PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haydi bisikletçiler Tirilyeye gidelim mi?

Han Solo
06.Mart.2014, 01:59
Alın size rota program. Sırt çantalarınızı alın. Tarih değişebilir ben 17 mayıs olarak idodan baktım yenikapıdan sabah 7:30 da deniz otobüsü hareket ediyor bursa güzelyalıya gidiyor. 11 tl şahıs başına (bisiklete para alıyorlar mı bilmiyorum). sabah 09:00 da güzelyalı mudanyaya iniyoruz. mudanyanın tarih kokan sahilinde çayımız içip kahvaltı yapıp mudanya mütarekesinin imzalandığı tarihi müze yalıda gezip pedallıyoruz. Hedef zeytinbağı nam-ı diğer Tirilye. çok keyifli sürekli körfeze denize paralel bir tarafı orman bazı kesimlerde yazlık evler şeklinde 16.6 km lik bir yoldan sonra zeytini dünyaca ünlü Tirilyeye varıyoruz. yine kültür turu yaptıktan sonra sofraya oturup taze balık midye kalamar ne varsa götürüyoruz. 16 km gözünüze az gelmesin. yol virajlı ve inişli çıkışlı bol kondüsyon yaparsınız. sonra akşamüstü tekrar dönüşe geçiyoruz güzelyalı limanına ido iskelesine geliyoruz son vapur 20:30 da kalkıyor (18:00 veya 19:15 de de dönüş vapuru var) ona yetişmemiz lazım ki rahat yetişiriz. sonra saat 22:00 de yenikapıdayız.dönüş bileti de 11 tl....

günübirlik çok keyifli bir kaçamak size...tarifi benden pedallaması sizden...22 tl ulaşım maliyeti + doğal keyifli bir ortamda taze balık keyfi....

http://i1374.photobucket.com/albums/ag424/mertbirincioglu1/bisiklet/tirilyerota_zps34dc3e66.png (http://s1374.photobucket.com/user/mertbirincioglu1/media/bisiklet/tirilyerota_zps34dc3e66.png.html)

Beatrix
06.Mart.2014, 08:39
Yaşa Başkan...!http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/ikon/g_jump1.gif (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/ikon/g_jump1.gif.html)

1- Mert
2- Ergun
3- Beatrix
4-

Monachus
06.Mart.2014, 09:47
Fikir nefis, yolu da çok güzeldir, iyi virajlar vardır :) Gelmek isterim ama yakın bir tarihe kadar bekleyeceğim..
Bu da bisiklet bilgisi :

17. Deniz Otobüslerine ve Hızlı Feribotlara bisikletimle binebilir miyim? ücreti ne kadardır?

Deniz Otobüsleri iç ve dış hatlarda sefer başına taşınabilecek bisiklet adedi 3 ile sınırlıdır, bisikletler ücretsiz taşınmaktadır. Hızlı feribot ve araba vapuru hatlarında ise 10 bisiklet ücretsiz olarak taşınmaktadır.

http://www.ido.com.tr/tr/sikca-sorulanlar

Beatrix
06.Mart.2014, 10:57
İyi de, bu önemli bir sorun...! hadi arabalı vapurda kimse bisiklet adedi falan saymaz, ama ferry ve deniz otobüslerinde durum ciddi, demekki bir yere koyuyorlar ve ancak 3 bisiklet kadar yerleri var.! eeeee ?!?? bu durumda nasıl geçecek bisikletler Mudanya'ya ?

Han Solo
06.Mart.2014, 11:08
Deniz otobusu degil hizli feribot bursaya giden sanirim...emin degilim sorayim..deniz otobusu degildir bence

Han Solo
06.Mart.2014, 11:09
Bir de isin onemli yani idodan erken bilet alip 11 tl ye gitmek yoksa normal bilet 26 tl olacak git gel 52 tl gereksiz olacaktir..

Monachus
06.Mart.2014, 11:49
Yenikapı'dan Bursa ( Güzelyalı ) ve Bandırma'ya gidenler hep hızlı feribottur, Güzelyalı feribotu 07.30 da kalkar; Bandırma feribotu 07.00'de kalkar... Güzelyalı'ya giden 75 dakika denmesine rağmen ben bugune kadar 95-100 dakikadan önce gidemedim... :)
Web sitesindeki bilgiye göre hızlı feribota 10 tane bisiklet alınabiliyor..
Aslında telefonla sormak lazım....

Kanuni
06.Mart.2014, 16:10
bu tarihte beyoff var başkan :)

Han Solo
06.Mart.2014, 16:25
bu tarihte beyoff var başkan :)

Abi tarihi rastgele yazdım 3 aşağı 5 yukarı uygun bir tarih buluruz erken bilet almak lazım idodan

KoMoDoWaRaN
06.Mart.2014, 20:54
Budur....

1- Mert
2- Ergun
3- Beatrix
4- Bora
5-

Poseidon
06.Mart.2014, 21:46
ben arabayla gelirim :)

Par-Salian
07.Mart.2014, 00:35
Ben de gelmek isterim. Ama şu an tam belli olmayan bir sınav programım var. İlk başta dedim ki arabayla geleyim hem bisiklet konusunda sıkıntı çıkarsa araba pikap tepeleme doldururuz diye sonra bir baktım bilet fiyatları 90 lira yazıyor gidiş geliş 180. Sonra dedim ki bisikletle körfezi bile dolanırım :D (abarttım evet)

Han Solo
07.Mart.2014, 17:18
tarihi ne zaman yapalım peki ..idodan cumartesi bilet alırsak sabah 7:30 da var ancak pazar günleri 12:00 de gidiş için bilet var. bilet fiyatları şu aralar alırsak 9-11 tl arasında değişiyor. cumartesi almayı tercih ederim vakit kazanmış olacağız gezmeye yemeye...

Kasif
18.Mart.2014, 00:12
17-18-19 mayis 3 gun resmi ayilde binek araclarla yedi gollere gidelim demistik.Konusu silindi bende bi daha acmadim.İstersen oraya bisikletlerle gidilebilir.Tirye icinde baska tarih bul artik bende varim baskanim:)

Benimde bir pisikletim var.

Han Solo
18.Mart.2014, 00:50
17-18-19 mayis 3 gun resmi ayilde binek araclarla yedi gollere gidelim demistik.Konusu silindi bende bi daha acmadim.İstersen oraya bisikletlerle gidilebilir.Tirye icinde baska tarih bul artik bende varim baskanim:)

Benimde bir pisikletim var.

tirye değil tirilye...ama haklısın zaten 17-18-19 mayısta hem beyoff trial kupası var hem de isoff kamplı karasu gezisi var...lakin ben ailece sizi kontrpiyede bırakıp yazlığa sezon açılışı için kaçabilirim havaların durumuna bağlı. Dolayısıyla tirilye her halükarda 17-18-19 mayısta olmayacak mayıs başındaki haftalarda olabilir belki netleştirmedik henüz.

Maverick
18.Mart.2014, 14:04
Rüyamda var olan bisikletime bakım yaptırdığımı gördüm. Sanırım bu bir işaret. Gerçi bisikletim oldukça eski. Onla yola çıkılmaz.

Yaz geliyor. Ben de sanırım sizle olmak için bir bisiklet alacağım yakın zamanda.

Han Solo
18.Mart.2014, 14:23
Eski bisikletin dag bisikleti mi yaris mi ..dag bisikleti ise ufak bi bakimla duzelebilir ne marka

bu Geze-gen tapatalk Ile Baska guzel

Maverick
18.Mart.2014, 15:27
Eski bisikletin dag bisikleti mi yaris mi ..dag bisikleti ise ufak bi bakimla duzelebilir ne marka

Dağ bisikleti. Aslında ben ona modifiye yapmıştım. Aliminyum jant ve balık sırtı hız lastiği takmıştım. Ama abi toparlanacak gibi değil. Vites sistemi, fren sistemi komple değişmeli. Bi de çok ağır ama çok sağlam.

Bi ara TV'lerde reklamı çıkıyordu radyolu bisiklet diye. Ondan.

Yani uzun yol kaldırmaz. Yoksa bisikletten iyi anlarım. Yaptığım masrafa değmez.

Şöyle siyah, disk frenleri, hafif, kitlenebilir gidonlu birşey istiyorum. Sizin tanıdığınız bisikletçi var mı? 1000 TL bütçe ayırırım herhalde diye düşünüyorum.

Not: Kapıcının oğluna vermiştim. İstemeye de utanırım :)

Han Solo
18.Mart.2014, 15:31
Biz dekatlondan aldık rockrider 5.2 modeli btwin ben memnunum hem görsel hem mekanik olarak 600 tl idi ama jel sele tayt Isik km sayacı yedek lastik vs derken ekstralari da 300 tutar ona göre düşün

Maverick
18.Mart.2014, 15:56
Biz dekatlondan aldık rockrider 5.2 modeli btwin ben memnunum hem görsel hem mekanik olarak 600 tl idi ama jel sele tayt Isik km sayacı yedek lastik vs derken ekstralari da 300 tutar ona göre düşün

Haklısın başkanım. Onları danışırım sana zaten.

Han Solo
19.Mart.2014, 03:25
römorkum da var oğlumla heryere giderim özgürüm...

Beatrix
19.Mart.2014, 08:18
römorkum da var oğlumla heryere giderim özgürüm...

heeee...., oğlun kaç kilo ? yani yokuşlarda falan kaç kilo pedala kuvvet ? :)

E 1150 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Han Solo
19.Mart.2014, 13:38
heeee...., oğlun kaç kilo ? yani yokuşlarda falan kaç kilo pedala kuvvet ? :)

E 1150 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yiğit 22 kg 3-4 kg da bagajımız olsa 25 kg römork tahmini 10-15 kg vardır...düzlükte pek sorun değil ama yokuşlarda böğürtür beni

GEZGİN FENER
30.Mart.2014, 14:06
Rockrider 5.3 iyi yoksa Rockrider 5.2 arasında kaldım hangisini alayım ?

Beatrix
30.Mart.2014, 16:03
yiğit 22 kg 3-4 kg da bagajımız olsa 25 kg römork tahmini 10-15 kg vardır...düzlükte pek sorun değil ama yokuşlarda böğürtür beni

Sorun değil, bende çekerim, nöbetleşe herkes çeker... önemli olan Yiğit eğlensin... :)

Umami
30.Mart.2014, 16:48
Güzelyalı çıkışı düzlük ondan sonra takribi 20km kadar tırmanışı bol deniz manzarası mükemmel bir yol. Bence iki araç yanınızda fena durmaz gibime geliyor hem feribotta sıkıntı yaşanmaz hem de bir aksilik olduğunda yardımcı olur.

Han Solo
30.Mart.2014, 18:15
Rockrider 5.3 iyi yoksa Rockrider 5.2 arasında kaldım hangisini alayım ?

şimdiki aklım olsa 5.3 alırdım. arada 300 tl fark var...ne yapmak istediğin de önemli bilal sadece asfaltta kullanacaksan rockrider bile almana gerek yok

anarchist
30.Mart.2014, 19:28
şimdiki aklım olsa 5.3 alırdım. arada 300 tl fark var...ne yapmak istediğin de önemli bilal sadece asfaltta kullanacaksan rockrider bile almana gerek yok

Aradaki fark nedir?

ST15i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beatrix
30.Mart.2014, 19:35
Aradaki fark nedir?

1 puan :)

Han Solo
30.Mart.2014, 20:05
5.2 de 70 mm süspansiyonlu maşa var 5.3 de 100 mm maşa , 5.3 ön arka mekanik disk fren 5.2 de sadece önde disk fren var. 5.2 de shimano altus vites var 5.3 de sram vites var. 5.3 de Yeni Hutchinson Python lastikler var...vs bu arada 5.2 lerin fiyatı 699 tl olmuş 5.3 ler 899 tl yani arada 200 tl fark var. 200 tl ye bu aradaki farkları kapatmak mümkün değil modifiye ederek. bugünkü çekmeköy bisiklet antrenman parkurundaki adrenalin dolu tecrübeden sonra bisikletim yetersiz geldi gözüme yahu..süspansiyon önemliymiş disk fren de öyle yokuş aşağı freni sık sık durduramıyorsun pabuçlu frende...

GEZGİN FENER
30.Mart.2014, 21:46

Bende 5.3 alacaktım ama dün decathlon gittim 5.2 tasarım olarak güzel ama 5.3 de disk fren var tasarım fazla güzel değildi hafta sonu yine gidip bakacağım % 51 ihtimal 5.3 alacağım. Arazide çok kullanacağım mert abi senin dediğine göre antreman parkurunda yetersiz kalıyor 5.2

enis
30.Mart.2014, 23:38
5.2 de 70 mm süspansiyonlu maşa var 5.3 de 100 mm maşa , 5.3 ön arka mekanik disk fren 5.2 de sadece önde disk fren var. 5.2 de shimano altus vites var 5.3 de sram vites var. 5.3 de Yeni Hutchinson Python lastikler var...vs bu arada 5.2 lerin fiyatı 699 tl olmuş 5.3 ler 899 tl yani arada 200 tl fark var. 200 tl ye bu aradaki farkları kapatmak mümkün değil modifiye ederek. bugünkü çekmeköy bisiklet antrenman parkurundaki adrenalin dolu tecrübeden sonra bisikletim yetersiz geldi gözüme yahu..süspansiyon önemliymiş disk fren de öyle yokuş aşağı freni sık sık durduramıyorsun pabuçlu frende...

bulaştıkdan sonra sürekli arayışa giriliyor ister istemez.Özellikle fiziksel zayıflıklar keşfedilmeye başlandığında.ama bu çok güzel bişey bisikleti ona göre kullanıp zayıflıkları kapatmaya çalışıyorsun otamatik olarak.bisiklet bundan sonra başlanıyor kullanılmaya:)

Par-Salian
30.Mart.2014, 23:52
Talihsiz bir şekilde hasarlı bir bisiklete sahibim artık. Mal kıymeti bilmeyen bir arkadaşın hunharca davranışları sebep oldu buna.
http://img.tapatalk.com/d/14/03/31/5anusupe.jpg
Bu hasarı çözebilirsem gelmem için bir engel gözükmüyor şu an ama nasıl çözerim acaba. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Han Solo
31.Mart.2014, 00:11
Talihsiz bir şekilde hasarlı bir bisiklete sahibim artık. Mal kıymeti bilmeyen bir arkadaşın hunharca davranışları sebep oldu buna.
Bu hasarı çözebilirsem gelmem için bir engel gözükmüyor şu an ama nasıl çözerim acaba. Tavsiyeleriniz nelerdir?

tamirciye gidip çözeceksin saruhan nasıl çözülür fikrim yok ama mutlaka parça vardır atla deve değil.

Par-Salian
31.Mart.2014, 00:13
tamirciye gidip çözeceksin saruhan nasıl çözülür fikrim yok ama mutlaka parça vardır atla deve değil.

Yarın atayım arabanın arkasına bakayım bi.

Monachus
31.Mart.2014, 09:00
Büyük bir hasar değil gibi, geçmiş olsun...

Beatrix
31.Mart.2014, 11:47

Saruhan, hiç önemli bir hasar değil, komik bir paraya 10 dakika içinde parça değişimi ile çözülür...

Par-Salian
31.Mart.2014, 11:49
Büyük bir hasar değil gibi, geçmiş olsun...
Teşekkür ederim

Saruhan, hiç önemli bir hasar değil, komik bir paraya 10 dakika içinde parça değişimi ile çözülür...

Tamam.Teşekkür ederim. Bugün hemen hallediyorum

Par-Salian
31.Mart.2014, 16:30
Az önce gittim bisiklet tamircisine takacağı parçayı gösterdi shimano marka rengi diğerine göre siyah bilmiyorum bunlarında modeli var mı acaba dandik bi şey takmaz değil mi? İstediği para da 25 lira. Endişelerimi mazur görün. Daha 1 km bile kullanmadan bisikletin başına böyle bir iş gelince içime oturdu.

MUHTEŞEM26
31.Mart.2014, 16:38
shimano çakma değilse bildiğim kadarıyla bu işin en iyisi içiniz rahat olsun bence

Par-Salian
31.Mart.2014, 18:11
shimano çakma değilse bildiğim kadarıyla bu işin en iyisi içiniz rahat olsun bence

Ben de güvendim adama. İyi birine benziyor. Ama bisikletin çok ağır bununla idare et sonra kıy paraya hafifini al dedi.
Bu da tamir edilmiş hali. Bir engelim kalmadı :)
http://img.tapatalk.com/d/14/03/31/vyqu7esu.jpg

Han Solo
31.Mart.2014, 18:13
olmuş işte güle güle kullan bisikletin neresi ağır bakma sen 30 kg değil ya...bas pedala gitsin

Par-Salian
31.Mart.2014, 18:19
olmuş işte güle güle kullan bisikletin neresi ağır bakma sen 30 kg değil ya...bas pedala gitsin

İnsanlar olumsuz yorum yapmayı seviyorlar :)

Beatrix
31.Mart.2014, 21:30
İstediği para da 25 lira.

dediğim gibi... :)

Tiger
04.Nisan.2014, 15:18
Ben dün eşimle beraber aldığımız yeni bisikletler ile Kızıltoprak-Bosatancı-Feneryolu parkurunu yaptım. Oturamıyorum bu aktiviteye on ayak olan değerli üyeleri saygıyla anıyorum. Düz yolda böyle olduysa dağ tepeden sonra saygı miktarım artacaktır.

Dragon
04.Nisan.2014, 15:33
Ben dün eşimle beraber aldığımız yeni bisikletler ile Kızıltoprak-Bosatancı-Feneryolu parkurunu yaptım. Oturamıyorum bu aktiviteye on ayak olan değerli üyeleri saygıyla anıyorum. Düz yolda böyle olduysa dağ tepeden sonra saygı miktarım artacaktır.

ergun abi sana diyo :) ben zaten alma o bisikleti dedim abi :)

anarchist
04.Nisan.2014, 20:37
Abi jöleli tayt giyiyoruz biz:)

Han Solo
04.Nisan.2014, 21:02
Kaan abi aktiviteye on ayak olana degil pedli tayta onayak olmayana saygiyla anmalisin :)

Beatrix
04.Nisan.2014, 21:09

heeeee....., böyle hayal ettin herhalde...;

http://i1339.photobucket.com/albums/o706/vildan10/Radfahrer-auf-dem-Sofa_zps746cad82.jpg (http://s1339.photobucket.com/user/vildan10/media/Radfahrer-auf-dem-Sofa_zps746cad82.jpg.html)

Tabi ilk günden petsiz bir tayt veya şortla bindiysen beklenen son...! :)

Geçer, geçer...., bir sonraki buluşmadan sonra bir şeycik kalmaz...

Ne kadar da kıymetliymiş..... :)

Monachus
04.Nisan.2014, 21:28

Geçer, geçer, her gün binilse bile en fazla bir hafta sürüyor.. :)

Beatrix
04.Nisan.2014, 21:29
Kaan abi aktiviteye on ayak olana degil pedli tayta onayak olmayana saygiyla anmalisin :)

ne güzel de dedin.... :)

bu tapatalk'ı var ya...

BOSCH
05.Nisan.2014, 14:25
olmuş işte güle güle kullan bisikletin neresi ağır bakma sen 30 kg değil ya...bas pedala gitsinMert 30 kilo derken;)

Han Solo
05.Nisan.2014, 15:16
Niye o kadar agir muharrem abi .. kaan abinin bisiklet sanirim 10 kg civarinda Bizim siradan bisiklwtler bile 15 dir en fazla

Beatrix
05.Nisan.2014, 16:31
Tirilye'den geldik nerelere..... :)

Konu iyice dağıldı...