PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şanzıman sensörü

Acemi Baytar
08.Eylül.2014, 08:56
Merhaba geze-gen ailesi...

benim 97 5.2 Grand Cherokee'm vites atmama sorunu verdi..aktif olarak her gün kullandığım aracı 1 hafta hiç kullanmadıktan sonra vites atmada sorun yaşadı...normal giderken sorun yok ama durup kalkınca vites atmıyor.tekrar durup kontağı kapatıp anahtarı çıkarıyorum ve tekrardan takıp çalıştırınca normale dönüyor.hem elektrikçi hem şanzımancıya gösterdim şanzıman üzerinde sensörler varmış onların arızalandığını söyledi. şanzımanı 1 yıl olmadı yaptıralı yağ kaçağı falanda yok herşey normal ama artık aracı kullanamıyorum...Bu sensörleri nasıl bulabilirim ve tam olarak şekli ve şemali nasıl birşeydir ebay dan araştırıyorum da...

Han Solo
08.Eylül.2014, 11:34
konum sensoru mu acaba

Acemi Baytar
08.Eylül.2014, 13:01
konum sensoru mu acaba
başkanım tam olarak bilmiyorum abim götürdü ustaya bi isim söyledi ona oda unuttu onu birazda yabancı kelime olunca

Acemi Baytar
08.Eylül.2014, 13:45
A500 A518 A618 Governor Pressure Sensor Transducer & Solenoid 1996-1999 New 500 (Fits: 1997 Grand Cherokee) 529

benim aradığım sensör bunlar mı ?

mjz66
08.Eylül.2014, 16:56
A500 A518 A618 Governor Pressure Sensor Transducer & Solenoid 1996-1999 New 500 (Fits: 1997 Grand Cherokee) 529

benim aradığım sensör bunlar mı ?

Bunlar buyuk ihtimalle ama bizim 97 5.2 limited araclarimiz 44RE sanziman kullaniyor, bakmak da fayda var ilan aciklamasinda yazar uyumlu sanziman tipleri!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kadir
07.Kasým.2014, 01:02
Merhaba,

Bu gün 2 saat önce aynı problemi ben yaşadım saatlerdir araştırıyorum doğru ürünü bulmak için :(

Grand Cherokee ZJ 98 5.2 Ltd. Hangi şanzıman'ı kullanıyor acaba ?

Benim bildiğim kadarı ile => 46RE kullanıyor ???

Hata kodu olarak :

P0720 - Power Train Output Speed Sensor Circuit diye bir hata veriyor. Tam bir yeri düzelttik derken başka bir yerden arıza veriyor anlamıyorum nasıl birşeydir bu :(

mjz66
07.Kasým.2014, 01:54
Merhaba,

Bu gün 2 saat önce aynı problemi ben yaşadım saatlerdir araştırıyorum doğru ürünü bulmak için :(

Hata kodu olarak :

P0720 - Power Train Output Speed Sensor Circuit diye bir hata veriyor. Tam bir yeri düzelttik derken başka bir yerden arıza veriyor anlamıyorum nasıl birşeydir bu :(

44RE Kadir!

Han Solo
07.Kasým.2014, 02:03
Kadir arazi sanzimani uzerinde bi soket var onun kablosuna bak kopuk falannvar mi. Hiz normal gosteriyor mu

Kadir
07.Kasým.2014, 02:38
44RE Kadir!

Teşekkür ederim Levent abi yetiştin yine :)

Kadir
07.Kasým.2014, 02:40
Kadir arazi sanzimani uzerinde bi soket var onun kablosuna bak kopuk falanvar mi. Hiz normal gosteriyor mu

Yarın bakacağım, Başkanım Hız derken Km olarak mı ?

mjz66
07.Kasým.2014, 02:42
Teşekkür ederim Levent abi yetiştin yine :)

Rica ederim kardesim, niye variz ki:)
5.9 lar 46RE kullanir, farklidir o
Bu arada gaz var mi sende?

Kadir
07.Kasým.2014, 03:19
Rica ederim kardesim, niye variz ki:)
5.9 lar 46RE kullanir, farklidir o
Bu arada gaz var mi sende

Hımm :rolleyes: Evet abi Atiker Gold Takıldı 2 ay kadar oluyor...

mjz66
07.Kasým.2014, 03:23
Hımm :rolleyes: Evet abi Atiker Gold Takıldı 2 ay kadar oluyor...

Hmm guzel benimkinden, gold cok iyi cikti...
Ben sabah yalovaya gidiyorum, ogleden sonra 1-2 gibi beni ara lutfen, senin isi cozdum gibi:) Telefonda soracaklarim ve anlatacaklarim var!

Kadir
07.Kasým.2014, 03:49
Hmm guzel benimkinden, gold cok iyi cikti...
Ben sabah yalovaya gidiyorum, ogleden sonra 1-2 gibi beni ara lutfen, senin isi cozdum gibi:) Telefonda soracaklarim ve anlatacaklarim var!

Hayırlı yolculuklar abi Güle güle git gel... tamm ararım dinlen artik yola çıkacaksan

emrearm
07.Kasým.2014, 23:58
Benzer sorun bende de mevcut baya bi forumlardan youtube den bakmıştım 96 altı 46RH 96 üstü 44RH şanzıman kullanılıyor 46Rh hidrolik bildiğim kadarıyla 44RE elektronik destekli diyeyim. Bi forumda 44RE de 3 sensörün bulunduğu yazıyordu. 46RH de tek sensör var.

Acemi Baytar
10.Kasým.2014, 14:52
Merhaba,

Hata kodu olarak :

sorunu çözebildin mi?

Kadir
12.Kasým.2014, 00:01
sorunu çözebildin mi?
Sorun bu gün itibariyle çözüldü aynı problemi yaşayanlar kesinlikle şanzıman yağını hemen kontrol edin !

Sorunum;

Radyatör'ün bir şekilde kaçak yaparak şanzıman yağına su karışmış (yağdan daha çok su çıktı) ve şanzımanda yağ kalmayarak vites geçişini yapmaması sonunda P0720 output speed sensor circuit hatası vermesi yani sensör de sorun yok :mad::mad::mad: yarın Radyatör takıldıktan sonra şanzıman vites kontrolü yapılacak.

jan
13.Kasým.2014, 17:36
Sorun bu gün itibariyle çözüldü aynı problemi yaşayanlar kesinlikle şanzıman yağını hemen kontrol edin !

Sorunum;

Radyatör'ün bir şekilde kaçak yaparak şanzıman yağına su karışmış (yağdan daha çok su çıktı) ve şanzımanda yağ kalmayarak vites geçişini yapmaması sonunda P0720 output speed sensor circuit hatası vermesi yani sensör de sorun yok :mad::mad::mad: yarın Radyatör takıldıktan sonra şanzıman vites kontrolü yapılacak.

Ayni olaylari bende yasadim vites gecmemeye gec atmaya dur kalklarda vites gecmemeye baslamisti ,dediginiz gibi sanziman yagi eksilme olmus ekledim sorun cozuldu bu birazda benim acemilige geldi cozum kolaymis bir sure daha bole kullansaydim sanzimani elime alicaktim

mjz66
13.Kasým.2014, 19:42
Aman arkadaslar! Degisim kilometresini bile ucu ucuna beklemeden degistirmek lazim yaglarimizi, ara ara kontrol ettirmek lazim nolur nolmaz

Kadir
13.Kasým.2014, 23:36
Ayni olaylari bende yasadim vites gecmemeye gec atmaya dur kalklarda vites gecmemeye baslamisti ,dediginiz gibi sanziman yagi eksilme olmus ekledim sorun cozuldu bu birazda benim acemilige geldi cozum kolaymis bir sure daha bole kullansaydim sanzimani elime alicaktim
Çok geçmiş olsun bende tek bir sensörle kurtardım ;)

Kadir
13.Kasým.2014, 23:37
Aman arkadaslar! Degisim kilometresini bile ucu ucuna beklemeden degistirmek lazim yaglarimizi, ara ara kontrol ettirmek lazim nolur nolmaz

Aynen abi özellikle bu tarz araçlarda her 1000 km de bir tüm yağların kontrolünü yapmakta fayda var.

emrearm
13.Kasým.2014, 23:39
Bende de ayni sorunlar var Bakalim ben neyle karsilasacagim😞

Kadir
13.Kasým.2014, 23:41
Bende de ayni sorunlar var Bakalim ben neyle karsilasacagim😞
Bir an önce baktirin derim daha da büyük sorun çıkmasın gerekirse kullanmayın

emrearm
13.Kasým.2014, 23:43
Bir an önce baktirin derim daha da büyük sorun çıkmasın gerekirse kullanmayın

Kullanmiyorum mert abiyle gidecektik benim islerimden dolayi gidemedik bugunde baktim aku bitmis haftaya hepsini halletmeyi dusunuyorum 😄

Acemi Baytar
24.Kasým.2014, 16:34
Arkadaşlar bende aracımı yoğunluktan dolayı baktıramamıştım bilgisayarda elektrikçi saolsun özelliğini yitirmiş kabloyu buldu ve değiştirdi sorun çözüldü sensör bozuk beyin bozuk şanzımanı sök diyerek benim moralimi altüst etmişlerdi ama artık Black Mamba'm sapasağlam karlarda mücadele edebilir :)

Han Solo
24.Kasým.2014, 16:57
Arkadaşlar bende aracımı yoğunluktan dolayı baktıramamıştım bilgisayarda elektrikçi saolsun özelliğini yitirmiş kabloyu buldu ve değiştirdi sorun çözüldü sensör bozuk beyin bozuk şanzımanı sök diyerek benim moralimi altüst etmişlerdi ama artık Black Mamba'm sapasağlam karlarda mücadele edebilir :)

hadi gözün aydın

Acemi Baytar
25.Kasým.2014, 11:24
hadi gözün aydın
Teşekkürederim Başkanım....

Kadir
25.Kasým.2014, 16:05
Geçmiş olsun arızasız gunlerde kullanın :)

Arıza tespitini nasıl yaptılar yapan arkadaşın bilgilerini alabilir miyim bende kontrol ettireyim tesisatımı

onur746
24.Kasým.2016, 17:42
Buna benzer bir sorun bendede var,normal bir şekilde kalkınca vitesler sorunsuz atıyor fakat biraz nazlı yani çok sakin kalktığımda vites atmıyor,atmaya çalışıyor ama olmuyor...manuel olarak 1-2-D yapınca sorun yok nasıl kullanırsam kullanayım sorun yok...ama D ye alıp çok sakin kalkınca vites yükseltmiyor...çok garip bir durum,seri kalksam hiç sorun yok D de takır takır atıyor ama çok sakin kalkınca atamıyor :)) böyle birşeyle karşılaşan oldumu hiç?

onur746
24.Kasým.2016, 17:47
Bu arada şanzuman yağı değiştirildi fakat değişen bişi olmadı...

y-bsungur
24.Kasým.2016, 20:02
konum sensoru mu acaba

mert bahsettiÄŸin sensorun tam yeri neresi tarif edebilirmisin

y-bsungur
24.Kasým.2016, 20:04

ne kablosu ve yeri neresi tarif edebilirmisiniz bu tarz bilgilerin detaylı paylaşımı çok faydalı oldugu için daha net tarif yapabilirseniz pek çok arkadaş faydalanabilir..şimdiden teşekkürler

y-bsungur
24.Kasým.2016, 20:05
Bunlar buyuk ihtimalle ama bizim 97 5.2 limited araclarimiz 44RE sanziman kullaniyor, bakmak da fayda var ilan aciklamasinda yazar uyumlu sanziman tipleri!

Bunlar şanzuman içindeki sensorlar..degilmi ?

mjz66
01.Aralýk.2016, 00:24
Bunlar şanzuman içindeki sensorlar..degilmi ?
Evet, 2 tane

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onur746
15.Mart.2017, 15:19
Buna benzer bir sorun bendede var,normal bir şekilde kalkınca vitesler sorunsuz atıyor fakat biraz nazlı yani çok sakin kalktığımda vites atmıyor,atmaya çalışıyor ama olmuyor...manuel olarak 1-2-D yapınca sorun yok nasıl kullanırsam kullanayım sorun yok...ama D ye alıp çok sakin kalkınca vites yükseltmiyor...çok garip bir durum,seri kalksam hiç sorun yok D de takır takır atıyor ama çok sakin kalkınca atamıyor :)) böyle birşeyle karşılaşan oldumu hiç?

Bunun hakkında fikri olan varmı arkadaşlar? Ayrıca yukarıda ek olarak araç ısınınca yani 2-3 km yol yapınca,şanzumanda hiçbir sorun kalmıyor,her türlü takır takır atıyor ve düşürüyor,ama ilk çalıştırmada soğukken bir süre bunu yapıyor :/