PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nostaljik ve Koleksiyonluk Plaklar

Maverick
13.Nisan.2014, 18:46
Arkadaşlar, dedemden kalan nostaljik ve koleksiyonluk plaklar var. Bundan kim anlar?

Umami
13.Nisan.2014, 19:28
70'lerin disko müzikleri gibi de kapaklar müthiş :) Ucuza bir adet Dual marka pikap al, sıkıldıkça dinle derim hem bakarsın hoşuna gider ileirde koleksiyona katkı yaparsın.

Beatrix
13.Nisan.2014, 19:30
Arkadaşlar, dedemden kalan nostaljik ve koleksiyonluk plaklar var. Bundan kim anlar?

Deden de az değilmiş hani..... :)

Fausto Papetti 70' li yılların hit enstromental orkestrasıydı, ama içindeki tüm parçalar hepsi birer klasik olduğundan her zaman dinlenir.

Maddi değerleri yok, ama bir 30-40 sene daha muhafaza edilebilinirse çok değerli olabilirler.

Maverick
13.Nisan.2014, 20:12
Ben de satmayı düşünüyordum aslında :) Merakım yok böyle şeylere. Ama hiç mi değeri yok acep?

Umami
13.Nisan.2014, 21:02
Eğer merakın yoksa isteyen birine ver gitsin, yok bundan bir çıkar sağlamak istiyorsan biraz uğraşman gerek. Birincisi bu plaklar orjinal mi değil mi onu bilmen lazım. Demek istediğim şu bunlar (şarkıcıların/grupların) kendi müzik stüdyolarının kayıtları mı yoksa Türkiye baskısı mı? Anlaman için kapaklarına bak eğer herhangi bir Türkçe yazı varsa pek orjinal sayılmıyorlar. Ondan sonra iş seneye girer, reprodüksiyona girer, stüdyosu var böyle uzar bu iş. Biraz antika merakım var, kendime düzgün bir Dual pikap arıyorum oradan bulaşmıştım bu işe Bundan önce salon tipi His Master's Voice gramafon topladım biraz bilgim var bu konuda. Kestirmeden gidelim içlerinde Jazz plakları var mı, Jazz severler bazı plaklara iyi meblağlar ödeyebiliyorlar.

akiva
13.Nisan.2014, 21:57
Burak illaki satmak istiyorsan fiyatı uygun gelirse ben alabilirim belki bir kısmını.
Kaç adet var ve listesini oluşturabilirmisin.

Han Solo
13.Nisan.2014, 23:48
Listeye bakalim ben de 1-2 tane alirim bosa gitmesin

bu Geze-gen tapatalk Ile Baska guzel

mjz66
14.Nisan.2014, 01:36

Sakın elleme hiç birini, o resimde ki plakların hepsi ben de var artı 200 tane daha! Buluştuğumuzda anlatıcam sana durumu sanayide:)

Maverick
14.Nisan.2014, 10:41
Eğer merakın yoksa isteyen birine ver gitsin, yok bundan bir çıkar sağlamak istiyorsan biraz uğraşman gerek. Birincisi bu plaklar orjinal mi değil mi onu bilmen lazım. Demek istediğim şu bunlar (şarkıcıların/grupların) kendi müzik stüdyolarının kayıtları mı yoksa Türkiye baskısı mı? Anlaman için kapaklarına bak eğer herhangi bir Türkçe yazı varsa pek orjinal sayılmıyorlar. Ondan sonra iş seneye girer, reprodüksiyona girer, stüdyosu var böyle uzar bu iş. Biraz antika merakım var, kendime düzgün bir Dual pikap arıyorum oradan bulaşmıştım bu işe Bundan önce salon tipi His Master's Voice gramafon topladım biraz bilgim var bu konuda. Kestirmeden gidelim içlerinde Jazz plakları var mı, Jazz severler bazı plaklara iyi meblağlar ödeyebiliyorlar.

Doğru diyorsun abi. Orjinalliğini bakacam. Dediğin gibi satmak istiyorum Arabaya birkaç şey alacağım. Bi ara bi Kadıköy-Taksim'de bu işi yapanlara da götürüp göstericem.

Burak illaki satmak istiyorsan fiyatı uygun gelirse ben alabilirim belki bir kısmını.
Kaç adet var ve listesini oluşturabilirmisin.

Tamamdır abi, listeyi çıkartıcam. Yazacam buraya.

Listeye bakalim ben de 1-2 tane alirim bosa gitmesin

Tamamdır başkan. Sizden ben nakit olarak birşey alamam ama :) Değerinde araçla ilgili bir şeyler alırız istediğiniz plak varsa.

Sakın elleme hiç birini, o resimde ki plakların hepsi ben de var artı 200 tane daha! Buluştuğumuzda anlatıcam sana durumu sanayide:)

Tamamdır :)

Maverick
14.Nisan.2014, 10:48
Baktım şimdi, Fausto Papetti'ler orjinal. Yazılar direk plakların üstüne yazılmış.

Diğerlerinde çıkartma var. Bazısında her hakkı saklıdır yazıyor.

Bir de küçük plaklar var türkçe, Ajda Pekkan falan.

anarchist
14.Nisan.2014, 11:07
Bende ne plaklar vardı.Güneş vurmuş üzerine hepsi bozuldu.
Taksimde plak satan yerler var, Oradan fiyat alıp satabilirsin.

Umami
14.Nisan.2014, 11:20
Aşağıdaki linke göre senin Papetti'nin tanesi USD 50 gibi fiyat var

http://www.popsike.com/php/quicksearch.php?pagenum=5&searchtext=fausto+papetti&incldescr=&sortord=&thumbs=yes&currsel=888

Bence acele etme araştırmaya başla derim :o

anarchist
18.Nisan.2014, 10:51
Artık pazarda bile satıyorlar.
Eminönünde peynircilerin yanında böyle dilimleyip satan bile var.Bağışla sen onları.
http://i978.photobucket.com/albums/ae268/tahsinkaan/kamp%20malzemeleri/makara%20kukara/10150729_10201687594379874_5932443543510725004_n_z psc8084262.jpg (http://s978.photobucket.com/user/tahsinkaan/media/kamp%20malzemeleri/makara%20kukara/10150729_10201687594379874_5932443543510725004_n_z psc8084262.jpg.html)

Maverick
18.Nisan.2014, 11:29
Bende ne plaklar vardı.Güneş vurmuş üzerine hepsi bozuldu.
Taksimde plak satan yerler var, Oradan fiyat alıp satabilirsin.

Aynen abi, gidip danışacağım birgün.

Aşağıdaki linke göre senin Papetti'nin tanesi USD 50 gibi fiyat var

http://www.popsike.com/php/quicksearch.php?pagenum=5&searchtext=fausto+papetti&incldescr=&sortord=&thumbs=yes&currsel=888

Bence acele etme araştırmaya başla derim :o

sahibinden.com'a ilan verecem bi bakalım abi.

Artık pazarda bile satıyorlar.

Eminönünde peynircilerin yanında böyle dilimleyip satan bile var.Bağışla sen onları.

Hahaha, salam keser gibi.