yeterince aydınlatmıyor sanırım

y-bsungur
08.Ekim.2014, 12:13
güzel plaka :)))

güle güle kullan abi...farlar yeterince aydınlatmıyor sanırım

Çok sağol Mert kardeşim ben pek dodik,sepet,şnorkel,tampon yani tam bir offroad yükseltmesi yapmadım benim işim asfalt da o nedenle asfalttan kopmadan tam kıvamında bir seviyede gerektiğinde rahat şekilde yol dışına da çıkabileceğim bir yükseklik ve görsel degişiklik yapmak istedim ve şu anki halinden de çok memnunum , farlar farlarım stok farlar dogru çok iyi aydınlatmadığı bir gerçek fakat ben ampülleri 100 watlık 9007 ile baglantı sistemi ile birlikte geçen sene degiştirdim eski 65 watlık 9004 ampullerin flaman ları ampul içinde yatay ve dış ortama parelel durumdaydı ve yeteri kadar aydınlatmıyordu 9004 ler dış ortama dik flamanlı ampuller ve daha iyi aydınlatıyorlar fakat sendeki yada muhteşemdeki gibi bir far degişikliği mutlaka daha iyi olacaktır,ben muhteşemin farları biliyorum ilk gördüğümde bende heveslendim fakat biraz araştırınca o tarz farlar koyu renkli araçlarda çok çok daha iyi duruyor benimki gibi açık renkli araçlarda ise hiç iyi durmadığı için o model fara girmedim ..Plakam Ankara ben arabayı 4 sene önce Ankara dan almıştım Ankarayı da severim çünkü orada okudum ve bir dönem orada çalıştım o nedenle aldığım gibi duruyor hiç değiştirmedim , trafik sigortası es ese göre biraz pahalı kaçıyor ama olsun ,bu arada yoksa tanıdık bir plakamı.

y-bsungur
08.Ekim.2014, 12:25
hayırlı olsun.kaç inç yükseltme var

Teşekkür ederim ben arabayı bu yazın başında yükselttim arabada kasada net 2 inch yükseltme var fakat tüm helezon ve amortisörlerim sıfırlandı alt düzen tamamen , difler ,rotlar,viraj denge çubuklarına varıncaya kadar her şey elden geçti buna traves çubuguda dahil ( hatta travers çubugunu ilginç bir yöntemle kesmeden biçmeden ve ayarlı hale getirmeden tam 1 cm uzattık), şu anda eskiye oranla yeni lastik ölçüleriyle beraber stock haldeki 225/70/16 lastik kullanan çökmemiş iyi durumdaki bir zj den çok net bir şekilde diffler yerden 5 cm daha yüksek komple kasa ise tam 10 cm daha yüksek halde.

Maverick
08.Ekim.2014, 12:41
Ben de asfalt kullanicisiyim. WJ 4.7 standart. Lastik caplari orjinalidan 2.6 cm buyuk, 1.3 cm daha yuksek araba. 2 inch get veya kit ile yukseltme dusunuyorum ama asfalt performansini ve uzun yoldaki yuksek surat konforunu merak ediyorum. Su 1.3 cm ile bile araba gezinti yapiyor ayagini gazdan cekince araba saga sola sallaniyor ama sanirim bu lastik yanaklarimin 2.6 cm daha kalin olmasindan ve esneme payimin yuksek olmasindan ote geliyor.

y-bsungur
08.Ekim.2014, 12:57
Ben de asfalt kullanicisiyim. WJ 4.7 standart. Lastik caplari orjinalidan 2.6 cm buyuk, 1.3 cm daha yuksek araba. 2 inch get veya kit ile yukseltme dusunuyorum ama asfalt performansini ve uzun yoldaki yuksek surat konforunu merak ediyorum. Su 1.3 cm ile bile araba gezinti yapiyor ayagini gazdan cekince araba saga sola sallaniyor ama sanirim bu lastik yanaklarimin 2.6 cm daha kalin olmasindan ve esneme payimin yuksek olmasindan ote geliyor.

2 inch yükseltmede uygun lastik seçimide yapıldıktan sonra asfalt konforunuzun değişicegini sanmıyorum bende ilk bu işe başlarken bana bazı ustalar aracın yol konforunun bozulacagını son süratimin 100 km den fazla olmayacagını yakıt oranımın artacagını bir sürü problem yaşayacagımı söylediler ve ben bu konuda zar zor karar vererek endişe duyarak bu işe giriştim.fakat bu problemlerin 2 inc seviyesinde bu denli bariz olmadıgınıda ( traves çubugu hariç) yaşayarak gördüm yerden eskiye oranla 10 cm daha yüksek bir araçla yol konforum hiç bozulmadan ve sürat konusundada aracta herhangibir dengesizlik oluşmadan hatta daha geniş lastik ölçüsüyle yere daha saglam basarak ( kaldiki 265 veya 31,10 inc de kullanabilecek durumdayım ) eskisinden daha keyifli bir sürüş konforu elde ettim kim ne ders desin denemeden göremezsiniz.aracınızı yükselttiğiniz ölçüde lastik ölçünüzüde uygun hale getirmeniz gerekli gereginden fazla büyük son sınırda kullanıbileceginiz lastikte iyi degil küçük lastikte iyi degil