PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Dünya'na hoş geldin çocuk.... ;

Beatrix
30.Nisan.2014, 17:15
http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/beatrix-fhoto091/2-Kopya_zps12879c65.jpg (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/beatrix-fhoto091/2-Kopya_zps12879c65.jpg.html)

http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/beatrix-fhoto103/3_zpsb221dafb.jpg (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/beatrix-fhoto103/3_zpsb221dafb.jpg.html)

serkan.duran
30.Nisan.2014, 17:19
oohhoooo cok güzel olmuş Ergun abi, iyi günlerde kullan kazasız belasız tekrar ...

Maverick
30.Nisan.2014, 17:22
10 numero !

BOSCH
30.Nisan.2014, 17:44
Ergun abi iyi günlerde kullan

SM-T210 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KoMoDoWaRaN
30.Nisan.2014, 18:05
Harika olmuÅŸ... Iyi gunlerde kirlensin

copil
30.Nisan.2014, 18:24
ıyı gunlerde kullan abi

GC2013
30.Nisan.2014, 18:28
Guzel gunlerde kullaniniz abi. Bu gidisle biz WJ ciler sizin garajin yolunu tutup kacinilmaz dönüşümü gercekleştireceğiz sanırım.

Beatrix
30.Nisan.2014, 19:01
İyi dilekleriniz için teşekkürler..., ZJ ile 1. nci turu kapattık, 2.nci tura başladık...., :)

Beatrix
30.Nisan.2014, 19:02
Guzel gunlerde kullaniniz abi. Bu gidisle biz WJ ciler sizin garajin yolunu tutup kacinilmaz dönüşümü gercekleştireceğiz sanırım.

WJ' lere göre çok daha pratik ve hesaplı olduğu kesin... :)

mjz66
30.Nisan.2014, 19:04
Vay masallah:) hayirli olsun abi guzel gunlerde kullanmak dilegiyle...

Sent from my iPhone using Tapatalk

akiva
30.Nisan.2014, 20:28
Süper....süper....süper....
Allah kazasız belasız kullanmanı dilerim Ergün abi.
2.turda ne var?

jan
30.Nisan.2014, 20:40
Vay vay Ergün abi çok güzel olmuş

arnavut
30.Nisan.2014, 21:14
Hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin abi.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

tapagazzz
01.Mayýs.2014, 01:20
gule gule kullan Ergun abi super oldu....

quake
01.Mayýs.2014, 02:17
Çok güzel olmuş Ergun abi hayırlı olsun

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

kuzeyli
01.Mayýs.2014, 16:16
Hayırlı olsun:)

Umami
01.Mayýs.2014, 18:22
İyi günlerde kullanmanız dileğiyle, çok yakışıklı duruyor.

pikniktip
01.Mayýs.2014, 19:38
Hayırlı uğurlu olsun abi bizimki senden evvel motaja girdi ama daha pabuçlarını bile takamadı. Kendim cevap vereyim. "Eee rütbe tecrübe farkı, olacak o kadar" :) güzel günlerde bin abi.

tapatalk kullanılarak üfürüldü

Marduk
01.Mayýs.2014, 21:42
Süper görünüyor...Hayırlı olsun abi

BER-ÅžAH
02.Mayýs.2014, 00:04
Ergün Abi Güzel Günlerde, Çamursuz Güzel Gezilerde Kullanman Dileğiyle. :)

Monachus
02.Mayýs.2014, 09:43
Güle güle kullan Ergun abi

01TV661
02.Mayýs.2014, 10:05
Abi maaşallah çok güzel bir araç kazasız belasız kullan güle güle kirlen.......

monster
02.Mayýs.2014, 10:11
hayırlı olsunnnnn

Kanuni
02.Mayýs.2014, 11:11
çok yakışıklı ergun abi...güzel günlerde sağlıkla kullan

Han Solo
02.Mayýs.2014, 12:28
bi eksiklik var ama ne çözemedim ekv kadar durmuyor ama allah için kusursuz bir araç oldu güle güle kullan abi.

Monachus
02.Mayýs.2014, 12:42
Renktir, siyah temizken daha "ince" gösterebilir...

Kasif
02.Mayýs.2014, 13:16
bi eksiklik var ama ne çözemedim ekv kadar durmuyor ama allah için kusursuz bir araç oldu güle güle kullan abi.

Bu sefer get kullanmadi ve dodik takmicak...Ä°kiside bence dogru karar...he bide stickerlari yok ya ondan EKV gibi durmuyo:)

Super oldu Ergun abi gule gule kullan....

DERKMEN
02.Mayýs.2014, 13:34
Güle güle kullan Ergun Abi,
Harika parlıyor ve sanki fabrika çıkışı bu halde gibi.
MaÅŸallah...

Beatrix
02.Mayýs.2014, 19:46

* Kit üstü get yokkk !
* Tavan sepeti yokkk !
* Dodik takmak yokkk !
* Åžnorkel takmak yokkk !
* Kapu üstü rüzgarlığa bile yer yokkk !
* Stickerlar yokkk ! (sadece kertenkele)
* CB Telsiz yokkk !
* LPG yokkk !
* Aracın iç orjinalliğine dokunmak yokkk !!!
* Arka demir tampon asla !

Kısaca; sadelik IN, uydurma gereksiz işler OUT

http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/beatrix-fhoto080/CIMG5887_zps417eade2.jpg (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/beatrix-fhoto080/CIMG5887_zps417eade2.jpg.html)

Maverick
02.Mayýs.2014, 20:16
* Kit üstü get yokkk !
* Tavan sepeti yokkk !
* Dodik takmak yokkk !
* Åžnorkel takmak yokkk !
* Kapu üstü rüzgarlığa bile yer yokkk !
* Stickerlar yokkk ! (sadece kertenkele)
* CB Telsiz yokkk !
* LPG yokkk !
* Aracın iç orjinalliğine dokunmak yokkk !!!
* Arka demir tampon asla !

Kısaca; sadelik IN, uydurma gereksiz işler OUT

Åžimdi bu listedekiler gereksiz mi abi?

Özellikle şnorkel mesela?

Hani olur da, ileride bu iÅŸe girersem diye soruyorum :)

Beatrix
02.Mayýs.2014, 20:48
Åžimdi bu listedekiler gereksiz mi abi?

Özellikle şnorkel mesela?

Hani olur da, ileride bu iÅŸe girersem diye soruyorum :)

Tabiki hayır, sadece kendi kullanım amacına dayalı konuşuyorum...

Şnorkel; Bu araçla hard offroad yapmayacağıma göre, hava aldığı yer olan tampon üstü 7 inch yüksekliğinde bir ZJ ' de belimin üstünde bir seviye ile aynı, ne işim olur 1 metre suyun içinde ?!?! Kaldı ki aracın motorunda fabrika çıkış şartlarını bozmak istemiyorum, Motorun hava aldığı mesafeyi uzatıp, hava geçişine birkaç köşe daha eklemekle pereformansın değişmediğini iddia etmek anlamsız... İhtiyaç duymayacağım donanımlar uğruna aracı kesip biçmek istemiyorum.

Dodikler ? 35 lastiğin şu anda hiçbir yere sürtmediği ( bunda 12,5 lastiğe 8 inch jant kullanmamın sebebi ön planda...) halde sadece daha şık dursun diye, montaj için çamurluklarını kesip her tarafını delmek niye ? Tamamen hasarsız orjinal Bushwacker oldukları halde takmayacağım..., lastikler çamur atarmış, atsın ne olur ki ? :)

Tavan sepeti; ZJ' lere ilk tavan sepetini memlekette takanlardan biriyim..., EKV' den çıkarttıktan sonra sepet ve üzerindeki her şeyi tek tek tarttım; Hi-jack, balta, yangın söndürücüsü, hallojenler v.s.... : Toplamda 138 kg tuttu ! hele hele bir zamanlar stepneyi de tavanda taşıyordum; olur sana en az 160 kg. Tam bir felaket...! Tepemde 160 kg sallana sallana ile dolaşıp duruyormuşum...! Devrilme tehlikesi bir yana, aerodynamic yapının bozulması, yakıt artışı da cabası..! en az 5 senedir taşıdığım hi-jack'i ve baltayı bir defa bile kullanmadım. Hiç lastiğim patlamadı, hallojenlerin elektirik bağlantıları bile yoktu.... :)

Senede en fazla yapabileceğim 10.000 km için LPG' ye de gerek yok, kaldıki bu zamana kadar LPG ile tanışmamış bir motora bu saatten sonra bunu yapmak yazık.... :)

Arkada demir tampon ? :):):) ne için ? 7" yüksekliğinde bir ZJ nin arka yaklaşma açısı mükemmeldir, kolay kolay bir yere değemez...
Her şey bir yana; 3 kg ağırlığında bir tamponu çıkartıp yerine en az 30 kg' lık bir yükü yüklemek niye ?

Artık yeni sayfa açıldı.... :)
Tüm denemeler yapıldı, yaşandı, geçti...

Marduk
02.Mayýs.2014, 20:58
:) Ergun abi..kendini gelistiriyor...

Beatrix
02.Mayýs.2014, 21:00
:) Ergun abi..kendini gelistiriyor...

doÄŸru yolu buluyor.... :)

berdush
02.Mayýs.2014, 21:05
Çok güzel araç Allah kaza bela vermesin. Çamurla buluşturdunuz mu?

Maverick
02.Mayýs.2014, 22:20
Tabiki hayır, sadece kendi kullanım amacına dayalı konuşuyorum...

Şnorkel; Bu araçla hard offroad yapmayacağıma göre, hava aldığı yer olan tampon üstü 7 inch yüksekliğinde bir ZJ ' de belimin üstünde bir seviye ile aynı, ne işim olur 1 metre suyun içinde ?!?! Kaldı ki aracın motorunda fabrika çıkış şartlarını bozmak istemiyorum, Motorun hava aldığı mesafeyi uzatıp, hava geçişine birkaç köşe daha eklemekle pereformansın değişmediğini iddia etmek anlamsız... İhtiyaç duymayacağım donanımlar uğruna aracı kesip biçmek istemiyorum.

Dodikler ? 35 lastiğin şu anda hiçbir yere sürtmediği ( bunda 12,5 lastiğe 8 inch jant kullanmamın sebebi ön planda...) halde sadece daha şık dursun diye, montaj için çamurluklarını kesip her tarafını delmek niye ? Tamamen hasarsız orjinal Bushwacker oldukları halde takmayacağım..., lastikler çamur atarmış, atsın ne olur ki ? :)

Tavan sepeti; ZJ' lere ilk tavan sepetini memlekette takanlardan biriyim..., EKV' den çıkarttıktan sonra sepet ve üzerindeki her şeyi tek tek tarttım; Hi-jack, balta, yangın söndürücüsü, hallojenler v.s.... : Toplamda 138 kg tuttu ! hele hele bir zamanlar stepneyi de tavanda taşıyordum; olur sana en az 160 kg. Tam bir felaket...! Tepemde 160 kg sallana sallana ile dolaşıp duruyormuşum...! Devrilme tehlikesi bir yana, aerodynamic yapının bozulması, yakıt artışı da cabası..! en az 5 senedir taşıdığım hi-jack'i ve baltayı bir defa bile kullanmadım. Hiç lastiğim patlamadı, hallojenlerin elektirik bağlantıları bile yoktu.... :)

Senede en fazla yapabileceğim 10.000 km için LPG' ye de gerek yok, kaldıki bu zamana kadar LPG ile tanışmamış bir motora bu saatten sonra bunu yapmak yazık.... :)

Arkada demir tampon ? :):):) ne için ? 7" yüksekliğinde bir ZJ nin arka yaklaşma açısı mükemmeldir, kolay kolay bir yere değemez...
Her şey bir yana; 3 kg ağırlığında bir tamponu çıkartıp yerine en az 30 kg' lık bir yükü yüklemek niye ?

Artık yeni sayfa açıldı.... :)
Tüm denemeler yapıldı, yaşandı, geçti...

Abi çok güzel açıklamalar eyvallah.

İşte benim get yapma isteğim de buydu aslında. Hard off-road değil, sizinle soft dediğiniz doga gezilerine daha rahat bir şekilde katılabilmek.

Hem aracımı yıpratmayacak, hem de donanımı uygun fiyat çerçevesinde yapabileceğim bir off-road ve araç kombinasyonu.

Bunun için de, şu anki aracıma yapılacak 2 inch yükseltme, ve yükseltmeye uygun ebatta A/T lastik konularıyla yeterli olabilir diye düşünüyorum.

Başta aklımda hiç off-road yoktu. Çünkü off-road gerçekten büyük bütçe gerektiren bir olay. İkinci aracın olmalı bir kere. Ama sizin gittiğiniz gezileri gördükçe kafama girmeye başladı. Ben bu arabayı iş görüşmeleri için kullanıyorum, şantiyeye gidiyorum. Tam bir off-road aracı ile bu konuları gerçekleştiremem. Ama bahsettiğim soft bir off-road hem sizle olmamı sağlar, hem iş amacımı iptal etmez.

Ha ileride işlerim yoluna girer, düşündüğüm hedefe ulaşırım, o zaman gerçekten sağlam bir off-road aracı yapmak isterim.

pikniktip
03.Mayýs.2014, 10:14
Abi çok güzel açıklamalar eyvallah.

İşte benim get yapma isteğim de buydu aslında. Hard off-road değil, sizinle soft dediğiniz doga gezilerine daha rahat bir şekilde katılabilmek.

Hem aracımı yıpratmayacak, hem de donanımı uygun fiyat çerçevesinde yapabileceğim bir off-road ve araç kombinasyonu.

Bunun için de, şu anki aracıma yapılacak 2 inch yükseltme, ve yükseltmeye uygun ebatta A/T lastik konularıyla yeterli olabilir diye düşünüyorum.

Başta aklımda hiç off-road yoktu. Çünkü off-road gerçekten büyük bütçe gerektiren bir olay. İkinci aracın olmalı bir kere. Ama sizin gittiğiniz gezileri gördükçe kafama girmeye başladı. Ben bu arabayı iş görüşmeleri için kullanıyorum, şantiyeye gidiyorum. Tam bir off-road aracı ile bu konuları gerçekleştiremem. Ama bahsettiğim soft bir off-road hem sizle olmamı sağlar, hem iş amacımı iptal etmez.

Ha ileride işlerim yoluna girer, düşündüğüm hedefe ulaşırım, o zaman gerçekten sağlam bir off-road aracı yapmak isterim.

Burak zehirlenmenin belirtilerini bütün evreleriyle gösteriyorsun :)

serkan.duran
03.Mayýs.2014, 10:23
Ergun abi tavan sislerini tak bari ...

Han Solo
03.Mayýs.2014, 10:30
Burak zehirlenmenin belirtilerini bütün evreleriyle gösteriyorsun :)

doÄŸru tespit :) adam bildiÄŸin zehirlenmiÅŸ

Beatrix
03.Mayýs.2014, 10:32
Ergun abi tavan sislerini tak bari ...

Belki bir gün tampona sıralarım...

serkan.duran
03.Mayýs.2014, 10:33
yok be abi tavanda daha yakışıklı duruyor :)

Beatrix
03.Mayýs.2014, 10:34
yok be abi tavanda daha yakışıklı duruyor :)

yok yok, tavan yok !

pikniktip
03.Mayýs.2014, 10:34
Gerçi Burak benim için diyebilir ki "dinime küfreden müslüman olsa bari"

pikniktip
03.Mayýs.2014, 10:37
O yok bu yok :) peki denize girmek var mı abi ?

Maverick
03.Mayýs.2014, 12:47
Off-road'un şarabınden bilmeden içtim, Kayışdağı çukurundan bilmeden geçtim. GET'in bir alevmiş, şarabın zehirmiş diyorum sayın seyirciler.

akiva
03.Mayýs.2014, 12:56
Sen ayvayı yedin :)

pikniktip
03.Mayýs.2014, 13:03
Off-road'un şarabınden bilmeden içtim, Kayışdağı çukurundan bilmeden geçtim. GET'in bir alevmiş, şarabın zehirmiş diyorum sayın seyirciler.

Abooovv ambulansss

blueside
04.Mayýs.2014, 20:24
Bol çamurlu günler abi sanada bu yakışır...

flash99
05.Mayýs.2014, 19:44
şimdi gördüm güle güle kullanın baya yakışıklı duruyor sadelik ise 10 numara 5 yıldız

MUHTEÅžEM26
06.Mayýs.2014, 16:19
Ergün ağbi sade ama güzel bir araç olmuş geçmiş tecrübelerinle bizlere de örnek oluyorsun teşekkürler güle güle kullan çamur atınca yıkatıyorsun geçiyor ağbi ben tavan speti takmamıştım ama portbagaj vardı dediğin gibi hiç kullanmadığım bir sürü ıvır zıvır malzemeyle geziyordum çıkartında araç baya bir rahatladı şimdi sadece kampa gideceksem takıyorum yada uzun yola giderken görseli güzel oluyor ama aracı ve beni yoruyordu şimdi sade oldu güzel de oldu çünkü o ağırlaştıkca benim cep hahfifliyordu :D

Tpcalili
06.Mayýs.2014, 19:16
Hayırlı olsun kazasız, kırımsız, emniyetli sürüşleriniz olsun

Beatrix
06.Mayýs.2014, 20:10
Ergün ağbi sade ama güzel bir araç olmuş geçmiş tecrübelerinle bizlere de örnek oluyorsun teşekkürler güle güle kullan çamur atınca yıkatıyorsun geçiyor ağbi ben tavan speti takmamıştım ama portbagaj vardı dediğin gibi hiç kullanmadığım bir sürü ıvır zıvır malzemeyle geziyordum çıkartında araç baya bir rahatladı şimdi sadece kampa gideceksem takıyorum yada uzun yola giderken görseli güzel oluyor ama aracı ve beni yoruyordu şimdi sade oldu güzel de oldu çünkü o ağırlaştıkca benim cep hahfifliyordu :D

Kaldı ki ağırlık merkezinin yükselmesi ile güvenliği de tehdit ediyordu...

jeep96
07.Mayýs.2014, 08:03
ergun abi hayırlı olsun maşallah. güle güle güzel günlerde kullan.

Beatrix
08.Mayýs.2014, 10:13
Girmeyeceğim, girmeyeceğim diyorum ama merak ediyorum ; " çamurdan ne kadar uzak tutabileceğim ? " :)

http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/beatrix-fhoto091/2-Kopya_zps12879c65.jpg (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/beatrix-fhoto091/2-Kopya_zps12879c65.jpg.html)

serkan.duran
08.Mayýs.2014, 10:17
Kirlenmek güzeldir Ergun abi :) bi Ormanlı yapılır ..., çok güzel oldu gerçekten ..

Monachus
08.Mayýs.2014, 10:50
Yazıktır arabaya, üstelik koyu renk, illa ki çizilir ve sonra hep göze batar... Bir çoklarının ağızlarının suyunu akıtacak bu şekliyle kalmalı derim :)

pikniktip
08.Mayýs.2014, 11:14

negatif kamber mi var abi araçta
yoksa fotomu beni yanıltıyor. yada zaten öyle mi olmalı

Beatrix
08.Mayýs.2014, 11:21
negatif kamber mi var abi araçta
yoksa fotomu beni yanıltıyor. yada zaten öyle mi olmalı

Hayır yok ama resimlerde nedense öyle çıkıyor...

Poseidon
08.Mayýs.2014, 11:22
Araç kesinlikle çok hoş oldu...
Dinç'in dikkat çektiği açı ayarları önemli.
çamura girmeyeceğim diyorsun ama açık soyleyeyim ki inanmıyorum ...

Kesin gireceksin. Hemde çok pis gireceksin. :)

Sadece ne zaman gireceÄŸini kestiremiyorum..:)

Beatrix
08.Mayýs.2014, 12:37
Önde biraz negatif kamber olması arabanın daha az understeer yapmasına neden olur. Bunun sebebi ise ön tekerlerin yanal (lateral) yol tutusu lastiğin yerle temas alanının arttığından dolayı daha iyi olmasındandır diye bilinir.

Ama, tabiki biraz negatif kamber, önde cok fazla negatif kamber frenleme yi kötü yönde etkiler ve de lastiklerin iç taraflarının aşırı yıpranmasına sebeb olur.

Dragon
08.Mayýs.2014, 12:46
maşallah maşallah güzel oldu :)

göktu
08.Mayýs.2014, 12:52
hayırlı uğurlu olsun ergun abi

Beatrix
08.Mayýs.2014, 14:35
maşallah maşallah güzel oldu :)

Dragon' un kıyısından geçemez.....

Beatrix
08.Mayýs.2014, 14:36
hayırlı uğurlu olsun ergun abi

Göktuğ teşekkürler

Beatrix
08.Mayýs.2014, 17:42
biri gelir, biri gider..., hayatın kendisi de böyle değil mi ?

http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/beatrix-fhoto095/4-Kopya_zpscb041681.jpg (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/beatrix-fhoto095/4-Kopya_zpscb041681.jpg.html)

anarchist
08.Mayýs.2014, 17:50
şnorkel takmayacaksın galiba?

Beatrix
08.Mayýs.2014, 17:53
şnorkel takmayacaksın galiba?

Out ! :).......

Beatrix
08.Mayýs.2014, 17:54
Out ! :).......

" o zaman bana niye taktırdın ? " dermiş. :)

Poseidon
08.Mayýs.2014, 18:49
Önde biraz negatif kamber olması arabanın daha az understeer yapmasına neden olur. Bunun sebebi ise ön tekerlerin yanal (lateral) yol tutusu lastiğin yerle temas alanının arttığından dolayı daha iyi olmasındandır diye bilinir.

Ama, tabiki biraz negatif kamber, önde cok fazla negatif kamber frenleme yi kötü yönde etkiler ve de lastiklerin iç taraflarının aşırı yıpranmasına sebeb olur.

Kamber ne?
Understeer ne?
Lateral ne?

Beatrix
08.Mayýs.2014, 19:53
Kamber ne?
Understeer ne?
Lateral ne?

Kamber açısı tekerleklerin yere basan alt kısmının üst kısmına göre daha açık (negatif) veya kapalı (pozitif) olmasıdır. Bu açı sayesinde tekerlek somununun yükü azalır, küçük yuvarlanma yarıçapı sayesinde daha az direksiyon momentine ihtiyaç duyulur.

http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/beatrix-fhoto096/on2_zpsbd943c42.jpg (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/beatrix-fhoto096/on2_zpsbd943c42.jpg.html)

Understeer: Önden Kopma (İngilizce: Understeer) aracın direksiyon aracılığıyla verilen dönme açısına az tepki vermesi durumudur. Sözgelimi; ideal nötral koşullarda kendi çevresinde 60 derece dönerek bir virajı alması gereken aracın, ön ucunun (arkasına göre) dısarı doğru daha çok ötelenmesiyle kendi çevresinde 60 dereceden az dönerek burnunun virajın dışına doğru yönelmesi durumudur.

Arka tekerleklerin yoldan kopmasına ise oversteer denir.

http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/beatrix-fhoto097/Understeer-Oversteer-Small_zps05e6ca23.jpg (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/beatrix-fhoto097/Understeer-Oversteer-Small_zps05e6ca23.jpg.html)

Lateral : Şasi yolun kamber etkisinden, yan rüzgarlardan, dönemeçlerde/virajlarda merkezcil kuvvetten ve yandan alınan herhangi bir darbeden dolayı yanal/eksenel kuvvetlere maruz kalır. Yol-lastik tutunma reaksiyonu, bu yanal kuvvetlere karşı çalışır.
Taşıtlarda yanal/eksenel eğilmeye lateral bending denir.

Mesela, aynı viraja eşit hızda giren farklı ebadlardaki lastiklerde lateral etkisi;

http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/beatrix-fhoto098/lateralforce_zps2595d7c1.gif (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/beatrix-fhoto098/lateralforce_zps2595d7c1.gif.html)

KoMoDoWaRaN
08.Mayýs.2014, 19:56
Eweeet Çok güzel ;)

Maverick
09.Mayýs.2014, 13:03
Bende lateral çok oluyor sanırım, 255/65 :)

Beatrix
09.Mayýs.2014, 15:38
Bende lateral çok oluyor sanırım, 255/65 :)

ne kadar lateral, o kadar gezinme :)

Maverick
09.Mayýs.2014, 15:51
ne kadar lateral, o kadar gezinme :)

Aynen. Arabayı ilk alıp kullandığımda viraja girmiştim "Laaan araba çürük çıktı arkası koptu gidiyor." demiştim arkadaşa :) Ahah, güzel bir andı. Sonradan alıştım tabi.

Bu arada Ergün Abi, lateral demişken aklıma geldi, bu yanak genişliğinin fazla olması da bence yakıtı arttırır. Çünkü aracın asfaltı hissetmesi azalıyor. Ama dar yanakta asfaltı direk hissediyor. Büyük yanak sanırım enerjiyi yutuyor?

Monachus
09.Mayýs.2014, 16:47
Aynen. Arabayı ilk alıp kullandığımda viraja girmiştim "Laaan araba çürük çıktı arkası koptu gidiyor." demiştim arkadaşa :) Ahah, güzel bir andı. Sonradan alıştım tabi.

Bu arada Ergün Abi, lateral demişken aklıma geldi, bu yanak genişliğinin fazla olması da bence yakıtı arttırır. Çünkü aracın asfaltı hissetmesi azalıyor. Ama dar yanakta asfaltı direk hissediyor. Büyük yanak sanırım enerjiyi yutuyor?

Yakıt sarfiyatı öncelikle aracın teknik durumuyla ama hemen ardından da azımsanmayacak ölçüde sağ ayak terbiyesi ile doğrudan alakalıdır :cool:

pikniktip
09.Mayýs.2014, 17:47
"Sağ ayak terbiyesi" çook iyi laf :)

Maverick
09.Mayýs.2014, 22:55
Yakıt sarfiyatı öncelikle aracın teknik durumuyla ama hemen ardından da azımsanmayacak ölçüde sağ ayak terbiyesi ile doğrudan alakalıdır :cool:

Dede terbiyesi ile dede gibi kullanıyorum :)

anarchist
10.Mayýs.2014, 09:08
" o zaman bana niye taktırdın ? " dermiş. :)

Yok demiycem. Bu yükseklikte şnorkele pek ihtiyaç olduğunu sanmıyorum.:)

kuzeyli
10.Mayýs.2014, 23:56
Ergun abi, tavan sepetini koymayacan galiba:) Bence cok yakısıyor:)

Beatrix
11.Mayýs.2014, 08:27
Ergun abi, tavan sepetini koymayacan galiba:) Bence cok yakısıyor:)

Biliyorum, yakışıyor ama o zaman kapalı garajımıza yükseklikten dolayı sığmıyor, şu anda bile 5 cm ile kurtarıyor. Bir de yıllarca sepet ile kullandım, EKV tepesine demir sepeti ilk takanlardan.., belki ilerde farklı birşey yaparım.

http://i394.photobucket.com/albums/pp28/beatrix-fhoto/beatrix-fhoto107/4-Kopya-Kopya_zps495fb9c9.jpg (http://s394.photobucket.com/user/beatrix-fhoto/media/beatrix-fhoto107/4-Kopya-Kopya_zps495fb9c9.jpg.html)