PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar merhaba wj 2.7 düşünüyorum

emre2226
04.Temmuz.2014, 13:38
Arkadaslar Merhaba,

Sitenize Burak sayesinde uye oldum :) Bende arina katilmayi dusunen biriyim, aranizda GC 2.7 crd kullananlar varmi? Almak istedigim araba 2004 model, Yillik 12-14bin arasi suruyorum gunluk ortalam 40-50 km surusum var. Sizce bu araclar sorunlumudur? Buragin dedigi gibi dashboardda uyari isigi sorunu ile ilgili baya bi sikinti yasayanlar var diger forumlarda..

Simdiki aracim suzuki gv xl7 masallah cok memnunum yagina suyuna baktigim icin pek bir sorun cikarmadi, zaten polonyaya surdugumde bakimlarini yaptiriyorum ama norvecde iscilik cok pahali oldugu icin sorunlu bir arabam olsun istemiyorum... 300 kronluk yag ve filtresi icin tam 2000 kron para veriyoruz yarim saatlik is icin..

Bu arac hakkinda bilgisi olan abilerim, yorumlarinizi bekliyorum..

Saygilar

Emre,

PS: 4.7 benzinli modelde dusunuyorum ama burada otogaz denen olay cok az :)

Maverick
04.Temmuz.2014, 14:04
Arkadaslar Merhaba,

Sitenize Burak sayesinde uye oldum :) Bende arina katilmayi dusunen biriyim, aranizda GC 2.7 crd kullananlar varmi? Almak istedigim araba 2004 model, Yillik 12-14bin arasi suruyorum gunluk ortalam 40-50 km surusum var. Sizce bu araclar sorunlumudur? Buragin dedigi gibi dashboardda uyari isigi sorunu ile ilgili baya bi sikinti yasayanlar var diger forumlarda..

Simdiki aracim suzuki gv xl7 masallah cok memnunum yagina suyuna baktigim icin pek bir sorun cikarmadi, zaten polonyaya surdugumde bakimlarini yaptiriyorum ama norvecde iscilik cok pahali oldugu icin sorunlu bir arabam olsun istemiyorum... 300 kronluk yag ve filtresi icin tam 2000 kron para veriyoruz yarim saatlik is icin..

Bu arac hakkinda bilgisi olan abilerim, yorumlarinizi bekliyorum..

Saygilar

Emre,

PS: 4.7 benzinli modelde dusunuyorum ama burada otogaz denen olay cok az :)

Emre hoşgeldin aramıza. Öncelikle http://www.geze-gen.com/showthread.php/266-Geze-gen-leri-Tan%C4%B1yal%C4%B1m-%29 burada kendini tanıtırsan seviniriz :)

Arkadaşlar, Emre'yi başka bir sitede çaresizce görünce buraya davet ettim ve istediği sorulara cevap bulabileceğini söyledim. O da gelmiş sağolsun.

Emre, ben de 2.7 dizel ve 4.7 benzinli arasında çok kalmıştım ve 4.7'de karar kıldım. Ve çok memnunum. Tercih meselesidir tabi ama ben bir arkadaşın 2.7'yi kullandıktan sonra performans olarak doğru karar verdiğimi anladım. Bu konuda yeniyim ben de ama sana diyebileceğim 2.7 crd ve 4.7 WJ'nin en tutulan modelleri. Bunlardan başka pek düşünme. Dizel aracın genelde bakımı, tamiri vs. pahalı olur. Tabi Norveç'te bu durumlar nasıldır bilemiyorum.

Bu arabalar hassas arabalar. Bakacaksın, üzerine titreyeceksin. O zaman seni üzmezler.

Han Solo
04.Temmuz.2014, 15:31
emre hoşgeldin. yüzünün göründüğü bir avatar fotoğrafı yüklersen seviniriz.

emre2226
04.Temmuz.2014, 20:32
Merhabalar Arkadaslar:)

Ben Emre ,29yasindayim.Eskisehirde dogdum ,egitim ve øgretimimide orda tamamladim.Universite yillarinda tanistigim amerikan futbolu sayesinde bir kac avrupa ulkesine transfer olup son olarak Norvecde 7senedir kalmaktayim.Amerikan futbolu antrenørlugunun yaninda organizasyon sirketinin muhasebe ve mustreri temsilcisi sorumlusuyum.

Yillardan beri Jeep gc wj modellerine hastayim gorunus olarak. Kendi arabam dedigim gibi xl7 ama kazadan sonra baya bi sogudum arabadan.Nasip olursa yakin zamanda bende bir 2.7crd modeli satin almak istiyorum ancak kazanin davasini bekledigim icin kendi arabami tamir ettirup satamadim.O isleri yerine koyduktan sonra nasipse bende araniza katilacagim.

Resmi aksam eve gidince koyucam.

Herkeze saygilar

Emre

Tapatalka baslasim bakalim sayenizde :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Maverick
05.Temmuz.2014, 15:09
Emre, Güneş arkadaşımız 2.7 CRD kullanıyor. Foruma çok gelmiyor. Geldiğinde muhakkak ilgilenecektir.

Biz de genelde ZJ kasacılar var.

emre2226
05.Temmuz.2014, 18:00
Abi, senin aracin farlari on numara olmus :))) Gule Gule kullan kazasiz belasiz..

Maverick
05.Temmuz.2014, 18:40
Abi, senin aracin farlari on numara olmus :))) Gule Gule kullan kazasiz belasiz..

Eyvallah sağolasın. Eğer siyah alırsın sana görsellik konusunda bayağı bir yardımcı olabilirim.

emre2226
05.Temmuz.2014, 18:47
Almak istedigim araba bu bu abi http://www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=49611662&searchclickthrough=true

burdada diger arabalar var : http://www.finn.no/finn/car/used/result?carmodelmake=0%2F776&carmodelmake=1/776/2143

2.7 almak istememin sebei, uzun yolda baya bi surdugum icin bide bu motorlarin mercedes motoru oldugundan, cunku polonyada mercees bizim tofas gibi butun parcalari bulunuyor :))

Ilgilenirseniz linkleri attim.

Saygilar

Emre

BER-ŞAH
06.Temmuz.2014, 01:29
Merhaba Emre Bey Forum Sitemize hoş geldiniz, 2003 Model 2.7 Crd. 180.000 km çok temiz eski bir Milletvekilinden aldığım aracı 9 ay kullandım, yaklaşık 13.000 km yol yaptım, çok güzel araçtır. Tek sorun olarak Enjektör sorunu yaşadım, Çeşmeye tatile giderken Cumartesi akşamı Ankara çıkışı teklemeye başladı, İzmir'e kadar ecel terleri dökerek bir yakınım vasıtasıyla İzmir merkez Bosch Dizel servisine çektiğimde çok rahattım, akşam jeep'i alırken Servis ustası çok şanslısın Enjektörleri tamir kurtardı, yoksa yenisini takacaktık, işin zordu dediğinde bende rahat bir edayla yenisi kaç paraki dediğimde usta 1200 tl dedi bu araba için normal demiş bulundum, Usta 1200x5 dediğinde arabadan soğudum dönüşte hemen sattım. Bence km düşük 2.7 crd olabilir ama zor, 4.7 Wj daha mantıklı görünüyor. Hayırlısı olsun.

Han Solo
06.Temmuz.2014, 18:17
emre çok temizmiş araç yada satacak diye yıkayıp yağlamış...albenisi yüksek..ama enjektör konusunda katılıyorum abdullah abinin dediği gibi önce enjektör fiyatlarına bak

emre2226
06.Temmuz.2014, 18:22
Arkadaslar ilgilendiginiz icin tesekkur ederim. Istedigim arabanin servis gecmisi bulunmakta ,fren balatalari ,motor kayislari yeni degismis aman enjeltørlerden haberim yok. Inanin bende 4.7 benzin modelini dusunuyorum ama yillik vergisi yaklasik 2kati . Bide bu alacagim aracin 3000km lik motor ve yuruyen aksam garantisi var.Ruyalarima giriyor vallahi ;)

Maverick
06.Temmuz.2014, 18:52
Arkadaslar ilgilendiginiz icin tesekkur ederim. Istedigim arabanin servis gecmisi bulunmakta ,fren balatalari ,motor kayislari yeni degismis aman enjeltørlerden haberim yok. Inanin bende 4.7 benzin modelini dusunuyorum ama yillik vergisi yaklasik 2kati . Bide bu alacagim aracin 3000km lik motor ve yuruyen aksam garantisi var.Ruyalarima giriyor vallahi ;)

Fren balatası ve motor kayışlarının değişmiş olması çok önemli bir artı değil.

En büyük masraflar motor ve şanzımandan çıkar. Şanzımanı ne durumda ona da bakmak lazım.

Ben yineliyorum, durumun varsa 4.7 var. Tam bir canavar. Pişman olmayacaksın. Üstüne çıkınca herşeyi unutuyorsun.

emre2226
20.Temmuz.2014, 15:34
Arkadaslar hepinize merhabalar,

Uzun bi aradan sonra tekrar forumdayim , tatilde oldugum icin pek ilgilenemedim:)

Istedigim arac kazali cikti o yuzden vazgectim, ancak baska bir arac buldum :D Ama volvo xc90 :)

Surus onceliklerimi dusundugum zaman . volvo xc 90 daha uygun geldi, bide her iki aracida test surusu yaptim , volvonun yol tutusu bana daha iyi geldi.. Nasipse sali gunu arabayi aliyorum.

Hepinizie ilginiz icin icin cok tesekkur ederim.

Saygilar

Emre