PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ben offroadçu değilim :)

Poseidon
06.Mart.2014, 22:02
Ben offroadçu değilim :)
Doğada olmayı ve arazide yol almayı seven biriyim.

Ama haddimi hududumu bilirim.Daha çoook yolum var... Devam edermiyim, gerisini getirirmiyim şimdilik onu da bilmiyorum...

Bu yüzden, kendime off roadçu diyemiyorum.

Yurtdışında yapılan yarış görüntülerini ve bizzat Yunanistan'da izlediğim yarışları ve kullanılan araçları gördükten sonra, sanırım bir çoğumuzun da dememesi lazım...

Buna rağmen kendine off roadcu diyen, daha ayağı ayağı çamura değmemiş, hi lift kriko kullanmayı bilmeyen, makara uygulamalarını merak edip uygulamayan offroadcularında sayısı son günlerde biraz arttı galiba...

Aslında bütün bunları bilmek ve uygulamak da yeterli değil bence... Doğada yol alırken, kısa veya uzun süreli konaklarken alınacak önlemler, uyulacak kurallar konusunda da duyarlı ve bilgili olmak gerekiyor.

Off roadunda kendine göre, bir etiği - duruşu vardır... Sanırım sadece donanımlı araçlara sahip olmak yetmiyor...

Ne dersiniz?

Hiç kimseyi ve grubu rencide etmeden, bu konuyu biraz tartışmak mümkün mü ? Değilse konuyu kaldırabilir veya kapatabiliriz...

Not: Bu yazı 09 Kasım 2011'de kaleme alınmıştır.

Monachus
07.Mart.2014, 09:41
Ben de değilim, düldülün lastikleri sadece sizlerle iki-üç kez çamur gördü... :) :)