PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benim grand cherokee.....................1998 5.2

toporomboz
27.Nisan.2014, 22:11
313314315316

Maverick
28.Nisan.2014, 00:00
Güle güle kullanın. Allah kaza bela vermesin.

Han Solo
28.Nisan.2014, 00:12
güle güle kullanasın...güzele benziyor ...var mı sıkıntısı

toporomboz
29.Nisan.2014, 13:47

teşekkürler allah cümlemizi aynı yolu paylaştığımız şaşkınlardan korusun....

toporomboz
29.Nisan.2014, 13:52
bana sıkıntı yok dendi :)
ramazan ayında ist'a geldiğimde genel kontrolda inşallah sorun çıkmaz diyorum çıkarsada yaptırırız çünkü makineyi sevdim ilk amerikan makinem.......

mjz66
29.Nisan.2014, 17:40
Hayirli ugurlu olsun, kazasiz belasiz insallah...ZJ candir:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

toporomboz
29.Nisan.2014, 17:59
Hayirli ugurlu olsun, kazasiz belasiz insallah...ZJ candir:)

teşekkürler aynı dilekler sizin içinde geçerli...

GC2013
29.Nisan.2014, 20:42
Bol çamuru günler, emniyetli sürüşler.....

akiva
29.Nisan.2014, 20:45
Güle güle kullanın.
Kazasız belasız keyif dolu yolculuklar dilerim.

Beatrix
29.Nisan.2014, 21:33
İlhan, Burak' ta satılık basamak vardı, bence atla üstüne :)

Maverick
29.Nisan.2014, 21:55
Benim basamaklar WJ için abi :)

jan
29.Nisan.2014, 22:28
ben basamaklar zj Ergun abi hemen satılık orjinal lokum

01TV661
29.Nisan.2014, 22:57
hayırlı olsun kazasız belasız bol sürüşler

KoMoDoWaRaN
01.Mayýs.2014, 09:19
Dertsiz binmek nasip olsun inÅŸallah...

blueside
03.Mayýs.2014, 00:44
Kazasız belasız, bol çamurlu günler

Han Solo
17.Haziran.2014, 12:21
ilhan abi nasıl gidiyor araçla ilgili gelişmeler var mı mutlu mesut yaşıyormusunuz

toporomboz
17.Haziran.2014, 13:58
ilhan abi nasıl gidiyor araçla ilgili gelişmeler var mı mutlu mesut yaşıyormusunuz
teşekkürler vallahi aldığımdan beri garajda duruyor 2 aydır incik boncuk işlerini yapıyorum rütuş vs temizlik hiç çalıştırmadımdı dün baktım akü bitmiş halbuki yeni akü üzerinde :) bosch mini şarjla 3 günde doldu...ya bu makina ile mutlu mesut yaşanır gibi geliyor 27 senelik mercedes biniciliğinden sonra ramazanda ist'a gideceğim iyi bir usta bulup bir genel bakım yaptırıp aracı tam tanımak istiyorum şimdi hiç bir şeyini bilmiyorum denizliden aldım geldim o kadar......BENİ OFFROAD DAN ziyade keyifi konforu ilgilendiriyor....inşallah istanbulda bakımda sorun çıkmazda makineden soğumam :) kazasız günler.....

toporomboz
17.Haziran.2014, 14:01
bu arada hayırlı olsun diyen arkadaşlara teşekkürler cümleten kazasız yolculuklar allah yoldaki şaşkınlardan korusun hepimizi

Han Solo
17.Haziran.2014, 14:01
teşekkürler vallahi aldığımdan beri garajda duruyor 2 aydır incik boncuk işlerini yapıyorum rütuş vs temizlik hiç çalıştırmadımdı dün baktım akü bitmiş halbuki yeni akü üzerinde :) bosch mini şarjla 3 günde doldu...ya bu makina ile mutlu mesut yaşanır gibi geliyor 27 senelik mercedes biniciliğinden sonra ramazanda ist'a gideceğim iyi bir usta bulup bir genel bakım yaptırıp aracı tam tanımak istiyorum şimdi hiç bir şeyini bilmiyorum denizliden aldım geldim o kadar......BENİ OFFROAD DAN ziyade keyifi konforu ilgilendiriyor....inşallah istanbulda bakımda sorun çıkmazda makineden soğumam :) .kazasız günler.....

abi buradan usta servis ismi vermemiz yasak ama istanbula gelince sorunların cinsine göre yardımcı oluruz yapılması gerekenler neler onlardan bahset biraz geleceğin tarihi de haber ver ....

toporomboz
17.Haziran.2014, 14:03
ben basamaklar zj Ergun abi hemen satılık orjinal lokum
merhaba basamaklar orijinal'mi hani siyah oluyor çamurluk bağlantıları plastik ilave ile devam edenlerden.......resim koyarmısınız.....

toporomboz
17.Haziran.2014, 14:12
abi buradan usta servis ismi vermemiz yasak ama istanbula gelince sorunların cinsine göre yardımcı oluruz yapılması gerekenler neler onlardan bahset biraz geleceğin tarihi de haber ver ....
OK anladım;sorunum ne olduğunu bende bilmiyorum;ama 16 yaşında 205000 kmde bir makine en azından genel tüm yağlar filitreler değişmesi lpg bakımı ayarı;yürürü şanzımanı diferansiyeli motor durumu buji enjektör vs vs bakımı bu gibi işler olacak bunlar yapılınca durumu ortaya çıkacak ben büyük şehirden uzakta yaşadığım için minumum arıza sorunla binmek istiyorum;birde tek uzaktan kumandanm var 2. olan bende herhalde bir tane yedek gerekecek o nasıl olacak bilmiyorum geçen ay arabasız geldiğimde maslakta yedek anahtar yaptırmıştım o anahtarcı bizde bir tane var oğlum kodlar tutarsa olur dedi bu uzaktan kumanda işini halletmem lazımİ;motor kaput keçesi lime lime olmuş herhalde yenisi yok çıkma almam gerekecek;aklıma geldikçe paylaşırım çok teşekkür ediyorum ilginize ...

jan
17.Haziran.2014, 15:43
Abi sen nerelerdeydin :):)basamakları sattım abi pardon

toporomboz
20.Haziran.2014, 13:52
Abi sen nerelerdeydin :):)basamakları sattım abi pardon
sıkıntı yok nasip kısmet :)

toporomboz
20.Haziran.2014, 14:00
417arkadaşlar;ön tarafı azcık dağıttım;önceden ufak tefek dokunuşlardan tampon sökülmüş takılmış klipsler yerine perçin olmuş vs vs ... 1--sağ önde kornaların olduğu yerde kornaya bağlı bir kablo var takılı değil acaba nedir? ne işe yarıyor nereye takılması lazım.....2-- sağ sol sislambaları farklımı benim sağ sisi ne kadar düzeltsem yukarı bakıyor acaba kırıldıda solmu taktılar çünkü arka kasaları aynı ama sağ sol tarafın şase yerleri farklı girintileri var?
3--farların içine yerleştiği plastik kısım çeşitli yerlerinden çatlakları var acaba bunu yenisi varmı?ön panjurun ve tamponun klipslendiği farlarında monte olduğu plastik...kazasız günler[ATTACH=CONFIG]416

Han Solo
20.Haziran.2014, 14:08
abi senin korna değişmiş zj lerde 2 tane korna vardır hi ve low olarak bas tiz ayrı kornalardan çıkar. o yüzden 2 soket var.

toporomboz
20.Haziran.2014, 14:36
ORDA 2 ADET KORNA VAR YAN YANA DURUYOR RESİMDE BİRİ ÇIKMIŞ...şimdi kablo üzerindeki bantları söktüm herhalde kornalar değişmiş fiş soket uymadığı için tek soketi kesmiş çift kornaya serimi paralelmi neyse bağlamış korna çift ses çıkıyor çünkü sağol işi çözdüm...diğer öğrenmek istediklerimide yanıtlarsanız sevinirim......

Han Solo
20.Haziran.2014, 15:16
417arkadaşlar;ön tarafı azcık dağıttım;önceden ufak tefek dokunuşlardan tampon sökülmüş takılmış klipsler yerine perçin olmuş vs vs ... 1--sağ önde kornaların olduğu yerde kornaya bağlı bir kablo var takılı değil acaba nedir? ne işe yarıyor nereye takılması lazım.....2-- sağ sol sislambaları farklımı benim sağ sisi ne kadar düzeltsem yukarı bakıyor acaba kırıldıda solmu taktılar çünkü arka kasaları aynı ama sağ sol tarafın şase yerleri farklı girintileri var?
3--farların içine yerleştiği plastik kısım çeşitli yerlerinden çatlakları var acaba bunu yenisi varmı?ön panjurun ve tamponun klipslendiği farlarında monte olduğu plastik...kazasız günler[ATTACH=CONFIG]416

abi sisler önemli değil oraya uygun ebatta yeni alıp takarsın ...farların takıldığı plastik bir ayak vardır boydan boya tek parçadır o panel. farların arkasında ön ızgara arkasında devam eder. ayakları kırıldıysa far ayarı yapmak sorun olabilir. sıfırı yoktur ama çıkması bulunabilir. sen elindekini adam edebiliyormusun ona bak. bir de farların hiç aydınlatmaz sanırım bayağı kirli içi...

mjz66
20.Haziran.2014, 19:32
abi sisler önemli değil oraya uygun ebatta yeni alıp takarsın ...farların takıldığı plastik bir ayak vardır boydan boya tek parçadır o panel. farların arkasında ön ızgara arkasında devam eder. ayakları kırıldıysa far ayarı yapmak sorun olabilir. sıfırı yoktur ama çıkması bulunabilir. sen elindekini adam edebiliyormusun ona bak. bir de farların hiç aydınlatmaz sanırım bayağı kirli içi...

Farlarin takildigi plastik ayak olmadan olmaz, Mert dogru soyluyor, ayar tutmaz farlar sallanir! Fiyati 150 TL

toporomboz
20.Haziran.2014, 21:11
ayaklar sağlam görünüyor panjur arkası panelin muhtelif yerlerinde çatlaklar var onları tedavi edip toplamaya çalışacağım.farların dışı güneşten matlaşmış 2000 zımpara pasta ve far parlatıcısı işlemi ile bakalım ne olacak içi görünmüyor :) bilgiler için sağolasın teşekkürler;

toporomboz
20.Haziran.2014, 21:15
Farlarin takildigi plastik ayak olmadan olmaz, Mert dogru soyluyor, ayar tutmaz farlar sallanir! Fiyati 150 TL

bu ayak dediğiniz panjur ile radyatör arasındaki komple plastik parçamı....150tl dediğiniz bu 2 farın monte olduğu parçamıdır?yenimi çıkmamı? bilgilendirirmisiniz teşekkürler...

mjz66
20.Haziran.2014, 21:35
bu ayak dediğiniz panjur ile radyatör arasındaki komple plastik parçamı....150tl dediğiniz bu 2 farın monte olduğu parçamıdır?yenimi çıkmamı? bilgilendirirmisiniz teşekkürler...

Yekpare bir parca bu kocaman; iki farimiz ve on panjurumuzun seklinde cok kalin bisey degil ama kocaman uzunlukta tam aracimizin fardan fara on boyutu kadar. On panjurumuzun arkasinda durur. Orjinali yok zaten, kalmissa da serviste, 500 TL en az, degmez. Bostancida jeep parcaci arkadasim var sanayide, yardimci olurum var onda sifirini aliriz 150-200 lira civarinda

toporomboz
20.Haziran.2014, 21:43
Yekpare bir parca bu kocaman; iki farimiz ve on panjurumuzun seklinde cok kalin bisey degil ama kocaman uzunlukta tam aracimizin fardan fara on boyutu kadar. On panjurumuzun arkasinda durur. Orjinali yok zaten, kalmissa da serviste, 500 TL en az, degmez. Bostancida jeep parcaci arkadasim var sanayide, yardimci olurum var onda sifirini aliriz 150-200 lira civarinda

aynen benimde söylediğim parça;temmuz sonu kısmet olursa ist'a makineyi genel bakıma getireceğim eğer gerekirse yardımınızı isterim teşekkürler birde kaput içi koruma tel tel dökülüyor herhalde onunda çıkması vardır o gerekecek sarkmış durumda çünkü :) .........

mjz66
20.Haziran.2014, 21:47
aynen benimde söylediğim parça;temmuz sonu kısmet olursa ist'a makineyi genel bakıma getireceğim eğer gerekirse yardımınızı isterim teşekkürler birde kaput içi koruma tel tel dökülüyor herhalde onunda çıkması vardır o gerekecek sarkmış durumda çünkü :) .........

Seve seve, temmuz sonu rahatim ilgileniriz beraber elimizden geldigince, bulurum hepsini merak etme:)

toporomboz
20.Haziran.2014, 22:25
Seve seve, temmuz sonu rahatim ilgileniriz beraber elimizden geldigince, bulurum hepsini merak etme:)

tekrar teşekkürler ......... :)

toporomboz
22.Haziran.2014, 19:36
dün panjur arkasındaki yekpare parçayıda çıkardım far ayakları sağlam parçada çatlaklar var onları yapıştırmaca;farlarda 1500---2000 su zımparası kalın ve ince pasta sonrası plastik far cilası ila oldukça iyi duruma geldifar iç aynalarda mükemmel...tamirat devam ediyor tampon klipslerini bekliyorum kargodan bittiğnde paylaşacağım....

419420

mjz66
22.Haziran.2014, 20:19
dün panjur arkasındaki yekpare parçayıda çıkardım far ayakları sağlam parçada çatlaklar var onları yapıştırmaca;farlarda 1500---2000 su zımparası kalın ve ince pasta sonrası plastik far cilası ila oldukça iyi duruma geldifar iç aynalarda mükemmel...tamirat devam ediyor tampon klipslerini bekliyorum kargodan bittiğnde paylaşacağım....

419420

Nefis olmus, kolay gelsin:)

Beatrix
22.Haziran.2014, 20:45
Dikkat ! far taşıyıcı panel 150-200 liradır ama üzerinde far ayar mekanizmaları yoktur, eğer far ayar mekanizmaların sağlam değil çalışmıyorlarsa onları da temin etmen lazım.

toporomboz
27.Haziran.2014, 20:25
Dikkat ! far taşıyıcı panel 150-200 liradır ama üzerinde far ayar mekanizmaları yoktur, eğer far ayar mekanizmaların sağlam değil çalışmıyorlarsa onları da temin etmen lazım.

uyarı için teşekkür ediyorum ama mekanizmalar sağlam bende sağlamlaştırdım panelide yapıştırdım çatlakları tamponuda farlarıda temizleyip perçinledim şimdilik ön taraf içime sindi iç ve kalan rütuş işleri var onuda yavaş yavaş yapmaca.bu arada küllüğüm açılmıyor sıkışmış vic vidalarını söktüm ama panel çıkmadı zorlarsam elimde kalacak :) acaba nasıl çıkacak (sigara için değil meraktan)..436437

Han Solo
27.Haziran.2014, 23:39
Vic vidalarini sok kullugu cikar arkasinda bi vida daha var kullugun icinde bide torpido vidalarini da sok gevsesin biraz sonra acarsin

toporomboz
27.Haziran.2014, 23:57
Vic vidalarini sok kullugu cikar arkasinda bi vida daha var kullugun icinde bide torpido vidalarini da sok gevsesin biraz sonra acarsin

:) 2 vic vidasını söktüm ama küllüğü çıkaramıyorum mıh gibi oynamıyor.çektim aşağı bastırdım araya spatula koydum hiç tık demiyor dış kapak kaplaması elimde kaldı :) biraz zorlarsam kırılacak meali=küllük banamısın demiyor kıpırdamıyor :)

GC2013
28.Haziran.2014, 00:14
Arkasinda bir vida daha mi var dediler:)

Tap tapa tapa tap... Tap tap

Han Solo
28.Haziran.2014, 01:13
Evet kullugun arkasinda bi vida daha var o kulluk cikacak aga..japonla mi yapistirdilar acaba kullugun kapagi acilmiyor mu kapak acilinca kolayca cikiyor

toporomboz
03.Ekim.2014, 15:10
Evet kullugun arkasinda bi vida daha var o kulluk cikacak aga..japonla mi yapistirdilar acaba kullugun kapagi acilmiyor mu kapak acilinca kolayca cikiyor
KÜLLÜĞÜN ÜSTÜNDEN KANIRTARAK ÇIKARTTIM NEDEN ÇIKMADI ANLAYAMADIM? hiç kullanılmamış ve sıkışmış :)

toporomboz
03.Ekim.2014, 15:16
merhaba;
http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otnxfujfh226011&categoryId=20023958
bu üründen kullanan varmı acaba fiyatı makul görünüyor,kargoda bedava;zannedersem kağıt değil sünger acaba iyi bir ürünmü?
birde aracımla dönüşlerde arka tekerlekten uğultu gibi bir ses geliyor yavaş giderken sol taraftan camı açınca duyuyorum belki sağdanda vrdır bilemiyorum düz giderken duymadım
solda oturduğum için sol tarafı duyuyorum :)
zararı varmıdır?
sanki inleme sesi gibi :)
eve gelirken sola döndüğüm bir yer var %20 meğil gibi çok az meğilli orda duydum birde sola çevirip direksiyonu yuvarlak döndüm geniş bir düz alanda yine duydum o sesi
nedir?zararı varmıdır?
teşekkür ediyorum
bu vesile ile tüm forumdaşların kurban bayramı kutlu olsun.....

Han Solo
03.Ekim.2014, 22:41
merhaba;
http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otnxfujfh226011&categoryId=20023958
bu üründen kullanan varmı acaba fiyatı makul görünüyor,kargoda bedava;zannedersem kağıt değil sünger acaba iyi bir ürünmü?
birde aracımla dönüşlerde arka tekerlekten uğultu gibi bir ses geliyor yavaş giderken sol taraftan camı açınca duyuyorum belki sağdanda vrdır bilemiyorum düz giderken duymadım
solda oturduğum için sol tarafı duyuyorum :)
zararı varmıdır?
sanki inleme sesi gibi :)
eve gelirken sola döndüğüm bir yer var %20 meğil gibi çok az meğilli orda duydum birde sola çevirip direksiyonu yuvarlak döndüm geniş bir düz alanda yine duydum o sesi
nedir?zararı varmıdır?
teşekkür ediyorum
bu vesile ile tüm forumdaşların kurban bayramı kutlu olsun.....

uğultu dönüşlerde geliyorsa arka lsd pullarından kaynaklı olabilir yapılır büyük problem değil. LSD katkısı koyup deneyin bi..

iyi bayramlar

toporomboz
04.Ekim.2014, 12:45
uğultu dönüşlerde geliyorsa arka lsd pullarından kaynaklı olabilir yapılır büyük problem değil. LSD katkısı koyup deneyin bi..

iyi bayramlar
teşekkürler ilginize......
hayırlı bayramlar...

toporomboz
07.Ekim.2014, 13:22
lsd diyorsunuzda acaba kilitli mi benim diff. bazılarında lsd yok deniyor neresinden belli olacak?
birde üzerindeki eski yağa mopar lsd katkıyımı koyayım.yağ değişme sorun kapak çıkıp boşalması gerek
eski yağa katkıyı koyarsak faydası olurmu?

blueside
07.Ekim.2014, 14:57
Merhabalar. Arabayı lifte kaldırın arka lastiği elinizle çevirin diğer arka lastiğinde aynı yöne Dönmesi gerek birde tavsiyem ön dif. 80-90 yağ kullanıla bilir ama arkada sadece kitapçıkda da belirttiği gibi 75-140 yağ ve mopar katkı maddesi kullanılmalıdır. Iyi günler

y-bsungur
07.Ekim.2014, 18:56
aracınız hayırlı ugurlu olsun Allah kaza bela vermesin inşallah.

toporomboz
08.Ekim.2014, 13:19
Merhabalar. Arabayı lifte kaldırın arka lastiği elinizle çevirin diğer arka lastiğinde aynı yöne Dönmesi gerek birde tavsiyem ön dif. 80-90 yağ kullanıla bilir ama arkada sadece kitapçıkda da belirttiği gibi 75-140 yağ ve mopar katkı maddesi kullanılmalıdır. Iyi günler
teşekkür ediyorum yavaş yavaş huyunu suyunu öğrenmece :) off road ve zorlu şartlarda kullanılmıyorsa makine 75-140 gereksiz diyenler var?
öne arkaya 80-90 yetr görüşü!!! birde fiyatları çok farklımı acaba böyle görüşler oluşuyor?

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

aracınız hayırlı ugurlu olsun Allah kaza bela vermesin inşallah.
teşekkürler ALLAH cümlemizi yoldaki şaşkınlardan ve kazadan beladan korusun......

blueside
08.Ekim.2014, 18:37
Tekrar merhaba. Ben aynı arabaya 97 den beri biniyorum. 75/140 ilk günden beri koyuldu ne bir lsdlerde sorun yaşadım nede ses ama 80/90 koyulmuş epey araba gördüm çevremde lsd tamiri için iyi para harcayanlarda var çevremde Arabanın kitapçığııda aynı şeyi yazıyor. Bence şaşma derim aradaki fark 40-60 tl kadardır. Sonuçta 1,5 litre gibi birşey alıyor değmez lsd tamiri 2 bin tl kadar tutuyormuş sanırım. Sonuçta 50 bin km gideceksiniz. Şanzumandada kimseyi dinlemeyin mopar atf4 den şaşmayın eliniz değmişken direksiyon yağınıda değiştirin oda mopar atf4 1 litre almaz bile. Iyi günler

toporomboz
15.Ekim.2014, 18:17
Tekrar merhaba. Ben aynı arabaya 97 den beri biniyorum. 75/140 ilk günden beri koyuldu ne bir lsdlerde sorun yaşadım nede ses ama 80/90 koyulmuş epey araba gördüm çevremde lsd tamiri için iyi para harcayanlarda var çevremde Arabanın kitapçığııda aynı şeyi yazıyor. Bence şaşma derim aradaki fark 40-60 tl kadardır. Sonuçta 1,5 litre gibi birşey alıyor değmez lsd tamiri 2 bin tl kadar tutuyormuş sanırım. Sonuçta 50 bin km gideceksiniz. Şanzumandada kimseyi dinlemeyin mopar atf4 den şaşmayın eliniz değmişken direksiyon yağınıda değiştirin oda mopar atf4 1 litre almaz bile. Iyi günler
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum;
int den bir firmaya sordum 75-140 yağ 180 tl dedi uçtumu fiyatta acaba?aynı yerden yağ filitre 25 tl lsd mopar katkı 120ml 40tl den aldım.20-30 ekim arası burhaniyedeki evime gideceğim acaba izmirde bu yağları değiştirsemmi diyede düşünüyorum motor-şanzıman-ön arka diff-direksiyon-ve bilgisayara bağlayıp ceheck-up yapabileceğimiz dürüst bir usta varmı?ben aldığımdan beri bir türlü ne var ne yokunu gösteremedim datçada yaşadığım için ist'a gidecektim yazın ama sağlık sorunları yüzünden gidemedim;eğer fırsatını bulursam izmirde göstermek istiyorum.hiçte bilmediğim tanımadığım bir şehir sadece otobandan gelip geçiyorum yıllardır.......
ilginize teşekkürler.....

toporomboz
15.Ekim.2014, 18:26
merhaba;
552553
H/B.com dan aldım fuji hava filitresi enteresan kağıt önünde birde siyah sünger var bu üründen kullanan varmı acaba?türk malı;fiyatıda kargo dahil 15,5 tl

blueside
15.Ekim.2014, 20:46
Keşke almasaydınız direk yetkili servise gitseydiniz. Nedenmi izmirde usta yok değil 2. Sanayide 3.sanayide ama tam check-uplı bilgisayar yetkili servisde. Ben piyasa için fiyat araştırırım genelde. Geçenlerde bir arkadaşla konuşuyorduk yetkili servismi yoksa sanayimi diye fiyat sorduk. Ben yetkili servisi arkadaş sanayide bir ustayı aradı ve sorduk. Ön arka dif. Yağları ve temizliği, şanzuman yağı ve filitresi motor yağı ve filitre hava filitresi yetkili servisle sanayide bir ustanın verdiği fiyat neredeyse aynıydı bir başka sanayi ustası aradık oda servisden fazla istedi. Ben şunu denedim ve şahit oldum yetkili servis fabrikanın önerdiği neyse onu koyuyor ve garantili iş yapıyor sanayide ise usta iyi olabilir ama garanti yok,kullanılan ürünler farklı bence dif. Yağları ve bakımı şanzuman yağı Değişimi için kesinlikle yetkili servis hem araç kayıt altına alınıyor hemde gönül rahat garantili iş oluyor. Tabiki parça değişimi falan ustaya götürülebilinir. Parçayı yurtdışından alınıp usta yolu tutulur ama dif. Şanzuman için yetkili servis derim. Mesala geçenlerde gergi tansiyonerim ses yapıyordu zamanını doldurmuş dedim yedek parça soruşturdum. Yan sanayi 90-120 arası denildi, yetkili servis 400 dedi orjinal mopar. Ben ne yaptım malum siteden sipariş verdim 170 tl evin garajında da taktım iş bitti😉 kolay gelsin

blueside
15.Ekim.2014, 20:55
Aldıklarınız sorun değil filitreyi falan her harükarda kullanırsınız. Servisde dif. Şanzuman yağını değişimini yaptırın bilgisayara bağlamaya para almıyorlar. sadece bilgisayar için giderseniz talep ederler sanırım. Motor yağı filitresi için servise veya ustaya gitmeye gerek yok sanayide yağ satan yerlerden Yağı alın bedava değiştiriyorlar filitreyide benim gibi yanınızda götürün sadece yağ parasına işiniz biter. Sanayide jeep ustaları yağ , yağ filtresine ve hava filtresini değiştirmeye minimum 230-250 diyor. Yağcıda işi Kullandığınız yağın fiyatı kadar 110-150 arasına işiniz değişir

toporomboz
16.Ekim.2014, 12:57
Aldıklarınız sorun değil filitreyi falan her harükarda kullanırsınız. Servisde dif. Şanzuman yağını değişimini yaptırın bilgisayara bağlamaya para almıyorlar. sadece bilgisayar için giderseniz talep ederler sanırım. Motor yağı filitresi için servise veya ustaya gitmeye gerek yok sanayide yağ satan yerlerden Yağı alın bedava değiştiriyorlar filitreyide benim gibi yanınızda götürün sadece yağ parasına işiniz biter. Sanayide jeep ustaları yağ , yağ filtresine ve hava filtresini değiştirmeye minimum 230-250 diyor. Yağcıda işi Kullandığınız yağın fiyatı kadar 110-150 arasına işiniz değişir
paylaşımlar için teşekkür ediyorum burhaniye örende ay sonu işlerim bittiğinde datçaya dönerken izmire uğrayıp bı şanzıman diff yağları değişimini check-up işlemini yaptırmayı ciddi ciddi düşünüyorum çünkü bu iş için datça-ist git gel hem masraflı hemde zaman kaybı :) izmir içini bilmediğim için bakım işini yaptırmayı düşündüğümde sizden yardım almayı düşünüyorum,müsait olursanız.yanıtlarınız için teşekkürler....

blueside
16.Ekim.2014, 13:43
Özelden yazarsanız yardımcı olurum. Usta tamirci falan değilim ;) 16 yıldır zj kulanıcısıyım deneyim fazlasıyla mevcut. Kolay gelsin.

toporomboz
17.Ekim.2014, 13:27
merhaba usta olmadığınızı biliyorum :) elbette;
ben 1987 den beri fanatik mercedes binicisiyken aradığım W140 kasa S320long makineyi bulamayınca(piyasada varda ya uçmuş yada hoşaf makineler) bir arkadaşıma jeep ararken internette özelliklerini konforunu görünce zorunlu olarak jeep'e geçiş oldu :) ama çok memnunum fiyatı konforu ile ters orantılı bir araç.yabancısı olduğum marka olduğundan bu aracı bilen kullanıcıların deneyimlerinden ve ustalarından yararalanmak istiyorum başka amacım yoktur :) neticede tanımadığınız referansla gitmediğiniz yerde canım türkiyemde lüks araca binmenin cezası olarak genelde öpülüyorsunuz servis veya usta tarafından gazoz ağacı muamelesine maruz kalmak hoş değil.....sizinle özelden mesajla görüşeceğim gelme durumunda.....kazasız günler diliyorum...

blueside
17.Ekim.2014, 17:00
Iyi günler. Elimden geldiğince yardımcı olurum.

GC2013
17.Ekim.2014, 17:36
Ä°lhan abi (musadenizle) bu durum her yerde ayni, en iyi can ciger usta bile gun geliyor 3 kurus fazla kazanayim diye tahmin etmeyeceginiz davranislar sergiliyor. Bu ozellikle Ä°zmir de daha da belirgin. Usta konusunda kefil olmayacagim ama yardimci olabilecegim benim de sutten agzi yanan biri olarak su nda calistigim bir usta var. Ufak tefek bakimlari zaten araci uzun sure kullanan arkadaslarin yorumlari ve yardimlariyla halletmeye calisiyorum. Ancak gun geliyor sanayii ye de yolunuz mutlaka dusuyor. Ben Ä°zmir de yasayan biri olarak burada olan ve buraya gelen herkesle paylasimda bulunurum. Ustayi da dinlerim ancak ben hep musteri tarafindayim:)

toporomboz
18.Ekim.2014, 15:11
Iyi günler. Elimden geldiğince yardımcı olurum.
teşekkürler.........

toporomboz
18.Ekim.2014, 15:17
sıkıntı yok abi demenizde :) ilgi alaka için teşekkür ediyorum........burhaniye işlerim bittiğinde datça dönüşü izmirde en azından bir bilgisayardan check-up yaptırmak istiyorum geçmişini bilmediğim bir makine çünkü........
Ä°lhan abi (musadenizle) bu durum her yerde ayni, en iyi can ciger usta bile gun geliyor 3 kurus fazla kazanayim diye tahmin etmeyeceginiz davranislar sergiliyor. Bu ozellikle Ä°zmir de daha da belirgin. Usta konusunda kefil olmayacagim ama yardimci olabilecegim benim de sutten agzi yanan biri olarak su nda calistigim bir usta var. Ufak tefek bakimlari zaten araci uzun sure kullanan arkadaslarin yorumlari ve yardimlariyla halletmeye calisiyorum. Ancak gun geliyor sanayii ye de yolunuz mutlaka dusuyor. Ben Ä°zmir de yasayan biri olarak burada olan ve buraya gelen herkesle paylasimda bulunurum. Ustayi da dinlerim ancak ben hep musteri tarafindayim:)

blueside
18.Ekim.2014, 16:02

Hangi usta bilmiyorum. 3. ve 6. Sanayide ise tanırım bu 2 sanayide 1 kişi var derim isim vermiyim. Iyi usta bilgili ama inanın bu ustalardan aldığınız fiyatları birde yetkili servise sorun derim. Bende yetkili servisden döndüm bir ara sanayi ustalarına bir kaçıyla benim ve tanıdığım zj ci arkadaşlarla dilimiz yandı. Bir arkadaş kendisi ile ailece görüşürüm. Çalışan arabayı götürüp ustadan çekici ile başka bir yere çektiğimiz oldu. Okursa kendi söylenir gene ustaya ;) bende olumsuz olaylar yaşadım. Ilk başlarda cazip gelen fiyatlar, hoş sohbet ayak alışınca ve araştırmadan gidildiğinde gazoz ağacına dönüyorsunuz. Tekrar servise döndüm. Kafam rahat. Tabi yağ değişimi gibi şeylerle gitmiyorum. Ama direk motor aksamı dif. ve şanzıman gibi konularda tek adres derim. Yunus arkadaşım şu yazdığımı okursa döktürür. Şanzıman yağ değişiminde sevgili ustamızın şanzımanın içindeki çapakları toplayan mıknatısı düşürüp parçalaması ardından bir işe yaramıyor demesi komik bir olaydır. ;)

toporomboz
21.Ekim.2014, 18:37
ALLAH yanlış insanlarla karşılaştırmasın;
her konuda tamir için hem maldan hem paradan olup birde memnun olmamak insanın kendisini aptal hisstmesine neden oluyor :)