PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jeep Grand Cherokee Araç Muayenesi ve Simit LPG Tankı

tapagazzz
23.Temmuz.2014, 00:28
Bugun aracımı muayeneye götürdüm,(GC WJ 4.7 2000 model)

Randevu saatim 10.30 du ve saat 10.00 da ben istasyona vardım,:cool:
numaramı aldım ve rutin işlemlere devam ettim,
Saat 10.45 de aracı içeri aldılar,
Gaz kontrolü dahil toplam 20 dk ya sürdü ya sürmedi araç çıktı.
hafif kusurlar ile maşallah tek seferde de geçtik.

Simit tank denilen, stepneye oturan LPG tank ile aracın muayeneden geçmeyeceğini hep beraber tartıştığımız bir ortam olmuştu bir perşembe akşamı galiba pek de hatırlamıyorum ,
ortak bir karara bir türlü varamamıştık,:confused:

konuyu aydınlatmak üzere bir konu açmak istedim,

Anladığım kadarı ile sızdırma kaçak vs olmadıgı, tankın yerinin emniyetli oldugu her noktada istersen baget ekmek şeklinde tankın olsun yine geçersin gibime geliyor,adamların pek umrunda degildi.

Simit tank ile muayeneden geçemezsin tamamen bugun çöp oldu,
;);););)

hafif kusurlarım,
sis farı çatlak,
sis farları yanmıyor,
araç camlarında LPG stickerı yok,
LPG sızdırmazlık raporu yok,
:rolleyes:

http://i31.photobucket.com/albums/c379/fadilyazicilar/20140722_115423_zps5ed2f5d6.jpg (http://s31.photobucket.com/user/fadilyazicilar/media/20140722_115423_zps5ed2f5d6.jpg.html)

GC2013
23.Temmuz.2014, 00:49
Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim. Ben de degistirmek istiyordum.

Tap tapa tapa tap... Tap tap

Han Solo
23.Temmuz.2014, 01:09
hayırlı uğurlu olsun ...o kadar kusur kadı kızında da olur

tapagazzz
23.Temmuz.2014, 01:25
Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim. Ben de degistirmek istiyordum.

Tap tapa tapa tap... Tap tap

gonul rahatlıgı ile yaptırabilirsiniz tabi sonrasında biseyler degismezse, hersey cok hızlı degisiyor artık :)

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

hayırlı uğurlu olsun ...o kadar kusur kadı kızında da olur

kuş gibi oldum başkan 2016 ya kadar kafa rahat artık

Kanuni
23.Temmuz.2014, 11:23
ben de dizel pajeroma simit tank taktırayım bari :D :D

pehlivan
23.Temmuz.2014, 13:02
Benim aldığım wj de koltuk arkasında istetmenin oraya aldırayım diye düşündüm, en azından koltukları yatırıp kamplarda aracımın içinde yatarım düşüncesindeydim,Birkaç tanıdığım LPG ciyle konuş tum biri sıkıntı olabileceğini Benzin depoyu az aşağı indirip öyle olabileceğini ama sıkıntılı olacağından bahsetmişti,Diğeri ramideki İrfan Atiker bayi aynı zamanda bu konuda kendiside offroad cu olduğundan hemde bizim araçlar üzerindeki tecrubesinden bilgisine çok güvenirim hiç bir sıkıntı olmayacağını sadece tadilat projesi düzenliyeceğim muaynede sorun çıkmaz dedi, yani simit tank ları ilk taktırdığımızda proje o şekilde olacağı için sıkıntı olmaz ama koltuk arkası tanksa silindir yaptırdığımızda tadilat projesinide bulundurmakta fayda var muaynede sorun olmaz diye biliyorum, Ayrıca başka konuda bir arkadaş zannedersem yaptırmıştı maliyeti konusunda ben fiyat alamamıştım bu konuda bilen varsa Fiyatı kaça mal olacak en azından bilelim paylaşırsa sevinirim

Maverick
30.Temmuz.2014, 19:17
Geçmiş olsun Fadıl. Çok iyi oldu bu. Ben de çok istiyorum simit tank. Bütün bagaj iptal bu silindir tank ile.

mossin nagant
31.Temmuz.2014, 01:25
bende simitle muayneye girdim.
problem çıkmadı.
böyle devam :D

erolkan
05.Aralýk.2014, 17:53
arkadaşlar acil olarak simit tank montaj fotosu lazım

erolkan
11.Haziran.2015, 12:31
Arkadaşlar lpg takılırken silindir lpg tankı deposu takıldı.Şimdi simit depo yaptırsam extra bişeyler yapmam gerekırmı muayene vs gibi?

pikniktip
11.Haziran.2015, 13:51
Arkadaşlar lpg takılırken silindir lpg tankı deposu takıldı.Şimdi simit depo yaptırsam extra bişeyler yapmam gerekırmı muayene vs gibi?

72 lt lik içten boğazlı atiker marka simit tank hiç sıkıntısız oraya sığıyor wj için. (internet sitesinden girin inceleyin isterseniz) daha büyüğünde kapak kapanırken biraz havada kalıyor.
bunu yapmak için alttan yakıt deposunun cıvataları gevşetilip biraz aşağı salınıyor. sonra içerden delerken yakıt deposunuda delmesin diye
sonra tadilat evrakları falan düzenlenmesi gerekiyor galiba, o prosedürü lpgci bilir