PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cherokee için önlere get arıyorum..

dinamiq3
10.Eylül.2014, 15:32
Merhaba,
98 model xj aracımda şuan 3" skyjaker kit kullanmaktayım, ancak ön kısım yüksekliği 33" e geçmek istediğim için yeterli gelmemekte, aracın arka makaslarına fazla kavis verildiği için ön kısmı basık kalmış. Bu sebeple 2 yada 3 inç get e ihtiyaç var. Duyduğuma göre grand cherokee nin ön getleri benim aracıma uymaktaymış. Kullanmayan, deposunda atıl vaziyette kalan, ihtiyacı olanın işini görsün diyen var ise görüşmek isterim :D:D:D

Kanuni
11.Eylül.2014, 11:10
kit üzeri get çok sağlıklı bir uygulama değil...zamanında ben de yapmıştım fakat randıman alamadım...onun yerine 126 kasa Mercedes ön yaylarını deneyin...ya da 5,5 inch kit yayı bulun bir yerlerden...şaft açılarını da kontrol ettirmeyi unutmayın

dinamiq3
11.Eylül.2014, 11:20
bilgi için teşekkür ederim, yay meselesini araştıracağım, w126 nın yayları kitten uzunmudur kesin olarak? internet üzerinden yaptığım incelemede orjinal değilde yan sanayi olarak bulunabilmekte.
5,5 inç araştırması da yapacağım, peki grand cherokee den çıkacak olan 5,5 yada 6 inç yay benim aracıma uyar mı acaba?

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

bilgi için teşekkür ederim, yay meselesini araştıracağım, w126 nın yayları kitten uzunmudur kesin olarak? internet üzerinden yaptığım incelemede orjinal değilde yan sanayi olarak bulunabilmekte.
5,5 inç araştırması da yapacağım, peki grand cherokee den çıkacak olan 5,5 yada 6 inç yay benim aracıma uyar mı acaba?

Han Solo
11.Eylül.2014, 13:38
öne get koyarsa kollar yetmeyebilir bu sefer ön düzen bozulabilir ama get bulursan bir tak dene ama sırf arka kavis fazla diye 33 e geçme bence şu anki lastiğin kaç

dinamiq3
11.Eylül.2014, 13:46
öne get koyarsa kollar yetmeyebilir bu sefer ön düzen bozulabilir ama get bulursan bir tak dene ama sırf arka kavis fazla diye 33 e geçme bence şu anki lastiğin kaç
şuan 31 var, 33 e geçmek istiyorum yada 32x11.5 ta olabilir, fakat öncelikle ön-arka yı dengeye getirmek istiyorum, ön taraf baya düşük kalmış durumda, tahminen 4-5cm kadar.
ön düzenle ilgili usta kontrol etti, amortisör boyları yeterli dedi 3"civarı yapabiliriz maksimum dedi, track bar duruma göre tadilat görecek dedi, 4-5cm ile belki ihtiyaç olmaz ama fazlası olursa bu tarz bir çalışma yapmalıyız dedi.

şuan 31 var, 33 e geçmek istiyorum yada 32x11.5 ta olabilir, fakat öncelikle ön-arka yı dengeye getirmek istiyorum, ön taraf baya düşük kalmış durumda, tahminen 4-5cm kadar.
ön düzenle ilgili usta kontrol etti, amortisör boyları yeterli dedi 3"civarı yapabiliriz maksimum dedi, track bar duruma göre tadilat görecek dedi, 4-5cm ile belki ihtiyaç olmaz ama fazlası olursa bu tarz bir çalışma yapmalıyız dedi.

Han Solo
11.Eylül.2014, 13:51

seda abinin dediği gibi mercedes yayı olabilir boyları belki aynı olur seni yanıtlmasın sertlik de önemli senin yaylar yumuşaksa yüke binince aşağ inebilir ama mercedesin yayı serttir kolay kolay basmaz aşağı gibi. çıkma da olsa yay bulabilirsen iyi olur henüz kitlerde 2.el piyasası oluşmadı takan çıkarmıyor bir daha aklımızda olsun denk gelirsem haber ederim

dinamiq3
11.Eylül.2014, 14:56
seda abinin dediği gibi mercedes yayı olabilir boyları belki aynı olur seni yanıtlmasın sertlik de önemli senin yaylar yumuşaksa yüke binince aşağ inebilir ama mercedesin yayı serttir kolay kolay basmaz aşağı gibi. çıkma da olsa yay bulabilirsen iyi olur henüz kitlerde 2.el piyasası oluşmadı takan çıkarmıyor bir daha aklımızda olsun denk gelirsem haber ederim

teşekkür ederim, araştırmaya devam, ilk etapta yay bakacağım, kendi yaylarımıda kontrol ettireyim bozulma yada deformasyon varmı, yeni sayılırlar gerçi 2-3 senelik maksimum.

teşekkür ederim, araştırmaya devam, ilk etapta yay bakacağım, kendi yaylarımıda kontrol ettireyim bozulma yada deformasyon varmı, yeni sayılırlar gerçi 2-3 senelik maksimum.

Marduk
11.Eylül.2014, 15:53
sadece yay ile kurtaramayabilirsiniz.... O yukseltmeden sonra ön alt kolların da uzatılması gerekecek...Saft açıları bozulacağı için ayrı bir işlem gerekecek...3'' amortisorler kurtarmayabilir...Ayrıca aracın on camurluklarını onden ve arkadan kesmek gerekecek....

Marduk
11.Eylül.2014, 15:56
126 mercedes yayı 4 inclik yukseltme saglar...ama cok serttir ve on amortisor kurtarmassa 100 mtrede patlar....ayrıca mercedes yay ile asfalttaki tüm engebeyi araç içinde hissedersiniz...Sürüş zevkiniz düşebilir...

dinamiq3
11.Eylül.2014, 16:11
Ooo baya teferruatli ve sikintili bir iÅŸmiÅŸ 126 yay iÅŸi, asfalttaki surus keyfinden suan cok memnunum ve bozulmasini istemiyorum, bu durumda en iyisi herhalde yine 2" lik yada kollarda sikinti yaratmayacak olcude bir get koyup denemek gibi gorunuyor.

dinamiq3
11.Eylül.2014, 16:13
Durdugu zemin cok duzgun degil ama sanirim bu resim biraz durumu ozetleyecektir.

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/11/eba619b9a776d223023c77762f2c5967.jpg

Marduk
11.Eylül.2014, 16:15
aracı kesmeden 33 sıgdırmak cok zor ...

Poseidon
11.Eylül.2014, 16:20
bende yay üzerine get konmasını pek tavsiye etmeyenlerdenim.

Han Solo
11.Eylül.2014, 16:31
fotoda bile tam oturmuş daha büyük lastiği ne yapacaksın boşver karıştırma oraları ...böyle iyi aracın..

dinamiq3
11.Eylül.2014, 16:36
Yani illa 33 te israrci degilim, sadece su one yatma isi hosuma gitmiyor tamamen goruntuyu bozuyor. 32x11.5 a yonelmek lazim herhalde.

Marduk
11.Eylül.2014, 16:39
Aşagıda 126 mercedes yay ve 4 inclik amortisorler var...lastik 31x10,5x15 federal MT idi.... lastigi 265x75x16 MT yaptıgımız zaman sıgmadı ve on camurlugun arkalarını kestik... on yukselince arka makaslara kavis verdik ve arka amortisorleri de degistirdik...

http://i.hizliresim.com/02V1MV.jpg (http://hizliresim.com/02V1MV)

dinamiq3
11.Eylül.2014, 16:50
Bu gidisle ayni ebatta mt ye gecicem herhalde ;) yani gecerken en azindan biraz daha buyuteyim istiyorum ama olmayacak gibi.. 32x11.5 ve 265/75/16 kullanan iki arkadasim var hatta birisindeki araba Seda bey in eski kirmizi cherokee si ;) onunla degistirip test yapayim bari.

Marduk
11.Eylül.2014, 16:52
bir carsamba gel konusuruz....yakınsın...

dinamiq3
11.Eylül.2014, 16:58
Olabilir abi kac gibi cikiyorsunuz ve neresinde duruyorsunuz kayisdagi nin

Marduk
11.Eylül.2014, 19:02
Genelde 5 gibi oradayız gece gec saatlere kadar.... Camlık bölgesindeyiz... Maltepe tarafından gelirken marmara eğitimin girişini geçtikten sonra çesmenin yanından dik yukarı

dinamiq3
12.Eylül.2014, 08:27
Genelde 5 gibi oradayız gece gec saatlere kadar.... Camlık bölgesindeyiz... Maltepe tarafından gelirken marmara eğitimin girişini geçtikten sonra çesmenin yanından dik yukarı
tamamdır biliyorum orayı, anca 8 civarlarında gelebilirim..

tamamdır biliyorum orayı, anca 8 civarlarında gelebilirim..

fotoda bile tam oturmuş daha büyük lastiği ne yapacaksın boşver karıştırma oraları ...böyle iyi aracın..

Buda mantıklı :D